Ako naučiť dcérku na umelé mliečko?

sunflower80
30. jún 2014

Chcela by som naucit dcerku na umele mliecko. Ma uz rok, a nechce papat ine veci, lebo vie,ze dostane odo mna mliecko. Skusala som jej davat Hipp, ale vypluva ho.

saska.t
30. jún 2014

@sunflower80 no to sa ti uz nepodari,jedine co mozes robit je skusat rozne znacky ci jej niektore zachuti,ale dojcene deti to väcsinou odmietaju...vie co je pre nu najlepsie,este je malicka...zmierila by som sa s tym,ze este budes dalej dojcit,nasilu aj tak nic nedosiahnes,akurat ju mozes znechutit... 😉

slaviq81
30. jún 2014

@sunflower80 mne trvalo dosť dlho (týždeň, dva?), kým som dcéru naučila na UM. Na začiatku tiež len vypľúvala a krútila ústami, zarábala som len 30ml, aj to som vyliala 😀 😝 No nevzdávala som to a ponúkala naďalej, postupne si dcéra na chuť UM zvykla. Potom zas bol problém prejsť z UM na kravské 😅

zuzik307
30. jún 2014

@sunflower80 po roku nie je nevyhnutne podavat UM...potreba vapnika sa da pekne vykryt mliecnymi produktmi /syry, jogurty, atd./...

luba41
30. jún 2014

veľa dojčených detičiek sa rozje až po 1 roku, niekdy až v 2 rokoch..MM je stále plnohodnotná potravina pre Tvoje dieťa, takže sa neboj, že jej niečo bude chýbať..aj po 1roku má u dojčeného dieťaťa MM tvoriť prevážnu časť príjmu potravy..ponúkaj MM a dojči ďalej na požiadanie a zároven ponúkaj jedlo, ale nenúť..najlepšie je niečo na kúsky, čo môže sama chytiť..normálneho jedla sa naje za celý život ešte dosť..
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?...
@sunflower80

milota164
30. jún 2014

po roku netreba prechadzat na UM stacia mliecne vyrobky. Ale ona urcite zacne jest ja by som neprestavala kojit, je to predsa to najlepsie o jej mozes dat

roxy
30. jún 2014

@sunflower80 ja som tiez v stadiu prechodu z kojenia na um.kojil sa uz len minimum a tolko mu podla mna uz nestaci.vcera som skusila zacat davat ale vobec nic.potiahne a kruti akurat pusou..budem skusat dalsj.myslim ze casom si zvykne.no momentalne ma trapi akurat ze kolko toho vylievam...neviem mozem zarobit aj polovicnu davku?

siska53
30. jún 2014

@sunflower80 jedine skusat..moja mala do roka nevedela z flase ani pit,takze tam,umele ani,nehrozilo a ked som zvazovala odstavenie,tak som cakala,kedy jej dake zachuti. Obcas som jej ponukla,no vzdy skoncilo v nemliecnej kasi. Az v 22m.nejak vzala na,milost aj ine ako moje mlieko,tak sa mi podarilo ju uspesne v 23,5 m. odstavit..
a ak kojis na,poziadanie,tak jej to zredukuj na len rano a vecer. Tiez sme to mali,ze mala slabsie jedla,ale na MM chodila aj 15-20x za,den.
tak som jej to jedneho dna obmedzila cez den tak,ze som si octovala prsia,ked chcela,ponukla jej,no take jej nechutilo a po par dnoch prestala pytat a casom zacala,i lepsie jest.

siska53
30. jún 2014

@roxy mozes zarobit aj mensiu davku,len,dodrz davkovanie odmerku na ml,cize 1odmerka na 30ml vody. Aspon hami a beba to tak maju a myslim,ze i ine UM.
ja malej davam napr. 180ml,lebo 240 mi,nevypije,cize nedam 7,ale 6odmeriek.
a synovi pred spanim pri prechode z,MM na UM som zarabala 90 alebo 120ml vody a dala teda,bud 3 alebo 4odmerky.

moni244
30. jún 2014

moja tiez nechcela a ani sa mi to nepodarilo naucit, ona ani flasu nechce, navyse sa v 14 mesiacoch uplne odstavila od materskeho mlieka, tak jedava syry, jogurty, raz za cas cerealie s kravskym mliekom, ine mlieko nechce, skusala som

roxy
1. júl 2014

@siska53 dakujem za radu.urobim tak.mame bebu tak sa budem drzat tych 30ml na 1odmerku.

matricia
1. júl 2014

@siska53 aj Nutrilon to tak má, že 30 ml vody na 1 odmerku

siska53
1. júl 2014

@matricia tak asi potom vsetky tak maju. Napisala,som,len,o,tych,ktore pouzivame,u inych som si nebola ista.