Aké mliečko od jedného roka?

emka13
10. dec 2013

Ahojte baby. stále pretriasaná téma, ale tak ešte raz...maličká má 13 mesiačikov. síce ešte kojím ale to už nestačí. Pred spinkaním jej dávam Hami Hajaja. Ale viacerí vravia že je to zbytočné. Že stačí buď čerstvé alebo iní že trvanlivé...tak ja teda fakt neviem. Staršej som dávala Hami hádam do dvoch rokov, ale sú moc sladké. Tak čo radíte Vy? A potom aj či prevárať mliečko alebo nie.

messi0309
10. dec 2013

Ja dávam od 8mesiacov trvanlivé 1,5 a preváram,i keď som čítala že sa nemusí takéto prevárať.Len to je ťažké lebo každé dieťa je iné.

tenerifka
10. dec 2013

Ak byvas na Slovensku, tak cerstve mlieko z automatu a doma prevarit, co ja by som za to dala, ak by som mala tuto moznost, u nas tieto automaty nie su.....

canerko
10. dec 2013

Já dávám krabicové ráno plnotucne skoro tri týž dne. žiadne problémy pekne kaka ako aj pri um

luba28
10. dec 2013

ja tiez davam krabicove plnotucne,trvanlive a neprevaram ho,a vsetko je ok

dadka28
10. dec 2013

ja priblizne od roka davam tiez kravske,ale len cerstve-ja som zas proti trvanlivim...a trvanlive urcite netreba prevarat....
mladsiemu som od roka davala aj kozie-tiez len cerstve,lebo bol casto chorlavy...a veru aj pomohlo-sa nam tie choroby preriedili...
tento nazor pisem len za seba:nemam dobry pocit z tych susenych mliek pre babatka a absolutne si nemyslim zeby boli az tak zdrave-zeby mi boli deti len na tom susenom...moja filozofia je ze to je len reklama a v tom su len prachy a biznis,nic ine.... 🙂 🙂 🙂

kitty88
10. dec 2013

lepsie je kupovat mlieko s kratsou dobou trvanlivosti (cca tyzden - dva), co mavaju v obchodoch v chladnickach, nie trvanlive... to treba samozrejme prevarit

luba41
10. dec 2013

a prečo ďalej nekojiť? ak "nestačí", tak ponúkaj cez den viackrát...škoda kupovať a vyhadzovať peniaze za nejaké iné mlieko, ked máš svoje. 🙂

sharmana
10. dec 2013

@emka13 rozhodnúť sa musíš sama, lebo každá ti napíše inak...
ak kojíš, tak podla mna je dobré pokračovať a prikrmovať... ak nie si spokojná s Hami, lebo je sladké, tak zmen značku, pozri zloženie....
ak chceš prejsť na kravské, tak skôr tie s krátkou trvanlivosťou v chladničkách ako tu už niekto spomínal a prevariť... ja som za plnotučné
ak sa rozhodneš pre trvanlivé, nemusíš prevárať... tiež by som bola jedine za plnotučné...
tuky deťom nemajú prečo ublížiť, to nie sú tuky, ktorých by neviem čo pribrali a tie polo či nízkotučné, je podla mna len zafarbená voda.. to ani mlieko nevidelo..

ale tu je napr. link, určite je toho na nete viacej, čo sa týka mýtov a faktov o kravskom mlieku:
http://www.brejky.sk/skolske-mlieko/myty-o-mlieku

lenka278
10. dec 2013

ahoj, rozhodnutie je urcite na tebe. mojho maleho som kojila do 2 rokov a 1 mesiac. Popritom papal do rok aj pol susene babylove od Dm lebo ine nechcel boli moc sladke alebo co...neviem...a potom od rok a pol som zacala davat aj kravske trvanlive 3,5% len som ohriala s medom trosku cez den a na noc som davala bud redsi puding alebo redsiu krupicu..teraz ma 2 r. a 7 mesiacov a na mlieku trvanlivom si nevie predstavit den...na noc vzdy davam mlieko...inak papa vsetko a aj ked sa naje tak niekedy si vypita este nato vsetko aj mlieko alebo jogurt....takze je to na tebe preco sa rozhodnes....ked si zoberiem v minulosti davali dedom hned kravske neprevarali.podojili kravu a pili...a tu su zdravi....napr. moja mamina....ziadne susene nebolo...a ked bolo bola velmi drahe....takze podla mna najlepsie zbytocne neprepchavat deti susenymi mliekami aj ked reklamuju ze deti by mali pit do neviem akeho veku susene mlieko.....ja radsej bud kravske alebo aj z ovce..pripadne kozi... 😅

emka13
autor
10. dec 2013

@sharmana
@luba41 kojiť kojím baby aj celý deň ale tak ona by už len na prsníku bola nalepená. to je už len skôr o takom pomojkaní. mliečka už takmer nemám. chcem len cez zimu ešte kojiť lebo mame aj škôlkarku a tá je chorľavejšia častejšie tak kým sme kojení tak sme pfuj pfuj neboli chorí. tak asi som za to čerstvé z chladničky...ďakujem všetkým za rady. a presne ako bolo povedané tie sušené mlieka sú len reklama..kopec prachov, dieťa si rýchlo zvykne. dávala som jej krabičkové ale nechcela veď sunar je sladší 😒

emka13
autor
10. dec 2013

@lenka278 ja sama som vyrástla na kravskom priamo podojenom :D no naša staršia má atopický ekzém, a pila trvanlivé na hektolitre, kým sme nezistili že jej práve mlieko ten ekzém zhoršuje. Preto som u mladšej fakt opatrná so zavádzaním čohokoľvek 😒

lenka278
10. dec 2013

daj jej do mliecka za lyzicku medu...malemu sa tak zapacilo mliecko ze nechcel nic ine....a ja som mala mlieka dost len uz sa to nedalo lebo aj v noci ma budil ze chce pit mliecko....ale potom po 2r.a 1 mesiaci z nicoho nic nechcel...takze nastastie som nemusela ho triznit s odvikanim....sam nechcel...hehe

sosanna88
11. dec 2013

no neviem...dnes uz tie mlieka su onicom podla mna...neda sa to porovnavat ze volakedy sa pilo hento a tamto lebo vsetko bolo ovela kvalitnejsie. Nevravim ale, ze tie susene detske su uzasne...moj nazor je, ze radsej este to susene, aspon do roka a pol ak ta to nejak financne nezatazuje.My davame tiez Hami a na noc Hami Hajaja (inak, tiez si myslim, ze je to len reklama a ci dam hami obycajne alebo hami hajaja, mala mi spi rovnako...takze to je len taky tah, ze dajte hajaja lebo to je na dobry spanok. hihi. figu...no ale urcite teda umele. moj nazor).

hajajanka
11. dec 2013

@emka13 Od roka davam obidvom detom plnotucne mlieko z krabice. Ja osobne nevidim dovod pchat do dietata umele mlieko do troch rokov. Pri spravnej a roznorodej strave nie je na to dovod.