Akú fľašku na francúzske mlieko?

mary271
6. mar 2013

Ahojte, chcela by som sa spýtať, akú fľašu používate na francúzske mliečko. Niekde som sa dočítala, že sa ma používať sklenená fľaša, že ak sa mliečko pripraví do umelej tak môže dieťa dostať vyrážky (ako reakcia), ale nikde inde som nič podobne nenašla, ani na obale mlieka sa nič podobné nepíše, bol to len jeden názor. Neviete niekto náhodou o tom niečo? Dnes sme prešli na toto mliečko a nechcem nejako ublížiť malému... ďakujem krásne za pomoc

babulka1978
6. mar 2013

My pouzivame od zaciatku, lebo nasa mala mala koliky, a toto bolo jedine mliecko, ktore ju nezapekalo.....a vsetky flasky mame umelohmotne 🙂 pouzivame uz dva roky a ziadne vyrazky sme nedostali 🙂

kgnm
6. mar 2013

To je predsa jedno, vyber sklenenu alebo umelu podla toho aka je tebe sympatickejsia. Myslim, ze vacsina mamiciek pouziva umele flase a je to jedno ci na umele mlieko alebo materske... Ved sa vyrabaju kvalitne flase a kazde dieta je ine a moze rozne zareagovat na milion veci okolo neho...

yoomi
19. jan 2014

@mary271 Ahoj Mary, my sme zo zaciatku odsavali a ohrievali materske mliecko. Je to fuska :(. Potom moja zena nasla YOOMI flasky, ktore vtedy este neboli dostupne na Slovensku. Okrem toho, ze su to normalne flasky, maju jednu velmi dobru vec, ktore ine nemaju ... dokazu ohriat velmi rychlo mliecko - uz za 60 sekund a bez potreby elektrickej energie. Pouzivali sme ich s tym materskym, hlavne v noci a od vtedy to bolo jednoduchsie - viacej sme sa vyspali 🙂.
Teraz vsak u starsieho syna robime na noc umele mliecko a niekedy ked sa v noci zobudi. Kedze ide o umele mliecko, pripravujeme ho pred pouzitim. Tieto flasky maju siroke hrdlo kvoli jednoduchsiemu cisteniu a naplnaniu, takze tu nie je problem.
Dokonca sme si vylepsili aj tu pripravu, v termoske mame prevarenu vodu (horucu) a najskor si zarobime horucu a studenu prevarenu vodu v takom pomere, aby to malo spravnu teplotu a potom uz iba nadavkujeme umele mliecko.

Musim este povedat, ze doma mame vsetky flasky, tieto su pre nas najlepsie a kedze sme boli s nimi tak spokojni, priniesli sme ich na Slovensko. Pozri na webstranke yoomi, su tam videa a aj popisane, ako to cele funguje.

Je dobre vybrat taku flasku, ktora prinasa vela moznosti a YOOMI ich ma 🙂.