Ako odstaviť malého od nočného kojenia?

nina88
22. apr 2011

Dobry, prosim si radu, chcem maleho odstavit od nocneho kojenia a hlavne od zaspavania na prse, je to neunosne, je hore aj 10 krat za noc,podotykam,ze na dudlovanie,lebo moc nepije, hlad to neni, zje celu kasu pred spanim, nema dudel, tak asi pouziva mna, je mi to velmi neprijemne, som nevyspata a podrazdena, proste koncim, prosim nepiste mi aky je maly este a podobne, dceru som kojila 9 mesiacov a je zdrava tu, maleho by som chcela este cez den kojit, to je ok,len tie noci su desne, odmieta akekolvek umele mlieko, ale kasu mliecnu spapa,aj jogurty...
Myslite,ze sa da stopnut len vecer, ze ked cez den dostane, nebudeme na zaciatku?? Ako dlho to asi potrva,ako to mam urobit? Co mu dat pri placi ked dudku odmieta, cajik alebo vodicku pije tak chvilku,potom reve ak mu nedam prso. Ma to robit muz? Mozno to bude taky ich ritual,ze zaspavat budu spolu... Alebo ako by to bolo najmiernejsie? Myslite ze bude kludnejsie spavat ked nebude prso??
Dakujem za vsetky rady... 😉

maryanna
22. apr 2011

dá sa to, skús knihu každé dieťa sa vie naučiť spať, je dostupná na nete je jej download, je tam sekcia ako odučiť od nočného kojenia, alebo pitia z fľaše

azarijka
22. apr 2011

@nina88 ahoj, tak kniha je super ja som ju citala, sice sa zatial podla nej nemusim riadit,ale kamoskam velmi pomohla so spanim ich deti. Ak odstavis nocne kojenie je dost mozne ze sa ti bude tvorit menej mlieka a odstavis uplne, takze ak ti nevadi ze zvysis riziko straty mlieka tak to skus podla tej knihy. skus si aj toto precitat http://www.koliska.sk/Tazkosti_s_dojcenim\nocne...

vefi89
22. apr 2011

Ahoj..nedávaj žiadne UM , ani kaše na spanie. Pokiaľ ho chceš odstaviť v noci, treba ho v prvom rade naučiť zaspávať samého. to jest ani cez deň ho nenechať spať na prsníku, ani večer. Ja som mala niečo obdobné, ale ja som to vzdala až v roku. Jednoducho večer som ho zobrala do spálne, položila na postel, že ideme spať bez ceciku, nešlo to, lebo ma vyzliekal, tak som poslala manžela, ten pri ňom ležal, dával mu čajík alebo vodičku, cumel do úst, trošku sa vyplakal, krútil sa po posteli, ale nakoniec sa to podarilo a zaspal sám. Dva dni sa vytrápil, prsník jednoducho nedostal, keď sa zobudil, išiel k nemu manžel, ja som sa mu ani neozvala, aby ho nenapadlo pýtať si. A dalo sa to v pohode. Odvtedy som prespatá až až 😀 treba tomu trpezlivosť, musíte si nájsť metódu aby zaspal sám. Lebo on keď sa v noci budí pod chvílou, mne vstával každých 30 minút, nejde o hlad, ale ide o to, že on sa trošku preberie a nevie zaspať sám. chce to vela vela trpezlivosti a ako som písala, najlepšie by bolo, keby si sa mu v noci neukazovala 😉
prajeme úspechy 😉 🙂
k strate mlieka čo tu kočky píšu. neboj, neprídeš oň, pokial budeš kojiť cez deň v pravidelných intervaloch. ja som oň neprišla, ja som bola nútená odstaviť úplne, lebo sa mi upchávali žlazy a bolelo to. odstriekavaj si mliečko, snaž sa, aby si ich nemala preplnené a tebe sa to isto vyhne

ali27
22. apr 2011

ja som svoju malu odstavila od nocneho kojenia asi ked mala az rok a pol a slo to veeelmi v pohode, tak ale bola podstatne starsia ako tvoj syncek.
pokial si o tom maximalne presvedcena, ze takto dalej uz nechces fungovat, tak je asi nacase nieco s tym spravit a potom hlavne vytrvat vo svojom rozhodnuti. ja by som dala na intuiciu... co myslis, ze bude pre tvojho maleho najmenej drasticke? ja som vedela, ze mne moja dcera s ockom nezaspi, ze jednoducho musim byt s nou pri zaspavani, aj v noci. a musim povedat, ze celu noc zacala prespavat az od dvoch rokov. takze budenie uplne nesuvisi s kojenim, aspon u nas to tak bolo. ja som v noci ponukala jedine vodu a rezolutne som vyhlasila, ze mliecko bude az rano a bola som pochopena 🙂 9 mes. dietatko to asi tak lahko nepochopi, takze jednoducho to prso nedat a pocitat s tym, ze prvych par noci sa nevyspite... mozno mu spanie s ockom situaciu ulahci ked nebude citit teba a mliecko.

ewca
19. aug 2014

Joj to ako keby som citala o nas... ja sa tiez chystam maleho ostavit, lebo uz to nezvladam

bettyb
3. sep 2014

Tak my sme na tom asi najhoršie. Môj syn bude mať už 2 roky, a zaspí len na prsníku. Cez deň mu dám, keď ho po obede uspávam, potom už vôbec nepotrebuje, ale v noci....to neviem ani zrátať. Používa ma ako cumeľ. Je úplne závislý. V noci som sa rozhodla, že budem pri ňom a vyskúšam, že mu vysvetlím, že dostane, až keď bude svietiť slniečko. Pomrnkával 3 hodiny, váľal sa po mne, potom hodinu reval a nakoniec, keď som si myslela, že sa už s prepáčením vygrcám, tak mi z toho celého ostalo zle, tak som mu predsa len dala ☹ Najhoršie je na tom, že keď chytí bradavku, tak už nechce pustiť a aj keď spí drží tak silno, že vôbec neviem vytiahnuť. Prečítala som rady, asi vyskúšam tú knižku.
Držím palce!