Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako vylepšiť chuť mlieka? Neviete poradiť?

kili
30. mar 2008

Neviete poradiť? Adamkovi máme dávať mlieko Nutrilon soya, ale asi mu nechutí. Nechce jedávať už nejakú dobu a zistili mu neznášanlivosť laktózi, ale keďže nechcel jesť ani predtým, tak vôbec netuším, či mu niečo vadí alebo v čom to je, že nechce jesť. Tak by som chcela skúsiť mu z toho spraviť nejakú poriadnu mňamku, čomu by hádam neodolal.

elise
30. mar 2008

kili skús pridať gukopur - hroznový cukor asi mu to nie je dosť sladké alebo skús mliečko dávať do napríklad zemiakového piré alebo spar pudink a kakauko 😉 prípadne zabralo na môjho malého koktail rozmyxované banány s mliečkom a lyžičkou glukopuru🙂

lusil2005
30. mar 2008

hmmmm zbiehaju sa mi slinky!!! 😀
no a teda - ako ste dopadli?

kili
autor
30. mar 2008

lusil, ja som ho zatiaľ nekŕmila, na to nemám nervy, kŕmil ho manžel a ten hovoril, že ho s toho naplo a skoro sa pozvracal. Ale ešte skúsim z nejakým vylepšovákom, čo mi tu poradia. Zatiaľ mu nanútil soyu a po takej 100vke to zje, ale z veľkými problémamy, ja na to ale nervy nemám ho tak kŕmiť, tak fakt neviem, čo bude zajtra, keď MM bude v robote 😔

lusil2005
30. mar 2008

kili a chutnala si to? je to take horke? inac - s tym glukopurom to nieje zly napad. a mozno aj ten bananik by zabral... skus mu to niecim osladit. aj ked - moja mala ma radsej zeleninu ako hocico sladke. nechapem ju 😀

elise
30. mar 2008

kili my sme ešte skúšali chvíľku so slamkou a po lyžičkách a krmili sme zvieratká v knižke 😀 ale dostala som to donho v pohode 😵

kili
autor
30. mar 2008

lusil, ja mlieko nepijem, by som sa pozvracala na 100pro, dosť že ho cítim, keď zarábam, ale smrdelo riadne 😝

kili
autor
30. mar 2008

elise, ako je to s tým pudingom? moc tomu nerozumiem, prosím krok po kroku 😅

lusil2005
30. mar 2008

uf 😖 adamko je vlastne velmi chytry... sa divme ze to nechce. 😀

kili
autor
30. mar 2008

elise, Adamko sa z lyžičky poblve, jeho napne zo všetkého, je citlivý aj na to, aký je cumel a slamky by ani nechytil

draga
30. mar 2008

kili chtěla jsem ti poradit banánek ale už radila elise 😉

elise
30. mar 2008

kili počli mi cez ip adresu pošlem ti pudingčem mailom 😉 aj dalšie receptíky ak chceš 😉

kili
autor
30. mar 2008

no bohužiaľ banán nemáme, ale skúsim hroznový cukor. a koľko ho mám dať do 2dl?

lusil2005
30. mar 2008

pudingcem? co je to? 😕

kili
autor
30. mar 2008

už by som asi mala robiť jesť, tak koľko toho cukru?

elise
30. mar 2008

kili prepáč píšem rýchlo a robím preklepy má byť pudinkček ako pudink 😉

cukru daj polievkovú lyžičku nie kopcom 🙂

kili
autor
30. mar 2008

eli, dík, ja som pochopila čo je to pudink, ale ako sa to robí?

kili
autor
30. mar 2008

no smrdí to aj tak 😖 . A Adamko zaspal, tak som zvedavá.

lusil2005
30. mar 2008

kili a davas klasicky cukor?

kili
autor
30. mar 2008

nie, dala som glukózu

lusil2005
30. mar 2008

to je dobry napad. a? pomohlo trosku? inac - glukoza sa da dostat niekde kupit? v lekarni alebo tak? ja som strasne rozmyslala ked som isla s malou z nemocnice domov ze jak to my bez glukozky zvladneme??? v nemocnici to bol nas spasitel pri kazdom mrncani alebo placi 😀

myschka
30. mar 2008

Já přidávala taky glukopur. lžičku na 200 ml mlíčka než si na UM zvykla. Zabralo to a teď už ho dávat nemusím.Malá nám odmítala všechny láhve, zkoušela si tomme tippee? z té děti pjiou hezky 😉 🙂

maja22
30. mar 2008

o sojovom nutrilone som ani nepočula, my máme low lactose..

kili
autor
30. mar 2008

maja a to chutí dobre?

kili
autor
30. mar 2008

... a je pre deti čo majú intoleranciu bkm?

kili
autor
30. mar 2008

jaj, som zabudla napísať, tak Adamko to zjedol, ale pretože spal a aj to dával furt preč, ale zjedol to dosť hltavo, no potom sa zobudil a posledných 20ml ani za svet, len jačal a jačal. Ale prišiel domov MM a ten povedal, že ten koniec nechce nikdy, tak neviem, či je to tým. No skúsim zajtra a kúpim aj banán.

myschka
30. mar 2008

kili a co kozí mléko,sestřenice má děti s alergii na bkm a svařuje kozí mléko. Na tu chuž si děti rychle zvykají

elise
30. mar 2008

kozie mlieko obsahuje veľa choroboplodných zádodkov ktoré robia šarapatu v tráviacom trakte a nemalo by sa dávať do 3 rokov

kili
autor
30. mar 2008

to ako normálne krabičkové kozie mlieko?
to Adamko potrebuje ešte všetky tie látky, on ešte neje príkrmy a takýmto mliekom by dosť strádal (neviem náisť slovenské slovo 😀 )

myschka
30. mar 2008

já to taky někde četla ale v zahraničí se běžně dává právě malým dětem s alergii. 😉

maja22
30. mar 2008

intolerancia laktózy a alergia na bielkovinu km je asi rozdiel, tak neviem, či bezlaktózový nutrilon odporúčajú aj detičkám na alergie bkm....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli