Aké máte skúsenosti s francúzskym mliekom?

bobulka34
3. nov 2007

pouzivate ho niektora< zevraj je lepsie ako nutrilon, aku mate skusenost?

maca793
3. nov 2007

ahoj
melej som len dávala vzorky čo sme dostali od doktorky, ale vždy sa mi vyhádzala. cenovo mi to tiež nejako nepadlo, bolo to dosť drahé. nutrilon nie je dobrý, nemám s ním dobrú skúsenosť, malá sa mi vždy vyhádzala od neho. mala fľaky po celom tele. dávala som jej Hami, alebo Babylove z DM, tam 800g krabica mlieka stojí 170,-sk.

monkula
4. nov 2007

Ahoj bobulka, starší synátor vyrástol na France lait, najprv pil NAN, ale ten prestali vyrábať, BEBA mu nechutila, tak pil France.
Chiarka je dojčená a France používam len na zarábanie kašičky, zem. kaše a tak.
A ja ho kupujem za 120 Sk za dózu...

A Nutrilon mi pripadal dosť drahý, ani som ho neskúšala...

loren
4. nov 2007

ja prikrmujem france lait a to mlieko je super

junovka
4. nov 2007

s Nutrilonom nemame problemy.Pri Nutrilone Forte mi dcerka troch vracala, ale odkedy davame Nutrilon 2, tak nie su problemy.
S Francuzskym nemam skusenosti, ale z Hami 2, tak to sme malo pravidelne sablovy tanec, a nie hociaky 😀

insania
4. nov 2007

No my mame 6 tyzdnoveho prcka, manzelka stratila mlieko po 5-tich dnoch (prvorodicka) lekarka nam hned dala zadarmo nutrilon.najprv ha1 ( mozna predispozicia na atopicky ekzem) nastastie sa neprejavil ale zato sa maly velmi zapekal. tak zase dalsie nutrilon komfort. povedala ze nam moze dat nutrilon na predpis, 5 krat do mesiaca 50 percent preplaca poistovna.
maly sa stale zapekal tak sme po mnhohych odporucaniach nasich priatelov presli na francuzske mlieko a ako tak sa zlepsilo.
ide o to ,ze aj to najdrahsie a najkvaltnejsie mlieko zapeka ak dieta neprima ziadne ine tekutiny ako caj alebo cista voda.

teraz mu pred kazdym papanim davame caj alebo vodu( prevarenu s kminom, fenyklom , popr voda z ovsenych vlociek,, ale nie stale!!! to je tiez zle)

teraz sa ma uz lepsie, ale treba si uvedomit ze 450gramove francuzske mlieko minieme za 3 dni. 120SK je dobrra cena,, ale keby sme mali kupovat nieco drahsie 10 x 450g mesacne uff uff uf.

sorka ze som sa rozpisal , ale chcem pomoct aspon niekomu ,, cau

dannynka
4. nov 2007

aj my mame s francuzkym mliekom len dobre skusenosti,ziadne ine my nechcela a toto jej veeelmy zachutilo 😉 😉 😉
a nic z toho nemame a cenovo je tiez celkom fajn 😉

malena
4. nov 2007

Mám 8-mes.dcérku, ktorú som doteraz kojila, ale je to hladoška a už ju musim aj dokrmovať a france lait jej veľmi chutí - 220 vypije na dúšok 😉

dannynka
4. nov 2007

malena-aj moja bola asi do roka kojena ale po roku mi uz zacala prsnik troska odmietat,uz len rano a vecer a to si len cucne,tak peto mi kamaratka poradila toto france lait s vanilkovou prichutou je od rocka a to my krasne vypije plnu flasku.. 😉 😉

ella1
5. nov 2007

aj m sme dávali našej malej francúzke mlieko.poradila mi ho sesternica.a počula som,že je dobré.sunar a takéto nám nechcela.len trošku kakala na zeleno 😀 ale vraj je to tým,že obsahuje viac železa.

vavka33
5. nov 2007

Aj my pijeme od siestich tyzdnov France Lait a je super.Nikdy sme nemali problemy s kakanim,bolenim bruska,malej chuti,pekne pribera...Dokonca s neho zacali vyrabat aj kase,su strasne chutne.
No a mliecko,aj kase su cenovo asi najlacnejsie. 😉

katka2209
4. aug 2008

Baby, su francuzske mlieka aj hypoalergénne? kamaratkin maly sa vyhadzal z nutrilonu, tak sa boji dat ine mlieko, zatial iba koji, ale ma malo mliecka, dieta nepribera. Poradite?

lyongirl
4. aug 2008

myslím, že nie, aj keď kamoška/lekárnička/ mi tvrdila, že sú a nie je to tam napísane, tak neviem, ale čo som počula, tak deti ho veľmi dobre znášajú a aj náš malý. Chutí mu a nikdy nemal zápchy ani nič podobné.

katka2209
4. aug 2008

no len aby sa z toho ten kamaratkin maly nevyhadzal, este nezistili, ci ma, alebo nema alergiu na kravske mlieko, tak preto sa boji

lyongirl
4. aug 2008

jasné, tak radšej nech ho nekupuje 😉

mimakro
4. aug 2008

Ja som Francúzskym mliekom dokrmovala Ondrejka popri dojčení. Najskôr som mu dala Bebu, ale tú vždy vyvrátil. Potom som skúsila toto a super. Po 6 tždňoch sme sa našťastie opäť vrátili k výlučnému dojčeniu. A cena tiež sedí.

erikasadek
4. aug 2008

ahojte ja zijem vo francuzku takze moje deti ziju len na francuzkom mlieku teda je tu velky vyber to je jasne , vzdy som bola spokojna len raz som vyskusala mlieko na slovensku aneskoncilo sa to najlepsie.
odporucam vam pytajte si aj v lekarniach mozno len objednavaju .pretoze tu na trhu existuju mnohe varianty
pre deti ktore su kojene aby sa pekne nadviazala tak su nato mlieka
pre deti ktore su stale hladne
hypoalergicke
ktore maju traviace problemy
a pod

ikke
6. jan 2009

lillienma • Dnes o 11:40
Ahojte chcela by som sa opytat kto z vas pouziva toto dojcenske francuzske mlieko , ci je na predis , zhruba cena co stoji a ake mate skusenosti a ci nie je problem ho zohnat Dakujem

gucz • 1d • Dnes o 12:20
Moja ho miluje, až sa za fľašou trasie, stojí okolo 600Sk (okolo 20 Eur) za 4 krabice po 450g, nieje na predpis, dá sa kúpiť takmer v každej lekárni a k štvorbaleniu je vždy dajaká hračka. Dá sa kúpiť samozrejme aj jedna krabica.

martina46 • 1d • Dnes o 13:33
my sme ho tiez skusali, mala sice nepila, ale ona nechcela ziadne, ale nam velmi chutilo

amatula • 2d • Dnes o 13:47
moj starsi hho nechcel uz mal asi dva roky,zarabala som mu ho tajne aj tak nechcel .....vzdy to zistil.....chuti mu hami optivital

dankadina • 1d • Dnes o 15:58
naša mala nechcela žiadne mliečko, nutrilon bol fuj sunar tiež , vyskušali sme skoro všetky až na francai lait sme sa chvalabohu chytili

sasha19 • Dnes o 16:17
lilienma, tak francúzske mlieko ti môžem s istotou odporučiť, my totižto musíme mliečka meniť po určitom čase, drobčekovi sa časom zunuje a prestane piť, ale po výmene značky opäť pekne papá, ale fr. mlieko je jedno z najlepších, teda pre nás určite a ver, že ich už máme preskúšaných mnoho, mnoho...

liliandax • 1d • Dnes o 17:06
aj ja ho mozem odporucit Kym sme boli na UM Petkovi chutilo a cenovo bolo tiez OK

lillienma • Dnes o 17:37
dakujem Vam velmi pekne tak vyskusam lebo Nutrilon ani Hami neuspel a jedna znama nam odporucila toto mlieko tak uvidime............
alififi • 1d • Dnes o 17:41
kuk
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 31k - V pamäti - https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... - 46k - V pamäti -

akejka • 2d • Dnes o 17:56
Ahoj lillienma:
Ja mám veľmi dobré skúsenosti s mliekom Francelait 1 aj 2 - pri oboch dcérach. je to ľahké mlieko, ktoré tak nezaťažuje tráviace ústrojenstvo, nezapeká. Nutrilon moju malú zapekal, bolievalo ju z neho bruško.
Cena je tiež veľmi dobrá cca 330,- SKK za 2 plechovky (podľa toho, či je v akcii)
- kupuj dvojbalenie v lekárni - býva pribalený vždy nejaký darček (kojenecká voda Lucka, hračky, digi teplomer, zubné pasty pre deti, formičky, plyšáky,...)

dioliana1 • 4d • Dnes o 18:16
je to výborna nahrada alebo kombinacia s matrskym mlieko velmi chutný aj pre vacsie deti kupovala som 1-ku aj 2-ku mala dobre priberala

lyongirl
7. jan 2009

aj my sme s France lait spokojní, je to jedno z naj mliek, aj chuťovo, nezapeká, a malému neskutočne doteraz chutí. Cenovo je ok a pri tých 2-baleniach a 4-baleniach sú hračky, aj to poteší.

lillienma
7. jan 2009

ahojte a este sa chcem spytat 1 alebo 2 je pre deti od 6.mesiacov dakujem

sasha19
7. jan 2009

2. je od 6. mesiaca, dobrú chuť 🙂 😉

nelly2932
11. jan 2009

ahojte prosim o radu,moja dcerka ma mesiac aj tyzden , papame nutrilon no vydrzi len hodinku a pol bez papania pocula som o francuzskom mlieku,ze vraj je lepsie a ze aj lepsie spinkaju od neho. prosim poradte mi , odpiste mi na nelly2932@azet.sk dakujem

zabka1003
2. júl 2009

Ahojte neviete mi povedať koľko stojí približne France lait a koľko je gramové? Dakujem

ingra73
2. júl 2009

ahoj, je 400g a stoji do 5€ 😉

helenkasabinka
3. júl 2009

ja pouzivam france lait od narodenia malinkej a je 400g a stoji tych 5eur a niekde aj 6 eur a sme s nim mooooc spokojni

manika77
3. júl 2009

ahojte aj ja my pouzivame france...

nikollette
3. júl 2009

A prečo som si ja myslela že to francuzske mlieko je drahse ako nutrilon?? 😕
my pouzivame nutrilon, rozmysalla som aj nad france ale som myslela že je drahšie...

zabka1003
3. júl 2009

Ja dávam malej Hami, a rozmýšľam že zmením kvôli cene...len neviem sa rozhodnúť medzi France a Babylove..
dAkujem za odpovede baby 🙂

akejka
4. júl 2009

nikol, práveže France lait je myslím najlacnejšie mlieko, používala som ho aj pred 7 rokmi pri Miške...Je omnoho ľahšie stráviteľné, ako Nutrilon, z Nutrilonu mala moja prvorodená hrozné zápchy a kŕče, kakanie bol u nás horor...
Lucku som 6 mes. kojila, od 7 mes. jej dávam France lait a nesklamal ma ani tento krát
😉

A kupujeme dvojbalenie s darčekom - bývajú tam pribalené rôzne hračky, kojenecká voda, detská zubná pasta a pod. 😉

nikollette
4. júl 2009

Hm, no uvazujem ze prejdem na france.. ale ked je najlacnejšie, nie je to nejaký shit 😕 😕 😕
viete, tá cena, prečo by bolo inak také lacné..
a možem to v pohode zmeniť? ak ja maly navyknuty na nutrilon.. viem ze nenoi dobre stále meniť, ale ked raz prejdem na iné asi sa nič nestane, nie?

lyongirl
5. júl 2009

shit to nie je určite, ak by bol, tak by už dávno nebol na trhu a to je na trhu pekných pár rôčkov.

Ak prejdeš, tak sa vôbec nič nestane, veď koľké mamy musia prejsť aj viacerými značkami, kým nájdu to správne čo sadne...
Kamoška mala aj Bebu, aj Nutrilon a po roku prešli na France lait a malý ho pil v pohode