4 mesačné bábätko nechce vôbec mliečko. Čo mu dávať?

miskachrumka
9. júl 2009

mam 4 mesacneho swynceka a vbec mi nechce mliecko na ktorom vyrastal od narodenia no ako prvy sme mali nutrilon lenze ten nam nerobil dobre ba dokonca mu pokazil brusko!vseobecne doktorky ked mamky nemaju mliecko tak odporucaju humanu je skvela mi je mame od mala ale chvilku nato nam aj tak zistili reflux tak sme museli zahustit tak nam predpisali humanu ar a na tej sme od 2mesiaca cize už dva mesiace a pol pije len toto a z niciho nic mi ho zo dna na den odmietol dsanzim sa to mliecko donho dostat aspon vtedy ked je osapali lebo ked je culi mi ho nechce vypluva place a mika sa !lenze co teraz on mliecko musi pat a pripada mi to dost neskoro teraz zas menit mliecko a zas mylit jeho brusko!poradte vcera som volala doktorke a povedlal mi ze mu mam prestat davat tak na 2-3dni tak maam ztoho zmiesane pocity lebo aj kasicky ma miesane tymto mlieckom ale ma aj mliecnu obilnu kasu mu to obmienam!teraz sme zacali davat mrkvicku hipp a nejak sa mi znej s prepacenim poriadne posral 😒 už neviem co mu mam davat!som zufala!poradte niektore mamicky ktore mate rokvnako stare babatka dakujem vopred! 🙂

miskachrumka
autor
15. júl 2012

@cherry1981 bože už si nepamatám lebo už máme 3,5 roka je stará tema ....ale zmenila som mliečko ...

cherry1981
10. aug 2012

@sofinka13 Ahoj prosim Ta stara tema , ale ak si este pamatas,ako ste to potom riesili s mlieckom? Mam ten isty problem a uz som z toho na nervy ☹ 100ml pijeme aj hodinu dakedy nevypije ani to teraz ju uz aj v noci budim aby mi jedla, lebo v spanku zatia ako tak aspon nieco vypije ☹ ☹

sofinka13
10. aug 2012

@cherry1981 Ahojky, je to dosť stará téma, neviem už čo bola na jej začiatku a zrejme som asi vtedy riešila problém so staršou Sofinkou, to tak vychádza, že ona vtedy bola malé bábo. Spomínam si, že to bolo len také obdobie, keď odmietala mliečko. Vypila na jednu dávku veľmi málo. Ale ja som striktne dodržovala ten 3-hodinový odstup a medzitým som jej dávala čajík. Neviem už presne koľko to trvalo, ale ak si dobre pamätám, tak asi tak do 5-6. mesiaca, keď nám skončili koliky a problémy s prdíkmi. Zrejme to malo nejaký súvis. Potom opäť začala pekne piť, žiadne že hodinu a vypité len 50 ml. Ona síce nikdy nepila toľko ako bolo na krabici, vždy pila menej, ale tak ostalo jej to dodnes, je veľmi slabý jedák. Takže možno skús vydržať, viem, že je to ťažké, nerada na to spomínam, lebo som sa skutočne natrápila ☹ , viem ako ti je ťažko a zúfalo 😢 . Ale pokiaľ priberá, tak je to o.k. Sofinka aj napriek tomu ako málo pila, priberala ukážkovo. Vždy dr. na mňa čumela ako na blázna, že prečo sa jej sťažujem, že nechce piť, keď priberá krásne 😨 A ver, že mala obdobie, keď na jednu dávku vypila len 30 ml!!!
Poprípade môžeš skúsiť zmeniť mliečko, ak by iné viac zachutilo, ale to by zas mohlo narobiť problémy s bruškom. Moc sa neodporúča u miminiek meniť mlieka.
Kľudne ešte napíš, ak niečo, snáď si ešte pospomínam. Držím palčeky, nech sa to čo najskôr upraví.

cherry1981
10. aug 2012

@sofinka13 Dakujem krasne, ja dufam, ze to prejde aspon prikrmamy, na mne toto zanecha dozivotnu traumu 😅
Mame teda tretie,ale nikdy pri prvych dvoch som sa takym niecim nestretla 😕 😒 Asi musim ozaj len vydrzat dakujem moc si mi pomohla lebo ja som si robila tazku hlavu ked nasa vypije 100ml a pije ich hodinu po hodine jej uz zoberem flasu ci vypije 30 alebo 100 je to velmi narocne ale zvladli ine hovorim zvladnem aj ja len hladam na internete rady mamiciek ktore si presli niecim podobnym. Nasej mudr ked som to hovorila, iba krutila hlavou ze sa stym nestretla, ona takto odmieta aj moje mliecko(odsavam) Aj UM. Nasa nikdy netaha ona cucka to mlieko a ked necucka tak vypluva a hra sa s cumlom

sofinka13
10. aug 2012

@cherry1981 Neboj, o chvíľu to prejde a budeš spomínať len na to pekné. Viem, že je to veľmi ťažké. A ver mi, či nie, teraz pri Laurinke zažívam niečo podobné. Ja teda stále len kojím ale už od narodenia asi takým štýlom, že malá si chce cucnúť každých 10 minút po troške 😖 . Skúšala som ju naučiť na fľašu, že budem odsávať, no úplne, že nula bodov. Mám doma snáď 15 značiek rôznych fliaš a ona nechce ani jednu, len si do nich hryzie ako do hryzátka, ale nevypije nič. A tak ja furt ako dojná krava sedím len s vyloženými ceckami 😀 a kojím čo chvíľka. No čo ti poviem, som z toho neuveriteľne vyčerpaná, už 5 krát som tu mala laktačnú poradkyňu a tá mi povedala, že ona také prefíkané dieťa ešte nevidela a sama nevedela, čo mi má poradiť 😅 . Dávam už 1x za deň zeleninový príkrm, celkom jej to ide, akurát že veľmi málo vydrží zasýtená 😝 . Hádam sa to zlepší, keď pridáme mäsko a pod.
A vy už tiež budete mať o chvíľku 4 mesiačiky, tak skús tie prvé kašičky, mrkvičku, možno je to vráti chuť do mliečka. Vlastne keď tak teraz spomínam, Sofinku som začala prikrmovať keď mala 5 mesiacov a 2 týždne a keď už postupne po niekoľkých dňoch spapala dosť na jednu dávku príkrmu, tak sa upravilo aj to mliečko. Takže tak cca okolo toho 6. mesiaca už pila poriadne.
A keď už je reč o tej traume, tak ti poviem, že ja som mala v pláne ešte možno jedno bábo, ale keď vidím, ako je Laurinka ešte horšia ako bola Sofinka čo sa týka toho mlieka, tak ja už neviem, aké by bolo tretie??? 😨 😅

cherry1981
11. aug 2012

@sofinka13 Si strasne mila dakujem Ti krasne za povzbudive slova. Ja hovorim, ze keby som mala Paulinku ako prvu tak je jedinacik uz NIKDY viac 😀 Mam traumu z jedla (krmenia) na cely zivot

1ivanka1
3. okt 2012

@cherry1981 no ocitám sa v tejto téme aj ja. posledných 5 dní štrajkujeme u papania, v noci bez problémov vypije 120ml ale cez deň..niekedy 30, 60 a vydrží aj 5 či 6 hodín...mám 3 druhy UM a to striedam..má ešte aj reflux takže je to o to zložitejšie..cez deň papáme s plačom... ☹ ☹ začínam sa báť, každého ďalšieho kŕmenia..vy ste to ako vyriešili?

cherry1981
3. okt 2012

@1ivanka1 My sa trapime stale ☹ Uz 4 mesiace 😢 Je to strasne psychicky narocne a najhorsie je, ze nam nevie nikto poradit, dokonca ani primarka detskeho oddelenia, ze s takym pripadom sa za svoju prax este nestretli, ja sa bojim aj toho, ze nas zacali plasit, ze v buducnosti sa jej mozno prejavy nejaka porucha ci fyzicka alebo psychicka mozno 😢 Ale ja im neverim, ved kolko pripadov som tu na konikovi citala, a radila sa s mamickami, ktore bojovali a vsetky maju zdrave deticky, takze uz nechcem lekara ani vidiet aj tak nam nik nepomohol. Ideme skusit akurat kineziologiu vies topiaci sa aj slamky chyta takze to je nasa posledna nadej ak nam ani to nepomoze tak proste sa s tym musim naucit fungovat a trapit sa dalej. Uz sme skusali aj prikrmy, ale ani tie jej nechutia, ale drzim palce aby to u vas ako prislo tak aj odislo, u nas som stale verila, ze to prejde ze ved to je len nejaky Strajk, ale zial, uz to trva moc dlho aby som verila na zazrak 😔

1ivanka1
3. okt 2012

@cherry1981 no to ti verím, mne bohato stačia tieto 4 dni 😒 neviem čo bude ďalej uvidíme, niekedy spapá 60ml niekedy sa mi odtiahne už u 30ml ☹ ☹ a pritom mlieko papala ako besná..vodu a čajík odmietala od začiatku...no ja sa tiež obávam tých príkrmov..a aké mliečko máte?
no snáď to nebudú tie poruchy fyzické či psychické, určite je tu o tom veľa tém ale nemám čas to ani čítať ☹ niekedy je lepšie nečítať... ☹ držím palčeky aby ste boli ok!

cherry1981
3. okt 2012

@1ivanka1 My pijeme nutrilon, ale robila to aj na mojom mliecku este ked som jej odsavala skusila som aj hami, aj hipp ale stale to iste tak sme ostali a trapime sa s nutrilonom uz nejdem menit aj tak to nema cenu, Teraz ju krmi mm, aspon oddychujem 🙂 Lebo v posednej dobe sa naucila najskor sa pojeduje pi mlieku, potom pri nom zaspi a cuca si hodinu az hodinu a pol, takze ja nic ine nerobim, len krmim ☹ Ale musime verit, ze nase deticky, z toho vyrastu a budu zdrave, a za par rokov 😕 😅 Sa nad tym iba usmejeme aj ked teraz takmer kazdy den placem 😖

cherry1981
3. okt 2012

@cherry1981 Inak mne to mala robi takmer od narodenia, uz v nemocnici pila mliecko (odsavala somjej) nikdy sa nepricucla 60ml aj pol hodinu, ale nejako som tomu neprikladala vyznam, potom mi zacala asi ked mala 4 tyzdne strajkvat v noci, vecer, vzdy strasne vrieskala od hladu a najedla sa az ked zaspala, potom to zacala robit uz aj pocas dna a jedla a papa aj doteraz iba v spanku inak mi mlieko nevypije len ked spi, takze cim dalej tym menej a menej mlieka vypije kedze uz menej spi, zvykla som ju aj v noci budit, aby som v noci do nej dostala mlieko, ale to som uz vzdala, lebo som bola pred kolapsom uz som nevladala ju aj v noci hodinu krmit takze mi zacala teraz aj menej priberat, ale som povedala raz mi mudr povie, ze malo pribrala tak ju poslem nech mi ju ide nakrmit a potom uvidi co to je do nej dostat mlieko ake utrpenie, no neprajem nikomu zazit 😒 A najhorsie je, ze to niktonechape ked to niekomu poviem, tak mi povie ze nech jej nedam najest aj cely den, ale ona by dokazala nejest aj tyzden takze uz sa nikomu v okoli nestazujeme ale stale len bojujeme 😒 Drzim Ti palce, aby to u vas cim skor odislo a zacali ste znova pekne papat 🙂

jarkalienka
8. okt 2012

Akokeby som citala o nasej 4-mesacnej malej, tiez krmime iba pocas spanku a momentalne sme vo faze, ze uz aj pocas spanku vypije menej. Nepribrali sme uz dva tyzdne. Rovnako nikto v okoli to nechape a tiez mi poskytuju rady, ze nech ju necham aj cely den nejest... Plne chapem... Boli sme aj u vsetkych moznych lekaroch, vysetrovali stolicu, krv, sono... a vsetko je v poriadku. No nic, tak ako pisala cherry1981, treba len bojovat a dufat, ze prikrmy budu nase babatka papat 🙂

ktore
28. okt 2012

@jarkalienka ahojko.boli ste aj u gastroenterologicky?moja starsia dcerka mala problemy ze nepriberala.zistili jej alergiu.tiez mi papala iba pocas spanku.iba vtedy papala,inak plakala.boli sme v blave az tam jej zistili.tam jej urobili komplet vysetrenie krvi.trvalo tri tyzdne kym prisli vysledky.lebo tie su neni hned ako iny odber krvi.

ktore
28. okt 2012

@jarkalienka nam dali potom specialne mlieko.ale dovtedy sme mali davat myslim sojove s tym zajacikom.ine sme nesmeli.aj pohankove sme davali.a je aj kasa sinlac,ta je velmi dobra pre alergikou.davaj pozor na mlieko a vsimaj si vysetrenia co urobia,ale dufam ze uz lekari su iny ako pred 10 rokmi.jaj a davali sme sojove jogurty,su perfektne.tak ak ti nechce mliecko tak skus nieco take z ineho mliecka.

nicol20
17. apr 2013

ahojte mamicky ..ja mam 4 mesacneho synceka .davam mu od narodenia nutrilon a aj moje mlieko 🙂 .....od narodenia grckal ,ale sa to stale zhorsuje a boli sme aj v nemocnici.bol dehydrovany,museli mu dat infuziu do hlavicky ....tri dni nejedol ani nepil a predtym stale co zjedol vygrckal aj dve hodky po jedeni......predpisal mu NUTRITON pred kazdym jedenim.....tyzden bolo dobre pekne sa napapall a teraz zase uz asi treti den mi zase vygrcne vsetko co vypije..a dnes este nejedol lebo mi uplne odmieta..ani v noci nejdol...uplne tak isto ako pred tym nez sme sli do nemocnice.nechcem ani kasicku ani z flasky ani lyzickou 😢 ..boli sme aj na gastro ale nic mu nezistili lebo moc plakal a nedalo sa to....este sme objednany na 24.4. tak uvidim ....je tam podozrenie na reflux ale aj keby mu dali nieco na to aby negrckal ,nic sa nemeni na tom ze odmieta jest...place odvracia sa od flase odhadzuje mi ruky...uz som totalne zufala....neviete poradit ci nieje nieco na chut do jedla alebo ako ste si vy poradili s podobnymi probemami... ☹

jumama
17. apr 2013

@nicol20 No neodvazujem sa ti radit, urcite ti pomozu lepsie v nemocnici, nespoliehaj na rady z for, ale na svoju intuiciu + rady lekarov. Moja malacka bola riadne grckave babo, ale teda AR formulu sme nikdy nemali. Sama ked som ju ochutnala bola horka a mala ju odmietala. Moja svokra si uz robila zarty, ze mala ani nema fotku bez podbradnika, lebo stale grcosila, tak stale mala podbradnik. Moj lekar povedal, ze to grckanie sa upravi az pri zavedeni prikrmov. Viac menej svokra na mna tlacila, nech to nejako riesim, preto sme skusili aj tu AR formulu. Ale teda neuspesne. Moj lekar nas asi od 4,5 mesiaca zacal smerovat na ryzovu kasicku. Z rozvarenej najemnucko rozmixovanej bielej ryze, nie taku kupensku z lekarne. Najprv sme len tak lyzicku do mliecka pridavali, postupne sme nahradili obed, potom aj viac jedal denne sme nahradili ryzovou kasickou. A potom neskor sme aj zeleninky zacali pridavat. Ja si to uz nepamatam presne na mesiace, ale viem, ze to bolo asi o mesiac skor ako u kojenych deti.

jumama
17. apr 2013

@nicol20 Ono je to strasne tazke dat na rady kohokolvek, ked tie drobulciatka su take krehulinke. Ja nie som ziadny alternativec, prirodzene som od malicka nelubila a nejedavala masko okrem kuracieho... ten nas lekar je tak trochu alternativec, ale taky v ramci normy, nerikazuje, len odporuca a vysvetluje vyhody. Mne to s tou ryzou prislo naozaj take zdrave. Ved aj dospelaci sa pomocou ryze detoxikuju. Neobsahuje lepok a vo vseobecnosti je velmi dobre znasana. Aj ked postupne pri malej (ma uz 2 a tristvrte) sme do jedalnicka zaradili viac masovych jedal, lebo ona preferuje masko velmi 🙂 No dodnes stale na ranajky alebo veceru pyta ryzovu kasicku. Mavala som vzdy v chladnicke na den davku rozvarenej ryze. Potom som vzdy trosku rozmixovala s vodou, neskor, ked to mala uz "cele jedlo" miesto mliecka som pridavala aj lyzicku mliecka. (My sme mali bebu).

nicol20
17. apr 2013

hmmm no ja aj rozmyslam ze zmenim mlieko neviem ..mne doktor povedal ze ziadne prikrmovanie....neviem uz som z toho na hlavu 😅 ...uvidim necham ho vyhladnut co bude 😒 ...inak dakujem za odpovede...asi skusim tu ryzovu kasu

zidanko
19. sep 2013

ahojte mamičky mam tiež podobný problém mam 4,5 mesačného chlapčeka od malička mal problémy asi koliku tak papame nutrilon anticolics teda papali sme denne vypil pred 3 týždnami 1000ml za den teraz je to 700ml a podla tabulku na nutrilone ma vypiť podla svojej váhy 1200ml. zatial priberá nemôžem sa sťažovať ale s tým pitím je problém, začal viacej plakavať a nechce piť chytá nervy ked mu chcem dať mliečko a tiež odvracia hlavu. vypije 60ml a zhoršuje sa to stale menej a menej. ma aj krče može to byť aj kolika ale aj alergia doktorka nam dala nejaku novinku kvapky coliprev na začiatku zabrali prestal vygrckavať a krče tiež ustupili ale teraz je to tu zase a ešte k tomu aj prestava jesť. v noci ako ste písali aj vy tak to vypije aj 150ml v takom polospánku ale cez den si píta každu chvílku hodinka niekedy hodinka a pol medzi papaním. vyzera že je hladný ale nechce jesť. doktorka a gostro doktor povedali že s príkrmami nemam ešte začínať lebo sa lahšie zisti na čo je alergický ked papa iba mliečko. sme objednaný 22.10. ku gastro bude brat krvyčku na tu intoleranciu na laktózu len neviem či dovtedy vydržíme. doktorka hovorila že ked pribera je všetko v poriadku mam ho vážiť každý týždeň. čo vy na to... ma niektorá s týmto skúsenosť a ako to dopadlo?? 🙂 dakujem

lucia006
23. sep 2013

@zidanko ahoj ja som mala so syncekom od 1mesiaca az do 6teho taketo problemy,koliky zapchy menenie mliecka ,aj to ze mi ho jeden cas neccel papat iba v polospanku,tiez sme boli na gastre tam bolo vsetko ok ,nutrilon anticolis nam este zhorsoval krce vbrusku,podla mna ho nechce vypit lebo ponom ma krce ,zmen mu mliecko ja som posluchla mamicky na mk a zmenila mu mliecko na hipp bio combiotic a odvtedy je sbruskom ,kakanim a mlieckom pokoj a trapili sme sa skoro 6mes,ani ziadne kvapky nezaberali!jedine to mozem poradit zmenit mlieko a krmi ho co najviac vpolospanku 😉

zidanko
23. sep 2013

@lucia006 dakujem si zlatučka. len mi spominali že už je dosť velky na výmenu mliečka že to je potom ešte horšie kým si zvykne.. premýšlala som či nezačnem s príkrmami však precaj len ma 4 mes. 2 týždne. len doktorka mi to stale zakazuje nechapem prečo...

lucia006
23. sep 2013

@zidanko neskoro na zmenu mliecka ? A to preco?ja som zmenila ked mal leo 6 mesiace ,a konecne bol pokoj,urcite radsej nenechat trapit ak mu to mliecko raz nesedi!!!a sprikrmamy som zacala od ukonc.4mes a to mi poveedala dr nechapem preco vam to zakazuje ! 😒

zidanko
23. sep 2013

ani ja to nechápem ale začnem aj ja a od zajtra 🙂 dame mrkvičku 🙂

jumama
23. sep 2013

@zidanko. Daj radsej ryzovu kasicku, ale nie kupensku, ale z rozvarenej rozmixovanej ryze. Taku velmi riedku, vodou zriedenu, uplne najemnucko hladucko rozmixovanu. My sme tiez zacali s prikrmami okolo styri a pol mesiaca. Ryza je vacsinou dobre tolerovana, nie su na nu alergie. A dalsia vyhoda je, ze ryza nema nejaku vyraznu chut a nebude ju dietatko odmietat. Ja som nikdy nedavala ciste zeleninky, postupne sme nabiehali na ryzovu kasicku a neskor sme do toho pridavali zeleninky. Asi o mesiac prv ako kojene deticky zacinaju. To vsetko podla rad doktora. Lebo pri zavadzani prikrmov necakaj zazraky, dietatko postupne po lyzickach papa, ak zje na prvy raz lyzicku dve, je dobre... Ja som to dokonca robila tak, ze tu mixovanu ryzu som pridavala do mliecka, len to sa jedovala mala, lebo sa upchaval stuplik, aj ked som zmixovala a cez sitko prepasirovala... Takze sme mali taku sklapaciu sedacku, kde bola ako vo vajicku autosedacke v takom polosede a papala z misticky, malinkou lyzickou a to sa jej uz velmi pacilo. Mozno po tyzdni, ale to si uz nepamatam, tak som jej nahradila jedno pitie mliecka kasickou, ak zjedla 50 milickov, to stacilo...

jumama
23. sep 2013

A inac nas doktor je pripad... Pozrel na malu a povedal: Jangove zeny nelubia mrkvu, asi jej viac bude chutit petrzlen. A naozaj nasa mala grcosila z mrkvicky. A to bud po jedle a neikedy aj po dvoch hodinach... A potom sme ficali strasne dlho len na kasicke s brokolicou a doktor ma ubezpecil, ze takymto malackom monotonnost vobec nevadi. A ak z niecoho grcka, nedavat, nenutit. Na toto bol nas doktor skvely, ubezpecovat vynervacene maminy 🙂)

rromanaa
10. jan 2016

Ako ste riesili tie problemy s pitim mliecka?su to stare prispevky.Mala ma presne ukoncene 4 mesiace.Neustale s nou bojujem a ona nie anie chytit flasku.Co mam robit?trva to uz mesiac

maslenka47
10. jan 2016

@rromanaa nehnevaj sa na mna, ale tak si tie stare prispevky precitaj, odpovede tu mas pod nosom. Ci snad ty mas nejake ine dieta, ako mali baby pred 3-4 rokmi?

sonicka278
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
barbie_p
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sonicka278
Odpoveď bola odstránená
Zobraz