9 mesačný syn nechce jesť lyžičkou

angi07
30. dec 2013

Ahoj, môj malý asi cca. 3 týždne odmieta príkrmy a pije len UM. Pred tým nebol problém. ! Môžem mu dať hoci čo, kašu, zeleninu, masko, ovocie...max .2-3 lyžičky a koniec. dokonca kašu už ani z flašky nechce , čo doteraz vypil na večeru aj 270 ml, teraz vypije max. 120 ml kašičky a potom ešte UM 150 ml... už máme 2 týždne 2 spodné zúbky horné dasná má troška opuchnuté . a UM nemá problém, ani s vodou , v pohode vypije len husté , kašovité nezje....máte skúsenosti?

linda20111
30. dec 2013

@angi07 ano mam, my sme sa tak trapili asi 3mesiace, v podstate jedol len chrumky, chlieb a pil mlieko. skusala som vsetko mozne, nechcel vobec ziadnu zeleninu, kasu, ovocie, detsku vyzivu.. tak som mu jedneho dna dala puding a to zjedol, taka som bola rada ze aspon nieco. niekedy este zjedol kusok mrkvy ale iba ked som mu dala velky kus tak sa s tym hral a malu cast odhryzol. potom som este skusila dat monte a termix, to tiez zjedol. toto obdobie preslo uplne same, nemalo to suvis so zubami aj ked som citala ze vacsinou to tak je, u nas tak nebolo, pretoze zuby mu vysli az tento mesiac. mozes skusit davat kusky varenej zeleniny, ked sa bude s tym hrat mozno nieco odhryzie alebo tiez dat chlieb a chruky aby aspon nieco zjedol.. uvidis casom to prejde same.. ja som sa pytala nasho doktora, hovoril ze skoro kazde dieta ma take obdobie ked nechce jest, v roznom veku.

angi07
autor
30. dec 2013

@linda20111 Ďakujem. ešte že UM pije .. aj dnes som chcela dať masko so zeleninou 2 lyžičky OK a potom obrovský plač, normálne až lapal po dychu až kým som mu nedala mliečko a to vypil raz-dva... tak dúfam, že všetko je OK, a snáď len zuby alebo to obdobie... 🙂

ajka79
30. dec 2013

@angi07 aj my sme to mali, tiez nechcel nic papkat ked mal cca 9 mes., pil len moje mliecko, uz som z toho bola zufala, ale tiez som skusala a zacal papat zemiaky (pyre), tak som bola rada, ze konecne nieco zje a nielen moje mlieko 🙂 a som sa cudovala, ze mu to stale chuti lebo to mal na obed aj na veceru 🙂)a potom zacal chrumkat chlebik a zrazu to preslo same ani neviem ako...tak sa neboj, urcite to prejde a este som zabudla moj maly papa lyzickou len polievku a jogurty, ostatne mu musim davat vidlickou, lebo inak mi to nezje (ako vidi nas, tak chce aj on 😀

milota164
30. dec 2013

my mavame tiez take obdobia aj ked bola mala aj teraz, vzdy to prejde a zacne zasa jest normalne, podla mna to netreba riesit kym nechudne a sprava sa normalne...

mimake
30. dec 2013

@angi07 ja som radila babe u nas v sukromke a pomohlo:,dat dietatu jednu lyzicku do ruky nech si " nabera" sam a druhou ho krm ty, popripade nech papa sam rukami a medzi tym ho krm. jedlo budes mat vsade ale bude ho to bavit a viac ti spapa.

mimake
30. dec 2013

@mimake ked nepomoze tak to neries kym pribera je to ok, mozno toho az tolko momentalne nepotrebuje 😉

frkanka
4. feb 2014

my mame 10m a preeesne ten isty problem myslela som si ze to bude zubkami ale uz nam vysli aj horne dva a furt protestuje a tiez pije len mlieko a chrumky a tiez som na prasky z neho uz

regina2002
2. aug 2014

Dobry den baby.Aj moj syn ma 9 mesiacov.Doteraz zjedol vsetko bez problemov a teraz nechce nic ani UM len velmi tazko mi to vypije.Neviete mi poradit ci existuje nieco aby mal chut Do jedla.Uz mi zacina aj chudnut....som ztoho hotova .Dakujem