Ako prejsť z Nutrilonu 1 na Nutrilon 2?

kacenka6
16. dec 2007

Mile mamicky, prosim poradte mi ako prejst z N mliecka 1 na N mliecko 2. Nikde to na plechovkach nepisu a nechcem malej uskodit. Mam sedem mesacnu dcerku a jednotky mi je schopna naraz vypit az 230 ml a za dve hodinky je zas hladna. Kombinovat 1 s 2? Alebo uplne vynechat 1 a zacat s malymi davkami 2?. Ake mate skusenosti? Do poradne idem az po sviatkoch a preto som troska nesvoja...dakujem za akykolvek nazor..

natalien
16. dec 2007

Ahoj Kacenko, Nell pila N1 na noc od dvou měsíců do pátého, protože se dávky zvyšovaly a nakonec byla schopná vypít i 270ml a dojíst se MM. Taky jsem chtěla dlouho zůstat u té 1, ale před dvěma týdny jsem zkusila 2., večer ji to podstrčila a čekala jsem, že to pozná a nic. Nepoznala to a pije si to vesele druhý týden (210ml), spí 7hodin i více v kuse do dalšího kojení.

navi
16. dec 2007

kaci my taky prostě dali místo jedničky dvojku a nic se nedělo, malý to slupnul jako vždycky a ani se zažíváním neměl žádné problémy a to má dost citlivý bříško. Takže se neboj maličké nijak nuškodíš 🙂

agny
16. dec 2007

Ahoj Kacenko, malej pije taky 230 ml na jeden zátah a ještě pobrekuje, asi by si dal ještě víc 🙂 Když měl 4 měsíce a týden, tak jsme místo 1 namýchali 2, stejné množství jako 1. Taky jsem čekala co bude, ale slupl to jako nic, myslím, že nanejvíš ti to malá všechno nevipije, jinak nic.

junovka
16. dec 2007

ja som prechadzala tak, ze som davala napr:ak potrebujes dat napr.5 odmeriek, tak daj 4 z N1 a 1 z N2, pri dalsom krmeni daj zase takto, dalej daj Ni 3 a N2 2 odmerky...takto pri stale dalsom krmeni znizuj odmerky N1 a zvysuj N2 az pokial nespotrebujes cely N1.Dokina povedala, ze takto mam robit, lebo keby som dala nahle len N2, tak by sa mohlo stat, ze babo by malo bolesti bruska, vracalo by alebo hnackovalo-proste pre telo by to bol sok. 😉

kacenka6
autor
16. dec 2007

Dakujem zatial za odpovede. Som kludnejsia a dufam, ze mala si nan rychlo zvykne..

chella
17. dec 2007

kacenka,potom napis,ze ako si dopadla, ja tiez budem riesit ten problem...

dada432
17. dec 2007

Ahoj, mi papkáme 2 už vyše mesiaca a začali sme, keď sme začali prikrmovať. Ak si pozorne prečítaš plechovku, tak tam nájdeš, že 2 nie je vhodná ako výlučný zdroj výživy a preto sa začína používať s prvými príkrmami. A na noc je novinka Good night 2. Dúfam, že som trošičku pomohla.

dadulik75
17. dec 2007

nutrilon 2 je od ukonceneho 4 mesiaca myslim alebo 5 tak mi bez problemov

milhaus
17. dec 2007

mi sme prešli normalne, teraz sme už na trojke

lebedka
17. dec 2007

Ahojky, taky jsem tohle řešila a tak jsem neváhala a zavolala jsem na tu Nutrilon linku. Tam mi bylo řečeno, že je několik podmínek k přechodu na Nutrilon 2- více jak 6 kilo,ukončený 4. měsíc a alepsoň začínání s příkrmy 😉 Takže 1.1.2008 začínáme s příkrmy a začnu dávat i Nutrilon 2 😉

zuz11
18. dec 2007
mata78
18. dec 2007

milá zuz11. nie kažká mamička má toľko času presedieť pri počítači, aby mohla hladať témy, ktoré by jej pomohli v jej púrobléme. a musíš tiež uznať, že niekedy je tých príspevkov pri danej téme veľmi veľa takže ak by sme to mali všetko prečítať tak by sme tu strávili dosť veľa času. chcem ťa iba poprosiť, ak vidíš nejakú tému čo sa opakuje tak ju prosím ťa nezatváraj. ono je to oveľa rýchlejšie prečítat si iba pár príspevovkov a rád. a niekedy je aj málo dosť. dakujem za pochopenie

kalo
18. dec 2007

lebedka: naše malá byla na konci 4.měsíce prcek...ani ne 5 kg a začaly jsme s dvojkou...6 kg proč?? A přechod z 1. na 2. byl naprosto beze změny...ta dvojka je jen sytější...

kacenka6
autor
27. dec 2007

Ahojte. Konecne som sa dostala k pocitacu. Ja som teda presla na 2 postupne. Som z toho strasne sklamana. Cim viac jej namiesto 1 davam 2, tym viac je hladna a papa skoro kazde tri hodinky aj v noci. Takze som na pochybach ci znova ist nazad na 1. To ze je 2 hustejsia a viac zasyti u nas neplati..

lebedka
27. dec 2007

Kalo- nevím, prostě my to tak řekli na té info lince 😕 2 má jiné složení a s příkrmy se má začít až když je mimi hladnější nebo se otáčí po Vaší stravě a svojí už nechce a až tehdy se má začít dávat Nutrilon 2. 😅

kortanova
29. dec 2007

Týýýjo, já dávám dokrm Vítkovi jen občas a normálně jsem mu místo 1 uvařila 2. Snažím se kojit,občas mu to nestačí,tak mu uvařím Nutrilon. Nějak jsem neřešila jak na to. A ani jsem nepoznala žádný rozdíl mezi 1 a 2.Ale to bude spíš tím,že mu ho nedávám pravidelně... 😲

pucik
29. dec 2007

ahojky, začali jsme dávat dvojku a vůbec jsem nepoznala rozdíol, jen je malému divné, že je toho mnohem míň než bylo tamto, ale jinak je spokojenej, krásně papá zeleninkiu i kaše na noc, to by mi to spapal i se lžičkou 🙂 😉

evisa
3. jan 2008

ahoj, o kolik jste snížili porce dvojky oproti jedničce? vím, že u 1 má vypít cca 150 ml na kilo a den, ale dvojky? naše anýs je bezedná, tak ji ty porce trochu koriguju, jinak ji pak bolí břicho

navi
3. jan 2008

evi my jsme porce nesnižovali. Doktor v nemocnici nám řekl, že dokud nebude úplně na příkrmech, tak platí to co jsi napsala. No a jak potom nahradíš některé mlíčko jídlem, tak vlastně snížíš celkovou dávku za den. Takže my pijeme pořád stejnou porci mlíčka už druhý měsíc, malý je spokojený a přibírá akorát 🙂

theresa
9. dec 2008

Holky myslíte, že můžu dávat malému Nutrilon HA1 a k tomu třeba ob den k obědu mrkev Hipp a pak ještě 150ml mlíčka?

ilduska14
10. dec 2008

theresa neviem ako sa to presne robí ja ja začínam zavádzať príkrmy,ale ja zatiaľ jednu dávku mlieka nahradím mrkvičkou alebo kašou.To je po mrkvičke ešte hladná?
Čo sa týka Nutrilonu 1,ja som bola nedávno u dr.na poradňu a ona mi povedala že jednotu môžem dávať až do roku a pol,lebo je najlepšia a je najbližšie k MM.A je aj najlacnejšia kedže ju máme z maďarska a tam sa dá kúpiť za polovičnú cenu.Tak neviem či to malej bude stačiť ale hádam keď budem prikrmovať tak áno.

danuskam
10. dec 2008

neviem ako ostatné, ale my začíname tiež s príkrmami- naozaj len pár lyžičiek mrkvy mi spapá-to sa musí doraziť mliekom, lebo by bola hladná. Ak by ti ale zlupol hned celú dávku (čo by bol snáď zázrak), tak si myslím, že netreba dávať mlieko. Podľa mňa väčšina detí si musí zvykať na nové chute a nespapajú naraz veľa..uvidíš ako sa bude tváriť 🙂

mechurik
15. nov 2010

ahojte, ja som malemu dala vcera Nutrilon2, prikrmy davame uz 2tyzdne, a odvtedy co som mu dala 2ku hnackuje, vysoka teplota. doktorka vravela, ze to ma z nutrilonu. takze pozor na to, kedy mu to davkujete, maly ma 4 a pol mesiaca, vraj radsej pockat na 6 mesiacov.

bibione
15. nov 2010

stym nemozes ako uskodit...normalne som automaticky presla na dvojku.v pol roku..ine je,ak chces prejst na inu znacku UM,vtedy treba dodrzat nejaku tu postupnost,pri rovnakej naco?? maly ako dosiahol 10mesiac,som presla zase hned na trojku. Ked ti uz bude normalne papkat,tak ti uz moc toho nevypije..no ako ktore 🙂

bibione
15. nov 2010

@mechurik tak 4mes babu davat dvojku by ma nenapadlo 😠

aga11
11. aug 2015

@junovka No ja mam presne tento problem ako píšeš...a už som zufala....Zrazu sme z N1 prešli na N2 nemiešala som a mala mi strasne grcka z toho N2 tak že sa idem poradit tu na modrykonik...a zrazu čitam Tvoj komentar...lebo pri N1 negrckala takmer vobec tak myslíš,že to mam vyskusat miešat? Aj ked ja som jej ho začala miešat s takou kukuricnou kasickou aby bolo trošku hustejsie no ani to nepomohlo...teraz papala pred hodinou a odvtedy grckala už asi 6 krat....tak asi to skusím miešat....

lulistek
11. aug 2015

@aga11 Ahoj aj my sme takto mali problem s prechodom na mliecka pre starsie deticky, odporucam zmenit znacku.

junovka
11. aug 2015

@aga11 znacku by som urcite nemenila, ako to tu niekto pise.Kolko mesiacov ma babo??Mozno este nie je rpipravene jeho trav.trakt na N2, kedze je tam trosicku ine zlozenie ako v N1...samozrejme, ze to musis postupne zaradovat a nie hned naraz!

aga11
12. aug 2015

@junovka mala ma 6 mesiacov aj tyžden...no mali sme nutrilon 1 ale anti reflux...a vtedy negrckala takmer vobec...

simca06022011
12. aug 2015

@aga11 ak ti grcka za hodinu 6x pommlieku tak sa porad s pediatrickou. Mozno bude treba AR mlieko. Nemiesala by som nic. N1 uz drobcovi nestacil asi ked ste presli na 2ku, ci? Porad sa s lekarkou, nemiesala by som kadeco s kadecim a nestriedala ani lieko, to treba vysetrit cmnejde normalne o reflux. Prikrmy normalne zavadzate a zvladate? 🙂 Nemoze to brusko byt niecim drazdene? napr. postlaca si brusko po jedle, pri hrani a pod?