14 mesačná dcéra nechce piť umelé mlieko

margareta84
20. jan 2014

Zdravím, milé žienky.
Mám taký menší problém, no možno to nie je problém, ale dilema. Mám 14 mesačnú dcéru, ktorú som rok kojila. Po roku som prestala kojiť a prešli sme na umelé mlieko. Začala som s Hami, potom Sunar a potom Hipp, ochutené, neochutené, kaše, s grankom, s kakaovými guličkami. Nič...žiadna reakcia, ešte troška jedla kaše, ale už ju to prestalo baviť...prejedlo sa. Zas na druhej strane papá všetko zaradom. Tami živý jogurt je jej najobľúbenejší. Syry, mozzarella, vajíčka...všetko...nemá as niečo čo by nezjedla. Síce hej....umelé mlieko. Viete mi poradiť aké máte skúsenosti vy? Je to okey? Začínam sa už báť.... ☹

eeffka
20. jan 2014

@margareta84 moja ma skoro 24m a mlieko pije len s McDonaldu.... nechapem preco, a len u nich "v podniku"
je sice kojena ale to skor na ukludnenie nez na jedenie... skusala som umele, kravske, granko, frapko.... akuratz sa zasmeje a kukne do salky... neriesim, je jogurty a kiri syry, toto vsjo z mlieka

snopkulka
20. jan 2014

@margareta84 kojila som 15 mesiacov, keď som malého odstavila, umelého mlieka si ani nechlipol 😎 papal tiež všetko - mliečne výrobky, nemá alergie, doteraz je to veľký jedák, zdravý ako repa 😵 nerieš, ak je dobrá jedáčka, UM nepotrebuje

ikke
20. jan 2014

@margareta84 ked jedava jogurty a syry, dalsie mlieko ani nepotrebuje 😉 v tomto veku sa u nas v NL udava, ze ma dieta vypit 300ml mlieka, co je rovnako ako 150ml jogurtu.
moj syn tiez asi od 15 mesiacov do vyse 2 rokov odmietal akekolvek mlieko, syry odmieta dodnes, tak bol na jogurtoch a tvarohoch

martinka_g
20. jan 2014

moje deti po kojení nechceli ani jedno umelé mlieko,kupovala som kravské,prevarila a to pili,mladšej som ho zo začiatku cukrila,lebo čisté nechcela,najskor 2 lyžičky cukru na liter,potom 1 a teraz pije bez cukru

tova
21. jan 2014

od roka moze kravske, dokonca poznam deti co od narodenia pili len kravske a su zdrave ale ja som dala od toho roka.

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucka011
21. jan 2014

Ja by som skúsila dať obyč. mlieko. Ak ani to nebude chcieť, tak sa nič nedeje. Aj moja malá skončila s akýmkoľvek mliekom okolo roka, nechcela. Až teraz ako 2,5ročná začala piť kakauko každý večer pred spaním, lebo ju to naučil bratranec.. Kým papajú všetko, myslím, že to nie je probém.. 🙂