Aké mliečko dávať po odkojení 11. mesačnému dieťaťu?

tinavieden
7. aug 2008

Otazocka:chcem dcerku odkojit(psych.zavislost)a prejst na umele mlieko. Ake mi odporucate?Mala mava este koliky obcas.
Som vdacna za kazdu radu.

sasenka
7. aug 2008

ja by som vydržala aspon do roka, a potom prešla na klasik KM, prípadne na nejaké mliečko od 10.mes, alebo od 1 roka.
My mame Sunar, predtým sme pili Nutrilon, ale nie každemu take mliečko sadne. Musíte aj poskúšať.
Ale Sunar je chutný a cenovo lepši ako Nutrilon. S BEBA a BABYLOVE mam zle skúsenosti (zle kakanie) a Hami bolo tiež OK.
No a pijeme teraz Nestré mlieko Junior od 1-3 rokov s probiotikami, balené v plechovke, 400g zza 200,- a to je fajn, aj balenie je praktické.

Do roka som mliečko nestriedala, pili sme len Nutrilon, ale teraz kupujem aj na striedačku Sunar a to Junior mlieko, podla ceny.

junovka
7. aug 2008

MY PIJEME nUTRILON 3 😉

cathrin
7. aug 2008

tinavieden, mám rovnako starú dcéru a tiež riešim túto otázku lebo MM už nemám skoro vôbec 😒 Lenže tá moja potvorka nechce žiadne UM. Takže sa priprav aj na tú variantu, že ti po odstavení bude UM možno odmietať.
Skúšam jej UM dávať už vyše mesiaca každý deň, vyskúšala som už nutrilon, francúzske mlieko, bebu, banánovú bebu a nič. Dávam jej ho lyžičkou, z hrnčeka, pohára , fľašky ( chicco, mam, nuk) a nič 😒
Tak som sa pýtala pediatričky na poradni, že čo s tým, tak mi povedala, že mám vyskúšať kravské mlieko, že je to menšie zlo ako keby mlieko nepila vôbec. Síce s tým vôbec nie som stotožnená, ale vyskúšala som.......ale tiež nechce......

tak ak mi viete niečo poradiť, budem rada 😉

junovka
7. aug 2008

nikede som pisala tu MK, ze ked dieta odmieta akekolvek mlieko, tak aspon v nasom pripade u Timeiky bolo zistene, ze mala alergiu na mlieko.Alergicka vravela, ze ked dieta odmieta akukolvek jedlo, tak v podstate je to ochranny mechanizmus, kde sa telo brani tej urcitej latky, v nasom pripade mlieku.A ja si myslim, ze asi je to pravda, lebo ked Timeika uz mala asi 4 roky, tak z nicoho nic, zacala znova pit mlieko, jest jogurty a bolo jej zistene, ze uz alergiu na mlieko nema, nakolko deti zvyknu z nej vyrast 😉

cathrin
7. aug 2008

len ona jogurty ľúbi, tak mi to tiež nesedí

junovka
7. aug 2008

hm 😒

sasenka
7. aug 2008

Cathrin, pokial papá jogurty a mliečne výrobky mlieko ako také nemusí, len musiš najsť sposob, ako do nej dostať polliter a to sa samoš rátajú aj jogurty, acidofilné mlieka, syr, tvaroh(neodporúča sa do roka). Skus robiť mliečne polievočky, aspon obden, časom si možno na mlieko zasa zvykne.
Moja dcerka jeden čas tiež nechcela mliečko (asi v 14-15 mes.), tak som jej ho dávala v noci, v polospánku vypila aspon 150-180ml, a cez den tie mliečne výrobky, a mliečne polievky, kašu...

martina46
7. aug 2008

to ked ma dieta vypit polliter kadejakych mlicnych veci, tak uz potom cez den kedy stihne jest aj ovocie a zeleninu? my sme na tom tiez podobne, mne konci mlieko, ani nechcem radsej vediet, kolko ho mala vypije, no a nechce flasu - mame asi vsetky, mlieka sme skusali: bebu, nutrilon, sunar, babylove, franc mlieko - to parkrat vypila 30ml 😅 ochutene frapkom. no uz ani to. jogurty som zacala pred par dnami no nejde jej to nejako, nechuti.
kravske sme este neskusili.

sasenka
7. aug 2008

no by si sa čudovala, čo naš papkáč za den toho do seba popchá + 800 ml len mlieka, ešte aj jogurt, ovocie, polievku+ druhé, chleba, kašu.
rano pije mlieko
potom o 8:00 ranajky (to spapá malo)
10:00 ovocie
potom na zaspinkanie mlieko
13:00 obed - polievka+ druhé, alebo hustá polievka aj s mäskom
16:00 mlieko
vonku piškoty alebo jogurtík
18:00 kaša
20:00 mleiko

teda 4x za den vypije flašu mlieka a to vždy 180 - 210ml tak si to zrátaj

Ale dcerka jedla omnoho menej, tak verim, že su deti, čo ked vypijú odporúčanú dávku, tak ine nezjedia. A napr. syry a tvaroh sa ráta 2:1 teda 100g tvarohu, syru je ako 200ml mliečka

kamilecka
7. aug 2008

Ja som kojila do 14 mesiacov a potom sme presli na Sunar,ten ale nebol pre nas dobry, zacali sme zle spavat v noci a zacali bolesti bruska, skusili sme nutrilon3 a spinkanie sa vratilo do normalu, nic nas v noci neboli,brusko netrapi.
Takze treba poskusat, fakt jednemu dietatku dobre padne Sunar,druhemu nieco ine, tazko povedat.

Nam napr radili nedavat na noc mliecko Good night, je to sice na lepsie naplnenie bruska na noc ale moze sa stat ze sa aj preje dietatko.

sasenka
7. aug 2008

v tom Good night je aj ryžová múka, to je ako slabšia kaša, to može byť aj ťažké na žalúdok.

zuzka99
8. aug 2008

baby asi to nepatrí do tejto témy, ale píšete o ryžovej múke. ja som malému dala 2 krát asi s odstupom 2 týždňov ryžovú kašu nemliečnu od Nestlé (raz s mm, potom s vodou). zjedol 40 ml a stráááááášne mu bolo zle, bol uplne zelený a zvracal. myslíte, že tá ryžová kaša je taká ťažká na žaludok? prečo je teda odporučaná ako prvá zo všetkých kašičiek?

annag
8. aug 2008

zuzka, je to síce menej časté, ale sú detičky, ktoré sú na ryžu alergické, a Vy ste sa asi medzi ne zaradili. Určite to spomeň svojej lekárke a ryžu dovtedy bábetku vyraď z jedálnička

zuzka99
8. aug 2008

annag, tak to bude super ☹ na poradňu ideme až o 3 mesiace, asi zavolám mudr. či treba nejaké vyšetrenie (alergologia) či sa to potvrdí, alebo zistia že bola len ťažká na žaludok.

annag
8. aug 2008

zuzka, určite jej zavolaj , potravinové alergie sa zvyknú spájať s inými, preto nech Ti minimálne dajú radu, ako pokračovať vďalších príkrmoch, podľa mňa mu ťažká nebola, veď zjedol len 40 ml, to je máličko na takú prudkú reakciu, takto sa prejavujú skôr alergie ☹

cathrin
8. aug 2008

sasenka, no ona mi spapá ráno mliečnu kašu zo 130ml vody (čiže spolu aj s kašou je to cca 160g), večer tiež, na desiatu cca 150 g jogurtu, takže sa jej snažím to nepitie mlieka kompenzovať aspoň mliečnymi výrobkami. Len doktorka mi povedala, že + musí piť aj mlieko. Najhoršie je to ale nad ránom - zvykla som ju kojiť medzi štvrtou - piatou , len teraz máme problém lebom UM mi odmieta, v prsiach nemám skoro nič, tak mi potom zaspáva hladná alebo niekedy, keď už nevie kvôli hladu zaspať, tak vstávame a musím jej rýchlo variť kašu......

zuzka99, moja malá papá večer mliečnu kašu od nestle (alebo sunarky) a zatiaľ sme taký problém nemali. Každé dieťa reaguje na jedlo inak

zuzka99
8. aug 2008

no volala som doktorke kvoli tej ryžovej kaši, povedala aby som 2 týždne nedávala nič ryžové a potom dala polievočku zeleninovu s trochou ryže uvarenej a uvidíme. a kašu mám skusiť nejaku inú. vraj možno mu nesedí aj tá konzistencia, je to ťažké ako beton do žaludka.

abbi
8. aug 2008

baby tak ja este iba kojim, ale moja svagrina prave presla na UM a urobila to takto.. najprv kupila UM a davala ho take v prasku kazdy den iba olizovat malej na lyzicku. najprv vobec nechutilo.. o par dni si zvykla na chut.. ale iba prasok. potom az uvarila mlieko a dala ochutna.. ale az ked malej chutil ten prasok. a hned si zamilovala mlieko.. bez problemu. a behom 2 dni uz nic ine nechcela iba flasu s mliekom. ani raz nepytala MM. ale mozno to nefunguje u kazdeho.. neviem.

sammy
8. aug 2008

To sa moze davat len prasok? Nie je to nejak skodlive alebo co?
Neviem, len sa pytam 🙂

annag
8. aug 2008

zuzka, výborne,držím palce, aby to tak bolo 🙂

bambulka026
10. aug 2008

Ahojte,
tiez uz nemam vela MM takze ja som zacala Sunarom, a teraz pomaly prechadzame na obycajne kravske mlieko.
Sunar mu uz davam len vecer pred spanim, inak cez den pije prevarene mlieko a je to zatial ok.

susika
11. aug 2008

ahojte maminy.neviete poradiť, či sa nedajú niekde zohnať vzorky mliek?stále hladám, ktoré mlieko malej chutí a stále sa trápime.kolk ste skušali nové mliek, kým si bábo zvyklo a pilo v pohode?mne moja raz vypije jedno, potom mi ho zas nehce a tak skusim iné a tak dookola. viem, že by sa nemali mlieka miešať, ale zatial sa trápime len od piatku.

sasenka
11. aug 2008

no ja by som isto neskákala z mlieka na mlieko, lebo každe je trolinku ine, a trva istý čas, kym si nan dieťa zvykne, nielen na chuť, ale aj na trávenie, napr. naš kakal uplne inak z Nutrilonu a inak z Beby. Hlavne po dojčení. Skus Sunar, ten je chutovo velmi dobrý a aj sa mi osvedčil. My sme do roka pili Nutrilon, ale terau strašne zdražel, takže sme prešli na Sunar. Naš je na UM od 3 mesiacov a ma pomaly rok a pol, takže už značky aj prestriedam, ale do roka som to nestriedala.

sirinka
11. aug 2008

susika opytaj sa v lekarni, oni by mohli mat vzorky...

lyziarka
11. aug 2008

tinavieden mas IP

bambulka026
11. aug 2008

Ja som davala aj Nutrilon, no ten mi nechcel, tak sme presli na Sunar a ten je ok.
Zda sa mi i chutovo taky lepsi ako Nutrilon.
S kravskym som tiez nemala problem, no Matko je srotovnik, zje vsetko co nezje jeho... 😀

vocko3
12. aug 2008

mne nechcela tiez ziadne, ma 14 mes. a este kojim, ale obcas jej uvarim hami hajaja a to jedine si da (ale len tak pol deci 🙂
no postupne si nan mozno zvykne. ono je asi take sladsie ked jej chuti.
skusali sme nutrilon, nestle junior, beba...

mikulka
11. mar 2010

Ahoj holky, přestala jsem kojit, malý se odstavil, zatím jsem zkusila nestle junior, hipp, hammi mlíčko s kaší a nechce nic.
Dnes jsem dala KM plnotučné, snědl 3 lžičky. Myslíte, že si na mléčko zvykne?

kvjetecko
19. máj 2010

ahojte, ja mam presne taky isty problem ako tu niektore pisete.
Mala bude mat 11 mesiacov, a pomaly by som chcela prestat kojit - zatial ju kojim 3x cez den a v noci cca 3-4x (aj preto by som chcela prestata, a tiez uz mlieka mam malo, len si dudle bradavku , sem-tam cosi vytiahne). A tak som zacala skusat UM - nechce nutrilon, ani francuzske. Teraz skusam sunar - ale zatial po dvoch razoch neuspesne, budem skusat dalej.
Neviem ci jej nejake UM zachuti..
A taktiez ma trapi, ze jej vlastne nemozem uvarit ziadne jedlo do ktoreho sa ma pridat mlieko - vlastneho neodstriekam nic a UM mi nechce. No a teraz co? Moje pomaly nemam a UM nechce.... ????

mia_zsa
29. okt 2011

Rovnaky problem - dcerka 11 mesiacov dojcena, mlieko som postupne stracala, uz nevytiahla skoro nic, skusala som vsetky mozne umele mlieka, skoro dva mesiace - bez uspechu. Aj kravskej mliecko sme skusali, nic, nevypije nic, struha ksichty a vypluva cumlik. Tak sme zacali varit pudingy z kravskeho mlieka, teraz ma 14 mesiacov a kazdy den jej na ranajky varim puding z 250 ml mlieka, striedame rozne chute, zatial jej to chuti, spapa plnu misku. Na veceru jej varim mliecnu kasicku, ktoru az tak velmi nelubi, musim ju zabavit s hrackami aby mi ju spapala. Spinka pokojne celu noc 9-10 hodin. Cez den papa polievky, dusenu zeleninu s maskom, ryzu, cestoviny, ovocie. Syry lubi, jogurty taktiez. Pri starsej dcere som napriklad taky problem nemala, umele mliecko jej po ukonceni dojcenia chutilo, pila ho z flase dost dlho, problem nastal az vtedy, ked som jej ako 2,5 rocnej schovala flasu a ponukla poharik - nastal zlom a odvtedy mi nevypila ani glg mlieka, darmo sme skusali vselico mozne, bez uspechu. Syry a jogurty mala zaradene v jedalnicku kazdy den. Az ako 6 rocna vypila prvykrat teple kakao, sama si ho vypytala. Prv som si myslela, ze si robi srandu, nakolko kakao vzdy predtym vytrvalo odmietala, ale bola som velmi milo prekvapena, ked s chutou vypila plnu salku kakaa 🙂 a odvtedy uz pije kakao kazdy den, musi byt vsak rano na prazdny zaludok, neskor v priebehu dna by ho uz nevypila, zvlastne, ale aj tak som velmi rada, ze je to tak ako to je. Myslim, ze vsetko ma svoj cas, verim, ze aj moja druha dcerka raz pride mliecku na chut, ak nie mlieku - tak aspon kakau 😉