Ako vylepšiť chuť mlieka? Neviete poradiť?

kili
30. mar 2008

Neviete poradiť? Adamkovi máme dávať mlieko Nutrilon soya, ale asi mu nechutí. Nechce jedávať už nejakú dobu a zistili mu neznášanlivosť laktózi, ale keďže nechcel jesť ani predtým, tak vôbec netuším, či mu niečo vadí alebo v čom to je, že nechce jesť. Tak by som chcela skúsiť mu z toho spraviť nejakú poriadnu mňamku, čomu by hádam neodolal.

elise
30. mar 2008

kili skús pridať gukopur - hroznový cukor asi mu to nie je dosť sladké alebo skús mliečko dávať do napríklad zemiakového piré alebo spar pudink a kakauko 😉 prípadne zabralo na môjho malého koktail rozmyxované banány s mliečkom a lyžičkou glukopuru🙂

lusil2005
30. mar 2008

hmmmm zbiehaju sa mi slinky!!! 😀
no a teda - ako ste dopadli?

kili
autor
30. mar 2008

lusil, ja som ho zatiaľ nekŕmila, na to nemám nervy, kŕmil ho manžel a ten hovoril, že ho s toho naplo a skoro sa pozvracal. Ale ešte skúsim z nejakým vylepšovákom, čo mi tu poradia. Zatiaľ mu nanútil soyu a po takej 100vke to zje, ale z veľkými problémamy, ja na to ale nervy nemám ho tak kŕmiť, tak fakt neviem, čo bude zajtra, keď MM bude v robote 😔

lusil2005
30. mar 2008

kili a chutnala si to? je to take horke? inac - s tym glukopurom to nieje zly napad. a mozno aj ten bananik by zabral... skus mu to niecim osladit. aj ked - moja mala ma radsej zeleninu ako hocico sladke. nechapem ju 😀

elise
30. mar 2008

kili my sme ešte skúšali chvíľku so slamkou a po lyžičkách a krmili sme zvieratká v knižke 😀 ale dostala som to donho v pohode 😵

kili
autor
30. mar 2008

lusil, ja mlieko nepijem, by som sa pozvracala na 100pro, dosť že ho cítim, keď zarábam, ale smrdelo riadne 😝

kili
autor
30. mar 2008

elise, ako je to s tým pudingom? moc tomu nerozumiem, prosím krok po kroku 😅

lusil2005
30. mar 2008

uf 😖 adamko je vlastne velmi chytry... sa divme ze to nechce. 😀

kili
autor
30. mar 2008

elise, Adamko sa z lyžičky poblve, jeho napne zo všetkého, je citlivý aj na to, aký je cumel a slamky by ani nechytil

draga
30. mar 2008

kili chtěla jsem ti poradit banánek ale už radila elise 😉

elise
30. mar 2008

kili počli mi cez ip adresu pošlem ti pudingčem mailom 😉 aj dalšie receptíky ak chceš 😉

kili
autor
30. mar 2008

no bohužiaľ banán nemáme, ale skúsim hroznový cukor. a koľko ho mám dať do 2dl?

lusil2005
30. mar 2008

pudingcem? co je to? 😕

kili
autor
30. mar 2008

už by som asi mala robiť jesť, tak koľko toho cukru?

elise
30. mar 2008

kili prepáč píšem rýchlo a robím preklepy má byť pudinkček ako pudink 😉

cukru daj polievkovú lyžičku nie kopcom 🙂

kili
autor
30. mar 2008

eli, dík, ja som pochopila čo je to pudink, ale ako sa to robí?

kili
autor
30. mar 2008

no smrdí to aj tak 😖 . A Adamko zaspal, tak som zvedavá.

lusil2005
30. mar 2008

kili a davas klasicky cukor?

kili
autor
30. mar 2008

nie, dala som glukózu

lusil2005
30. mar 2008

to je dobry napad. a? pomohlo trosku? inac - glukoza sa da dostat niekde kupit? v lekarni alebo tak? ja som strasne rozmyslala ked som isla s malou z nemocnice domov ze jak to my bez glukozky zvladneme??? v nemocnici to bol nas spasitel pri kazdom mrncani alebo placi 😀

myschka
30. mar 2008

Já přidávala taky glukopur. lžičku na 200 ml mlíčka než si na UM zvykla. Zabralo to a teď už ho dávat nemusím.Malá nám odmítala všechny láhve, zkoušela si tomme tippee? z té děti pjiou hezky 😉 🙂

maja22
30. mar 2008

o sojovom nutrilone som ani nepočula, my máme low lactose..

kili
autor
30. mar 2008

maja a to chutí dobre?

kili
autor
30. mar 2008

... a je pre deti čo majú intoleranciu bkm?

kili
autor
30. mar 2008

jaj, som zabudla napísať, tak Adamko to zjedol, ale pretože spal a aj to dával furt preč, ale zjedol to dosť hltavo, no potom sa zobudil a posledných 20ml ani za svet, len jačal a jačal. Ale prišiel domov MM a ten povedal, že ten koniec nechce nikdy, tak neviem, či je to tým. No skúsim zajtra a kúpim aj banán.

myschka
30. mar 2008

kili a co kozí mléko,sestřenice má děti s alergii na bkm a svařuje kozí mléko. Na tu chuž si děti rychle zvykají

elise
30. mar 2008

kozie mlieko obsahuje veľa choroboplodných zádodkov ktoré robia šarapatu v tráviacom trakte a nemalo by sa dávať do 3 rokov

kili
autor
30. mar 2008

to ako normálne krabičkové kozie mlieko?
to Adamko potrebuje ešte všetky tie látky, on ešte neje príkrmy a takýmto mliekom by dosť strádal (neviem náisť slovenské slovo 😀 )

myschka
30. mar 2008

já to taky někde četla ale v zahraničí se běžně dává právě malým dětem s alergii. 😉

maja22
30. mar 2008

intolerancia laktózy a alergia na bielkovinu km je asi rozdiel, tak neviem, či bezlaktózový nutrilon odporúčajú aj detičkám na alergie bkm....