Používame cookies. Viac informácií tu. OK
cicimon
15. apr 2012

@dagmarka12345 na krabici je napisane do kolko hodin sa to zarobene mlieko moze pouzit, zvycajne do 2h. takze ak ho maly do 2h nevypije, tak ho treba vyliat! a radsej mu zo zaciatku sprav menej, mozno 90-120 a potom ked zistis, kolko vladze vypit, tak mu budes tolko robit. ziadne ze do stareho doliat nove

hajanka
15. apr 2012

@dagmarka12345 nie, nikdy opatovne nepouzivat uz zarobene odpite, alebo pred tym zohriate mlieko.
Kazdym zohrievanim sa v nom mnozia bakterie. Kazdym sanim sa do neho dostavaju slinky. A to neprospieva traviacemu systemu.
Mliecko mozes zarobit do chladnej vody a skladovat v chladnicke, ale musis ho spotrebovat do 2 hodin. Ohriat a podat. Opatovne uz viac neohrievat, nepodavat, vyliat, flasu dokladne umyt. Vzdy treba spravit novu davku.
Ak si si nie ista, tak sprav menej a v pripade potreby dorob.

ewisam
15. apr 2012

Dievcata ja mam podobnu otazku ako to robievate v noci, pokial si dietatko pyta papat...neviem si celkom dobre predstavit vstat o tretej rano, odmerkovat, cakat kym voda zovie, vychladne tak aby sa dala pit... Moj maly zbojnik by asi krikom pobudil pol sidliska 🙂

poleva
15. apr 2012

@ewisam večer si prevar vodu a daj do termosky,chce to prax 🙂

krtica11
15. apr 2012

@poleva presne to sme robili aj mi aj inym to radim super rychlo urobena papa 🙂

poleva
15. apr 2012

@krtica11 no len my sme na to prišli neskôr a moje dvojičky nám teda ukázali čo je to hlad v noci,ach jaj 😀

dagmarka12345
autor
15. apr 2012

ďakujem za rady.....tak som to teda robila správne 🙂 nepodávala som mu už použité mliečko radšej som ho vyliala. určite to chce prax, nieje nad dojčenie....stále máš pripravené teplé a vždy dostatok mliečka 🙂, ale synček má už 8 zúbkou a niekedy si ich brúsil na mojej bradavke čo nebolo nič priemne.... tak sme už skončili...aj tak si myslím že som dlho vydžala 🙂 inak finta s termoskou je super...

tortelinka
15. apr 2012

@ewisam tiez pouzivam termosku a nemam to horuce, robime to tak od narodenia, nebol dojceny...

ewisam
15. apr 2012

@poleva
@tortelinka Dakujem dievcata,ked bude treba urcite vyuzijem, zatial dojcim

bambinkaa
15. apr 2012

@dagmarka12345 fuuuuuj to nieeee bleeee. Napr. na Nutrilone je napisane, ze 2 hod., ale ten smrdi uz po hodine statocne 😀 My sme tiez vyliali hrozne vela mlieka, kym sa mala nastavila, kolko chce a hlavne na zaciatku sa to casto menilo. Bolo aj tak, ze si vypytala a ked som to spravila, uz odmietla 😒
Ale inak tip: my mame rychlovarnu konvicu, vzdy cistu, IBA pre babatko. Prevarim v nej viac Lucky a ked idem robit vecer mlieko, tak uz len zapnem na par sekund, voda sa zohreje akurat na 40 stupnov a vypnem. Uz nenechavam zovriet. S takym teplomerom co je bezdotykovy sa da merat aj teplota vody. Ak mate, isto Vam to zo zaciatku pomoze, aspon orientacne 🙂 Vela stastia prajem 🙂

barchee
15. apr 2012

@dagmarka12345 my papáme sunar nutra defense a zarábam ho tak, že nechám v konvici pár sekúnd ohriať vodu - stačí to na to, aby bola akurátnej teploty, nemusíš nechať prevárať a potom ochladzovať - nalejem do fľašky, naodmerkujem mlieko, zatrepem a pijeme - je záležitosť asi 1 minuty 😉 aj v noci tak robím a nemám s tým žiadny problém 😅 nedopité mlieko ihneď vylievam.

klincek
16. apr 2012

@ewisam @dagmarka12345, nalej si do flase potrebne mnozstvo vody a strc do ohrievacky. tu nastav tak, aby hriala presne na teplotu, aku ma mat mliecko. prasok si naodmerkuj dopredu do davkovaca a v noci, ked sa maly zobudi, supni prasok do vody a mas mliecko hned a v idealnej teplote. maly sa ani nestihne poriadne rozrevat 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli