Ako dávkujete mlieko Neocate advance?

dadex
13. nov 2009

My sme zacali uzivat toto mliecko a chcela by som sa opytat, ako ho davkujete? Je to ine davkovanie a tym padom vydrzi balenie memnej. Kolko mliecka vypijete za mesiac a ci vam to vsetko preplati poistovna, ci vam pomohlo a podobne.

jahodka11
13. nov 2009

dadex-nas maly ho raz pil, dostali sme od dr jednu krabicu, vypil ju a potom sme presli na nutrilon allergy care... to jedno balenie sme mali zadarmo, ale ak by sme museli, poistovna by nieco asi preplatila...aj ked dr povedala, ze jedna ta krabica stoji 2000sk

valika_val
10. jan 2012

obnovujem temu, prosim poradte -
dnes sme dostali toto mliecko (len 2 plechovky zatial) a kedze je tam dost blbe to davkovanie, tak nam vychadza, ze 1 plechovka vydrzi 4 dni. a to len ak budem presne davkovat a nic nevysypem a nestlacim odmerku 😖 takze o par dni mozem gastroenterologicku zas prosit o recept??

je tam 400g, jedna odmerka ma 25g.
maly pije mliecko rano a vecer, na jednu odmerku urobim deci, takze aj ked doteraz som mu robila 180ml + 6 odmeriek nutrilon AC, teraz budem robit 200ml neocate.
takze 4 dni... a to som este nezaratala ani kase alebo do zemiackov, ci na omacku...

ako to robite vy? poprosim rady, tipy a triky 😅
dakujem! 😵

nellyza27
21. feb 2013

@valika_val ahoj, prosim ta aj nam predpisali neocate, kolko ti ich mohli predpisovat na mesiac? kolko krabic na mesiac stepotrebovali

valika_val
21. feb 2013

@nellyza27 ahoj moja, bolo to uz davno, vobec si nepamatam.
ale nebavilo ma chodit tam ako na klavir a drankat mliecko pre svojho syna, tak sme presli na HA a nakoniec som sa na vsetky diety vysr... a prestali sme s akymikolvek dietami.

nellyza27
21. feb 2013

@valika_val a uz je to v pohode? My sme na HA a ekzem sa stale zhorsuje, tak musime skusit toto

7macka7
11. okt 2014

Pekny den mamicky....citam, ze Vase deticky papali Neocate...mam na Vas jednu velmi dolezitu otazku...malinka papala najprv klasicky Neocate (davkovanie 1 odmerka 15 g na 30 ml vody) ....no teraz sme dostali mliecko Neocate Advance co je od roka a tam je pisane, 1 odmerka 25 g na 85 ml vody....no lenze aj energeticka zlozka je menej....stacilo to Vasim detickam??? Ako ste dane mliecko zarabali??? Natlacili ste danu odmerku ci dali viac??? Neboli po nom hladne???
Vopred moc dakujem za kazdu radu...

nelinka158
22. mar 2015

@7macka7 ahoj chcem sa ta opýtať ako si davkovala ten neocate advance lebo nam ho teraz predpisali a robí sa do studenej vody??ďakujem

7macka7
22. mar 2015

@nelinka158 Ahoj...no mi sme zacali mali neocate od 3 mesiaciv, ci ze u nas to bol prechod z neocate hypoallergenic na neocate advance co je od roka...zalezi z akeho mkiecka prechadzate na advance?

nelinka158
22. mar 2015

@7macka7 z neocate na Neocate advance

7macka7
22. mar 2015

V tom pripade to asi budete mat tahsie ako mi :-/

. Zo zaciatku som jej mliecko davkovala tak ako je na obale 25 g naberacka na 80 ml vody...no po dvoch dnoch mi zacala strasne zvracat...bola totalne prejedena... :-/ na nu to mliecko bolo moc silne....tak som skusala ...tym.ze som pridavala vodu ( priklad 90 ml vody na 1 naberacku, potom 100 ml vody a tak...az nakoniec sme pri tom aj ostali 100 ml vody na jednu naberacku...to jej sadlo a vsetko ok) treba vyskusat mozno vasemu babetku sadne hned mliecko tak ako odporuca vyrobca...a ja osobne ohrejem vodu na potrebnu teplotu ...doplnim mliecko...pretrepem a papame... 🙂
Skusali sme aj studene no zatial ho odmieta...
Cize trpezlivost a skusat... 🙂

nelinka158
23. mar 2015

@7macka7 na ako dlho vám vydrží mliečko

7macka7
23. mar 2015

No ako kedy...niekedy papa menej - vtedy 4 dni, 4,5 dna...lebo zje viac naseho jedla niekedy viacej - vtedy 3 - 2,5 dna...no ak mate namysli, ci nam staci mliecko schvakene poistovnou tak nie :( zhaname ako sa da...bud tu na MK...bazary...kupujeme...
Je to zle... Mi sme velmi mlieckovy...aj ked uz plne papa aj stravu ...

7zdenka
24. mar 2015

@7macka7
Prepáč, nedalo mi nenapísať
Som zamestnancom nutricie a mám na starosti neocate. Ak máte vyššiu spotrebu mliečka, tak to určite povedz gastroenterológovi alebo alergológovi, ktorý Vám to indikoval. Nie pediatrovi. V žiadosti na poisťovňu si vie zažiadať o potrebný počet kusov a taktiež sa vie odvolať ak schválili menej a máte vyššiu spotrebu. nikdy nie je na škodu, keď mamička ide osobne na poisťovňu.
Spotreba mliečka je veľmi individuálna, do 6 mesiacov býva štandartne aj 12 krabíc. Vekom spotreba klesá aj v súvislosti s tým, že papajú aj inú stravu. Nad rok majú cca 6-8 kusov.
Neocate je špeciálna výživa pre deti s alergiou na bielkovinu kravského mlieka. Ide o zmes aminokyselín (úplne naštiepená bielkovina) , aby sa 100% eliminoval kontakt s alergénom.
Čo sa týka dávkovania- neocate advance je pokračovacia formula a keďže nároky detí nad jeden rok sú iné je tam upravené dávkovanie, štandartne sa predpokladá cca 500 ml spotreba.
Dieťatko v tomto veku už papá aj inú stravu, ktorá mu pokrýva aj energetický príjem. Ale keďže mliečna zložka je veľmi významná - neocate je ne jej zabezpečenie- najmä esenciálnych aminokyselín.

nelinka158
24. mar 2015

@7zdenka no nedá mi nereagovat my sme žiadali o zvýšenie nakoľko má syn 14mesiacov a alergiu na BKM plus vajce plus soju a k tomu má histaminovu intoleranciu čo znamená strašne veľa obmedzenia potravín takže sa točíme stále len na základných prikrmoch čo mu jasné že nestačí a mlieko potrebuje aj napriek tomu nám ho nechcú navýšiť čo je dosť smutné keď sa mám kontrolovať a malému dieťaťu nedať mlieko keď si ho vyslovene pýta :(

7macka7
27. mar 2015

@nelinka158 Naprosto suhlasim s vasim nazorom a p. @7zdenka neviem ako spolocnost nutricia prisla k danym prepoctom....no je to velmi zaujimave ...ci tu na koniku alebo inde na forach sa mamicky rozculuju,ze im dany pocet mliecok nestaci...500ml na cely den? Jedno dieta vypije na jeden jrat 150 jedno 300ml?! tak aky prepocet na nich pouzit? A pisete,ze väcsie deticky od roka maju narok na 6 - 8 ks / mesiac... Cize idem vasou matematikou ...dieta ma narok na 500 ml denne ano?
400 g krabica: 25 g odmerka = 16 odmeriek x 80 ml = 1280 ml mlieka: 500 ml na den = 2,5 dna x 8 ks = 20 dni...a mesiac ma 20 dni??? Mozno pracovnych no 20 dni pre dieta,ktore ziada papat kazdy den a nie to dieta od roka hore,ktore este ma narok pit mliecko!
V ziadnom pripade neutocim na Vas ci na poistovnu...no cele tie prepocty ratal asi niekto...kto dieta nema....
Tie deticky nemozu za to,ake maju alergie ake maju priblemove bolave bruska...jediny kto na to vsetko doplaca su oni a mi rodicia....ktory zhanaju mliecko ako sa da vzhladom na to ake je drahe....
Uvedomujem si,ze cena Neocatu je velmi vysoka a nie je mozne s nim hospodarit "hala bala" ...no pokial ho to dietatko vypije a chce...preco mu ho odopierat?
Pokial ste matka sama dobre viete ake je to ked je dieta chore...ked mu idu zubky...ci ho boli brusko...co si pyta? MLIECKO!
Som si plne vedoma....ze sa najdu aj ludia...ktory s danym mlieckom maju nekale umysly....
No je plno nas matiek....ktore den co den dufaju...ze im mliecko vystaci....a deticky budu mat spokojne bruska...asi tolko k tym UZASNYM prepoctom....
Opakujem sa v ziadnom pripade som vas ani nikoho nechcela urazit...len som vam chcela situaciu priblizit ocami matky....

nadia123
31. jan 2016

@7macka7 uplne s vami súhlasím. Ja mám na mesiac schválených 5 mliek. Malý má 20 mesiacov, alergiu na BKM a ryžu. Ryžová múka sa nachádza vo viacerých potravinách. Mám hlavu v smútku, ako mu mám znížiť dávku mliečka. Večer pije 170ml a ráno 135ml. Naozaj nechápem , s akým "vzorcom" rátajú keđ schvalujú 5 ks na mesiac. Je to normálne, že taký drobec si pýta mliečko ráno aj večer. Doktorke som povedala, že do žiadosti o schválení mliečka nech napíše 8 ks. Ona mi povedala, že budeme radi ak ho vôbec schvália. Neviem kam sa mám obrátiť. Mám v sebe neskutočný hnev. Ako to tu všetko na slovensku funguje a musí sa uberať deťom.

janicaz
23. apr 2016

Dobrý deň, my taktiež papáme neocate a zostala nám plechovka klasického neocate a kedže už dlhšie máme advance tak by som ho niekomu rada posunula.

emiliar
12. aug 2016

Koľko doplacate na recept keď máte advance ba predpis. Dnes sme dostali no mliečko som ešte nezohnala nikde tak neviem koľko sa dopláca.

janicaz
12. aug 2016

Ja som doplacala vzdy okolo 3,60eur za jedno mliecko.

emiliar
13. aug 2016

@janicaz ďakujem.

nelinka158
13. aug 2016

Baby nemáte náhodou niektorá nazvyš Neocate advance ďakujem

nadia123
13. aug 2016

Aj ja zháňam toto mliečko. Ak by sa niekto našiel bola by som veľmi rada 😉

emiliar
13. aug 2016

Aj ja zháňam ale zatiaľ som našla náhradu.

emiliar
16. aug 2016

Prosím vás aj dochutite neak to mlieko syn to nechce piť.

miroslava27415
25. aug 2016

@emiliar
@nadia123
ja mám doma nazvyš 2 balenia Neocate Hypoallergenic. Záruku má do 13/01/2017. Ak by ste mali záujem, tak napíšte

nadia123
25. aug 2016

Ja by som potrebovala Neocate Advance.

nadia123
25. aug 2016

Ja toto mliečko nedochucujem. Môj malý ho pije bez problémov. Práve on by ho pil stále a veľa. No musím mu dávať len 150ml ráno a večer. Pretože musím s ním šetriť inak by mi to nevyšlo na celý mesiac.

nadia123
25. aug 2016

@miroslava27415 ak by ste mali toto mliečko Neocate Advance, veľmi rada by som ho kúpila 😉

miroslava27415
25. aug 2016

@nadia123 to nemám, mám hypoallergenic

emiliar
25. aug 2016

@nadia123 ja mám . Syn to nechce.