Aké máte skúsenosti s francúzskym mliekom?

bobulka34
3. nov 2007

pouzivate ho niektora< zevraj je lepsie ako nutrilon, aku mate skusenost?

suzi01
24. sep 2009

mám 5 týždňovú dcérku , kojím ju ale strašne málo (mala som zapálené prsníky a nevieme sa rozťahať) a prikrmujem Nutrilonom 1 ak sa to dá nazvať prikrmovaním 90 ml,
a aj malá je zapečená - vraj mliečko nemám meniť lebo všetky umelé zapekajú. po týždni harmančekovania sme dostali sirup Duphalac ale zatiaľ nepomáha,
Myslíte že FM by nám mohlo uľahčiť kakanie ???

lyongirl
24. sep 2009

suzi - každé dieťatko je iné a každé reaguje ináč aj na UM, čiže ak ju Nutrilon zapeká, treba vyskúšať iné UM, ale nikto nezaručí, že zrovna Francúzke ulahčí kakanie...
A to nieje prevda, že všetky UM zapekajú....mnohé maminy museli vyskúšať niekoľko mliek, kým im nejaké sadlo...
Ja mám FM kúpené, nakoľko doki povedala, že málo priberá, tak mám dať UM, ale nechce mi ho, asi 2x som mu s ním zarobila kašu a teraz neviem čo s ním. Kojíme sa. Ak by si mala záujem, pošlem ti ho, samozrejme na cene by sme sa dohodli, nakoľko je načaté. Je to FM 1.

suzi01
24. sep 2009

ďakujem za radu, dne som kúpila Nutrilon confort - že pomáha pri kolikách a zápchach tak uvidím. To je super, že ešte kojíš. Ja o tom môžem len snívať.

lyongirl
24. sep 2009

tak dúfam, že ten Nutrilon pomôže 😉 a malinká sa v pokoji vykaká...

danu
16. okt 2009

zuzana19851 • Včera o 12:45
Ahojte chcela by som sa opytať či ste niektora davali francuzske mliečko od narodenia a či je dobre?

lyzenka • 1d, snž • Včera o 12:46
zuzana,

ževraj toto mliečko je jedno z najľahšie stráviteľných, rada od lekárničky, a je naozaj dobré aj chuťovo, náš malý ho dlho dlho pil.... :O) len odporúčam.

lyongirl • 2d • Včera o 12:55
aj my sme dávali od 11 mesiacov staršiemu a pije mi ho ešte teraz, len už ho chcem odučiť.... a tak muchutí 😀
menšiemu som ho dala, ked bolo na začiatku málo mlieka, ale toho zatiaľ kojím. ja ho určite odporúčam 😉

zuzana19851 • Včera o 13:27
velmi pekne dakujem

miskachrumka • 1d • Včera o 15:46
lyon to mozes byt stastna ja do mojho maleho jeho mlieko natlacim len ked drieme inac mi ho nechce vobec!budem rada ak vydrzime snim do toho roka ☹
a to ho takto krmim a stopem po spiacky už od 14tyzdna už neviem ako dalej dufam ze nam vydrzi aspon do rocka! 😒

lyongirl • 2d • Včera o 16:08
tak to nechápem, že ho nechce a skúšala si aj iné mlieko, alebo len toto? Možno iné by chcel, alebo nie?

loren • 2d • Včera o 16:10
je super 😉

miskachrumka • 1d • Včera o 16:16
nie neskuasala som nic ine kedze to bolo kriticke tak okolo 5 mes. a ze to už bolo zbytocne zas skusat nieco ine ako inu znacku!tak mi povedala dr.

lyongirl
16. okt 2009

ale iná značka by mu možno viac chutila 😉

majuska1988
18. okt 2009

no ja som ho davala chvilinku mojmu synovi ked som ho prestala kojit a chutilo mu ale zase mojej dcerke este velmi nechuti lebo ju aj kojim ale chcem aj dokrmovat.

zuzka83
7. mar 2010

Ahojte, môj malý dostával od 5 týždňov Nutrilon Ha lebo mlieko mi odišlo, a teraz asi mesiac Nutrilon COmfort, kvôli kolikám a poldňovému plaču. Ale nepomohlo. Doktorka stále vraví, že mám vydržať. Ale ja sa už nevládzem pozerať na ten bolestivý plač. Z HA kakal raz za 5 dní, z comfortu občas každý deň, občas každé dva. Naposledy hrozne tvrdé. Už aj dokrmujeme, na obed zeleninkou, celkom mu chutí. Len rozmýšľam, či nemám prejsť na to francúzske mlieko, keď ho tu tak chválite. O dva týždne má malý pol roka, tak aj tak musíme prejsť na nové mlieko. Neviem sa rozhodnúť, či ostať pri Nutrilone alebo skúsiť to francúzske. Poraďte prosím niekto.

perla200
7. mar 2010

my sme sa vždy vrátili k francúzskemu mlieku....proste sme začali nutrilonom, skončili na frrancúzskom, skúsili bebu vrátili sa k francúzskemu.... a prečo ste pili nutrilon H.A?

zuzka83
7. mar 2010

Lebo mi ho poradila naša lekárka, ale predpisovať mi ho nechcela, lebo nie sme nikto v rodine alergici. Nevadí, mne nejde o peniaze, nech to mlieko stojí aj 20 €, hlavne nech mi malý neplače. Inak bála som sa HA aby som mu tým nevyvolala alergie, ale doktorka povedala, že je to najlepšie mlieko a nemám sa báť. On papá tak zvláštne, chce každé 2 hodiny tak 130 ml, nanajvýš. Za deň vypije dkopy tak 700 ml. Na obed zje trošku zeleniny ale aj tak chce potom mlieko, max do hodiny. A celú noc spinká, 9 hodín, klop klop!

perla200
7. mar 2010

no zuzka.....nutrilon ja osobne už nikdy malej nedám nijaký ani keby bol zlatý... no ved vyskúsaj francúzske, ale počula som že france lait 2 dost zapeká....ja keby som mohla skúsim Hami - ale my mame intoleranciu laktozy, teda nemame testy sú ok ale problémy ostali....

martina46
23. jún 2010

nam absolutne nesadlo, mala ho pila iba 3x, no vsetky 3 razy velmi plakala po papani, asi brusko. aj zle spala, budila sa s placom. mame teraz hippp a uplne super. az na tu chut, ale to je skoro jedno pri tych mliekach 😒

no kazdopadne, ked pisem o chuti, toto francuzske od narodenia malo tku akoby divnu vonu a chut plastovu, zatuchnutu, ci ako to nazvat. stare urcite nebolo. je to ok?

leuska82
25. okt 2010

neviete mi niketo poradit, kde v zahranici by som kupila francuzke mlieko a za aku cenu?? dakujem

dara29
14. nov 2010

Vie niekto poradiť?. Dávala som malému nutrilon a po 5 mesiachoch som prešla na francuzske. Môže sa z toho vyhádzať? Mám podozrenie že je to z mliečka. Urobia sa mu také červené fliačky na hlavičke (jeden - tri) a počas dňa zmiznú alebo jeden zmizne a druhý sa objaví na inom mieste ale len na hlavičke. Dakujem.

petula211
5. dec 2010

ahojte baby prosim vas vedela by mi niektora poradit ?moja mala ma 3 tyzdne davali sme jej nutrilon obyc.zacalo ju s toho velmi zapekat nemoze sa vykakat potom sme presli na hami a ani to jej nepomohlo aby mala riedku stolicu a teraz jej davame nutrilon ha ale nevidim ziadne zlepsenie .chceli by sme prejst na to francuzke mlieko poradili by ste mi ci to francuzke mlieko neskodi a ci je take spolahlive ako tu pisete?dakujem

zajo79
5. dec 2010

nieje dobre tak rychlo menit mlieka... kojit sa nedalo?

kojenie nieje samozrejmost, ze to tecia ako z kohutika... ale treba vydrzat a prekonat problemy... a pototom to pojde.

perla200
5. dec 2010

@petula211 no za tri týždne tolko mliek to je fakt dost. to radsej skús sa poradit so svojím doktorom, každému dieťatku robí iné mlieko dobre.... a nechapem prečo najprv obyčajný nutrilon a potom H.A? fakt toho doktora radsej, možno by sa dieťatku ulavila po sab simplex alebo tá mastička pupík....

bejkka
5. dec 2010

zmena mlieka sa neprejaví hneď, ale najskor po týždni aj viac, moj papá fran.mlieko - a je fajn, ale to dostal až po roku, takže ti neviem poradiť, fakt skús sa poradiť s lekárkou

janka2732
6. dec 2010

Pri malej bebu no ale vkuse zvracala a stale zelenu stolicu mala potom nutrilon no po každom papani dost vracala a nakoniec som kupila france lait a bolo super nie každemu sadne mliečko treba skušat.to je jedina strava pre detičky ktore mamky nemaju mliečko tak treba najs aj to najvhodnejšie aby sa citili naše babatka čo najlepšie a hlave aby chutilo a nesposobovalo problemy.

adamala
5. mar 2011

Maminky, mam doma dve krabice tohto France Lait mlieka cislo 2, moja mamina mi ho kupila pretoze jej povedali v lekarni ze je hypoalergenne ale mojmu malinkemu nestaci potrebuje nutrilon alergy care, ak ho niektora z vas kupuje toto francuzske mlieko cislo 2 ,tak mi napiste IP ,nechcem mliecko zahodit do kosa, a do lekarne sa vratit neda, maju to zakazane.

marissa1
8. mar 2011

Ja davam svojmun sincekovy ktory ma 3tyzdne francuzke mlieko. A možem povedat ze toto mlieko mi neroby ziadne problemy.

kattikina
7. máj 2011

ja som tiež začala malému dávat nutrilon HA a nerobil mu dobre vyhadzoval sa a ani sa vykakať sa nemohol. prešili sme na francúzske a vykaká sa sám a aj tvár ma čistu bez vyrášok zatial som s ním spokojná

praca23
8. aug 2011

ahojte, mam 2 nove balenia france lait 1-ruzova-ak by mal niekto zaujem...marcela

janulienkaa28
26. jan 2012

Ahojte,mozte mi prosim Vas niekto poradit?mala ma 3 tyzdne,v porodnici mi ju prikrmovali nutrilonom lebo mam malo mliecka ale stale si ju prikladam ,ale mala mi strasne plakavala bola stale hladna a bolelo ju brusko z toho .tak som zmenila mliecko NUTRADEFENSE od Sunaru ale stale ju z toho zapekakom boli moc brusenko.tak mi kazdy hovoril o tomto francuzkom mliecku ze je velmi dobre,myslite ze sa nic nestane ked to vyskusame?uz sme zufali ....malinku strasne zapeka

gloria9
26. jan 2012

@janulienkaa28 ahoj velmi ti ho odporucam mali sme tiez zle skusenosti s nutrilonom a presli sme na sunar to bolo este horsie a tak som skusala france late a nedam nanho dopustit od vtedy kakame sami nepucime sa nemame bolesti bruska proste super

gloria9
26. jan 2012

@janulienkaa28 ked sme mali nutrilon kakali sme na teplomer ked sme mali sunar kakali sme sami ale velmi sme grckali a teraz vsetko ok dokonca mame pravidelnu stolicu rano a potom poobede okolo tej piatej siestej

janulienkaa28
27. jan 2012

@gloria9 ahoj gloria9 od vcera jej to davam france lait.rano mi kakala sama tak som sa potesila ale od rana nic a vecer mi plackala a zvijala sa zase.za ako dlho to moze zaucinkovat to druhe mliecko ?.asi to chvilku zas potrva ze?dakujem inak moc za odpoved🙂))

gloria9
27. jan 2012

@janulienkaa28 ahojky tak nam to trvalo tri dni kym sa vycistil od predosleho mliecka a mal potom len toto take este je to skoro aj stolica sa bude ok uvidis ja som sa tiez tesila ked lukasko konecne sam kakal ani sa nepucil nic uplna parada a ziadny problem a inac neriad sa tym co tam pisu napriklad ak ma malicka 2 mesiaciky a je tam napisane ze mala by mat 120 a pisu tam davky kolko tak neriad sa tym ak si pyta tak jej daj zo zaciatku papal kazde styri hodinky ale teraz je to kazde tri hodiny cez den ma 120 a vecer ked ho okupkam tak mu dam 180 a vypije to v pohode potom spinka celu noc az do siedmej...neboj bude dobre

janulienkaa28
28. jan 2012

@gloria9 ahoj,tak cakame stale ze nas potesi a bude kakat sama.uz si aj hovorim ze asi som nemala susat uz tretie mliecko ked mi lekarka povedala nech ostanem pri tom nutrilone ale co som ju mala nechat trapit sa?sn ad to zaucinkuje.aj kvapky jej davam do mliecka sab simplex probiotika jej davam asi dva dni infants dophilus ze vraj su dobre.tak snad sa to upravi.dakujem pekne za rady 🙂

4gubka
30. jan 2012

@gloria9 @janulienkaa28 ahojte baby, ja som prestala kojit po 2,5 mesiaci, zacali sme s nutrilonom ale grckala dost, tak sme presli na babylove aj cenovo lepsie aj niektorym detickam vyhovovalo iba toto tak sme skusili... ibaze teraz zase zacala dost grckat a to francuzske mliecko odporuca skoro kazdy tak ho chcem vyskusat ci sa nieco zmeni, lebo odkedy ju aj dokrmujem to mliecko mi vyvracia minimalne polovicu... myslim ze keby slo o reflux tak vracala by aj úredtym, co sice trosilinku ano ale to asi len ze sa prejedla... a ovela menej ako toto... no ale k teme, nezda sa vam to mliecko mastne??? vraj je dost a neviem ci uz nie je lebo ta tema kde o otm pisu je z roku 2007/2008 hm? dakujem