11,5 mesačná dcérka nechce piť mlieko

timi18
11. dec 2015

Ahoj. Mám 11,5 mesačnú dcéru.Dojčila som ju iba 4 mesiacš a od 2 mesiaca som jej pridávala aj Nutrilon, ked som mala málo mlieka. Od 4. mesiaca som jej dávala iba nutrilon a aj jej chutil. Ked mala 7 mesiacov začala plakať ked som jej chcela dať nutrilon, ale nakoniec ho vypila, ale s nechuťou. Tak som jej začala dávať Sunar, ktorý jej aj veľmi chutil. Teraz zrazu z jedného dna na druhý ho začala odmietať. Ked jej chcem dať tak už otvára ústa, teší sa, potom vypije asi jeden glg a začne stršne plakať a kým flašku neodložím aby ju nevidela tak dovtedy plače. Už som skúsila aj kravské mlieko, ani to jej nechutí, pritom jej z kravského mlieka varím rôzne jedlá už od 7. meho mesiaca. Nevie niekto poradiť čo skúsiť ešte? Stačí ked nahradím mlieko rôznymi mliečnymi výrobkami (jogurt, miláčik...)?

pribinak
11. dec 2015

milacik velmi nie, skor tvrde syry, cottage chessee, mak, susene ovocie

nikawero12
11. dec 2015

@timi18 a pediatrička ti čo poradila na tento problém?

8291
12. dec 2015

Ano stači.nasa uplne odmietla mlieko v 4 mesiacoch,aj sme si takmer mesiac odlezali v nemocke.odvtedy sme boli na dojčenskej strave.ako 5 mesavna vypila max 1-2 davky mlieka aj do len 100-140ml.ako 10 mesac.si prvýkrát sama vypytala mlieko.A teraz ma 17 mes.a nič jej nechyba.

timi18
autor
12. dec 2015

@nikawero12 ešte sme zatial nikde neboli ani u lekárky..ešte trošku počkám, možno si to rozmyslí a znovu začne piť...teraz jej idú horné zúbky, možno že od toho nemá až takú chuť, lebo ani vodu už toľko nepije ako predtým. Ale s lyžičkou zje všetko iba mlieko nie.

timi18
autor
12. dec 2015

@pribinak a ten mak môže ád ktorého mesiaca?? To som ešte neskúsila

pribinak
12. dec 2015

@timi18 od 2 mesiacov, dostanes ho v lekarni aj v dm-ke
je kvalitnejsi ako granulovany, v granulivanom je pod napr dextrozou schovany cukor a potom deti piju litre caju, nechcu pit vodu a kazia sa im zubky

tanickaskorokubikova
12. dec 2015

@timi18 Môj mával také obdobia okolo roka že niekedy aj 2-3 dni proste nechcel mlieko, potom zas normálne pil a asi od roka a pol (alebo tak nejak) vôbec proste odmietal a doteraz mliko nevypije. Nič mi nechýba, začala som mu potom dávať častejšie jogurty a mliečné výrobky

sorciera24
12. dec 2015

moj ako sa v roku odstavil, tak mlieko nevypije...ziadne, ani kravkse, ani kozie, rastlinne, umele...nic....dr. vravela, ze je to ok, lebo bol zvyknuty na moje, ze ak je mliecne vyrobky a pestru stravu , je to ok....takze jogurty zje, syry....vlastne vsetko a odporucam mak!...tolko vapnika ako je v maku nie je ani v mlieku 🙂

bibistec
12. dec 2015

mlieko vobec nepotzrebuje, hlavne nedavaj mliecne dezerty typu pribinacik a podobne blbosti, ak tak tvrdy syr, biely jogurt a tak nie taveny syr to v ziadnom pripade...ale ani ak by bola total bez mliecnych vyrobkov nic sa jej nestane.

timi18
autor
13. dec 2015

@sorciera24 a ten mak sa môže od kedy dávať?

sorciera24
13. dec 2015

@timi18 od roka moze