Aké umelé mlieko pre 2 mesačné dieťa?

zuzioli
2. mar 2012

Ahojte mamičky,, mám problém... mala má 2 mesiace, nekojím ju.. papali sme mliečko Hami ale z neho ju bolelo bruško , nechcela spinkať, a mala riedku stolicu.. prešli sme na nutrilon.. bruško sa ukludnilo ale nemám pocit žeby ju nutrilon zasýtil... tak som kupila nutrilon extra pre extra spokojnosť ale ani tento.. je stále hladná...... a neviem ake mliečko mam zvoliť.. počula som že beba velmi zapeká.. a rozmyšlam nad nutra defese.. mate niekto skúsenosť ?? dakujem budem rada ak mi pomôžete...

maji9
2. mar 2012

Ahoj.mi sme papali najprv Babylove ale z toho viktorkovi bolelo brusko, potom sme vyskusali Nutrilon,nestacilo mu to a nakoniec nam poradila moja znama ktora zije v Nemecku ze tam najlepse ohodnotenie dostal Humana a u nas to predavaju v DM.Nam to pomohla ale iba do 6.mesiacoch odvedy pijeme normalne mlieko,papame uplne vsetko a nemame ziadne problemy🙂

dankadina
2. mar 2012

my pijeme france lait z ostatných ju nadúvalo pučila a mala kŕce

vierkam
2. mar 2012

Ahoj. Podla coho sudis, ze Nutrilon malu nezasyti? Ja som kojila a potom aj dokrmovala, od 4m len umele mliecko. Pouzivame Nutrilon, ale kupujeme ho v Rakusku, je tam lacnejsi a verime, ze aj kvalitnejsi, vola sa tam Aptamil. Moj maly az do cca 6m plakal, ked dopil flasku. Vzdy. Zistila som, ze to nie od hladu, proste mal taky zvyk. Davala som mu dostatocne podla vahy, nesetrila som na mliecku (dnes ma vyse 10 kg a ma len 7,5m). Teraz je spokojny a plakat prestal. V porodnici davali babatkam Bebu (Antolska v BA), ale my sme sa rozhodli pre Nutrilon vzhladom k tomu, ze som si robila prieskum v okruhu mojich znamych a vsetci davali Nutrilon.

zuzioli
autor
2. mar 2012

@vierkam ahoj no nutrilon ju nezasyti... stale si pyta papať,, dam jej dudku a ona ťaha ako keby dva dni nejedla... o hodinu plače vezmem ju na ruky a naťahuje sa, otvara pusinku že chce papať... dam čajik a cuca cuca, vypije a plače, ešte chce.. neviem.. neviem čo mam robiť...

zuzioli
autor
2. mar 2012

@maji9 humana ??? my máme od tej značky čajiky... takže je dobre ?? no neviem čo mam robiť... nechcem jej vela mliek meniť chcem najsť nejake ktore jej naozaj pomože a bude ok.. lebo bruško sa uvolnilo.. ale zase ju nezasyti ten nutrilon...

zuzioli
autor
2. mar 2012

@dankadina no aj my máme presne ten isty problem... a nieje drahe to mliečko ???

maji9
2. mar 2012

Humana je lacnejsie ako Nutrilon.A keby si mala znamu z Nemecka tam stoji polovicu.Moja sestra tam robila a ona nam vyzdicky priniesla Humanu.Humanu mozu pit deti iba ktory nie su alergicke na kravske mlieko to mi jedna porodna sestricka povedala.Vraj v zlozeni je skoro ako kravske mlieko ale mam znamu v lekarni a ona porovnala zlozeni Humanu a Nutrilon a vraj Humana je lepsia.Viac prirodne veci v tom je.Inak mi pijeme kravske mlieko od 9 mesiacoch a vsetko je ok.

tortelinka
2. mar 2012

@vierkam ten aptamil stoji okolo 12 eur?

zuzioli
autor
2. mar 2012

@maji9 hééééééj ??? tak to musim skusiť.. nie nemame alergiu na kravske.. boli sme na vyter z konečnika a nepotvrdila sa alergia..

maji9
2. mar 2012

@tortelinka Aptamil uz predavaju na Slovensku?zila som v anglii a tam kazda rodina pouzivala Aptamil a velmi to chvalili sto krat viac ako Nutrilon.Nutrilon je hit iba na Slovensku.Decke lekari reklamuju iba Nutrilon.A vobec neviem preco....... lebo je najdrahsi?

tortelinka
2. mar 2012

@maji9 nie, nepredava sa na slovensku

kukucg
2. mar 2012

@maji9 ale ved aptamil a nutrilon je to iste, uuuplne 😅

medea157
2. mar 2012

Ahojte, ja malému dávam France Lait a nikdy sme nemali žiaden problém. Je aj myslím cenovo dostupnejší pre matku na materskej oproti Nutrilonu.

baklik
2. mar 2012

ahojte, nas maly ma 3 mesiace a davame mu nutrilon. tiez je to velky zrut, isteho casu sme mu museli davat viac ako bolo uvedene v davkovani na krabici. ale dost priberal, tak som sa spytala nasej deskej lekarky a ta mi povedala, ze babatka maju vypit 100 - 150 ml na kg hmotnosti za den. tak mu davame tych 130 ml na kg hmotnosti za den. niekedy sa tvari, ze ma dost, inokedy by este tahal. dam mu hned po dopiti flasky cumel a je spokojny (inak by mrncal), takze u neho je to viac-menej o potrebe si dudkat, ved inak by plakal napriek cumliku. ale verim tomu, ze keby tam bolo aj 200ml, on je schopny to vypit 😀
pri narodeni mal 3490 kg a teraz mame 3 mes. 1 tyz. a vazime 6.7 kg 😅

alex31
2. mar 2012

@zuzioli .. ahoj my sme tiez velmi skoro presli na UM a ani som velmi neexperimentovala ... to tiez nie je velmi dobre ... kedze ja mam "dospelacku" alergiu na mliecnu laktozu tak sme najprv mali Nutrilon HA ale potom sa u nas v malej miere prejavil reflux tak sme presli na Nutrilon Anti refluxne a bolo super .... nutrilon pijeme v podstate doteraz len uz vo vecsich davkach ... ale pocula som ze vraj dobre je aj nejake francuzske mlieko .... ale to ja osobne nepoznam ...

dankadina
3. mar 2012

@zuzioli 4 plechovice 26 eur

maji9
3. mar 2012

@kukucg Nie je to to iste. deti ktory su alerigicke na ryby olej nemozu nutrilon🙂Ja som davala pozor na dvojcata v Anglii,eva mohla pit Nutrilon Charley iba Aptamil lebo dosta vyrazky od Nutrilon a vtedy nam doktorka vysvetlovala ze v Nutrilon je ryby olej a vela deti su na to alergicke.