Aké mlieko po Nutrilone 2?

keira
29. mar 2013

Syn ma 10 mesiacov, zatial pije nutrilon 2 .. dokedy? moze sa prejst aj na ine znacky, plus kolko mlieka by mal vypit?

wawrita
29. mar 2013

@keira to uz kludne mozes davat obycajné, plnotučné z obchodu.

katren
29. mar 2013

@keira pozri si krabicu nutrilonu 3 a tam je napísané, od akého veku môžeš dávať. Na každom mlieku je inak napísané .....

zivika
29. mar 2013

@keira kludne mozes skusit ine znacky, v 10tich mesiacoch uz je brusko dost silne, ved uz papa prikrmy...neviem presne, ako to vsetky znacky maju, niektore su 3ky od 10mesiacov, niektore az od roka...ale 2ku mozes vyskusat z ktorejkolvek znacky 😉
mlieka daj, kolko malemu chuti, ja si uz nepamatam, ale tusim v 10tich mi maly pil uz len rano a vecer po 200ml, nie je moc mliecny, ale zato to dobiaha jogurtami a syrom 🙂

keira
autor
29. mar 2013

@wawrita hej? takze mozem mu dat rano mlieko, potom desiata, obed, olovrant napr aj tvaroh? potom vecera - kasa a na zaver mlieko?

aristka
29. mar 2013

po roku je zbytočné deťom dávať mlieko nejakej značky,sú to obyčajné ťahače peňazí a marketingový ťah,drobča už plnohodnotne papá,dávaj mu plnotučné alebo polotučné mliečko prevarené od slovenskej kravičky

zivika
29. mar 2013

@aristka to je vec nazoru 😉 ale ked kravske, tak urcite plnotucne

wawrita
29. mar 2013

@keira určite ano 🙂

aristka
29. mar 2013

@zivika ono či dá polotučné alebo plnotučné je vec mamičky,sama vie ako má dieťa živené,stavba tela.

katinka71
29. mar 2013

@keira ja som davala nutrilon 2(aptamil) do roka ,medzi tym som chcela prejst na normalne mlieko ale maly nechcel pit a aj vyzvracal,aj teraz mu davam ochutnat normalne mlieko ale hned zbada a flasa leti celou izbou ,teraz ma skoro 21 m a stale sme na aptamil junior,200 ml o 6 vypije a pred spanim 150 ml,ked chcem aby aspon nieco vypil tak mu musim urobit jeho zabehnute mlieko

zivika
29. mar 2013

@aristka polotucne mlieko je nedostacujuce...pre porovnanie, materske mlieko ma cca 3,8g tuku na 100ml, takze 1,5% polo. mlieko je malo...dieta potrebuje pre spravny aj dostatok tukov a ak je dieta buclate, urcite to nie je problem v mlieku, ale v zivotosprave...ale ako pises, je to vec kazdej mamicky 😉

lenka9g
29. mar 2013

@zivika
@zivika
@aristka baby otázočka na vás, dr. mi radila aby som skúsila polotučné mlieko, že ako bude reagovať. ale ja som z toho šalená, že vraj plnotučne by mu mohlo sposobiť krvacanie v črievku

zivika
29. mar 2013

@lenka9g tak to citam prvy krat v zivote...rozdiel v plnotucnom a polotucnom mlieku je jedine v mnozstve tuku...plnotucne ma 3,5g tuku na 100ml, polotucne 1,5g na 100ml...takze nechapem, ako moze tuk sposobit krvacanie v creve 😨 ak si kojila, tak v podstate dieta dostavalo rovnako tucne mlieko...ak si davala UM, tiez je v nom tuku cca 3,5d na 100ml...celkovo mi nejde do hlavy, ako moze pediatricka odporucit ani nie pol rocnemu kravske mlieko 😕 skus si precitat odporucania inych lekarov na nete...a maly ma nejaky problem s tvojim mliekom, alebo umelym? uz zavadzas prikrmy?

aristka
29. mar 2013

@lenka9g takto maličkému by som ešte klasické mliečko ako náhradu tvojho alebo um nedávala a mliečko nemá prečo spôsobiť krvácanie črievka,pokiaľ sa nejedná o nejaký zápal a to je na inú tému

lenka9g
29. mar 2013

@zivika
@aristka papa Moje Mliecko,zavadzame Prikrmy,mame Ochutnat Nie Nahradit Moje Mliecko,no Neviem Tak Mi Povedala 😖

aristka
29. mar 2013

@lenka9g ak zavádzaš príkrmy začínaš zeleninkou,potom akolo6 až 7mes,pridáš aj mäsko a v 8 až 9 ak tt v pohode prežijete môžete krupicovú kašu ,pribináčika ,jogurty,kravské mlieko

zivika
29. mar 2013

@lenka9g ako pise @aristka zacni zeleninkou, potom ovocko, masko, lepok a az potom mliecne vyrobky...s pribinacikom a celkovo s tvarohom sa neponahlaj, staci az od uk. 10 mesiaca, lebo tvaroh ma dost bielkovin a tie zatazuju oblicky...a kravske mlieko zacni najskor pridavat do varenia (privarky, kasa, omacky...), ked to bude dobre znasat, skus ponuknut aj na pitie...a toho krvacania po plnotucnom mlieku sa neboj, ved skus pohladat aj tu na fore je kopec tem o kravskom mlieku...a koniec koncov, je to na tebe, ked sa bojis toho plnotucneho, tak daj polo, ale teraz je este skoro, pockaj aspon 3 mesiace 🙂