Ako pripravovať nový Nutrilon HA?

julie6
13. jan 2008

Ahojte, na novom baleni Nutrilonu HA,modra krabica je v navode na obrazkoch nakreslena rychlovarna kanvica, na predchadzujucom baleni bolo uvedene ze je treba vodu varit 5 minut, na novom je napisane vedla obrazku kanvice ze prevarit a nechat 30 minut vychladnut na 40stupnov, potom rozmiesat a hned podavat, napr. na starom bolo ze by malo rozmiesane mliecko este 10 minut pred podavanim postat.
Znamena to ze mozem prevarit Lucku v rychlovarnej kanvici pre 3 mesacne babo???ved to zovre a vypne, nevrie to 5 minut???

pietra
13. jan 2008

ked to pisu v navode, tak asi mozes. Ja som ani ten "stary" nenechavala 10min odstat, mi to pripadalo strasne vela. Ale vodu prevaram tych 5 minut, aby som si bola ista, ze su fakt prec tie bublinky. Oni asi zmiznu uz ked voda zovrie, ale ja mam lepsi pocit 😉

alenaf
13. jan 2008

Ja prevaram vodu v malom hrnci normalne na platni a tiez nechavam varit aspon 4-5 minut aby zmizli bublinky.Takto prevarenu vodu nalejem do sklenenej flase a z tej potom lievam do kojeneckej flase a vzdy podla potreby zohrejem v ohrievacke na flase. Pokial ide o zmiesavanie,tiez nenechavam odstat 10 minut odstat,lebo mlieko pripravujem vzdy cerstve a neviem si predstavit nechat moju malu 10 minut plakat o dusu 😖 A takisto si myslim ze nie je ziadny rozdiel medzi starym a novym Nutrilonom,len balenie je ine a mozno trochu inak prelozili navod.

lubi12
15. jan 2008

Ahojky, ja bežne prevarím vodu v rychlovarnej kanvici a nalejem do termosky, alebo do fľaše. Potom si z nej odlievam koľko potrebujem. Podotýkam, že to nie je kupovaná voda.

jahodka11
15. jan 2008

ahojte, my kupujeme novu lucku, ktoru netreba prevarat, je uplne bez bubliniek...🙂
neviem, normalnej vody by som sa bala, nie je tam vela chloru? Vodu zohrejem, pridam nutrilon ha a papame....nenechavam odstat, to by maly uz asi zomrel od hladu 🙂

junovka
16. jan 2008

ja necham prevarit v kanvici a potom nalejem do flase-toto robim asi hodinu pred jedlom a dovtedy mi vychladne voda na akuratnu teplotu.Do termosky davam na noc 😉

lienka79
20. jan 2008

ja som to robila tak,ze som nechala zovriet vodu v konvici, nadavkovala mnozstva do vyserilizovanych flias, na papanie zohriala v mikrovlnke a zaeobila mliecko.
Teplotu som si zistila tak,ze som skusila 10s,odmerala, 20 a tak.Zistila som,ze na povedzme 120 ml vody som zohrievala tusim 30s pri max.vykone..NA zaciatok trochu komplikovane,ale ked som to zistila, usetrilo to kppec casua priprava netrvala ani minutu

tulip_an
10. júl 2010

Ahojte,
vie mi niekto poradit, ci sa moze nutrilon zarobit aj vopred a skladovat v chladnicke?

junovka
10. júl 2010

@tulip_an podla vyrobcu by sa mal po zarobeni spotrebovat do 2 hodin.V nemocniach zvyknu skladovat na noc uz narobeny Nutrak, ale ja by som to neriskovala.

pia22
10. júl 2010

Nemat ohrievacku tak si to hodim 😉

maryanna
10. júl 2010

@julie6 zbytočne to riešiš prepána, veď normálne si prevar vodu, my sme pili to isté mlieko a prevarila som plný taký mini hrniec len na Teovu vodu a vychladlo to a to my vyšlo asi na tri dávky ..som preliala vždy potrebné množstvo do via pohárika a dala do mikrovlnky zohriať....robím to doteraz ale vodu mám filtrovanú takže nepreváram len šupnem do via pohárika a mám presne vypočítané na 40 s do mikrovlnky a mám 40 stupňov.......a keď mám viac zriedim so studenou....proste je to úplne jedno hlavné je že mlieko sa nemá zarábať s príliš horúcou a príliš studenou vodou....
ja osobne by som v kanvici nezohrievala......proste je tam to železo a je zavretá tak sa tam množia hovadiny čo my ani nevidíme plesne a neviem čo.....ale každého vec...

majka35
14. júl 2010

maryanna, upokoj sa, julie to už asi nerieši, v tom svojom rozčúlení si si asi nevšimla, že príspevok je starý dva roky 😀 😀 😀 😀

majka35
14. júl 2010

@maryanna 😉

kuriatko33
14. júl 2010

mi mame uplne neperlivu lucku a avent iq ohrievacku , neskutocna kombinácie, odporucam, 🙂

litvikova
25. okt 2014

Mam 10dnove babo kolko by malo vypit nutrilonu ?staci mu 60ml kazde 2,5-3hod.?

makodob
15. nov 2014

DARUJEM Nutrilon HA 1- 800g- moju malu z neho zapekalo, pouzivala som ho 2 dni, datum exp: 25.11.2015, balenie je skoro celé a zbytočne mi doma stoji. kontaktuje ma na 0948 384 378, som z KOSIC - Furca.

pepka123
10. jan 2015

@makodob joooj aj toho mojho z neho zapeka a doktorka nám ho aj napriek tomu stále predpisuje...už som z toho neštastná neviem čo vymysliet...aké si zmenila ty mliečko? už je lepšie nezapeká ju už? Daj nejaké info 😉

makodob
22. jan 2015

@pepka123 ahoj, presla som na mliecko hipp ha 1 combiotic a mozem len odporucat, chutovo je ovela lepsie ako nutrilon a je z bio chovu. Preventivne dávam probiotika infants dophilus, su najlepšie na trhu, týmto neposkodis, práve naopak podporujes imunitu.kaka mi 2x denne, krasne prdka takže sme spokojne obe 🙂 to mlieko hipp som jej dávala aj klasické nehackove vola sa hipp bio combiotic 1 a tiez jej robilo dobre, ale potom som si nastudovala trošku o tej kravskej bielkovine a rozhodla som sa pre ha aj keď nie je alergik. Jediná nevýhoda ze to hackove je drahe 500g cca 16,70€ ale cez net som nasla za 13€, takže da sa 🙂