Ako najrýchlejšie v noci pripraviť umelé mliečko?

zdenka821
19. feb 2008

🙂 Ahojky mamičky, prestala som synčeka kojiť a teraz neviem ako na UM. Keďže v noci drobec ešte stále papá každé 2hodiny, aj častejšie, rada by som vedela ako rýchlo pripraviť mliečko keď sa prebudí na plač. Mám pripravenú teplú a studenú vodu, tú si zlejem do fľaštičky a primiešam mliečko. Chcela by som sa opýtať ako to robíte Vy, napadlo ma už aj že si po napapaní stále hneď pripravím ďalšie nové mlieko ale to sa podla návodu nesmie, prečo vlastne? Je to iné ako s materským mliekom, to po odsatí stačí dať do chladničky a potom vo vodnom kúpeli zohriať. A ešte mám jednu tiež doležitú otázku, možem počas dňa zohrievať vodu vo fľaši /vodu pripravenú na mliečko/, v mikrovlnke? Ďakujem

martinaema
19. feb 2008

zdenka tú vodu v mikrovlnke radšej nezohrievaj, nemôžeš vedieť, čo sa v budúcnosti z toho vykľuje, aj keď teraz sa to možno zdá bezpečbé a čo sa týka toho papania v noci, skús si prečítať tému Každé dieťa sa vie naučiť spať. Podľa autorov už 6 mesačné dieťa vydrží celú noc bez jedla a podľa vlastných skúseností môžem potvrdiť, že je to pravda. Ešte pred mesiacom mi malá jedla v noci 7-8x (kojím) a teraz vydrží do rána do pol šiestej. S tým mliekom som ti moc neporadila,čo? 😉 😵

junovka
19. feb 2008

zdenka, ja som robila takto pri Timke a robim to aj pri Nelke teraz:Okolo 22 h dam si prevarit zhruba asi pol litra vody a nalejem ju do termosky.Necham termosku pootvorenu, aby nebola voda horuca.Ak by predsa bola, tak nalejem urcene mnozstvo do flase a pod tecucou stud.vodou ju ochladzujem na primeranu teplotu a potom nadavkujem mliecko.V poslednej dobe mi voda vychladne v termoske na akuratnu teplotu, nakolko Nelka nepapa uz tak casto.
A preco sa nesmie?Pretoze statim mlieka vo flaske sa mnozia bakterie, ktore potom sposobuju bolesti bruska.
Ja v mirovlnke nezohrievam...aspon minimalne do roka to tak nemienim robit. 😉

dominica
19. feb 2008

Tak ja to robím takto:
nachystám si vodu do fľašky, k tomu mlieko a keď sa malý zobudí, šup fľašu na 30 sek. do mikrovlnky, nadávkujem mlieko, zatrepem po ceste a hotovo. Síce trvá to okolo 50 sek., ale musí vydržať a ak moc plače, robím to s ním na rukách 😀
Za tú mikrovlnku ma neukameňujte, každý máme svoj názor a môj je ten, že je to blbosť, že škodí, lebo škodí všetko okolo nás a ani nevieme aké vlny sa okolo nás šíria, takže ja to zohrievať v mikrovlnke budem a aj som vždy zohrievala, aj MM.
A ktomu, že 6 mes. dieťa vie prespať celú noc verím, ale v našom prípade to nefunguje, lebo malý keď sa v noci zobudí na to že je hladný a dám mu UM, tak má tak vybrakovaný žalúdok, že mu vydáva zvuky, jak keby sa hrnce búchali o seba, neskutočne mu tam škŕka a počujem, že je total prázdny, takže si myslím, že on hladný je. Tiež som myslela, že by už nemal byť, skúšala som šáliť čajom, ale on len reval a pri papaní mu toto robí žalúdok, takže asi je naozaj hladný. A nevadí mi nakŕmiť ho v noci, takže ja som tú metódu radšej neskúšala 😉

bubba
19. feb 2008

1.prevaris si vodu vo varnej konvici ktoru si das do spalne.
2,namerias si davky
3,pri nocnom prebudeni len prihrejes vodu(ja som si ratala v hlave uz sa nepamatam mozno 10 sekund)ale to si po case sama vypocitas kedy je ta voda naj...
4,ak bola nahodou horuca vo flasi vedla som mala pripravenu studenu prevarenu na riedenie
5,nasypes,zamiesas....cele to trva asi 1 minutu 😉
PS:alebo termoska ale to sa nikdy nenaucis odhadovat lebo voda v termoske aj tak chladne...

digysa
20. feb 2008

dominica: Opravim Ta. Mikrovlna neskodi....ona iba nici vsetky ale uplne vsetky ziviny, ktore to materske, ci umele mlieko alebo akekolvek jedlo poskytuje.
Ak naozaj chces pouzivat mikrovlnku, tak mne otec poradil toto: Do jedne flase daj mlieko nadavkovane, do druhej flase si daj vodou. Najskor daj vodu zohriat do mikrovlnky a potom si tu vodu prelej do mlieka, aby si nestratila vsetky ziviny.
Ved ta tvoja babulka vlastne nedostava ziadne nutricne hodnoty..... 😨

K tomu krmeniu cez noc....tiez som maleho krmila asi tak 7 mesiacov a neviem kto mi to povedal, ale ta osoba mi poradila, aby som ho tesne pred spanim dobre nakrmila, aj viac ako zvycajne a v noci iba dala caj ale nie mlieko. A za 2 tyzdne bolo po jedeni 😵

uhlikova09
20. feb 2008

bubba presne aj my sme to takto robievali 😉

bihan
20. feb 2008

A čo takto zohriať vodu v mikrovlnke a potom pridať práškové mlieko? Rýchlo, efektívne, bez pridávania studenej vody a bez zabíjania živín 😉

bihan
20. feb 2008

Vlastne tak, ako spomínala Dominica 😀

trixi
20. feb 2008

Kedysi som citala odborny clanok o mikrovlnkach a ohrievani potravin v nej. Specialne sa venovali ohrievaniu mlieka v mikrovlnke. Je dokazane, ze pri ohrievani akehokolvek mlieka (aj kravskeho) dochadza k premene tukov na karcinogenne. Nemozem konkretne citovat, mozno sa mi podari tu studiu najst, tak to potom odcitujem. Nejde o zabijanie zivin, ale o chemicku premenu tukov. Zaver bol, ze sa neodporuca ohrievat mlieko pre nikoho ani pre deti a ani pre dospelych, pretoze ohriate mlieko z mikrovlnky obsahuje karcinogenne latky.

dominica
20. feb 2008

hups, tak sorry, ale ja tam zohrievam teraz už len vodu a až potom pridávam mlieko, ale je pravda, že som tak zohriala sem, tam aj MM a tak isto zohrievam malému aj obed. Navarím na 2 dni a druhý deň tak zohrievam. Ale priznám sa, radšej som sa nevenovala štúdii o mikrovlnke, lebo by som ju fakt asi zavrhla.

dzidzuska
20. feb 2008

ja som mala vodu v termoske tam mi ostala dlho v sparvenj tepúlote take len naliala vodu pridala davky zatrepala a bolo 🙂

psyxooo
20. feb 2008

baby, ved Lucku netreba prevarat, maju aj uplne neperlivu, v hypernove zozenies. Ja len odlejem, dam do mikrovlnky a spravim mliecko, mikrovlnka nici vlastnosti, vyzivne latky v mlieku, preto potom mlieko uz by sa nemalo zohrievat v mikrovlnke, ale vodu mozes

nadhera
20. feb 2008

v termoske mam vriacu prevarenu vodu,v kanvici studenu prevarenu vodu. flasu s nadavkovanym mlieckom mam pripravenu-uzavretu.ak sa chrustik prebudi - 170ml vriacej vody , ostatok z kanvice - do 240ml, zatrepem a uz pijeme. je to akuratne. 😀

vanila
20. feb 2008

Chcem sa opytat preco sa nesmie zohrievat v mikrovlnke voda? Ja som to tiež počula že sa nesmie ale nik mi to nejako navysvetlil. Raz som bola u lekarky a tam cirou nahodou bol letacik ako pripravovat mlieko a bolo to zohrievanie v mikrovlnke ze sa to preto nema robit lebo sa ta voda moze viac zohriat ako by mala a flasa moze byt chladnejsia ako voda a pri konzumacii sa moze popalit. Poculi ste ine dvovody na nezohrievanie v mikrovlnke? Ja som niekedy zohrievala vodu mikrovlnke ale povedsinou v ohrievaci flas.

zdenka821
autor
20. feb 2008

Martinaema dakujem Ti za radu, ja uz som tuto metodu skusala, ale stale nam do toho prisla nejaka nadcha alebo antibiotika.

martinaema
20. feb 2008

Ja som tiež čítala niečo o tom, prečo nepoužívať mikrovlmku na zohrievanie a hlavne nie na varenie- bolo to niečo o molekulách. Pri klasickom ohrievaní teplo preniká zvonka dnu, čím sa vlastne nemenia vlastnosti molekúl, ale pri mikrovlnnom zohrievaní dochádza k rozbitiumolekú-či jadra či čoho- a teplo vzniká z tohto rozpadu. Dúfam že som nenapísala nejakú blbosť 😀 TAkto nejak to tam bolo vysvetlené.Odporúčali preto používať mikrovlnku minimálne a na krátke doby a najlepšie ohrievať jedlo v antikorových nádobách, ktoré dobre vedú teplo

pimpa
20. feb 2008

ono je to s tymi vyskumami zlozite a najma take rozporuplne.
napriklad, co si ma clovek mysliet co britskych vyskumoch, co tvrdia, ze mlieko odvapnuje kosti? Alebo ze spenat obsahuje 100 krat menej zeleza, ako sa predtym uvadzalo, lebo sa vraj predtym niekto sekol v pisani desatinnej ciarky? Alebo ludia, co nejedia maso, ale iba nahrady...no popritom je vlastne skoro kazda nahrada robena zo soje (sojove mlieko, sojove maso, sojove majozeny...) v potom naju v podstate velmi jednostrannu stravu.
Alebo B12 v pecienke? teraz sa vraj od konzumacie pecienky upusta, lebo vraj obsahuje kopu jedov, lebo v peceni sa vsetko zle rozklada...
S tou mikrovlnkou je to asi podobne. tazko povedat comu verit 😒 ci ide len o biznis jednotlivych produktov.
Ja myslim, ze vsetko sa da v malej miere a nic netreba brat uplne doslovne 🙂 Ako inak by sa dalo kludne zit?

elinka27
20. feb 2008

ja mam ohrievac flias, do flase si dam pozadovane mnozstvo vody a ohrievac mi zohrieva vodu na pozadovanu teplotu, je tam termostat,takze ak ochladne zapne sa a ohreje ju,toto mam stale zapnutte takze kedykolvek sa zobudi mam pripravenu vodu.Mlieko si davkujem vopred do zasobnika umeleho mlieka, kde ho mam pripravene, ked sa maly zobudi, vyberiem flasku z ohrievaca nasypem mlieko zo zasobnika zatrepem a beho 30sekud jeme 😉

lucilka
27. feb 2008

Ja si večer, keď malá zaspí, prevarím vodu, nechám ju ochladiť na konzumnú teplotu. Potom vodu prelejem do termosky, ktorú som predtým preliala vrelou vodou. Termosku si dám k posteli a v spálni ju mám takto poruke.
Vysterilizujem fľašky a do dávkovača si nadávkujem presné množstvo mlieka. V noci sa mi malá zobudí raz, a takto jedným okom pri malom svetielku z budíka nalejem vodu, nasypem mlieko, zatrepem a kým sa malá stihne veľmi prebrať, už má mlieko.Je to celkom fajn systém 🙂

vavka33
27. feb 2008

Ja tiez dam do flasky vodu prevarenu,ochladnutu,v noci dolejem len horucu z termosky a supnem tam mliecko.Trva to chvilku a mala uz pije,ani sa nepreberie,ako pise Lucilka 😉

susik77
27. feb 2008

ja to robim uplne rovnako ako lucillka. ja v noci kojim, len raz za noc davam nutrilon

gabuca
28. feb 2008

Takze ja som to robila tak : Do flasiek som si pripravila prevarenu studenu vodu ( polovicnu davku ) a do termosky prevarenu horucu. Mliecny prasok som mala nadavkovany v davkovaci, ktory mal na vrchu lievik. A cseko som to mala na tacni pri posteli. Ked sa maly zobudil, len som do flase doliala horucej vody ( do tej studenej ), takze som mala hned tu spravnu teplotu, supla som tam z davkovaca mielko, premiesala a bolo... 😉

pesi
28. feb 2008

moja mala mi našťastie prespi celu noc už skoro od tretieho mesiaca. Čo sa týka prípravy umelého mliečka tak mam prevarenú Lucku vodu v termoske a v hrnčeku s príkrivkou mám pripravený čajík (harmančekový a Fenikel) .... no a keď je čas papania v mojom prípade počas dna tak podla teploty vody v termoske dolejem vychladený čajík a potom iba nadávkujem mliečko a už papame ... v mikrovlnke by som určite nezohrievala mliečko ... radšej by som zohriala už pripravené mliečko v horúcej vode ....

gilmorka
15. júl 2010

ahojte. chcem sa spytat na zarabanie umeleho mliecka. Mame Humanu HA a v navode je, ze sa ma zarabat 70 st. vodou a potom schladit. Ale ani v termoske mi voda taka horuca dlho nezostane, takze to zatial robime tak, ze v kanvici vyvarime vodu, trochu schladime, zarobime s praskom, a potom schladime na 37 st.. Ale je to zdlave. A ako to robit na cestach?
Pri ostatnych mliekach nie je v navode, ze ma byt voda taka horuca ci ako? Proste zarabate takou horucou aka v termoske je?

lenocka84
15. júl 2010

@gilmorka treba to riesit termoskou
ja to aspon tak robim, kedze mliecko zarabam do caju, tak ho mam uvareny, v termoske, a cez den ohrievame v ohrievaci ak treba

matilde111
30. aug 2011

@lenocka84 ahoj lenocka, zohrievaš v ohrievači už zarobené UM? Chcela by som to tak robiť?

bejby29
30. aug 2011

Toto je uz dost stara tema, ale ja mam jeden typ, kupila som super vecicku, vola sa to Cool Twister a ochladi vriacu vodu rovno z kanvice za niekolko sekund.. 😉

lenocka84
30. aug 2011

@matilde111 ahoj, my UM uz nepijeme, ale nikdy sa to nesmie takto robit, radsej do termosky prevarenu vodu, a tak zarobit, ale neskladovat uz zarobene mliecko

helenkasabinka
30. aug 2011

@lenocka84 preco ho zarabas do caju?

lenocka84
30. aug 2011

@helenkasabinka kde pisem nieco o caji?????