Aké máte skúsenosti s francúzskym mliekom?

bobulka34
3. nov 2007

pouzivate ho niektora< zevraj je lepsie ako nutrilon, aku mate skusenost?

suziad
6. júl 2009

my tiez pijeme France lait, malej chuti je spokojna, ale trochu mi vadi ze nic viac neopsahuje ako probiotika alebo prebiotika. MM vravi ze aby som presla na ine ktore to obsahuje, ale mne sa moc nechce do drahsieho 😠 . obcas kupim BioGaja probiotika, ale to je tiez dost drahe 🙄

nikollette
6. júl 2009

Aha, suziad no vidíš, predsa má nejakú tu chybu, zato ze je lacné...
a chápem že sa ti nechce do drahsieho, ale pre bábo len to naj, nie? 😉

bibka333
6. júl 2009

ahojte ja som Franc lait davala staršim detom Jarke 15 r od pol roka Adriankovi od9 m do 2 rokou a som bola velmi spokojna a na tu dobu bolo po 80sk najmladšia je kojena 🙂

akejka
7. júl 2009

nikoll neboj, nie je to shit 😉 Mám veľa známych, ktorí pri všetkých deťoch používali France lait, lebo im Nutrilon tiež nerobil dobre...na France lait a ešte nikto nesťažoval 😉
Nie je dobré meniť často mlieko, ale presne, ako si napísala...ke´d raz zmneíš a zostaneš pri tom istom lieku, nič sa nestane...
uvidíš, či mu vôbec zachutí nové mliečko a dúfam, že vás "sadne" 😉

bubatinko
7. júl 2009

moj mladsi syn je tiez na France lait2 a som spokojna lebo Nutrilon mu nerobil dobre maval z neho strasne zapchy a krce v brusku odkedy papa toto mliecko vsetko je OK a on je usmiate babatko.....vrelo odporucam

inak pil ho aj moj starsi syn najsko mal hypoalergenne mlieko ale to mu nezaberalo nejak na ten jeho atop. ekzem a ako som mu zacala davat toto mliecko ekzem sa upravil /podotykam ze na ekszem som mu nedavala kortikoid ak by niekoho napadla spojitost zlepsenia stavu liekmi/ ......... ja france lait len odporucam...

a ze neobsahuje probiotika..... na imunitu to nema vplyv lebo to nieje jediny dolezity faktor vplyvajuci na imunitny system...........

arizona
7. júl 2009

ahojte, my sme tiež na francúzskom a malému veľmi chutí (a aj nám 😀 ). kupujeme ho za 4,52 a po 1 kuse. skúsili sme aj nutrilon, ale nikdy viac ☹ bola to asi najhoršia noc, akú sme mali s malým 😠 a francúzske je aj hypoalergénne a myslím, že som videla aj nejaký ďalší druh (iste nebol antirefluxný).

nikollette
8. júl 2009

A kde sa da to france kupit.. ja som ho este ani nevidela tusim, ci mozno som si ho len nevšímala 😅

arizona
8. júl 2009

iba v lekárňach. nedá sa kúpiť v drogérke alebo v bábätkovských obchodoch/oddeleniach. aspoň zatiaľ som naň natrafila len v lekárni...

lyongirl
8. júl 2009

suzia - a prečo ti vadí, že nemá probio ani prebio? Veď to dieťaťu nemusíš dávať....ani MM to nemá....a ak je problém, tak sa probiotiká dajú dokúpiť, ako si písala.

A dá sa kúpiť len v lekárni, myslím, že nie je nad čím uvažovať a určite je lepšie ako Nutrilon, alebo Beba. Ale ak si niekto myslí, že čím drahšie, tým lepšie, tak mu názor brať nebudem....

nikollette
8. júl 2009

Tak ale prečo je potom nutrilon taky drahy, ked je najhorší, ako vacsina z vás píše. Som mysella že ked je taky drahy tak aspoň, z nejakého dovodu, preto ho kupujem...

lyongirl
8. júl 2009

ja netvrdím, že je najhorší, ale čo som počula názory, tak veľa mamičiek sa zhodlo na tom, že je chuťovo hnusný, tak ako Beba a že tieto mlieka zapekajú, alebo nadúvajú, jednoducho veľa deťom nesadli, ale to je samozrejme individuálne u každého dieťaťa, jednému nesadne, inému môže...určite sú to ale dobré a kvalitné mlieka, ale samozrejme na úkor značky a tým pádom ceny...

myslím, že je ťažko hodnotiť mlieka, pretože všetky sú kvalitné a musia mať zloženie potrebné pre bábo, záleží potom od toho, čomu dá mamička prednosť, pretože kvalita je podobná/až na to, že niektoré obsahujú probitiká a prebiotiká - tam je smaozrejme, že aj cena bude vyššia/...

je samozrejmé, že mama chce pre dieťa len to najlepšie, ale práve preto si nemyslím, že čím drahšie, tým lepšie. Prvý malý bol kojený a potom sme prešli na UM a dr. mi povedala, že je na mne, aké mlieko si vyberiem, že mi môže odporučiť všetky, tak som sa spýtala na FM, keďže ho všetky mamy chvália a dr. povdala, že super výber. Taktiež som jej povedala, že si nemyslím, že drahé mlieka sú lepšie a povedala, že to je pravda....
Druhý je zatiaľ kojený a ak bude treba, zase dám prednosť FM a nie je to preto, že by som na Nutrilon nemala, ale načo platiť viac...je to ako s plienkami, každému dieťaťu sadne iná a načo kupovať drahé Pampersky, keď malému sadli Tescové? 😉

O France lait som zatiaľ nepočula, že by niekomu nesadlo, alebo robilo nejako zle, alebo niečo podobné...

nikollette - je to na tebe, každá mama dá dieťaťu to, čo si myslí, že je preňho dobré a správne, takže akokoľvek urobíš, je to na tebe 😉
ak si presvedčená, že Nutrilon je lepší, tak ho kľudne kupuj 😉 , nemusíme mať rovnaké názory 😉

arizona
10. júl 2009

podľa mňa je nutrilon taký drahý kvôli reklame, ktorú nejako treba zaplatiť. a ľudia si myslia, že čo je v telke, časopisoch, to je aj fakt dobré... sú ochotní zaplatiť tie prachy za mliečko, tak prečo by ho mali predávať za lacnejšie. navyše doktori odporúčajú hlavne to, za čo majú od distribútorov najväčšie benefity 😉

u nás francúzske nikdy nezapekalo a nemuseli sme dávať drobcovi ani čaje, aby sa vykakal...

lyongirl
10. júl 2009

arizona - presne, len som nenašla také vhodné slová 😀
a ináč je zaujímavé, že aj FM má v časopisoch reklamy a cena nie je taká vysoká

arizona
10. júl 2009

lyongirl, FM má reklamu v detičkovských časopisoch. ak som dobre postrehla (ale za môj postreh neručím 😀) . ale väčšina UM ich dobre že nemá aj v záhradkárovi. a kým sme ochotní platiť, tak je všetko OK... ktovie prečo sa FM neponúka aj v obchodoch, ako skoro všetky ostatné UM.

suziad
10. júl 2009

lyongirl: MM jedno s toho obsahuje niekde som to citala ale zabudla som ktore 😅 (ale myslim ze to budu tie prebiotika)

A nutrilon je preto najdrahsy, pretoze obsahuje navise nejake latky, ktore podporuju vyvoj mozgu, nutrilon sa preto doporucuje nedonosenym detom.

suziad
10. júl 2009

citujem:
Zloženie črevnej mikroflóry je ovplyvňované aj spôsobom výživy a prostredím, v ktorom sa novorodenec nachádza - inkubátor, nemocnica, domáce prostredie. Ideálnou výživou pre novorodenca a dojča je materské mlieko, pretože obsahuje veľké množstvo prebiotík, ktoré podporujú rast bifidobaktérií a laktobacilov. U dojčených deti tvoria tieto baktérie až 90% všetkých baktérii, ktoré sa nachádzajú v stolici dieťaťa.

http://www.choredieta.sk/index.php/vyziva-poruc...

gergi7
11. júl 2009

Moja mala od 3 mes. tiez papa France lait. ine mliecko sme ani neskusali.

Baby, skusali ste uz aj france lait kaše??? su tiez fajne 😉 tak isto ako mlieko, su dostupne len v lekarnach

lyongirl
12. júl 2009

arizona - no zasmiala som sa, na tom záhradkárovi... 😀 😀 😀

suzia - dík, zasa som múdrejšia 😉

my sme mali 1x kašu, dostala som od sestry a malému chutila, len ma naštvali, že bola určená do roka a bol tam med, takže som ju dala až po roku, ale zas aj iný výrobcovia majú kaše a je tam kadečo čo deti do roka vôbec nesmú... 😠

suziad
12. júl 2009

lion: ja som malej dala tiez medovu kasu od nestle a v pohode, v tych kasach nieje taky silny

lyongirl
12. júl 2009

suzia - ja viem, ale vieš, Alex bol prvé dieťa a ja som sa držala každej tabuľky a nedala som mu do 1/2 roka nič čo sa nesmie, žiaden prehrešok, zato teraz 😀 😀 😀 , dnes mu dal MM čiernohorský z reštiky...., minule hranolky z "mekáča"....
ale asi aj u Rišena zostanem do roka dosť opatrná, lebo alergény v dnešnej dobe....no a prejaviť sa môže po rokoch/alergia/...

suziad
20. júl 2009

POZOR!!!! vsimla som si dva druhy fance lait 2. Jeden tan lepsi macik na ruzovej trave a zo znackou obohatene zelezom a ten horsi macik na modrej trave bez obohatenia zelezom v ktore sa malinko odlisuje aj v zlozeny napr chyba kyselina listova a kys.pantotenova, ma malinko inu chut a je hrudkovite.

FOTO v mojom ALBUME!!!!

Mate s tym skusenost?? 😠

helenkasabinka
20. júl 2009

ano ja som si to vsimla a je ovela menej sladsie a nechuti to mojej malej az tak velmi ☹

dicinka1
23. júl 2009

ajojte..od dnes aj mi papame france lait..tak som zvedava...z ostatnych kaka iba cez hadicku ☹((

lyongirl
24. júl 2009

dicinka - tak snáď sa to malinkej upraví, držím palce... 😉

lyongirl
24. júl 2009

ináč ma napadlo, že sestrina malá bola kojená a do 10 mesiacov kakala aj tak iba s hadičkou, sama sa nevedela... ☹ , ale snáď tvojej malej pomôže zmena mliečka...niektoré deti sa asi nevedia vykakať a nemusí to byť len z mieka, si myslím....

ninnaricci
24. júl 2009

ahojte...
...pridávam moju skúsenosť s Francúzskym mliečkom...
...skúšali sme nakoľko po prečítaní tejto temy som sa na neho namotala...ale musím povedať, že som bola trochu sklamaná...mliečko je dosť mastné....naozaj fľaše ostavali dosť zamastené...takže som mala čo robiť pri umývaní....drobec keď kakal...tak naozaj...poriadne tlačil...chudáčik až sa trápil...
...noo nezvracali sme...našťastie
...po dohovore s našou pediatričkou som sa rozhodla prejsť opäť na Nutrilon...zatial ho znáša dobre...dokonca prešiel na zmenu bez problémov...tak dúfam, že už nebudeme meniť mliečko

...takže môj záver...ja FM neodporúčam...

dioliana1
24. júl 2009

Ja som do francuzkeho mlieka ked sa malá nevedela vykakať dala čaj 😉

ninnaricci
24. júl 2009

...my sme kakali 2xdenne...skoro v pravidelných intervaloch 😉 akurát s námahou...až mi ho bolo ľúto

clarissa
8. sep 2009

my sme doteraz pili Sunar ale mala s neho velmi vrackavala tak sme presli na France lait a musim zaklopat ze je super...malej velmi chuti,sme spokojni 😵 😵 😵 a chceme vyskusat aj france lait kase

perla200
15. sep 2009

a teraz je tá novinka france lait bez laktozy...nemate ho niekto?