4 mesačné bábätko nechce vôbec mliečko. Čo mu dávať?

miskachrumka
9. júl 2009

mam 4 mesacneho swynceka a vbec mi nechce mliecko na ktorom vyrastal od narodenia no ako prvy sme mali nutrilon lenze ten nam nerobil dobre ba dokonca mu pokazil brusko!vseobecne doktorky ked mamky nemaju mliecko tak odporucaju humanu je skvela mi je mame od mala ale chvilku nato nam aj tak zistili reflux tak sme museli zahustit tak nam predpisali humanu ar a na tej sme od 2mesiaca cize už dva mesiace a pol pije len toto a z niciho nic mi ho zo dna na den odmietol dsanzim sa to mliecko donho dostat aspon vtedy ked je osapali lebo ked je culi mi ho nechce vypluva place a mika sa !lenze co teraz on mliecko musi pat a pripada mi to dost neskoro teraz zas menit mliecko a zas mylit jeho brusko!poradte vcera som volala doktorke a povedlal mi ze mu mam prestat davat tak na 2-3dni tak maam ztoho zmiesane pocity lebo aj kasicky ma miesane tymto mlieckom ale ma aj mliecnu obilnu kasu mu to obmienam!teraz sme zacali davat mrkvicku hipp a nejak sa mi znej s prepacenim poriadne posral 😒 už neviem co mu mam davat!som zufala!poradte niektore mamicky ktore mate rokvnako stare babatka dakujem vopred! 🙂

mataaaaa
23. júl 2009

v lekarni urcite nie. to su uplne klasicke kekse, nieco na styl bebe keksov... v nejakom obchode na nich urcite narazis, 🙂

miskachrumka
autor
24. júl 2009

a su bez lepku tiez?

miskachrumka
autor
24. júl 2009

JA SOM POCULA ZE KED NIJE V RODINE ZIADNA CELIAKIA NEVIEM CI TO DOBRE PISEM ALE CO UŽ TAK ZE SA MOZE LEPOK DAVAT SKOR! 😒

mataaaaa
25. júl 2009

to neviem vazne. ale skus. nemalo by mu to nijako uskodit. alebo sa skus popytat.. niekoho. alebo doktorky.

bershka
25. júl 2009

ja som pocula, ze ked zacinaju podsadat zuby, nie rast, ale iba tvarovat sa v dasnach, tak deti odmietaju mlieko.. neviem sice aky to ma suvis, ale zevraj je to tak

miskachrumka
autor
25. júl 2009

o tych zubkoch zevraj ked idu von tak sa spravi najprva taka cervna krvava ciarocka je to pravda? 😒

mataaaaa
27. júl 2009

no nam ked isli oprve zuby.. tak sme tammali biely fliacik .. a potom uz bol vonku na druhy den.. tak neviem, mozno u kazdeho je to inak.. d: aco misi skusala si keksik do mliecka???

miskachrumka
autor
27. júl 2009

ahoj 🙂 nie do mliecka nie ale som mu davala vyzivu s pomackanym bananikom a do toho som mu dala a zbastil riadne 😀

mataaaaa
28. júl 2009

tak to je super 🙂

mataaaaa
28. júl 2009

gratuluejm misi, ze uz konecne papka.. a z flasky??? 🙂

miskachrumka
autor
29. júl 2009

mata len mliecko pije z falsky aj to ked drieme inac mi ho nevypije a inac vsetko lyzickou 😒

sofinka13
29. júl 2009

ahojte, my mame tiez velky problem s papanim. moja 3-mesacna bambula uz asi 3 tyzdne odmieta pit mlieko. Po narodeni, kedze som po cisarskom nedostala MM, sme zacali davat Nutrilon HA1. Z toho mala ale neskutocne krce a bolelo ju brusko, tak sme asi po mesiaci presli na Sunar HA1. Ten teda papame uz 2 mesiace. Teraz ho ale vobec nechce. Na jednu davku vypije najviac 50-60 ml a dost. A aj to este musim do nej niekedy doslova natlacit a nasilu jej nechat flasku v ustach, lebo by nevypila ani to. Po 25 minutach by si chcela zase trosku odpit, za 10 minut zase trosku a takto by chcela cuckat kazdu chvilu, ale nevie sa poriadne napit. Neviem si to vysletlit, lebo predtym sme taky problem nemali, vypila naraz aj 120 -130 ml. Trvalo jej to sice nejaku polhodinku, ale vypila. Teraz tych 50 ml jej trva aj hodinu. Tym padom je v podstate stale hladna, kedze UM sa nemoze takto pit a treba tam dodrziavat casovy odstup aspon 2,5 - 3 hodiny. Takze ani nespi, ked je hladna, jej nadlhsi denny spanok je 10 - 20 minut. Mate prosim niekto podobnu skusenost? Je to len docasne? Poradte ako ju mam donutit vypit celu davku. Uz som skusila nechat ju vyhladovat, nepomohlo, bolo to stale to iste. Nemozem s nou ani nikam ist, ani vonku, lebo hladna nikde nevydrzi. Som uz z toho dost na nervy. Take malo babo predsa musi pit mliecko a na prikrmy je este skoro. Uziva Maltofer, moze to byt tym? Ale aj predtym ho uzivala a pekne pila. Naozaj uz neviem ako ju mam nakrmit ☹ Navyse v poslednej dobe sa jej dost casto stava, ze aj 1,5 hodiny po papani mi vsetko vygrcne, niekedy sa jej zas priserne grga cely den az tak, ze sa jej to mliecko vracia spat hore krkom a musi ho naspat prehltnut. Je mozne, aby mala reflux az teraz, ked od narodenia nic take nemala? Prosim poradte mi.

miskachrumka
autor
30. júl 2009

no sofinka tvoj komebtar je ako by som ho pisala ja ja som tiez po cisarskom a kojila som mesiac ale prisli zdravot prob a musela som skoncit mi sme tiez zacali tiez s nutrilonom aa tiez mal bolesti krce a potom me sa teda dali na nutrilon comfort a to uz bolo koniec ze pre citlive bruska!!!!!!np to bolo este horsie a teraz sme na humane ar mame reflux sme na nej už od 7tyzdnaa teraz ma 20tyzd.a tiez nechcel vobec a teraz už vobec nie nechcem ta strasit ale odmietanie mliecka podla mna nieje docasne ja som vto tiez dufala ☹ ale nie nenapravilo sa to a etrazt mi mali vypije hej ale len ked je ospali ze skoro spi ale vypije aj 230ml klo klop len nech to neporieknem.......... ☹ a ten ref,ux nam tiez zistili len neskor no asi skoro v2mesiaci a to som si myslela ze mame koliku lebo vzdy kd sa napapal tak plakal a le zas mi neslo do hlavy ze v knihe bolo pisane ze kolika byva len vecer tak sme sli dr.a nemali sme ani nemame koliky ale reflux jemu sa po odgrgnuti vratilo mliecko naspet a to ho palilo ako nas napr. zaha!tak nam dala zahustene humanu ar!

miskachrumka
autor
30. júl 2009

dufam ze som ta spon trosku potesila........... 🙂

sofinka13
30. júl 2009

dakujem miskachrumka, ja si tiez myslim, ze ma reflux, lebo vsetky priznaky tomu nasvedcuju, jej sa tiez po odgrgnuti vrati mliecko spat a niekedy vyleti az von, dokonca aj po dvoch hodinach po spapani vygrcka uz natravene mliecko. Ja som jej chcela kupit ten Nutriton na zahustovanie, ale neviem, ci sa s tym moze zahustovat kazde UM. No musim jednoducho vydrzat do pondelka, kym sa vrati z dovolenky nasa dr.

miskachrumka
autor
30. júl 2009

no vydrz a jej to vsetko povec ona bude vediet co spravit!ale urcite ti da hustejsie mlicko aby ho nevygrcakaval!ono ked si predstavis ze ako nas dospelich pali zaha ake je to nechutne a co potom tie babatka ☹ ja som si to uzila halvne pocas celeho tehu no humus! 😠

sofinka13
30. júl 2009

to ja som si tiez uzila, celych 9 mesiacov ma palila zaha, ale zato, mala sa narodila poriadne vlasata 🙂 (vraj ked pali zaha, rodia sa vlasate deticky)

miskachrumka
autor
30. júl 2009

no nie vzdy je to pravda

chlorika
8. apr 2010

ahojte, mame dvojcata - chlapcov, vcera zacali piaty mesiac, a jeden nam prestal jest..uplne..vcera sme sa celý den trapili, uz sa viac krat stalo ze prespal jednu davku, ale to sme neriesili, bo to vzdy dobehol, ale vcera akoby utal, mrna ze je hladny, ked mu dam flasku tak cucne raz a ked zisti ze to mliecko tak koniec, vrti sa kruti otaca hlavu place, zlosti sa...naposledy som mu dala mliecko v polospanku o 23:00 a zobudil sa o 3:00, teraz je uz 11:00 a este stale nepapal..co mam robit?

miruska15
8. apr 2010

chlorika ja mam doma to iste.ja malemu davam mlieko po spiačky inak mi ho nechce.teraz ma akurat teploty tak neje vobec.Koli tomu som začala s prikrmami skor ale po dohode s dr.

1752011
13. okt 2011

Ahojte babulky ja mam otazečku,moje 6mnesíčni babo nechce papat,uš asi tyden cez den vypije cca 100ml,um,ale čaja vypije hodne,a je nevrlí a špatne spava co mam delat?

erzulik
20. jan 2012

@miskachrumka ja na tvojom mieste by som dala kozacie, lekari to samozrejme neodporucaju ale poznam cela mamiciek ktorych to deti papaju

anjelicek26
20. jan 2012

@erzulik - tu otazku dala dva roky dozadu 😅

miskachrumka
autor
20. jan 2012

@anjelicek26 dva roky ??to si málo napísala už tri pomaly :D malý mal tam 3mes ,a teraz bude mat tri roky 😀 ale dakujem 🙂

erzulik
20. jan 2012

@anjelicek26 potom som na to prisla

matsches
21. jan 2012

@miskachrumka Ahoj! Nečítala som všetko, lebo času vždy málo. 🙂 Ale. Ak sa začne priskoro s príkrmami tak nečudo, že odmieta mlieko. AR je husté, teda zahusťuje aj stolicu, k tomu mrkva, keksíky atď. Dieťa funguje ako švajčiarske hodinky, ak niečo neklape podľa vlastného nastavenia, tak štrajkuje. Ja by som určite znížila dávku príkrmov, zistiť či ten reflux tam naozaj ešte je (ak nie tak sa poradiť s pediatrom či prejsť na klasické) zvyčajne sa AR dáva do jedného roka, ale ak je problém tak sa môže meniť. My máme už 6 a pol mes. kojím aj prikrmuje, mali sme tiež nepekný reflux, ale už je po ňom. A len teraz dávam 2x denne príkrm, a to len vtedy ak máme v sebe dostatok mlieka. Ak mi náhodou pije menej tak to primiešam do príkrmov. Ja si ich nekupujem, robím sama doma. A pridávam toľko mlieka koľko potrebuje.

miskachrumka
autor
21. jan 2012

@matsches dakujem za radu ale moj malý už má tri roky ! 😉čiže príspevok je dost starý

matsches
21. jan 2012

@miskachrumka hehe! to som prehliadla dátum 🙂 no, hádam dakomu pomoze

miskachrumka
autor
27. jan 2012

@matsches téma zapadla prachom ale asi sa potom obnoví ked naše druhé bude mat 4mes 🙂

cherry1981
15. júl 2012

@miskachrumka Ahoj nasla som tuto temu prosim Ta ako ste to potom vyriesili s mlieckom? Lebo nasa ma 2 mesiace a 2 tyzdne a uz takto strajkuje dobre dva tyzdne a mam pocit ze sa to ani nezlepsi ☹ 😒