Ako vylepšiť chuť mlieka? Neviete poradiť?

kili
30. mar 2008

Neviete poradiť? Adamkovi máme dávať mlieko Nutrilon soya, ale asi mu nechutí. Nechce jedávať už nejakú dobu a zistili mu neznášanlivosť laktózi, ale keďže nechcel jesť ani predtým, tak vôbec netuším, či mu niečo vadí alebo v čom to je, že nechce jesť. Tak by som chcela skúsiť mu z toho spraviť nejakú poriadnu mňamku, čomu by hádam neodolal.

myschka
30. mar 2008

http://www.zdravi-eshop.cz/holandske-susene-koz...
píšou, že jako jednostranná strava do jednoho roku je nevhodná kvůli nedostatku železa ale jinak ok
a co sinlac od nestle? ten je přece pro děti co mají intoleranci bkm? nebo?

kili
autor
30. mar 2008

maja, náš malý nemá alergiu, len intoleranciu, aspoň tak to dr povedala, ja som to potom pri nej nazvala alergiou, neopravila ma, ale myslím, že len preto, že je to jedno a ľudia to tak chápu.

kili
autor
30. mar 2008

myschka, a to mlieko sinlac je akože vhodné pre kojencov na plnú výživu?

maja22
30. mar 2008

aj ja som to tak najprv nazývala, ale laktóza a bielkovina je niečo iné, akurát aj tak stále neviem, akých výrobkov sa mám vyvarovať... tak radšej všetkých, kde píšu mlieko... alesušienky, čo mu dávam, obsahujú srvátku a to vraj nie je problém... - a naozaj, nezistila som, že by mu škodili...

kili
autor
30. mar 2008

maja a chuťovo je ako?

myschka
30. mar 2008

kili já nevím 😒 ale určitě by ti v lékárně poradili 😉 my jí kupovali protože jsme měli hodně ošklivej atopickej ekzém ale už se nám to krásně spravilo tak dávám normální UM i kaše

kili
autor
30. mar 2008

myschka a cuťovo?

myschka
30. mar 2008

moc dobré, jsem i sinlac kaši ujídala 😀 malé to taky moc chutnalo.
Tak snad najdete něco co bude chutnat 😉
dobrou noc 🙂 🙂

maja22
30. mar 2008

čo sa týka chuti, mne celkovo tie umelé nechutia... ale malý s tým nemá žiadny problém, stiahne plnú fľašu.... 🙂

maja22
30. mar 2008

ja som toto teraz našla:

Možno liečiť intoleranciu laktózy?

Kauzálna (príčinná) liečba nie je možná, lebo trvalo zníženú aktivitu enzýmu nemožno znovu aktivovať. Preto sa v liečebných postupoch uplatňujú najmä dietické opatrenia. Začíname s diétou bez laktózy, s postupným pridávaním v malom množstve, pričom priebežne zisťujeme hranicu znášanlivosti. Väčšina veľkých detí a dospelých znáša pri jednorázovom podaní najviac 5 až 8g laktózy (1/2 šálky mlieka). Pri odporučení lekárom diéty s obmedzením laktózy - mliečneho cukru sa niekedy stáva, že rodič je len málo informovaný, čo môže jeho dieťa konzumovať. Často sa mlieko a mliečne výrobky pacientom prísne zakazujú. Tento postup nie je najvhodnejší. Obmedzujeme použitie sladkého mlieka, povolené je kyslé mlieko a ostatné mliečne výrobky vzniknuté mliečnym kvasením a dozrievaním. Jogurty pacienti dobre tolerujú napriek tomu, že obsah laktózy je v nich vyšší ako v mlieku. Sú v nich však prítomné baktérie, ktoré prispievajú k štiepeniu laktózy.
Nižší obsah laktózy majú nasledujúce mliečne výrobky (uvedené v poradí so znižujúcim sa obsahom laktózy): smotana, tvaroh, šľahačka, ementál, kyslé mlieko, eidm, tavené syry, maslo. Lepšie sa znáša mlieko po mastnom jedle, lepšie sa toleruje šľahačka, kakao alebo čokoláda. Pri uvedených potravinách, ktoré sú pri zažívaní ťažšie, pri ich spomalenom vyprázdňovaní zo žalúdka aj znížené množstvo enzýmu na trávenie v tenkom čreve dokáže postupne malé dávky spracovať. Zistilo sa, že aj mlieko s čajom organizmus dobre toleruje, pretože tanín obsiahnutý v čaji tiež spomaľuje prechod tenkým črevom.
Samostatné diétne opatrenia treba aplikovať pre detí najnižšej vekovej skupiny - dojčatá a batoľatá, kedy je mliečna potrava po dlhý čas jedinou a po šiestom mesiaci najdôležitejšou súčasťou ich výživy. V súčastnosti sa už vyrábajú aj mlieka s minimálnym obsahom laktózy, prípadne bezlaktózové mlieka. V prípade intolerancie laktózy môžu byť plnohodnotnou stravou táchto najmenších detí.

MUDr. Iveta Čierna

maja22
30. mar 2008

http://charon.rdc.sk/index.php?id=laktoza.html - je tu toho viac, aj o alergii na bkm..

myschka
30. mar 2008

http://nestle.ogilvydevelopment.cz/content.aspx... tady jsou ještě nějaké speciální mlíčka tak koukni 😉 a teď opravdu jdu 🙂

kili
autor
30. mar 2008

myschka, a to sa dá robiť len kaša alebo je z toho normálne mlieko ako sunar? je mi to také divné. Predáva sa normálne v lekárni?

kili
autor
30. mar 2008

aha, kukla som a odkaz je z lekárne 😅

kili
autor
30. mar 2008

hmm, toľko možností, to aby si človek zobral hypotéku aby to mohol vyskúšať ☹

kili
autor
30. mar 2008

a ešte ide aj o to, že dr nám predpísala to soya, tak neviem, či tieto ostatné môže, Adamko je predca len špeciálny prípad.