Ako dlho má dieťa piť umelé mlieko?

mimi798798
28. okt 2020

Ahojte dcérka je od narodenia na um Nutrilone už bude mať zachvilu rok a tak rozmýšľam do kedy jej dávať umelé mliečko či kým jej chuti ? Aké to má výhody podľa mňa je tam viac vítaminov a tak ako v krabicovom ..no neviem

paulinkaa2
28. okt 2020

@mimi798798 ja by som davala pokial chuti. Moja bude mat 15m a stale pije Nutrilon ale aj krabicove(od roka)

lenkakravcova
28. okt 2020

@mimi798798 záleží od toho ale mlieko používaš. Ak nejaké lacnejšie tak tie od 12mes+ sú už vpodatate len sušená verzia trvanlivého UHT mlieka - takže to už kľudne môžeš dávať to. Ja som dojcila do 7-8mes, potom Hami do 12mes a od 12mes som začala dávať postupne UHT krabicové 1,5%. Teraz ma syn 3r, v 2r mlieko prestal piť,, jedine jogurty príp puding, toho sa nevzdal, to je denne stále. 🙂

alikal
29. okt 2020

ja ked som odstavila malu v 10 mesiacoch od kojenia skusili sme jej dat umele a nechcela ho ani za svet, tak sme jej proste nedavali ziadne. krabicove tiez nechcela, ale jedla veeeela bieleho jogurtu co ma omnoho viac bielkovin a vapnika nez kravske mlieko, takze som to neriesila. aj syry ma rada a podobne

ada85
29. okt 2020

Ja mám dve baby.pri obidvoch asi 7-8mesiaca kojenie +nutrilon.potom sa samé odstavili a Nutrilon som dávala ešte asi do roka. Keď sme míňali poslednú krabicu dávala som nastriedačku s obyčajným mliekom ale plnotučným- kratšia trvanlivosť. Potom už len obyčajné mlieko- väčšinou plnotučné.

janickacrazy
31. okt 2020

@mimi798798 tak je to na tebe, mne malý nechcel jesť skoro nič, tak som dávala UM až do 4 rokov, lebo malo priberal