4 mesačné bábo a Nutrilon

mukesina
12. nov 2012

Ahojte kocky, chcem sa Vas opytat, moja dćerama 4 mesiace a neviem kolko mozem jej davat denne nutrilonu. my papame o 8 150ml, o 13 150ml, o 17 90ml, o 19 150ml, o 17 preto len 90ml, aby sa neprejedla, tak preto s apytam, ci jej to nei je malo, ci jej nemam davat castejsie a po mensich davkach. V noci sa budime 2x.Kolko sa budia vase deticky? myslela som si, ze ked prejdeme na Um tak bud prespi celu noc alebo len raz s azobudi, to ked som kojila tak dlhsie pospinkala v noci. Doobedu pospime 2x 30min a poobede ked ideme von tak pospi aj 3 hodky.

simca06022011
12. nov 2012

celkovy objem mlieka a aj davok mas na krabici napisane, to dodrzuj... odstup som ja davala cca 3hodiny. V noci ked bola malicka iba okolo pol noci a dalsia az okolo 6tej rano. A potom okolo 9tej 12tej 16tej 20tej.. podla toho kedy mi zaspala a vstala... 🙂podla mna ak ju neboli brusko a je spokojna, rastie, davaj jej kolko spapa... (nenut ju papat viac)... ak myslis ze nesplnate tabulku na krabici, tak sa skus popytat v poradni. urcite nie castejsie, pretoze to mlieko potrebuje minimalne 2 hodiny aby sa jej vytravilo, nie je to predsa len materske mlieko... (presne na toto som sa pytala lekarky aj ja :P )

junovka
12. nov 2012

@mukesina priklanam sa k prispevku od
@simca06022011 , kazde dieta ma iny apetit, taze pokial ti nepapa tak ako uvadzaju tabulky, nic sa nedeje, pokial ti pribera, tak ako ma a citi sa fajn 😉

liz_lemon
12. nov 2012

@mukesina mne sa zda ten 5 hodinovy odstup medzi 8 a 13 dost dlhy, ja davam malemu takze 3, max 4 hodiny, rano o 6, potom okolo 9-10, poobede okolo 13-14, vecer 17-18, a na kazdu davku vypije tych 150-200 ml, podla krabice by mal pit 5x denne 200 ml, ale to sa este nepodarilo, ale kedze pribera, nestresujem

mukesina
autor
13. nov 2012

@liz_lemon @junovka @simca06022011 dakujem Vam babeny no aj mne szda velky rozostup, tak skusim jej davat castejsie, ale tato noc bola otrasna ako cez den nepyta tak teraz v noci pytala kazde 2,5-3 hodky, tak to musim otocit aby cez den mi takto papala a babule ako Vam spinakju deturence v noci? kolko krat papaju a kolko? presla som z MM na UM a som trosku z toho mimo

liz_lemon
13. nov 2012

@mukesina moj spi celu noc, niekedy aj 12 hodin od 19 do 7, bez prerusenia

lucinda7
13. nov 2012

podla mna je to uplne v pohode. náš papá cca každé 3 hodky tých 150 ml...zachvílu prejdeš na príkrmy ...
v noci sa budí raz cca o 1.30 a potom rano o 5.30.... 😉

karamel
13. nov 2012

na stvormesacne babatko by si chcela vela aby prespalo celu noc 😉

majuskacechova
13. nov 2012

@mukesina moja spi celu noc. bez prerusenia 🙂
vzdy som ju musela budit na krmenie, ale pani doktorka nam povedala ze pekne pribera a nemusim ju budit, tak spime celu noc asi od troch mesiacov 🙂
nutrilon papa 150ml kazde 3,5-4 hod.
teraz uz aj prikrmy 🙂 😉

mirinecka
13. nov 2012

to je individuálne u každého dieťaťa, ja som vždy zarobila viac, lebo niekedy vypil niekedy nie, ale raď sa dieťaťom a nie tabulkami, to sú len odporúčaniae že koľko približne ale to sa presne určiť nedá, lebo aj väčšie dieťa spapá viac ako o kilo menšie, jasné že to netreba preháňať, ale treba dať keď si pýta, mne si niekedy pýtal aj po 2,5hod, a možno preto sa ti aj budí lebo má večer malú dávku, my sme dávali večer ešte o 20.00 a potom spať, a postupne bude spať dieťa dlhšie a keď prejde na príkrmy už to bude aj v noci lepšie. Sama vieš čije po napaní dieťa kľudné, aby by bol nekludný a nechcel spať tak je možno málo zasýtený. 😉 .

mukesina
autor
13. nov 2012

@liz_lemon a comu davate? juuuj keby aj molja spala celu noc 🙂

liz_lemon
13. nov 2012

@mukesina dlho som davala Hipp 1 HA, teraz davam asi tyzden Nutrilon Extra, ale myslim ze na druhu mlieka nezalezi, skor je to o tom, ze ked sa dostatocne naje cez den, nepotrebuje jest v noci

mukesina
autor
13. nov 2012

@liz_lemon dakujem od rana sa jej snazim davat kazde tri hodky a 120ml a na noc jej skusim dat 150.my papame obyc nutrilon 1 , tyzden sme papali comfort, lebo malu brusko bolelo a vratili sme s ana obycajny nutrilon. tak hadam, ze tuto nc bude mat v pohdke, lebo dnesna otras kazde 3 hodky hore, lebo bola hladna, aj ked nevypila celu 120, ale bola hladna 😒 a od 6 sme hore

mukesina
autor
13. nov 2012

@majuskacechova waaau tak to va tisko zavidim prespat celu noc, ja sa neviem dockat tho dna kedy my prespime

mukesina
autor
13. nov 2012

@lucinda7 nasa uz mala pekny rezim aj cez noc,ale úposledne noci sa budi castejsie, to bude asi tym ze je hladna

mukesina
autor
13. nov 2012

@mirinecka no asi nie je poriadne napapana, chudatko moje, ked som nevedela ako ma casto papat a tak, lebo doteraz sme boli na MM a asi 3 tyzdne sme na UM. uz sa polepsi a dam jej vtedy ked bude pytat

mukesina
autor
13. nov 2012

Inac Vam vsetkym dakujem za info 😉 😉 😉 😉 😉

stanislavao
13. nov 2012

kazde 2 hod pil nutrilon nas starsi, neviem uz presne kolko, ale viac naraz nevypil a stale pravidelne kazde 2 hod. A na baleni Nutrilonu mate aj tabulku, ze ako stare dieta by ho kolko malo vypit.

supergastan
13. nov 2012

My papáme každé 2 hodiny 150 a spíme celú noc. Malá mi ešte nebola doteraz vôbec hore v noci.Ráno keď sa zobudí papá prvé papanie 180,ale záleží na dieťatku.Malá sa vždy prihlásila sama,že potrebuje zvýšiť dávku.Malá má teraz 5 mesiacov a začala som pomaličky skúšať aj mrkvu,ktorú mi vyvrátila a včera zemiak.To bolo celkom dobre. Pár lyžičiek spapala.Prvé papanie je u nás o 7.00 hod a posledné o 18.00 až 18.30.

misha123
13. nov 2012

ahojte..mamičky mám 3 mesačnú dcérku, a dávala som nutrilon, a teraz skúšam zmenu a dávam bebu,ale stále nemá pevnú stolicu, má hnačkové..môźe jej škodiť ten cukor v tom???lebo sme mali aj vírus, mala hnačky a dávala som jej nutrilon Lov Lactose a stolica sa jej uprivala, ale zarábala som jej tam aj mrkvičku..neviete poradiť čo jej v tých mliečkach môže škodiť???nemáte skúsenosť s tým? ďakujem

mirinecka
13. nov 2012

@misha123 my sme mali hnačkové do prých príkrmov, treba zhodnotiť či sú neni aj iné problémy nespavosť, ekzém .... a opýtať sa nato doktorky hnačku spôsobuje aj intolerancia laktózy, u nás sa našťastie nepotrvdila a to sme mali všetky spomínané príznaky, po príkrmoch hnačky prešli 😉
@mukesina to že nespí neznamená že má na 100% málo mlieka, môj syn keď prešiel z MM na UM tak mal problém vypiť čo len 50ml lebo kojený bol zvyknutý na menšie dávky aj častejšie. Niektoré deti prespia už v dvoch mesiacoch celú noc (šťastné to maminy) ale sú aj deti na mm čo si vypítajú aj 10x za noc u nás to bolo aspoň 6x kím som neprešla na UM, ale ani to nezaručuje spánok celej noci 2x sa ešte potom budil a postupne sme opustili aj z toho, len tak pre info moje deti sa budia v noci ešte aj teraz a to má jeden 4roky a druhý 2 keď náhodou je noc bez budenia, tak sa mi to už zdá čudné zo zvyku :D

misha123
13. nov 2012

mirinecka práveže iný problém som nepostrehla..žiadny ekzém, spinká normálne, raz za noc sa mi zobudí,,aj jej chutí papať, priberáme pekne..žiadne bolenie bruška..len tá hnačka je..myslíš aké príkrmi?niečo navyše si dávala do mliečka?

verronicka
13. nov 2012

@mukesina aj mne sa zda ten tvoj odstup velky, tiez davam kazde cca 3hod. podla toho ako si pospinka...ale ked spi dlhsie a je rozostup aj 4 hod a viac, neriesim to 🙂
Mne nespinka celu noc budi sa okolo pol noci a potom nad ranom okolo tretej a vypije vzdy 120ml. A to co je v tabulkach, kazde babatko papka inak, moj maly ma 7 mes. a vypije naraz max. 150-180ml, viac do neho nedostanem 😀

mukesina
autor
13. nov 2012

Este raz vam dakujem, tak dnes som jej davala kazde 3 hoky 10ml aj ked nie stale vpila vsetko a na vece rsi popytala 180ml nie je to vela vsak?

smejo111
13. nov 2012

@mukesina ahoj, nasa ma tiez 4 mesiace a papa 150ml, 5 krat denne a budi sa aj v noci.. takze 6 ty krat.. niekedy cez den spapa celu davku niekedy necha 20, niekedy viac .. ak dopapa a neplace tak je to ok.. a obcas sa jej podarilo prespat celu noc..no zatial asi 3 krat.. to casom pride..aj ja dufam

smejo111
13. nov 2012

@misha123 aky virus ste mali? my bojujeme s rovnakym..

majusqwa
13. nov 2012

@mukesina moja krpata ma 4,5 mesiaca, cez den zje patkrat po 150 ml. soobeda ma rozostupy 4 hodiny, poobede 3 a vecer 2. spi celu noc, ale to spi od narodenia, aj ked bola na MM. nie kazde babatko spi celu noc, aj ked je na UM. je to dost individualne 🙂

misha123
14. nov 2012

smejo111 ani mi nepomenovali kaký vírus to bol, len mi povedali že to bolo vírusové ochorenie a mala dajakeho bacila v brušku,,tak nám nasadili natibiotiká Klacid..ale malá mala v hnačke aj hlieniky s krvičku..ale mohli sme sa tomu vyvarovať keby nám nasidili hneď antibiotiká si myslim..ale už jej to prešlo, ale hnačka sa jej vrátila ako sme zase podávali normálne mliečko..a keď som zase začala dávať lov lactose tak sa jej upravila..asi jej nerobia dobrotu tie mliečka s cukrom.. ☹ ..ja len dúfam že sa to napraví,,