Ako vybaviť mlieko pre dieťa na lekársky predpis?

katkakkk
22. dec 2008

Mam 1 ročneho predčasne narodeného synčeka.Do roka mal nárok na mlieko na lekársky predpis.Chcem sa opýtat či je možne aby nadalej dostaval mlieko na predpis a ako to dosiahnuť.

emaso
22. dec 2008

katkakk a ake mliecko ste mali?podla mna treba suhlas revizneho lekara,nech ti vas deckar poradi 😉

danu
22. dec 2008

my mame 18 mesiacov a mliecko stale na predpis. Mali sme reflux a do jedneho roka je dovtedy na predpis, po roku musis ist opakovane na sono ci mate este reflux a ak hej tak mate aj nadalej narok na predpis mliecka. Neviem ci sa ale u vas jednalo o reflux

3558
22. dec 2008

toto som ja nevedela a pekne som si mliecko kupovala sama. a maly reflux ako hrom. no ale chvala bohu ze uz presiel. 🙂

libka1
23. dec 2008

No ja poznam aj take co sa pekne dohodnu s pani doktorkou a maju mlieko na predpis aj bez refluxu... Slovensko 😝 A potom sa setri na tych co narok maju... 😠

libka1
23. dec 2008

No a zabudla som odpovedat na otazku: po vysetreniach ktore ukazu ze mate stale problemy narok na predpisovane mliecko mate... do roka bez vysetreni... po roku len na zaklade vysetrenia..

danu
24. dec 2008

libka dohodnut sa s dokinou da, ale babatka ktore reflux maju sa nesetri urcite pokial maju papier ze maju reflux maju narok na preplatenie 😉

lienka79
25. dec 2008

musi ti dat suhlas revizny lekar..opytaj sa na to vasej padiny

danu
4. feb 2010

severka222 • Dnes o 17:05
Ahojte, môže umelé mlieko predpísať lekár ? Myslím aj vtedy , proste ked dieťa nemá žiadnu alergiu, reflux a tak ... proste mám málo mlieka a vraj doktor môže umelé mlieko dať na predpis ?
Je to pravda ??? 😅

jonatanka • 2d • Dnes o 17:14
severka, zalezi akeho mas pediatra, niekto predpise aj len tak, a niekto ked babo nema problem tak nepredpise 😉

pia22 • 1d • Dnes o 17:50
Lekar moze mlieko predpisat len na zaklade zdrav. problemu, je to podmienene preplacanim poistovne. Zalezi vsak na lekarovi, ci mu staci slovne vyjadrenie rodica - alergie v rodine, zazivacie problemy dietatka a i., alebo chce vyjadrenie odborneho lekara.

zuza.m
4. feb 2010

no naša dr nepredpisovala a ak predpisala tak som musela doniest papier z gastra kde je nejake čislo a podla toho ho mohla predpisat .po roku chodime na prehladky či je stale intolerantny a mliečko predpiše už len na gastre.

bianka234
4. feb 2010

Mna porazí, to nemyslíte vážne, môj malý má 15 mesiacov a ked mi alergologička pred mesiacom zavalila že on už nemá nárok ako silný ekzematik na mlieko predpísať skoro ma vystrelo. To som vôbec nevedela že to sa dá, bože prečo to nepovedia, šak načo by to hovorili, veď rodičovský ako hrom.

zuza.m
5. feb 2010

bianka asi to je rozne podla toho čo ma aky problem.vy ste mali ake mliečko??

lea79
5. feb 2010

synovi pediatrička predpisuje nutrilon HA šesť plechoviek na mesiac už od narodenia, nakoľko ja som alergička

bianka234
6. feb 2010

zuza.m mali sme bebu, aj mi alergologička kázala že mám dať HA ale vôbec nepovedala že mam nárok na predpis, od toho je lekár aby poradila, veď keby trebalo tak zmením, teraz som mlieko vyradila celkom, lebo musím sama skúšať čo mu najviac škodí, aj keď údajne mlieko mu nevadí podľa testov. Inak ja som tiež alergička a dcéra tiež a už aj astmatička, takže ak sa riadia lekári podľa toho, či má sklon, tak takýto dôkaz hádam stačí, nie?????

zuza.m
6. feb 2010

no ja neviem ja keby osm nevedela že je narok na predpis tak tiež namna kašlu a nepovedia mi.ale ja som mala zistene že sa to dat tak som za tym aj išla,tak tiež maly mal v auguste rok a až v novemb.sme boli objednany na kontrolu.a to ho mohly kontrolovat už v auguste aby som nemusela tie dva mesiace kupovat.ale to nikoho nezaujimalo.teras sme zase mame narok až do aprila ale objednany sme ešte neni.tak e zase kym ho prezru pridu vysledky a ošle sa žiadanka potrva nejaky čas.ale oni vedia prečo nič neovedia.

habibi78
6. feb 2010

mne pediatricka tiez predpisovala pre malu mlieko az do jedneho roka......
ale bola predcasna....

palomka
6. feb 2010

ahojte. my sme mali na predpis tiez HA Nutrilon ale az potom, ked som o to poziadala doktorku a az po predlozeni spravy o tom, ze ja som alergicka. neskor nam zistili intoleranciu a teraz dokonca, ze je to alergia...
ja uz neviem co si o tom mam mysliet. mala teraz bude mat rok, tak jej este stihla predpisat gastroenter. 3 krabice mlieka. potom nam to ma schvalit poistovna. neviete ako sa to robi (ci o to poziada nasa detska lekarka alebo ja) a ako dlho to trva??

sendy10
7. feb 2010

My sme mali na predpis Bebu HA do polroka bez nejakeho potvrdenia o alergii, potom som predlozila od alergicky papier (staci, ze mas napr. sennu nadchu...). Takto sme to potom potiahli do roka 😉 .

kytykenka
30. máj 2011

mamicky kolko sa dopláca za UM ktore je na predpis?

martinkatinka
31. máj 2011

@kytykenka -na predpis je len Ha nutrilon a platí sa približne polovica... Balenie 400g počiatočného mliečka stojí cca 12 eur a poisťovňa ti preplatí približne polovičku

kytykenka
31. máj 2011

@martinkatinka dakujem

kytykenka
1. jún 2011

@martinkatinka a ako dlho vydrzi balenie?

jankaslamka
1. jún 2011

@kytykenka zalezi kolko babo vypije...nam vydrzi cca 5 dni 400g plechovka a zarabam na jedno krmenie 120ml cize 4 odmerky

kaselka
5. jún 2011

moje informácie sú takéto. U detí, kde je pozitívna rodinná anamnéza na alergiu môže lekár - pediater predpisovať mlieko HA na predpis avšak len do ukončeného 9 M. U detičiek, ktoré majú alergiu na BKM môže tiež alergológ odporučiť piť napr. Allergy Care Nutrilon (náš prípad). Toto mlieko poisťovňa prepláca do 12 ukončeného M. Dlhšie len v príp. ak je alergia preukázaná aj krvnými testami. Potom neviem, asi si ho zasa budem musieť kupovať za vlastné 😠

katrenka111
29. apr 2012

Cautw baby, ja som dokrmovala maleho Nutrilonom HA, tiež na predpis sme ho mali od pediatricky ale robil nam problemy maleho bolelo brusko a mal krče tak som mu kuoila Sunar Nutradefense HA...neviete ci aj ten može pediater predpísat, kedže väčšinou davaju len Nutrilon a Bebu....

mamulienka32
19. okt 2016

Caute,ja som zacala dokrmovat bebou a chcela som mlieko na predpis ale k nicomu som sa nedopracovala maly ma nizku porodnu hmotnost a moje mu nestaci vraj je rizikovy ale aj nariek tomu nema narok tak pre koho to mlieko na predpis je?

22zdenka
29. nov 2016

@mamulienka32 no tak to by som zmenila pediatricku, nás lekár ani neriešil či má nárok alebo nie vypísal recept na aké kolvek mliečko. A cenovo to je riadny rozdiel.

evittam
29. nov 2016

@mamulienka32 No nám pediatrička povedala, že nám môže predpísať mlieko - predpisuje sa ale HA - takže buď mi muselo mať dieťa alergiu alebo aspoň rodičia - a tam by fakt stačilo, že by mal buď otec alebo matka len podozrenie alebo, že sa napríklad ako dieťa liečil-a na nejakú alergiu, inak nie.
@22zdenka Takže tvoj pediater musel minimálne niečo také napísať do karty aby si mohla mať HA mlieko na predpis.....😉

22zdenka
29. nov 2016

@evittam no on sa len spýtal, že aké mlieko jej dávali v pôrodnici a rodila hneď aj predpísal. A v pôrodnici všetkym bábätkam dávali tomto mlieko viac neriešil.

evittam
29. nov 2016

@22zdenka Hmmm, tak veď ale do karty niečo musel napísať. Mne to pediatrička vysvetlila ako som už napísala - ja som síce dojčila ale som aj prikrmovala - a bolo jej ľúto, že mi nemôže predpísať....

mamulienka32
8. dec 2016

ja som išla k deckej alergologičke kedže deti su alergici a tak som sa dopracovala k mliečku na predpis pre malého...