4 mesačné bábätko nechce vôbec mliečko. Čo mu dávať?

miskachrumka
9. júl 2009

mam 4 mesacneho swynceka a vbec mi nechce mliecko na ktorom vyrastal od narodenia no ako prvy sme mali nutrilon lenze ten nam nerobil dobre ba dokonca mu pokazil brusko!vseobecne doktorky ked mamky nemaju mliecko tak odporucaju humanu je skvela mi je mame od mala ale chvilku nato nam aj tak zistili reflux tak sme museli zahustit tak nam predpisali humanu ar a na tej sme od 2mesiaca cize už dva mesiace a pol pije len toto a z niciho nic mi ho zo dna na den odmietol dsanzim sa to mliecko donho dostat aspon vtedy ked je osapali lebo ked je culi mi ho nechce vypluva place a mika sa !lenze co teraz on mliecko musi pat a pripada mi to dost neskoro teraz zas menit mliecko a zas mylit jeho brusko!poradte vcera som volala doktorke a povedlal mi ze mu mam prestat davat tak na 2-3dni tak maam ztoho zmiesane pocity lebo aj kasicky ma miesane tymto mlieckom ale ma aj mliecnu obilnu kasu mu to obmienam!teraz sme zacali davat mrkvicku hipp a nejak sa mi znej s prepacenim poriadne posral 😒 už neviem co mu mam davat!som zufala!poradte niektore mamicky ktore mate rokvnako stare babatka dakujem vopred! 🙂

miskachrumka
autor
16. júl 2009

ano tiez nam ho predpisuje lebo tieto ar su len na predpis ale v niektorej lejarni nam daju aj bez ale len jeden kus!viac nie a to si davala klasicky cukor?to sa moze?ja by som skor dala na tvojom mieste trosicku medu predsa je zdravsi a obsahuje ine cukry!ale ako ty chces!aj mai už mame prikrmy ved co ine nam zostava ked nam nechcu papat mliecko ☹ a co papate ako prikrmy????????mi papame mrkvicku hipp zemiacik jablkove vyzivy a už mal aj prvy banan ale len polku a som sa bala ze ho zapecie ale chvalabohu nie 😉 tak som mu zř dala aj kasicku bananovu ale mi ju nejak nechce 😒 ale ine nestle nemliecnu a obilninovu a ryzovu spapa ako tak! 😒

lienka8311
16. júl 2009

miska ano klasicky cukor,no nemal by sa,ani med do jedneho roka,ale co mam robit.Ved aj ja som jej vcera supla kasu,kedze nechcela to mlieko.My tak pomaly zaciname s kasickami od nestle,skusali sme uz aj vyzivku,a zatial nic ine.Ryzova jej chuti,bananova moc nie ale spapa.Na gastre nam odporucila zacat s polievkami tak o tyzden dva...A inac,aj z tejto ARbeby mi grcia,tak super,neviem co robit...

miskachrumka
autor
17. júl 2009

mne z humany ar mali prestal grckat! 😒

miskachrumka
autor
17. júl 2009

DNES SOM MU JU ZAS NATLACILA NASYLU AJ TROSKU VYGRCOL CO HO ZNAJ NAPLO NEVIEM AKO TO POJDE DALEJ 😢

miskachrumka
autor
17. júl 2009

BABY JA SOM TERAZ KUPALA MALEHO A VYSIMLA SOM SI ZE UŽ MU NECITIM FONTANELU JE MOZNE ÁBY MU UŽ ZARASTLA AMA LEN 4,5MESIACA

lienka8311
17. júl 2009

miska skus mu to troska prisladit a postupne to obmedzuj,nam to tak pomohlo a uz celkom v pohode spapa,len stale grcame,ale uz to neriesim dopapame to co mame,pomaly zacneme prikrmami a vratime sa k starej bebe,hadam bude lepsie.Ak mu tak skoro zrastla,vraj to znamena,ze bude mat pevne kosticky 🙂

miskachrumka
autor
18. júl 2009

ved ale ze to nema zrast do pol roka aspon ak to vydrzi do pol roka nezrastene tak je dobre potom zevraj už moze !ale priatel mi hovoril ze ked sa snim vcera hral zevraj mu ju este citi ale ja mu ju tam už fakt necitim!j to velmi zle ak mu to zrastie do piateho mesiaca!

miskachrumka
autor
19. júl 2009

no pytala som o tu fonatnelu zevraj sa stalo aj to 😒 ze ze sa jednemu dievcatku zrastla v 3mesiaci!

miskachrumka
autor
20. júl 2009

tak dnes sme boli u dokini a pozerala mu ju a ze sa mu nezrastla este tak som rada 🙂

mataaaaa
20. júl 2009

ani moja nechcela mlieko.. i ked je troska starsia.. ale moja svokra mi poradila aby som jej do mliecka dala marina keks.. jeden dva..
odkedy jej ich tam davam.. spinka celu noc.. a vypije naraz cele mliecko.. co predtym s tym bol velky problem.. 🙂

miskachrumka
autor
21. júl 2009

asi to aj ja skusim a tie marina keksi su od akej znacky?už aj doktorka mi to povedla ze mu tam mam davat piskoty

dididi30
21. júl 2009

ahojte, moja dcerka nechcela vobec pit mlieko od narodenia, plus reflux...vypila maxim 50ml, to prehanam a hned kakala, grckala, neriesili sme to nijako, nejako lekarku nenapadlo to dat dalej vysetrit, ci nema na mlieko alergiu..tak to riesime az teraz 😠
no a tak som pockala do 4 a pol mesiaca a zacali sme prikmy, neviem aj ci nie skor 😝 no toto nepochopi, kto to nezazil, takze to pisem len tym babam, co to zazili 😉
inak nam ani prisladovanie, nic nepomohlo....mala nepije mlieko do teraz, maxim kakavo aj to osladene az az 😝 maximalne 1dc, tot vsiol...ale lubi syry a jogurty, , tak sa tym vobec nezapodievam 😎

mataaaaa
21. júl 2009

miskachrumka to su klasicke marina keksy.. tak sa aj volaju.. neviem od koho su.. :D ale je vnich aj rasca... takze je to dobre aj na prdiky 🙂 nedorbis ich do prave zaliateho mliecka.. zatrepes poriadne.. a ides 🙂 ň

dididi aj mi sme mali reflux.. takze to poznam. :D mi sme tiez s prikrmami zacinala skorej. ale pred doktorkou som bola ticho. raz som jej nieco spomenula a hned ma sprdla... ale nenecham ju predsa ohlade nie?D

miskachrumka
autor
21. júl 2009

dididi 30 presne tak mi sme to zazili tiezmi nechce už mesiac mlieko pcham donho len ked je ospali aj to ledva ledva!som už ztoho zufala a aj ked už papa kasicky a vyzivy ved budemem mat už 5mesiacov aj tak dieta potrebuje mliecko až do roka!a mataaaa a tie piskoty teda vyskusam ale to mu už zase budem musiet dat lyzickou lebo cez falsu to prejde neni sanca ☹

dididi30
21. júl 2009

mataaaaa, neviem kolko a 😀

ja som sprvu nevedela, co je reflux, tak sme jej do nutrionu davali trolinku krupice aby negrcaka tolko, lekarke som vravela vsetko, nelubilo sa jej to, ale nechala ma tak, hm ale nedala jej vysetrit nic, ci nema reflux a tak, to som sa dozvedela az neskor,ze to ma 😖 tak sme mali potom to AR nechcela ani to a aj to sa jej podarilo vygrcnut, modlila som sa, nech uz ma 4 mesiace a ideme prikmovat, no nedalo sa a veru ani tomu moc nedala, proste ona nerada papa, len to co lubi 😒

miska, ano potrebuje mlieko, neboj ja som sa natrapila az az, ani si nechcem spomenut na to 🙄 tak mi bolo luto, najma ked nejaka mamicka, ze kolko jej dietatko vypije mliecka ☹ alebo tie rady,ze sak vyskusaj toto a toto, ked nechce pit, tak nej nedavaj nic ine 😠 ...nevedeli pochopit ako mi je, lebo ich deti vypili aj pol litra 😖
ale ani moj syn okrem mojho nevypije ziadne, len tak deci a cau 😒 ale za to syry , jogurty moze tak sa tesim 😵
piskoty som davala pri malej tiez skoro, maly ich mal az po roku...
no kto to nezazil , nepochopi 😒

miskachrumka
autor
21. júl 2009

dididi30 ja nemam problem stym on vypije 210ml niekdy aj 240ml naraz len mu to musim pachat ked spi lebo inac mi to nevypije a kedsa už konecne po velkom bojiprisaje na tu falsu tak vypije okolo 210ml 🙂

dididi30
21. júl 2009

miska, tak ty nemas problem s mlieko vobec 😉

miskachrumka
autor
21. júl 2009

co sa tyka mnozstva nie len hovorim ze po tazkom boji to napokom napucuje do seba a odgrgne ako spravny chlap a buva 😀

mataaaaa
21. júl 2009

miska ani nasa nechcela .. tiez som snou bojovala.. ale odkedy jej tam davam tie marina keksy.. hned pekne papa.. 🙂

miskachrumka
autor
21. júl 2009

a davas jej to z flasky ?????????asi nie ze?lebo ak mu mliecko zmiesam s tymi keksami tak už vobec nebude papat z flasky lebo len toto mliecko mi pijaval z flase inac vsetko lyzickou!!!!!!!!!!! 😒

leniko
21. júl 2009

náhodou som si prečítala túto tému. Môj 6 mesačný syn zje všetko a mliečko má dokonca horké-Nutrilon Alergi care. Je to na predpis pre jeho neznášanlivosť na kravské mlieko(dá sa kúpiť aj bez predpisu). No a moja mama sa len čuduje, ako to všetko spapá a vypije. Vraj ja s bratom sme už ako 3 mesační nechceli piť ani mlieko ani čajík. Tak sme to dobehli šťavnatým ovocím a tvrdými syrami. Chcem tým len povedať, že sme tu a nič nám nie je. Nebojte sa maminy. Určite to sa to samo vyrieši. Držím palce!

miskachrumka
autor
22. júl 2009

bodaj by sa to same vyriesilo!!!!!!!!!! ☹

mataaaaa
22. júl 2009

miska ja jej to davam normalne z flasky. ked zmiesas... teda zatrepes keks s mlieckom on sa tam rozpusti a je to chutnejsie, a viac ho to zasyti drzimti prsty aby to vypil z flasky.. potom napis ako si dopadla 😉

miskachrumka
autor
22. júl 2009

no mne to asi nepojde cez falsku skusim mu dat na vecerua potom dam vediet aj ako buval!!!!!!!!!!

mataaaaa
22. júl 2009

dobre, skus. dufam, ze sa to podari 😎 na zaciatok staci ked das len jeden keks.. potom neskor mozes pridat hned dva.. to ho viac zasyty.. mne malauz krasne prespi celu noc..jak jej tampridavam tie keksy 🙂

miskachrumka
autor
22. júl 2009

no skusim lebo dod dnes rana aj minuli tyzden sa mi zobudil za noc 8krat a to je od polo piatej rana hore a za cely den spal zhruba 2hod.neviem co mu je ☹

miskachrumka
autor
22. júl 2009

baby mam 6rocneho nevlastne brata a ten tu bol na sk na tyzden a posledny den dostal kiahne a boli sme v jednej miestnosti asi mozem ratat stym ze ich dodtane aj mali ze?je to dobre ze to dostane už teraz lebo niektory hovoria cim skor tym lepsie!!!!!!!!!a ako sa to najprv prejavuje vysipesa cely alebo len zaradom po jednej bodke alebo ako?lebo ja som to na bratovy neobzerala ale ked mi to moja mama ukazovala tak mal len nejake tri skvrnky na chrbte!

miskachrumka
autor
22. júl 2009

mataaaaaaaaa no dali napokom lyzickou dala som mu kasicku od hami na dobru noc jablkovu a do toho polku bananaa a dve tie piskotky!!!!a spapal!!!!!§zajtra rano mu dam tu jeho humanu s nestle nemliecnou a do toho tie piskotky no a mataaaaa ja som mu kupila ale piskotky od 6mesiaca od HAMI -safari su to take zirafi je tam napisane ze obsahuju cukor tak je odporucene len 10 za den tak ked mu dam 3 denne tak to bude ok?nie?

mataaaaa
23. júl 2009

miska viem ake myslis.. ale ja som myslela MARINA KEKS 🙂 pozri v obchode

miskachrumka
autor
23. júl 2009

matka kukala som ich nemali ich v lekarni ich asi nebudu mat lebo minule tam mamali vystavene nejake piskoty