Ako dlho môže byť predpripravené mieko Babylove?

katrena23
19. jún 2013

Ahoj koceny, mam takmer trojmesacnu dcerku, zacala som ju prikrmovat babylove mlieckom 1tkou, celkom fajne ho znasa, chcem sa len opytat, ak ju vecer kojim, nie vzdy spapa vsetko, do rana sa to mliecko nemoze pokazit? A zaroven ak by som si chcela na rano pripravit dalsie, musim ho mat v chladnicke, alebo ho mozem mat v izbe pripravene po ruke, nepokazi sa? Alebo lepsie povedane, ako dlho moze byt mliecko v izbe aby sa nepokazilo? Stale pred kojenim ho treba ohrievat? Lebo ona mi papa aj take izbove. No a posledna otazka, ak mam pripravene mliecko a cele ho nespapa, dufam ze jej ho mozem ponuknut aby ho dopapala, nemusim ho vyliat vsak? Velmi krasne Vam dakujem za rady, kojila som, aj mam stale vela mliecka, ale tak katastrofalne mam od malej rozkusane bradavky, ze tahala mi mala mliecko aj s krvou, lekarka mi vyslovene zakazala kojit ju krvavym mlieckom, ale mam si odsavat nech to svoje netratim ... no ale tie bradavky sa tak ci tak namahaju,neviem ich vyliecit, preto vlastne aj prikrmujem, lebo musim ...

kacenka20
19. jún 2013

rozrob mliecko pred kazdym krmenim. maj teplu vodu v termoske alebo to zohrejes v mikrovlnke alebo vodnom kupeli. keby nahoodu nechcela mala pit moze sa spotrebovat do max.2h. ja by som jej uz potom take mliecko nedavala a myslim ze teple mliecko jej na brusko urobi lepsie ako izbove...

denisafono
19. jún 2013

UM by sa malo spotrebovat do 2hodin od pripravy. Nikdy sme nepripravovali dopredu. Ked sme niekde isli tak termoska s teplou vodou, prasok zvlast a flasa. Robili sme stale tesne pred krmenim. Dopredu som si vodu stale dala prevarit tak 1liter naliala do skleneneho dzbanu a pre krmenim vodu ohriala v malej konvici alebo na sporaku a urobila UM. Co mala nevypila som vzdy vyliala.

wera.g
19. jún 2013

isto by som to tak dlho nenechávala, my sme mali najrpv nutrilon, potom sme prešli na bebu a na oboch bolo písané - max dve hodiny.. priprav si naa noc vodu do termosky, fľašku a do via poháriku si priprav potrebné množstvo mliečka, máš to za pár sekúnd hotové a nemusíš riskovať nejaké problémy z nečerstvého mliečka... 😉 a ku kojeniu 😉 ja som síce kojila len 5 mesiacov, ale len preto, že malý mi moje začal odmietať hneď ako sme začali s príkrmami a už ho bolo potom tak málo, že sa inak nedalo... každopádne viac než 3,5 mesiaca som kojila s potrhanými bradavkami, skús sa obrátiť na laktačnú, možno upraviť polohu, niečo, lebo fľaškou si malú jedine odstavíš od svojeho 😉

ikke
19. jún 2013

1. nedopite mlieko VYLIAT!
nedopite mlieko sa ma vylievat, pretoze sa don cez dudel mozu dostat sliny a to velmi urychli kazivost, aj v chladnicke. maximalne, ak ti dieta vobec nechce pit, o hodinu-dve mozes ponuknut tu istu flasu
2. v izbe MAX. 1 HODINU
pri izbovej teplote sa pise, ze vydrzi hodinu, no v lete by som to neriskovala, kedze v lete je aj izbova teplota vyssia. takze ziadne ze vecer pripravis a budes ho mat celu noc pri posteli... 😝
3. mlieko nemusi mat nutne 37 stupnov. moze byt aj chladnejsie, no podla moznosti vzdy cerstve! ale tiez nie priamo vybrate z chladnicky, samozrejme 😉

niekto si vecer predpripravi mlieko na noc alebo rano, ale to musi ist vzdy do vysterilizovanej flase a na noc do chladnicky, obzvlast pri tak malom dietati. ale voda z termosky a odmerana davka mlieka v davkovaci je lepsia alternativa.

na tomto sa fakt neoplati setrit, to radsej kupovat lacnejsie mlieko.

adula3334
19. jún 2013

Ja som nedopite mliecko hned vylievala.skus ho ochutnat a ovonat po zarobeni a potom trebbars o hodinku.je to humus.radsej zarob menej,nech nemas co vyliat 🙂

ktimi111
19. jún 2013

suhlasím v lete radsej vyliat, a radsej zarobit menej..., alebo pripravit si mliecko vecer ale urcite dat do chladnicky, a ked sa malá zobudi iba to ohrejes a hotovo