Aké mlieko dávate deťom, keď už nepijú umelé?

mondulka
8. sep 2013

Pýtam sa len informatívne sme zatial na umelom ale chcem mať info dopredu.Neviem dáva sa krabicové 3,5 či 1,5 alebo sáčkové či z automatu?Ďakujem pekne za odpovede. 🙂

zuzanockamt
8. sep 2013

plnotucne kravske a kozie so snizenou trvanlivostou alebo kravske z mliekomatu - prevarene @mondulka

marcela1992
8. sep 2013

plnotucne kravske

sorciera24
8. sep 2013

kozie, ale UM nikdy nemal

aslhey27
8. sep 2013

my davame prevarene s automatu 😉

juranka
8. sep 2013

My davame plnotucne kravske, 10 dnove ci ake to su, od 1 roka 😀

kaciatko2912
8. sep 2013

@mondulka , musis vyskusat ake mu zapasuje, bo plnotucne moze byt pre neho tazsie na zaludok, ale vsetko to zavisi od akeho veku mu ides davat mlieko, a po pravde najlepsie by si mala priamo od kravy... 🙂, ale ked uz z tych automatov je ok az super vec, a tie co su s kratkou dobou spotreby uz netreba prevarat, bo take mlieka su pasterizovane al. maju napisane uht-co znamena aj kratky ohrev pri vysokej teplote.

mondulka
autor
9. sep 2013

@kaciatko2912 budeme mať 14 mesiacov a malá mi žačína odmietať UM.Pudingy,krupicovú kašu atď jej robím z 1,5 krabicového a to v pohode žiadny problém s tým nemá,Neviem čo mám teraz spraviť

effkaa
9. sep 2013

my davame polotucne kravske z obchodu s kratkou trvanlivostou. Plnotucne vyzvracal komplet a aj na polotucne si dlho zvykal. Uz je to pol roka a vypije takmer akekolvek mlieko 🙂

mondulka
autor
9. sep 2013

@effkaa To je to sáčkové či vo flaške?

zzuzika511
9. sep 2013

My dávame kozie mlieko od suseda a ked uz nebude po jeseni planujem prejst na mlieko z mliekomatu

bajboj
9. sep 2013

Aj my kozie od roka

effkaa
9. sep 2013

@mondulka najcastejsie to vo flaske od Babicky 🙂 ale aj sackove vypije. Zacal tym flaskovym, zvykal si nan asi mesiac - dva, ponukla som mu raz za tyzden, ale byvalo mu zle. Pozvrackal sa, ale on maval reflux ako maly, neviem ci to spolu suvisi....

effkaa
9. sep 2013

@mondulka toto: https://www.google.sk/search?q=mlieko+od+babick... ale robia aj plnotucne a to je pre dieta vraj lepsie 🙂

moncicatko
9. sep 2013

ja davam kravske mlieko z automatu,prevarene. ci davat 1,5 alebo 3,5 - to ti povie kazdy inak,aj lekari nie su v tomto zajedno. mne osobne sa zda lepsie plnotucne. ja by som vsak urcite volila netrvanlive mlieko. alebo mozes skusit ine - kozie,sojove.

mondulka
autor
9. sep 2013

@effkaa prosím ťa a treba ho ešte aj prevárať alebo len zohriať a môžem malej dať

mondulka
autor
9. sep 2013

@effkaa a 3,5 alebo 1,5 % ?

effkaa
9. sep 2013

@mondulka ja som ho prevarala a ked som chcela dat rychlo malemu tak som dolievala studenu vodu. Teraz uz len zohrievam, ale aj tak treba chvilu pockat alebo ho nejako schladit

effkaa
9. sep 2013

@mondulka ako uznas za vhodne, ak dieta zvladne 3.5, resp. jeho zaludok, tak by som davala to. Ak nie, tak 1.5 a ked si privykne presla by som asi na to plnotucne.

mondulka
autor
9. sep 2013

@effkaa takže musím prevariť?Myslela som že len to z automatu sa musí prevárať,-´dakujem moc za pomoc

effkaa
9. sep 2013

@mondulka neviem ci musis, ja som zo zaciatku prevarala, kym si zvykol. Ale ci musis, to neviem... A nie je za co 🙂

peta_petruska
9. sep 2013

ja davam malemu do flasky umele stale, mal chvilku take obdobie, ze ho nechcel, ale preslo to...
s kravskym este na pitie pockam, ved dost kravskeho ma v inych vyrobkoch
ale zase ked mame rano vianocku, tak mu kludne urobim kakavko a neprevaram
podla mna je to len o tom, ako sa ty rozhodnes

m_ij_ka
13. sep 2013

moja malá ma 16 mesiacov a od troch mesiacov dávam kravské 3,5%né v krabici (malej už moje nestačilo), preváram ho zatiaľ až doteraz 🙂