4 mesačné bábätko nechce vôbec mliečko. Čo mu dávať?

miskachrumka
9. júl 2009

mam 4 mesacneho swynceka a vbec mi nechce mliecko na ktorom vyrastal od narodenia no ako prvy sme mali nutrilon lenze ten nam nerobil dobre ba dokonca mu pokazil brusko!vseobecne doktorky ked mamky nemaju mliecko tak odporucaju humanu je skvela mi je mame od mala ale chvilku nato nam aj tak zistili reflux tak sme museli zahustit tak nam predpisali humanu ar a na tej sme od 2mesiaca cize už dva mesiace a pol pije len toto a z niciho nic mi ho zo dna na den odmietol dsanzim sa to mliecko donho dostat aspon vtedy ked je osapali lebo ked je culi mi ho nechce vypluva place a mika sa !lenze co teraz on mliecko musi pat a pripada mi to dost neskoro teraz zas menit mliecko a zas mylit jeho brusko!poradte vcera som volala doktorke a povedlal mi ze mu mam prestat davat tak na 2-3dni tak maam ztoho zmiesane pocity lebo aj kasicky ma miesane tymto mlieckom ale ma aj mliecnu obilnu kasu mu to obmienam!teraz sme zacali davat mrkvicku hipp a nejak sa mi znej s prepacenim poriadne posral 😒 už neviem co mu mam davat!som zufala!poradte niektore mamicky ktore mate rokvnako stare babatka dakujem vopred! 🙂

u2jana
9. júl 2009

ahoj
nasa natali, ked mali 4mes, tiez "sekla" s mliekom - nasa dr. mi povedala, ze ide o nejaky dojcensky strajk, takze som ju krmila, ked spala - uplne sme si tym pokazili zaspavanie, ale co uz, inak sa nedalo...
v tom spanku som do nej vzdy mlieko dostala, aj ked malo, ale predsa...
ale mala by si ist k dr. nech vas posle na gastro, ci nema alergiu na kravske mlieko...
drzim palce, aby ste to zvladli

miskachrumka
autor
9. júl 2009

ahoj takto sa opytam a co stym ma kravske mlieko?prečo prave nato?a dokedy si ju takto krmila kedd spala lebo nam už pomaly ani to nepomaha!!!!!!!!!!a dokedy vem to takto vydrzalo?

u2jana
9. júl 2009

neviem, nam ked sme mali tieto problemy na gastre robili na to test, tak len tipujem...
takto sme sa trapili asi mesiac, potom sme nabehli na prikrmy a mala sa rozhodla, ze bude radsej papat mlieko ako prikrmy 😒
takze s tym nasim jedenim bojujeme dalej... a teraz pre zmenu mlieko papa len lyzickou a musi v nom mat nadrvene detske susienky
fakt neviem, ako ti poradit, nam zaberal ten spanok... skus ist k tej dorktorke, 4mes babo predsa musi papat hlavne mlieko, nie?

miskachrumka
autor
9. júl 2009

no ved a preto neveim co robit ked mi ho nechce a zvykat jeho brusko zas na nove mleko je podla mna ....no neviem co mam robit! ☹

nikollette
9. júl 2009

Miska my mame to isté. U nas tiez odmieta mlieko, halvne cez den, v noci ked je prispatý tak to pocucká trocha so zavretými očkami.. U nás sa to pokazilo hlavne teraz ked je teplo, nechutí mu tak, skor caj, alebo výživa. a prestalo mu chutiť mlieko, ked spoznal inú chuť.. kašičky, výživy... jeduje sa, vyplúva, otáča halvu od flašky. Presno ako u vás 😒

miskachrumka
autor
10. júl 2009

no ved ja mu ho tiez natlacim len ked je ospali ale už aj to pomaly nefunguje !akj jednu kasicku mam co sa miesa s jeho mlieckom ale tu tiez samozrejme nechce vypluva a este jednu mame obilnu kasu a tu mu este natlacim ako tak!no ala etieto mlecne niesu take hodnotne ako nemliecne ktore sa miesaju s kojeneckym mlieckom ☹ ale mrkvicka mu na prekavpenie chutila a aj vyziva ta mu chuti superrrrrrrrrrrrrrr 😀

miskachrumka
autor
11. júl 2009

baby dnes mi povedali ze ak nechce toto mliecko humanu tak ze mu mam kupit lasika plnotucne mlieko a prevarit a to davat!co vy nato?

lienka8311
11. júl 2009

miskachrumka-aj mne to vcera poradili,ze mam prevarat plnotucne mlieko,pretoze mala mi casto zvracia,papame bebu,ale reflux nam nezistili.Ale zda sa mi to skoro,davat plnot.mlieko,tiez neviem co robit,mozno zmenit mlieko...

miskachrumka
autor
11. júl 2009

lienka zevraj to je horsie zas menit mlieko to brusko babetku viac pokazi a spravy zle!lebo je horsie zas zvykat jeho brusko na ine mlieko a predsa už maju 4 mes a nie dva podla mna ja nebudem určite menit mliecko to aj dr povedala ze nemam!ako to ides robit stym mlieckom?ja asi budem musiet skusit.a mne sa tiez zda priskoro na kravske aj ked prevarene!aj vam to odporucila dr?

lienka8311
12. júl 2009

miska,aj nam lekarka vravela,len nemenit mliecko,ale zvracia mi coraz viac,castejsie aj vacsia mnozstva.Predtym mi papala 120az 150ml,ako kedy,v noci 15O,kedze dlhsie spala,ale teraz len okolo 100ky,aj to vyzvracia.Tak ja uz neviem,a na gastre nam nic nezistili,este mozno mame alergiu na kravske mlieko,ale na vysledky sme museli cakat 2tyz,v stredu budem vediet.Zajtra sa este poradim s lekarkou,o tom mliecku a dam ti vediet.

bashka
12. júl 2009

Ale to snad nemyslite vazne davat 4-mesacnemu babatku kravske mlieko...

miska, take, ze zapal hrdielka? My sme mali taky problem, ze nechcela mliecko, vyzivy jedla, aj ine studene, len teple mlieko nechcela a dr. zistila, ze ma chore hrdielko napr., ale moze to byt hocico...

a si sa pytala, ze co ma kravske mlieko spolocne s umelym? A z coho je umele mlieko vyrobene?

miskachrumka
autor
12. júl 2009

a co mam teda robit ???????????,ked ani kravske to je zavcasu a zas umale mi nechce a predsa ho nanecham bez mliecka! ☹

lenka_da
12. júl 2009

miskachrumka, ak dokaze vypit normalne kravske, tak to netreba brat tak tragicky, ono okolo toho umeleho je az prilis velka reklama (aj ked ja chvalabohu nan nie som odkazana, kojim), drzim palce

nikollette
13. júl 2009

Miska a on nechce vobec mlieko??? Ani ked je uplne hladny????
Mjo papa v noci asi 4x mliecko Nutrilon, cez den pomenej, to musi byt velmi hladny aby spapal cez den aj to najprv sa jeduje no potom papa ako o zivot ked mu to nasilu dam...
Ja uz cez den mu davam aj vyzivu ci kasicku, mrkvicku, tak aspon nieco ma v sebe...

lucijja
13. júl 2009

moja tiez papavala v pohode po 120ml nutrilonu a posledne 4 dni strajkuje. Ledva do nej natlacim tych 90ml...a niekedy ani to nie...Tiez som z toho zufala, lebo sa mi zda, ze moja papa este o to menej, ze skor ako po 4,5hod sa mi nenaje. Takze jeme iba 4x denne + 1x v noci... ☹

nikollette
13. júl 2009

Baby ja som sa nad tym tiez trapila. no to mi nepomohlo...
babatko citi kolko potrebuje aj ked nam sa to zda velmi malo.. su tepla. menej im chutí, a ked zacnu onedlho príkrmy bude to lepsie 😉

miskachrumka
autor
13. júl 2009

nikolette aj ja dvam malemu kasicky spapa aj vyzivy aj mrkvicky aj zeleninku len tu ide oto ze taketo male deticky este musia mat prisun mlieka alebo mliecdnych vyrobkov 400ml minimalne!mne tiez spap vsetko a mlicko len rano a vecer pred spanim ale iba ked je ospali inac nezje! ☹

miskachrumka
autor
14. júl 2009

viete mi niekto poradit co stym mlieckom jemu nechuti ze je teplo ale už ho vobec nechce je ho už prepapany!fakt neviem co robit! 😢

lulucka
14. júl 2009

ahoj Miskachrumka, ja som s malým tiež mala také problémy. vôbec mi nechcel piť mliečko, nevedala som čo robiť, boli sme aj u doktora a krv, moč aj výter z hrdla mal v poriadku. Doktorka nám predpísla probiotické kvapky biogaia a myslím, že tie mu pomohli. teraz vypije aj 230 ml, ale nie stále, ale už si z toho až takú ťažkú hlavu nerobím, príkrmy mi papá pekne no mliečko tiež veľmi nechce. Priberá je zdravý tak si myslím, že je to OK. My mu ešte do každého mliečka dávame kvapky sabsimplex. Sme od narodenia na UM. teraz má 6 mesiacov a snažím sa kupovať výživky,ktoré majú mliečko, ale keď už nechce mlieko piť, tak mu v ňom rozpuším keksík a dávamu mu to lyžičkou a takto to mlieko ešte papá.

lulucka
14. júl 2009

alebo mu uvar zemiak a mrkvu a do toho pridaj lyžičku mlieka. nič tým nezkazíš a malý dostane mlieko. pozri sa na recepty: http://www.varime-detem.cz/recepty?ctg=24&evt=c...

miskachrumka
autor
14. júl 2009

ved ale deti do pol roka maju mat denny prisun mlieka min.400ml a to je dost malo jedna lyzicka a aj ja už dvam kasicky mliecne nemliecne a aj vyzivy od 4mesiaca a mrkvicku a vcera sme dali bananik s postrahanymi piskotami a som sa bala ze ho zapecie ale dnes sa pekne vykakal! 🙂 tak mu zacnem davat už bańanove kasicky !lebo mu ten banan riadne chuti!a jablko nechce ani hrusku no vo vyzivach!a to mliecko neviem ako idem riesit asi to budem musiet robit tak ako to robim doteraz ze mu davam mliecko rano a vecer po 200ml.a kazdy druhy den mu davam aj kasicku ktora sa miesa s jeho mĺieckom humanou!a raz kasicky mliecne napr od hipp obilninovu s prichutou broskine!

nikollette
14. júl 2009

Mishka jedina rada ktora pomohla mnne, ked maly tak stršen štrajkoval bud ho v noci 2-3x, bude prispatý strčíš mu flasku do ust a bude sať... uvidis... mojmu som to tak robila... bud sa zobudl sam,albo som ho zoudila ja a tam bolo hned tych 400ml mleicka 😉 aked chcel cez den uz iba 2 x, aj to malu davku, dohanl to vzdy v noci.. skus to 🙂
a piškoty by sa nemali davat, lebo su z vajičok... skus skor marina keksy, su jemnejsie...

nikollette
14. júl 2009

Vidím ze mame skoro rovnako staré deti, no moj už ma za 5 dní 5 mesiacov,a s príkrmami sme zacali len pred 10timi dnami... aj vahovo boli rovanky tusim 🙂 a kolko vazi teraz tvoj??? ked vravis ze tak nechce papat? Prospieva?

nikollette
14. júl 2009

Ved pozeram a maly vazi 7800g 😕 vsak krásne pribera.. moj je o 2 tyzdne starší od tvojho a ma akurát 7000g.. a známem ma malu ma jeden rok a ma 7500g, ale on je take tintitko maličké...
vsak tvoj je riadny valibuk 😅 to jedlo by som na tvojom meiste tak strašne neriešila, ved krásne priberá...

miskachrumka
autor
14. júl 2009

no som si vsimla je starsi tvoj o tyzden aj 3 dni!tak sa da povedat ze su skoro rovnako satry!a ty kojis?bol kojeny ci nie?a tie piskotky mu struham len tak 3-4 do kasicky!tak to zevraj nevadi 😒 tak neviem no!a som rad ze som tu nasla tiez mladsiu mamicku a dokonca s rovnako starim babom! 😉

lienka8311
15. júl 2009

ahojte baby,tak nam dnes na gastre predpisali ARbebu,ze vraj mame miernu alergiu ci co,ale mala mi ju odmieta pit vypluva to a napina ju z toho.neviem ako ju mam donej dostat,nejako ju prichutit?O hlade ju nechat nemozem,poradte dakujem

miskachrumka
autor
16. júl 2009

lienka mi mame 4,5mesiaca a moj mi už 2tyzdne odmieta humanu ar mame reflux a tiez to mlieko vobec nechce neviem co mam robit! ☹ co mu budem teraz davat ved on potrebuje mlicko az do roka

germik
16. júl 2009

ahoj lienka,neviem ti poradit - je to asi mliečkom...My sme skusili zmenit na Bebu AR a vydržali sme na nej 2 dni ☹ nechcela ju pit,bolelo ju z toho bruško,strašne ukrutánsky plakávala a nevedela som z čoho to je...tak sme sa vrátili opat k obyčajnej Bebe HA, síce dost z nej grcká, ale aspon nemá bolesti 😀

miskachrumka
autor
16. júl 2009

lienka mi papame humanu ar a sme snou spokojny len to ze ju už nechce ale mi ju papame už 7tyzdnov tak asi preto!ale nezapeka ho nema bolesti !nutrilon je nanic mlieko fakt mal bolesti plynatpst krce!skoncili sme zneho v nemocnici zase bebu a sunar sme nepouzivali asle stale pocuvam ze znej strasne zapeka a na to francuzke mlieko je zevraj tiez ok!

lienka8311
16. júl 2009

no rano som to donej dostala,ale s cukrom inac sa nedalo...postupne jej ho obmedzim,kym si nezvykne,dufam ze nas brusko boliet nebude,ak ano vratim sa k obycajnej bebe a bude pokoj,to grckanie mozno casom prejde,uz mame pomaly zacinat prikrmami,tak sa to hadam upravi.aj tak dakujem
miskachrumka a ty mas mliecko na predpis?