Aká má byť farba stolice pri umelom mlieku?

jespera
13. sep 2012

Maminy, mam 1 mesacne babatko, davam Nutrilon Ha - tazke stolice, huste a zelene, pomaham rektalnou - co tiez neviem ci je dobre stale... Ale uz som nestastna z neho - ked nespi, vkuse plac, cvicime, masirujeme....a dookola. Je mozne ze netoleruje ten nutrilon? A niekde som citala ze aj zelene stolica nie je dobry znamenim....

kokorunecka
13. sep 2012

@jespera Pri UM môže byť zelená stolica (hlavne BEBA - má to napísané aj na obale)...Nutrilon Ha - neviem, my sme mali klasický Nutrilon a stolica bola v poriadku..
V tvojom prípade by som asi zmenila mlieko, je možné, že malé zapeká, keď píšeš, že stále musíš pomáhať rektálnou...

liz_lemon
13. sep 2012

aj moj ma uplne zelenu stolicu, volakedy mal zltu, ale v nemocnici mi povedali, ze zelena je OK, ze to UM tak zoxiduje v crevach
a mal to aj pri nutrilone, a teraz davam hipp a ma taku istu
rektalna rurka by sa mala pouzivat len ako posledna moznost
pripadne sa porad s pediatrom
zelena stolica nie je od hladu, to su blbosti, treba si to nastudovat, babo ktore zje 7-8 denne cca 120-150 ml, nemoze byt hladne

ivet37
13. sep 2012

zelena stolica je HLADNA STOLICA po jadeni place tak to je nutrilonom aku vodu mu davas do mlieka kakat mu nepomahaj lebo sam sa ti nevikaka sam radsej trosku ma brusko

marcellka32
13. sep 2012

Určite skús zmeniť značku mlieka veľmi dobre je nutrilon comfort.

buuba
13. sep 2012

ahoj, my sme papali bebu hypoalergennu, zo zaciatku mala zelenu stolicu, neskor sa to upravilo. ako pise mamicka predo mnou, Beba ma na obale aj informaciu, ze stolica moze byt zelena. Co poznam mamicky a deticky, ktore papali Nutrilon, tiez mali zo zaciatku zelenu stolicu, ale mavali aj problemy s kakanim. Tiez by som zmenila mlieko.

ivasi
13. sep 2012

ivet37- to je totálna blbosť... niečo ako hladná stolica neexistuje, potvrdí ti to každý pediater... zelená môže byť, pretože Umelé Mlieko obsahuje viac železa. Aj dcéra bola na UM a občas sa objavila zelená a zapekalo ju. My sme nemenili (Beba Ha), ale Ped. nám doporučila detský čaj a masírovať bruško. U miminiek sú črievka ešte trošku lenivé, tak im treba pomôcť. Držím palce, nech sa malaj dobre"kaká na tento svet". 😀 Iva

milka1978
13. sep 2012

ja som dávala synovi od 1 mesiaca BEBU H.A. a tiež sme mali problémy so stolicou .... mal ju zelenú a ťažko mu bolo vykakať sa .... používali sme rektálne trubičky a klasický teplomer .... aj cvičenie s nožičkami .... lekárka mi povedala, že z tohto mliečka pekne priberá ... dokonca viac ako by mal .... no do pol roka mi vôbec nechcel piť čajíky ani dojčenské vody proste nič .... a z toho, že pil iba Bebu a žiadnú inú tekutinu mal tvrdú stolicu ..... takže možno skús viacej tekutín .... skús hodinku po nakŕmení dať drobcovi čajík alebo nejakú tekutinu a tlač do neho čo najviac ... jednak sa mu pekne prečisita ľadvinky a jednak sa mu zriedi stolica a bude to ľahšie ... u nás sa to po pol roku upravilo a odvtedy nemáme žiadne problémy .... držím palce

ktore
28. okt 2012

presne taky problem nastal aj u mna.hladna stolica je ina zelena ako ta tvoja.nemylte si zelene stolice.!!!!skusenosti s tym mam až až.
jespera,ako si dopadla?zmenila si mliecko?

murkodm
28. okt 2012

my papame nutrilon alergy care a stolicu mame stale zeenu aj hustejsiu, je to normlane aj na gastre nam to povedali ze pri tomto mlieku to je normalne.

sachmetttt
28. okt 2012

Nám to robil tiež zo začiatku nutrilon potom sa to upravilo asi telíčko si potrebuje zvyknut..Ak má tvrdú stolicu dala by som o jednu odmeru menej..

evelinn111
29. okt 2012

ahoj. mám dvojmesačného synčeka a používame Bebu HA, zo začiatku mal zelenú stolicu a teraz zelenožltú, neviem či je to normálne, že sa takto začína meniť, lebo malinký viac a viac začína plačkať, tak neviem či mu nezačína Beba robiť zle, lebo normálne kaká každé dva dni pravidelne, no naposledy to bolo až na tretí deň. Ak máte niekto s týmto skúsenosti, prosím poraďte mi, lebo mi je malinkého ľúto a neviem, či mu mám zmeniť mliečko, aby mu to neuškodilo ešte viac.

simca06022011
29. okt 2012

my sme mali tento nutrilon, zelenu a zltozelenu a pod stolicu sme mali casto aj neskor ale brusko nas NIKDY nebolelo. Podla mna farebna stolica s tym nic nebude mat, skor nejaka kolika. Ak malo kakaju a problem je so zapekanim, tak skuste vodu alebo cajik, alevak nechcete skoncit s este vacsim krikom nemente si miesanie nutrilonu (pomer voda a prasok) a dokladne odmeriavajte ( najlepsie zarovnat nozikom a nestlacat ten prasok do odmerky!) Neviem ci je to spravne ale my sme malej robili fenykolovy alebo rasovy alebo majorankovy cajik ( iba par zrniek na chvilu zaliat a urobit "lahky cajik".

katja01
2. jan 2013

ahojte mamicky,poradte .. moj drobcek uz dlhsie ma zelenu stolicu ,uz sme raz spravili aj vyter no vsetko bolo v poriadku,nic nenasli,ale tak opat zelena stolica, tak neviem, papame Sunar, nic ho neboli,krasne spinka , v noci celu noc spinka, cez den si pospi,bavi sa ,smeje sa.. ale zelena stolica ,hruza,a aj zapacha .. 😒

karamel
2. jan 2013

zelenu stolicu moze sposobovat zle straveny cukor 😉

lucinocka
2. jan 2013

aj my mame zelenu🙂 ale nemame uz problemy s kakanim..zatial nebudem menit mlieko

annie6
2. jan 2013

my sme mali tiez problem s tymto nutrilonom, zmenili sme a pohoda 😉

dasaa
2. jan 2013

Ahoj moja papa Nutrilon HA ma zelenu stolicu.Aj ked som to povedala doktorke ze mala ma zelenu stolicu tak jej zobrala vyter aby som bola ja spokojna. Vysledky sme mali v poriadku..Zelena stolica je normalna pri UM.Nutrilon HA je na predpis tak skus sa porozpravat s doktorkou a povedz jej nech ti predpise nie co ine.

ankasem
24. jan 2013

je dobre ked po kazdom vypiti UM - Sunaru hned kaka do plienky? mam zmenit mlieko? neboli ju bruško ani ju nezapeka.. len vzdy nalozi do plienky..

marika05
4. feb 2013

ankasem aj my mame tento problem,zmenila som mliecko z beby h.a na sunar ,z beby mal bolenia a koliky,dali sme sunar a stolica bola zlta,ja ho este ale stale kojim ,takze ma vac mojho mliecka ako sunaru ale teraz mi zas kaka skoro do kazdej plienky ma to take zeleno zlte,neviem co robit,malinky ma 6 tyzdnov.

jokers303
4. feb 2013

my sme mavali tiez zelenu stolicu,pili sme bebu ale inak nam to nevadilo.mala kym som ju kojila nemala stolicu aj 10 dni az chudiatko,ked sme jej dali klistir.ked sme zacali prikrmovat s bebou sa to upravilo.

danielaaa212
4. feb 2013

prejst na ine mlieko je jedna z moznosti.. no vyskusaj pridavat pred jedlom babycalm. my mame nutrilon dokonca AR co zhustuje stolicu .. ked dame babycalm.. co je prirodny olejcek, premasti crievka.. a kaka krasne.. davame ho od prveho mesiaca . co sa tyka farby stolice.. obcas aj my mame nie kari pasticku :D.. ale zelene..

haka007
9. feb 2013

my mame tiez zelenu stolicu taku riedku ale problemy nema kaka pravidelne ani brusko ju moc nebolieva ta myslite ze je to v poriadku ?

aotrnavska
23. feb 2013

@katja01 ako ste to vyriešili s tým kakanim a sunarom ?my mame po sunare tiež zelenú stolicu a smrdí..prešlo to potom,alebo si dala iné mliecko?

althejka
23. feb 2013

mne sa najviac osvedcilo zapnut fen, pekne nahrievat nim bruso a masirovat popri tom tymianovou mastickou. maly v sekunde jak leco 😀

kkurcikova
14. mar 2013

my papame bebu ha 1 od narodenia, dcerka mavala tmavozelenu stolicu, najprv ju zapekalo a kakala kazde 2-3dni, potom som jej bebu zacala robit do fenikloveho cajiku, kakala kazdy den a tiez na zeleno, ale teraz mame 15 tyzdnov, a zacala kakat na zltozeleno, pripadne je kulko zltej farby ako prazenica a kaka aj 6x denne...boli sme na vysetreni vsetko jej vyslo negativne aj rotavirusy aj salmonela, sono bruska bolo ok, Dr. nam kazala skusit AL 110 od nestle...papame ju 2 den a stolica je prazenicova a v nej biele nieco podobne ako žuvačka...tiez mam strach, ale dr. mi povedala , ze je to ok, mala z chuti papa vypije aj cca 850ml denne, nema teplotu ani negrcka, neplace...tak dufam, ze je to oki...

lila77
21. mar 2014

my sme mali problemy so synmi oboma s nutrilonom strasne skuvinali od bolesti isto zmenit mliecko a pomaha stava jablkova to je clkovo na brusko odstavovat to mozes uz velmi skoro to mi kazali aj na hematologii tusim od 4 mesiaca a cajiky ja som skor za vodu vraj tak oklames babetko co nechce pit vodu dat troska viac vody ako pisu a potom kupat v teplej vodicke v kybliku pozri na nete vei to pomaha babaetkam co boli brusko staci ti kupit obycajny kyblik a v tom kupat a masirovat oljcekom brusko v opacnom smere hodiniek a cen den cvicit s nozickami hlavne nie Nutrilon

amelya
19. máj 2014

ja by som asi skusila zmenit to mliecko, najma ak ma maly taketo problemy...my sme tiez na UM a papame nemecku znacku humana, mala nikdy nemala problemy, samozrejme ale treba dodrziavat aj pitny rezim a obcas crievkam pomoct masazou a hlavne kupovat kvalitnu dojcensku vodu, ktora je sterilna a nezatazuje brusko. drzim palce

wewe22
19. máj 2014

ked zapeka bolo by dobre zmenit ale farba stolice neznamena ze je babo hladne nikdy ani pri kojeni ani pri UM

upam
29. máj 2014

jeme teraz koli alergii mlieko Neocate kde aj priamo na stranke uvadzaju ze stolica bude tmavo zelena suvisi to nejak s lahsou stravitelnostou ze sa to mlieko nedostava do casti creva kde by sa zmenilo na inu farbu - mozno to robia aj HA mlieka ktore maju nastiepenu bielkovinu cim su tiez lahsie stravitelne? nam na zapekanie pomohol nutrilon comfort a to sme skusali kdeco - kym sme nezislili ze ma alergiu tak z neho najlepsie kakala

kriskika
10. máj 2016

Ahojte. Aj ja by som poprosila o radu. Pouzivame hipp AR DOT raz sme nemali Problemy , ale teraz ako su horka maly mi menej pije a zacal mqt tvrdsiu a zelenu stolicu. Je to normalne? Dakujem. Za vsetky odpovede