Ako prejsť z umelého mlieka na kravské?

sikula23
13. jún 2009

Ahojte,Vikuš ma 2 roky 2mesiace a stale pije UM,ale skusila som jej dat dvakrat nizkotucne a polotucne mlieko.Hned ako sa napila viac uz nechcela.Tak teraz neviem ako to spravit.Nechcem aby prestala pit mlieko.A to UM je pokial viem do troch rokov.Tak vas prosim o nejake rady,este mam cas skusat rozne triky.Dakujem

fifinna
13. jún 2009

sikula a skusila si to mlieko ochutit kakaom ? ( prichut vanilka, jahoda ) ?

ivcap
13. jún 2009

sikula, ja som mala so Saškou ten istý problém. Tak som jej začala do UM pridávať kravské mlieko. A pomer UM:kravské som postupne menila. Čisté kr.mlieko mi ale vôbec nechcela piť, s UM nemala žiaden problém. Tak som jej začala dávať rôzne prichute. Dnes jej chutí iba kakauko. ☹

janinah
13. jún 2009

hlavne odporúčam plnotučné mlieko a ako píše ivcap postupne pridať trocha do UM a pridávať stále viac, ochucovanie veľmi neodporúčam, akonáhle som malému prvýkrát pridala granko,tak neochutené mlieko už nechce

majcik
13. jún 2009

Ja sa tiez priklanam k plnotucnemu alebo polotucnemu. Nizkotucne nie je vhodne pre take male dieta, ono potrebuje aj ten tuk z mlieka.
Tiez nie som velmi za dochucovanie, pripadne len trosicku alebo na kratky cas, deti sa rychlo naucia na sladke. Moj syn pil par mesiacov sladky caj - granulovany a nedavno som ho naucila pit cistu vodu, z coho sa tesim a nechcem to pokazit. Davam mu aj kravske mlieko odvtedy, ako som nedavno prestala kojit, hned sme presli na kravske plnotucne, ked nemam tak polotucne a velmi mu chuti, takze mu ho ani neochucujem, aby sa "nepokazil" 🙂

elize
13. jún 2009

joooj ako vam zavidim ... ten nas maly sibal nechce mlieko ziadne, ani kakauko, ani jahodove, bananove ... no hruuuza 😨
a tiez by som navrhovala primiesavat do UM.

sikula23
autor
13. jún 2009

Vdaka ,tak vyskusam pridat plnotucne mlieko a uvidime co to spravi.prichucovat nebudem,ako poznam malu na milion percent by uz ciste nechcela. 😀

jankajs
13. jún 2009

Ja som tiež miešala 2:1 čaj a kravské, po dvoch týždňoch 1:1, zas potom 1:2 a neskôr už čisté. Je vhodné kupovať radšej mlieko vo vrecúškach alebo v tetrapakoch také, ktoré nemá dlhú záruku. Ja osobne dávam originál kravské, a to je silnejšie, preto zo začiatku ten čajík. Teraz občas prisladím, keď chcem, aby vypil všetko /idem ho dať spať cez deň/, ale zvládne aj čisté.

majcik
14. jún 2009

Jankajs - my kupujeme hlavne to kravske v sackoch, je z mliekarne priamo v nasej dedine, fakt ma kratku trvanlivost, nevydrzi dlho, ale aspon viem, ze je to ozajstne mlieko 😉

jona74
16. jún 2009

ahojte pridam sa aj ja lebo pred nedavnom sme aj my riesili problemy s mliekom.Dojcila som bohuzial len do 4. mesiaca 😢 potom sme v pohode presli na UM a dnes ma maly skoro 1a pol roka a tiez som mala dilemu ako dalej.Tiez som tu zacala aj temu a po precitani rad a aj podla seba som skusila takyto rezim,Tiez kupujeme plnotucne mlieko cerstve s kratkou dobou trvanlivosti .na noc davame UM ako posledne jedl pred spanim a potom zasa rano davame prevarene kravske s lyzickou bananoveho kakaa a zatial fungujeme v pohode.Samozrejme ze potom s nami este normalne ranajkuje vianocku,chlebik.....ja viem nie je to recept kazde dietatko je ine 😵 tak vam drzim vsetkym palce aby ste prisli na ten spravny grif 😀

katka76
16. jún 2009

ja som zvykla davat 1 -2 x tyzdenne, ked mala mala 1 a pol roka asi 30ml plnotucneho, ci nebude nejaka reakcia. zachutilo jej a teraz pocas dna vypije cez 300ml mlieka, pritom rano a vecer ma este UM. toto vsak pije z inej flasky a hovorime tomu kava, lebo mala vsetko po nas opakuje, tak ked pijeme kavu, musi mat aj ona

maca793
20. jún 2009

mne malá prestala piť UM v jednom roku ako bola v nemocnici celý mesiac. jednoducho som prešla na kravské s kakaom.

grísik som jej robievala s kravského aby sa naučila naň.

ajka72
21. jún 2009

ahojte chcem sa vás opýtať či to kupované kravské mlieko aj prevarate

martina46
21. jún 2009

Kupovane je už pasterizované.

ivcap
21. jún 2009

Ajka 72, preváram mlieko ktoré nie je trnvanlivé. T.j. 5-7dňové. Len neviem, do akého veku sa musí mlieko prevárať. Saška už mala tri roky, ale pre istotu jej ho ešte preváram. Ona síce mlieku veľa neulbíži, vypije iba 2dcl ráno a to je všetko. ☹

lucia375
21. jún 2009

Ja davam synovi trvanlivé plnotucné kravské mlieko od 2 rokov. Presla som nan zo dna na den a v pohode ho zacal pit. Najskôr pil cisté ale neskôr mu zachutilo len s grankom. Neprevaram ho vôbec. Ale krupicovu kasu z plnotucného mlieka som mu robila uz od 1 roka.

anjelik187
22. jún 2009

ahojte,
ja by som potrebovala poradit v tomto..mala bude mat jeden a pol roka, co sa tyka mlieka, vylucne ju kojim, umele nechce. Planujem ju vsak odstavit..myslite, ze je dobre, dat jej kravske? Nie je to skoro?
Umele mlieko jej davam do kasiciek. Ide mi o to, co jej dat pred spanim, lebo je zvyknuta zaspat pri kojeni.. 😖

denisse
22. jún 2009

anjelik ... a z flase chce/vie pit?
u nas to bolo velmi podobne ... nela zaspavala vecer pri kojeni, v noci sa niekolkokrat budila a zakazdym si chcela cucnut ...
ked z nejakych dovodov nepotrebujes prestat kojit naraz, tak ja by som ti poradila urobit to postupne .. niektore davky kojenia (a nezacinala by som tou uspavacou, to by nemusela chciet, lebo caka to "svoje") by som zacala nahradzat niecim inym a ked si zvykne na chut ineho mlieka, tak postupne nahradit vsetky kojenia tymto inym mliekom ... v roku a pol by som asi davala UM a nie kravske ...

denisse
22. jún 2009

a ak nie je zvyknut ana flasu, tak kludne z poharika a na flasu ju ani neuc ...

sasiki
22. jún 2009

sikula, určite nie nízkotučné, dávaj plnotučné 😉

jujka
25. jún 2009

a ked prevárate mlieko nie trvanlivé tak iba privediete do varu, alebo aj varíte ak treba variť tak ako dlho?