Aké sú prsia po krátkom kojení a po nekojení?

monikafialka
21. nov 2017

Ahojte mamicky,
ste tu niektore ktore ste kojili len kratko napr.1-2 mesiace/par tyzdnov alebo vobec? Ak ano, zmenili sa Vase prsia k "horsiemu"? Ma na ich vzhlad pozitivny vplyv ak sa nekoji/koji iba kratucko? Dakujem velmi pekne za slusne odpovede😉

krepes
21. nov 2017

Kojila som asi mesiac a su rovnaké ako predtym.

janulka1802
21. nov 2017

Prvého som kojila dlho a boli rovnaké

ajka0207
21. nov 2017

Podla mojej skusenosti tym prsiam najviac uškodilo to prve naliatie po porode, cize za mna nie je rozdiel kojit mesiac alebo rok.

libawet
21. nov 2017

@monikafialka ja som kojila 2 roky. Prsia som pred tehotenstvom mala sotva jednotky, po pôrode a naplnení sa mliekom, zväčšenie na trojky, tak aj zostali. Jasné, že už mi poklesli ( mala som vtedy 22, teraz mám 45 🙂 ), ale vtedy som ich mala ako po plastike, skôr mi to prospelo. Teraz, môj muž mi hovorí, že ich mám stále veľmi pekné, no....asi to záleží od veku rodičky a veľkosti pŕs, pružnosti pokožky, či prsného svalu, neviem, asi tam bude viac faktorov, asi aj dedičnosť....

janickacrazy
21. nov 2017

@monikafialka Nemyslím si, že dlžka kojenia je ten hlavný faktor. Ja som kojila 3 deti, prvé 9 mesiacov, druhé a tretie približne 4 mesiace a prsia sa mi takmer vobec nezmenili, ale podľa mna je to skor tým, že ich nemám veľké. Tie ženy, čo majú veľké prsia, tak tým možu skor ovisnúť, kedže sú ťažké a hlavne treba nosiť podprsenku, lebo poznám jednu, čo nenosila a kojila ani nie dlho a má ich katastrofa.

kllamarka
21. nov 2017

@monikafialka Jednoznacne uskodi naliatie prsnikov a nie samotne kojenie.
A aj to zavisi od genetiky (pruznost, tuk, sval..).

nika898
21. nov 2017

@monikafialka ja som prveho synceka kojila pol roka. Pred tehotenstvom som mala 3 po porode 4 bohuzial kojenie/teda naliatie sa nich podpisalo a uz neboli take pevne. Teraz si to manzel opat uziva kedze su znovu naliate no na moj vkus uz moc velke uvidim co bude ked porodim a dokojim 😀

beky1813
21. nov 2017

Este stale riesis, ako sa tvoje telo zmeni po tehotenstve?

nesquik8
21. nov 2017

@beky1813 niektore zeny si pridavaju zbytocne starosti 🙂 ale zas niektore maju takych muzov ze si na dokonalost potrpia a neznesu tie poporodne zmeny k "horsiemu"

tomakat
21. nov 2017

Ja som kojila,žiaľ,iba 1,5 mesiaca a teda také basetie uši mi zostali,že strach a hrúza. Z dvojok na štvorky. Štvorky síce zostali,ale vyfučali 😠
Nevadí... Hlavne,že sme zdraví.

madamcoco
21. nov 2017

@monikafialka
Prvy syn kojeny dva roky a prsia rovnake ako predtym..
Chabe jednotky. Skoda.😂
Snad mi nieco zostane aspon po dokojeni druheho.. 😀

lucisko23
21. nov 2017

Ja som kojila takmer 3 roky,pred tehotenstvom som mala male prsia,v tehotenstve sa zvacsili a ostali zvacsene 🙂 len maalinko ovisli,ale nie vela. Znama mala velke prsia,kojila ani nie pol roka a prsia jej brutalne ovisli. Ozaj zalezi od roznych veci,urcite nie od dlzky dojcenia.

mysickamys
21. nov 2017

Myslim, ze kazde telo je ine. Jednej sa zmenia, dalsej nie. Mne po 6mesacnom kojeni sa svacsili o cislo a zostali take len s tym rozdielom, ze nie tak pevne ako pred tehotenstvom ☺

jana_eyre
21. nov 2017

Podla mna vobec nejde o kojenie, vekom sa proste telo zeny meni aj prsia ovisnu a nezavisi ci a ako dlho kojila.. Ak zena cvici moze ten stav zvratit.. Ja som kojila tri deti pocas 5r s prestavkami, mam male prsia a sice zmenili tvar, nie je to nic tragicke.. Len co ich mam o cosi vacsie ked kojim a mensie a prazdnejsie ked dokojim.. Ide teda aj o velkost, pruznost koze, genetiku - to ma kazdy inak..

monika4991
21. nov 2017

Môj malý je kojeny rok a pol a prsia mam ako pred tehotenstvom. Inak nedá mi otázka co je pre teba dôležitejšie zdravie vášho dieťaťa alebo vzhľad tvojich pŕs?
@monikafialka ja mam Predcasniatko takže viem ako veľmi nám to kojenie pomohlo a už teraz sa teším aj na kojenie druhého. Nič není viac ❤ a aby som nezabudla ako tu už písali genetika hra veľkú rolu. Ja nemám po pôrode žiadne strie, v podstate celá vyzerám ako pred pôrodom...

zdena12345
21. nov 2017

kojila som 2 deti, kazde cca 14 mesiacov a prsia mam rovnako male a takmer rovnakeho tvaru... vratila som sa k dievcenskej 0... no a to som sa tesila, ze mi ostane nieco vacsie

kengurica
21. nov 2017

Prve dieta 2 r a 4 mes, druhe dieta 2 roky. Zmena takmer ziadna.sice prve dieta ma uz 13 rokov. Zmena teda je, ale tu pripisujem skor veku. Ale ziadne lajdaky - a to teda nie som najchudsia a postavu nemam nejaku ukazkovu. Prsia sa menia v tehotenstve, a po porode, ked sa naleju. Aj brusko ti narastie a niekomu sa da do povodnemu stavu a niekomu nie.....Ked napriklad porovnam moju mamu a moju svokru, obe v pribl.rovnakom veku, a vahovej kategorii, obe 2 deti, a rovnako ich kojili maximalne mesiac. Mamka ma nieco medzi B a C, a svokra G (!) a obly chrbat od nich.
Urcite je to o genetike, elasticite pokozky a pod. Ale kvoli tomuto by som urcite kojenie neobetovala.Rozhodne nie.