Aké máte skúsenosti s francúzskym mliekom?

bobulka34
3. nov 2007

pouzivate ho niektora< zevraj je lepsie ako nutrilon, aku mate skusenost?

timca9
30. jan 2012

my me začali dokmovať nutrilonom a malý sa vysypal, má na čielku také lyšaje, skúsume francúzske mlieko 🙂

gloria9
30. jan 2012

@4gubka ahoj ano to mliecko je trosku mastne aj flasky sa tazko umyvaju ja som sa pytaka doktora ci je to ok a on mi povedal ze kazde mlieko ma nieco do seba no vravel ak mi nevracia a nema ziadny problem s kakanim takze super ze mam ostat pri tom a od vtedy nemam ziadny problem.

gloria9
30. jan 2012

@janulienkaa28 aahoj tak ako?inac tie kvapky simplex atd na prdiky na nafuknute brusko nedavaj pretoze oni sice maju ukludnovat lenze aj vyvolavaju bolesti bruska to mi vravela kamoska co je doktorka a vyzna sa vraj az v najhorsom pripade dat kvapky aj to espumisan odporuca ten simplex mam tiez doma davala som jak blazon pred kazdym papanim no bolo to strasne potom som obmedzila davala som kazdych osem hodin lenze tiez plakal tahal nozky ku brusku bol nespokojny no vysadila som uplne vsetko a teraz nic ziadne bolesti bruska takze mozno by bolo lepsie keby si ich vysadila a skusal to bez nich dokonca ani brusko nemasirujem netreba a keby mal koliky tak az vtedy dam no zatial nic klop klop

bubinko83
30. jan 2012

Sto ludi sto chuti nam francuzke nesadlo,maly ho sice vypil ale nemohol sa vykakat. Z nutrilonu imi prišiel hladny a je aj neskutočne drahy ,to je druha vec. A jedine pri ktorom sme aj zostali bolo mliečko Hipp.

gloria9
30. jan 2012

@timca9 ja tiez nemam dobre skusenosti s nutrilonom bolo to strasne malicky sa mi tak zapiekol ze sam kakat nevedel a stale len brusko ho bolelo

janulienkaa28
30. jan 2012

@gloria9 tak to som nevedela o tych kvapkach.inak mala uz konecne kaka 2x do dna a pekne prdikuje to sme sa tesili z toho velmi ..tak som rada ze nam zabralo to mliecko uz ideme pit druhu krabicku.tak snad uz bude dobre.len dnes sa nam stalo to ze mi ho vyvratila ale to asi preto lebo strasne zacala hltat az moc ako velky hlados.
🙂

gloria9
31. jan 2012

@janulienkaa28 to nevadi aj moj sem tam grcka no ked to nie je prudom tak je to ok to vynde len to mliecko co je navyse tak to som rada aj za vas a snazte sa obmedzit tie kvapky az uplne ich vynechat

timca9
1. feb 2012

My dokrmujeme francúzskym mliečkom už tretí deň a zatiaľ je všetko vpriadku 🙂 kvapky sab symplex som tiež kúpila ale po prečítaní príbalového letáku som si to rozmyslela. Podľa mňa budú dosť agresívne. Užila som ich však ja, keď ma chytili krče žalúdka - pomohli. malému ich ale dávať nebudem. Spočiatku sme trpeli silnými kolikami, teraz je to už oveľa lepšie. Nevedela som, že sú aj mliečka Hipp - malému dávam čajík Hipp - feniklový, ale už ho akosi nechce piť keď okúsil chuť UM 🙂 Máme však problém s kakaním. Niekedy nekaká aj 4-5 dní - teda tak to bolo ri nutrilone, uvidíme, čo bude teraz keď dávame fr. mliečko.

milenavitova
1. feb 2012

dneska sme aj mi kupili france de light.... pila nutrilon ha hami beba nutrilon a nic jej nechutilo chcem sa spytat ako je to stym tukom v mlieku france de light lebo sa tam pise ze je so snizenym obsahom tuku

lucinta21
6. feb 2012

@timca9 ak sa maly vysypal z mlieka a je jedno ci je to nutrilon alebo ine mlieko.. može sa jednat o alergiu na mliecnu zlozku... treba vyskusat bud HA ( hypoalregenne mlieko napr. nutrilon) alebo este viac nealergizujuce mlieka ako napr.. Allergy CAre alebo Allergy Digestive CAre.. popytaj s doktorky,. drzte sa papa

timca9
10. feb 2012

@lucinta21 boli sme u doktorky, tak to nemá z mliečka,ale ide o žlté šupinky, čo mal aj na temienku. Na čele to malo iný vzhľad,tak sme sa zľakli. Doktorka nám poradila nutrilon comfort tak skúsime ten 🙂

timca9
10. feb 2012

@gloria9 veď práve, náš je nespokojný už aj cez deň :( pol dňa ho nosím na rukách a mojkám, cvičíme s nožičkami, ale nič ( kaká stále len každý 4-5 deň :(

gloria9
10. feb 2012

@timca9 a ako dlho mu davas mliecko a ake?france lait?alebo nutrilon?a kolko?aku davku?davas aj kvapky nejake?

baklik
14. feb 2012

@timca9 ahoj, ja som citala, ze je uplne normalne, ked deti na UM kakaju raz za 4 dni! ak je to viac, tak az potom to treba riesit. deti na MM mozu kakat aj do kazdej plienky, ale kludne aj len raz za 10 dni! nas maly je na nutrilone, tiez nam kakal raz za 4 dni, ale to potom uz bola taka supa, ze to mal az pod pazuchami... 😀 teraz nejak zacal kazdy druhy den, takze plienka to udrzi 🙂 takze, ak ti to neporadila lekarka, ja by som neskusala ine mlieka len preto, ze kaka raz za 4 dni. fakt je to pri detoch na UM normalne... a presne tak, ak mas pocit, ze place, lebo ma bolesti bruska, skus radsej Nutrilon Comfort a nie ine znacky... tym mu mozes uskodit este viac.

baklik
14. feb 2012

@timca9 a este je aj novinka na trhu Nutrilon Anti-Colics proti kolikam: http://www.nutrilon.sk/sk/riesenie-kazdeho-prob...

saro
15. feb 2012

my mame 5.mesiacov a tiež sme si užili s bruškom prešli sme od nutrilonu ha ten bol otrasný a zapekal teraz papáme francuzske a som astmatička žiadne hypo nechceme krásne papa a spinká celú noc od 2.mesiaca prosta nedám naň dopustit a to som sa radila aj s mojím alergologom

timca9
17. feb 2012

@baklik aj ten sme mali,koliky nám odišli 🙂 bol dobrý a malému chutil

timca9
17. feb 2012

@gloria9 teraz máme nutrilon comfort,kvapky nedávam. Nutrilonom ho iba dokrmujem. Jednu dávku cez deň a jednu na noc pred spaním, ináč ešte kojím, teda odsávam,malý nechce chytiť prsník,čo okúsil fľašu :(

timca9
17. feb 2012

@baklik ahoj,aj doktorka nám poradila nutrilon comfort a teraz ho máme.Malý kaká každý druhý deň, niekedy každý deŇ,trošku sa to upravilo. Počula som o BEBILONE COMFORT,ktorý dostať v POlsku a je cenovo výhodnejší.nevieš o tom niečo? Ďakujem!

gloria9
17. feb 2012

@timca9 hmmm neviem či je dobre miesat ja som uplne odstavila mne sa vobec neprisal na prsnik po porode takze som stale odsavala skoro 2 mesiace no potom som to vzdala a prestalo sa mi tvorit mliecko

gini
17. feb 2012

my mame francuzske mliecko uz 3 mesiace a som s nim velmi spokojna,je sice viac mastnejsie mliecko ale mala ho dobre stravi,nema vobec ziadne problemy z bruskom a krasne nam rastie,na svoj vek je vacsia ako ostatne deticky, davam jej aj probiotika tiez uz 3 mesiace

baklik
17. feb 2012

@timca9 ahoj, podla mna kludne pokracuj s dokrmovanim, pokial mas este MM. ja som pred 4 dnami uz uplne odstavila maleho, pretoze tak ako pise aj gloria9 uz som iba odsavala a kedze som uz neodsala na ani jednu celu davku, tak som to vzdala.... no a maly ma zrazu stolicu kazdy den, co som az prekvapena 🙂
kym som mu davala aj MM, aj UM, tak ju mal aj raz za 4 dni, ale on mal len jednu davku MM denne.
Bebilon som si prave kupila od jednej pani, celych 6 ks, ale obycajny, vysiel ma aj s dopravou kurierom na 10,56 eur/ks, co je super cena. a ozaj je uplne totozny s nasim nutrilonom 1, kontrolovala som zlozku po zlozke. poslem ti na nu kontakt do IP a skus sa jej spytat, ci ti moze zohnat aj comfort

mimka147
9. mar 2012

@gini ahoj a ako dlho ti po nom vydrzi..my sme mali pred tym nutrilon,no kvoli kakaniu sme presli na fraance lait...ale maly ked vypije 120 nevydrzi 3hodinky ale iba dve...zatial sme na noim len druhy den tak neviem...

gini
9. mar 2012

@mimka147 no tak na toto je zlozita odpoved to sa takto neda povedat lebo kazde dieta je ine,mne vydrzi aj 4 hodky a aj viac ale uz jej davam aj ine takze,kym bola iba na mliecku tak tiez 4 az 6 hodin a v noci celu noc prespinkala,cize v noci nepapala,ale s tym ze ked mala stanovenu davku 120 tak som jej to urobila hustejsie nedala som jej 4 naberacky z mlieka ale 6,to my poradila jej lekarka,ze ked chcem aby nepapala kazde 2 hodky tak davku mam zhustit,teraz jej priklad dam 190 vody a do toho 9 naberaciek a nie 6

kokorunecka
13. apr 2012

@mimka147 Ahoj.. My sme už asi dva či tri týždne výlučne na France lait a mne malá vôbec nevydrží 3-4 hodinky.. Tiež papá každé dve a vždy scucne celých 120ml.. 😀 Ale napríklad niekedy sa jej stane, že prespí aj celú noc ( teraz sa jej to stávalo celý týždeň )...

stina
24. jún 2012

@kokorunecka a kolko ma tvoja malicka? Ja som dnes zacala s FM. Maly ma presne mesiac ale narodil sa velky, ma cez 5 kilov traz. A stale je hladny. Neviem ako casto mu to FM mozem davat a v akej davke aby sa uspokojil.

kokorunecka
24. jún 2012

@stina My už máme 4 aj pol mesiaca..
Takže už sme dlho-predlho na ňom.
Mne od začiatku papala každé dve hodiny (na obale je myslím napísané 3-6 týždňov = 90ml).
Až postupom času, keď jedla 150ml na jedenkrát, tak to bolo každé 3 hodiny, 180ml každé štyri hodiny a teraz papá 210ml každých 5 hodín..
V noci spí celú noc už takmer od narodenia.

ivana2301
12. feb 2013

Zienky aj my sme na France lait paci sa mi viac ako beba ha ktoru sme mali predtym.Mala ma 2,5 mesiaca.pije mi tak 120 aj menej 80 a nevidrzi 3 hodiny pije uz po dvoch...Ale chcem sa opytat ze ak maju stolicu vase deticky ktor&e su na france lait?Lebo mala sice kaka kazdy den farbu ma dobru ale sa mi zda ze dost hustu stolicu.Vobec nie prazenicku riedku ako ked som kojila alebo ked som davala bebu..Je to uz take hovienko hustej konzistencie??ako ako u dospeleho samozrejme v malickom.Je toto v poriadku???

keira
19. apr 2013

Ahojte . Presli sme z nurrilonu na Fm a pozerala som si nutricne hodnoty a FM má takmer o polovicu menej kcal . Navyše , malý zvykne prespať celú noc a túto sa zobudil na používala hlad. Má 10mesiacov. Má niekto podobnú skúsenosť ?

momo216
22. apr 2013

my sme spokojny :D uz sme na 2ke