Ako najrýchlejšie v noci pripraviť umelé mliečko?

zdenka821
19. feb 2008

🙂 Ahojky mamičky, prestala som synčeka kojiť a teraz neviem ako na UM. Keďže v noci drobec ešte stále papá každé 2hodiny, aj častejšie, rada by som vedela ako rýchlo pripraviť mliečko keď sa prebudí na plač. Mám pripravenú teplú a studenú vodu, tú si zlejem do fľaštičky a primiešam mliečko. Chcela by som sa opýtať ako to robíte Vy, napadlo ma už aj že si po napapaní stále hneď pripravím ďalšie nové mlieko ale to sa podla návodu nesmie, prečo vlastne? Je to iné ako s materským mliekom, to po odsatí stačí dať do chladničky a potom vo vodnom kúpeli zohriať. A ešte mám jednu tiež doležitú otázku, možem počas dňa zohrievať vodu vo fľaši /vodu pripravenú na mliečko/, v mikrovlnke? Ďakujem

helenkasabinka
30. aug 2011

@lenocka84 lenocka84 @gilmorka treba to riesit termoskou
ja to aspon tak robim, kedze mliecko zarabam do caju, tak ho mam uvareny, v termoske, a cez den ohrievame v ohrievaci ak treba
15. júl 2010 o 19:22 • 1 dieťa

helenkasabinka
30. aug 2011

@lenocka84 aha to je uz rok stare 😀 ale aj tak preco si ho zarabala do caju? tiez sme na UM

bibap
30. aug 2011

@bejby29 a kde si ten Cool Twister kupila?

aduskatt
30. aug 2011

prevarenu horucu vodu do termosky, odliat do flsky, pridat prasok, za 15 sekund mas mliecko hotove.....

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt tiež som to robila, ako ty 🙂 Vždy na noc som tak mala vodu v termoske nachystanu a potom stačilo pridať len prašok do flaše a mliečko bolo raz-dva hotove 😉

aduskatt
30. aug 2011

@maminka142 ja som tiez rano prevarila na cely den, dala do termosky a ked vychladla po celom dni, znova zohriala, sup do termosky a mala som vzdy kolko som potrebovala🙂

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt Ja som si davala do termosky len na noc, ale to preto, lebo mala mi cez deň už nepila mlieko, dlhšie som kojila 🙂 Ale určite by som nehriala vodu v mikrovlnke, to radšej mať nachystanu a prevarenu v termoske aj cele dni a noci 🙂 Samozrejme, aby tam bola vždy čerstva 😀

aduskatt
30. aug 2011

@maminka142 voda v mikro nevadi, vadi len, ked sa zohrieva nieco, kde je tuk..ale to uz nechavam na zvazeni kazdej maminy.....btw, nikde som nepisala, ze som to zohrievala v mikrovlnke, zohrievala som v kastroliku na sporAKU

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt ale ved ty si nepísala nič o mikrovlnke 🙂 Ja som len napísala, že je to takto určite lepšie v tej termoske, ako hriať v mikrovlnke 🙂 (To som zaroveň reagovala na predošlu stranu, či hriať, alebo nehriať v mikrovlnke) 🙂 Ja tiež v kastroliku a potom šup do termosky 😉

aduskatt
30. aug 2011

@maminka142 ahaaaaa🙂))..ja mam mikro, ale pouzivam ju minimalne, iba na rychly ohrev vody teraz, ked sme uz vsetci velki🙂))ked bol maly maly, xixi, som mu iba v kastroliku

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt hihi, ty si presne ako ja 🙂 Polievočky a všetko ostatne jej hrejem vždy v kastroliku a ja s mm v mikrovlnke 😉 Od kedy si malemu začala hriať v mikrovlnke?

aduskatt
30. aug 2011

@maminka142 ak iba vodu, alebo caj, tak asi od roka a ostatok snad od troch..ale varit tam nevarim nikdy ani pre nas...vyslovene len na ohrev

janemari
30. aug 2011

JA to robím tak do fľaše si dám potrebnú dávku vody, potom si z nej polovicu odlejem do pohárika a tu vo fľaši hodím do mikrovlnky na nejaké 3-4 otáčky, vyberiem pridám do nej UM rozmiešam a pridám zvyšok studenej vody a zatrepem. Tepota je akurát a hned môže malá papať.Trvá to pár sekund a hladoška môže papať.

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt no lebo ja sa niekedy pozabudnem a už sa mi stalo, že som jej zohriala asi dva krat čaj v mikrovlnke 😅 Hihihi no ja čo sa tyka mikrovlnky nerobim nič len hrejem (lebo to ani neviem 😅 ) A vlastne ešte kde tu rozmrazujem 😉

aduskatt
30. aug 2011

@maminka142 ja nerozmrazujem.........inak, pokial jednlo neobsahuje tuky, mozes pokojne hrait v mikro aj malej

maminka142
30. aug 2011

@janemari ja som sa dlho vyhybala mikrovlnke a ani teraz ju pre malu nepoužívam... Ja som si vždy davala do termosky taku vodu aby bola akurat na pitie 🙂 Takže som ju len vyliala do flaše dala prašok a malinka mohla hned piť 😉 Ale každa maminka ma svoje spôsoby na prípravy 🙂

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt prečo, pokial neobsahuje tuky? Myslela som si, že mikrovlnka škodi rovnako, či je tam čaj, alebo niečo s tukom 😅 Či?

aduskatt
30. aug 2011

@maminka142 nie nie🙂)to je na dlhsie rozpisovanie a mimo temy...........🙂 tuky rozklada, to skodi....molekuly vody nie....

maminka142
30. aug 2011

@aduskatt ahaaaa, ok, ok 😉 Ďakujem 🙂

janemari
30. aug 2011

@maminka142 tak ja som donedávna zohrievala v kastroliku na plyne ale trvalo to dlhšie a musela som často chladiť čím sa to predlžovalo. Čo sa termosky týka tak len ked idem niekam dalej a viem,že malá bude papať tak beriem vodu do termosky. Mne skôr vadí to,že neviem koľko krát sa malá v noci zobudí a ked neminiem vodu zase ju zohrievať tiež nieje výhra 😅 . Ale hlavne že drobcom chutí a nevadí to bruškám, každá robíme ako nám najviac vyhovuje 😉

maminka142
30. aug 2011

@janemari tak to ano, každa maminka ma svoj režim 🙂 Ja som si vždy prevarala tak aby mi aj zostalo, vždy som si robila liter a aj preto, aby som nemusela vyriť dva krat na noc a aj kvôli to, že zostala tepla, až do rana 😉

erikasadek
30. aug 2011

tato uazna masinka ti urobi za par sekund mleiko spravnej teplote...

http://www.vertbaudet.fr/preparateur-de-biberon...

andrejkam
30. aug 2011

Pre použitie doma: prevariť v hrnci,nechať prechladnúť a šup do termosky... 😉...takto je pripravená prevarená voda na niekoľko použití,ale nikdy nevyčerpať až po spodok,lebo sa tam usádza vodný kameň 😒 .....
Pre použitie na cesty: kúpiť termo tašku na dojčenské fľaše,tie naplniť teplou prevarenou vodou,nezabudnúť na dávkovače um.mlieka/nemusia byť originál-vymysli alter. / a dilema je vyriešená....... 😉
Ja som napríklad požívala termosku na čaj čo má dávkovač a nezdržiavala som sa s odkrúcaním uzáverov,ale rovno načapovala koľko bolo treba a poháriky som mala Avent poháriky,ktoré boli v tej krabici čo sme dostávali po pôrode..... ....časom ale, už každá mamina nájde nejaký spôsob ako si to uľahčiť. 😉

bejby29
31. aug 2011

@bibap kupila som v Babyone vo Viedni
Maju aj na Sk tu http://www.forbaby.sk/index.php?mod=catalog&idP...

Inak, to co odporuca @erikasadek je tiez vyborna vecicka, vyskusam, dik za tip Erika 😉

Odporucam filtrovaciu kanvicu alebo mat doma filter, Nam sa v tom Twisteri usadzal dost rychlo vodny kamen, tak sme kupili druhy a filtrovaciu kanvicu, setri cas..

koniarova
31. aug 2011

Jednoznačne ohrievačka fliaš. Mám ju zapatú celú noc, vodu vo fľaši mi temperuje na požadovanú teplotu, nasypem len mlieko z dávkovača a pijeme. Nezdvihnem sa pritom ani z postele, robím to po tme a po ležiačky 😉 a trvá to asi 10 sekúnd. 😉 😉 Neverím, že existuje ľahší spôsob prípravy mliečka.

kaja73
31. aug 2011

@koniarova Uplne s tebou suhlasim 😉 ,aj ja som to tak robila a aj dnes tak mam pripravenu vodu na ranne kakao.Kym pil aj v noci mala som to pri posteli a ani vstat som nemusela,ani zažat-ja som mala susene mlieko pripravene už v druhej flaske a len som zaliala vodou z tej prvej flasky s ohriatou vodou a do ohrievaca som hned davala dasliu davku vody na ohrievanie.Je to jednoduchsie ako z termosky,kde ma voda bud vysoku teplotu alebo už nizku a treba tiež vymeriavat -za svetla- mn.odliatej vody.Takto je to vzdy spravne teple a mn.vody je už vopred vymerane na konkretnu davku suseneho mlieka. 🙂

lenocka84
31. aug 2011

@helenkasabinka kvoli lepsej chuti, obcas do harmancekoveho caju, ale nie casto

poi99
6. nov 2011

ohrievac tefal a lucka ruzova co sa nemusi prevarat + nutrilon = minutka a papame.
Moja otazka je ci mozem ten nutrilon do dvoch hodin znovu ohriat ked nevypije vsetko

bibap
6. nov 2011

rychlovarna konvica s malilinko vody, ktora zovrie za chvilinku, ruzova lucka. Flasu so 150ml mam uz pripravenu a dolejem len 30ml vrelej vody - akurat teplota na papanie. Nasypem 6 odmeriem mliecka a za chvilinku papame

tanja61
7. nov 2011

vela na narozpravalo o mikrovlnkach ale je ozaj pravda ze meni tekutiny na karciogenne?potom aj jedlo a ostatne veci?mali by sa vobec mikrovlnky pouzivat ked su tak nebezpecne?