Akú fľašu používať pri Nutrilon Colics?

1artemis1
22. máj 2019

Ahojte. Mám šesť týždňové bábätko a sme bohužiaľ na umelom mliečnu. Malá mi papá Nutrilon Colics. Predtým sme mali Nutrilon HA a ten bol menej hustý ako tento a nebol problém s fľašou ani cumlíkom. Máme fľaše Avent. Odkedy máme toto mlieko malá 120 ml ťahala aj hodinu, nepomohlo ani dve dierky na cumlíky, ani zväčšenie ihlou, stále zaspáva na fľaši a potom zas mliečko zohrievať. Kúpili sme fľašu Baby-nova, tak zas cez cumlík vypije svoju dávku za 5 minút a to sa mi zdá veľmi rýchlo. A zdá sa mi, že sa aj vzduchu nahlce, lebo trváme omnoho viac. Cumlík je 0-24, ževraj ide tak ako dieťa ťahá. Aké fľaše a cumlíky pouzivate? Toto mlieko sa akoby v sklenenej fľaši nechce rozpustiť, sú také hrudky na fľaši. V plastovej neostávajú. Aký druh fľaše používate, alebo akú fintu na jeho dobré rozpustenie mi poradíte, prosím?

nika3136
22. máj 2019

@1artemis1
Skús fľaše MAM, poprípade sme my začínali s NUK (nie nejako chtiac, ale bola pri odsávačke a malá si zvykla).

lexi333
22. máj 2019

Tiež sme na umelom,momentalne Babylove 1+, používame značku MAM,a sme spokojní hlavne malý.UM skus poriadne pretrepať vo fľaške,najprv vodu a potom odmerky s um,a malo by sa pekne rozpustiť.Cumlíky podobné tým starym komunistickým 🙂 ine ani vidieť necchce.

1artemis1
autor
22. máj 2019

Ďakujem🙂

masenkamedvedova
22. máj 2019

My sme pili nutrilon colics ale cez mam

malinajahoda
22. máj 2019

@1artemis1 dcérka pila ar mlieko. Čiže husté. Aj doteraz to robím tak, že zarobím mlieko v pohári a do fľašky ho nalejem pomocou lievika cez sitko.

majkatarajka
22. máj 2019

my sme tiež pili toto mliečko a cez fľašu mam anticolics

1artemis1
autor
22. máj 2019

@majkatarajka A cumlíky ste dávali podľa mesiacov na obale?

1artemis1
autor
22. máj 2019

Ďakujem za rady🙂

majkatarajka
22. máj 2019

@1artemis1 už si celkom nepamätám ale myslím že prešlo aj cez 1 ...ináč tie mam fľaše sme si naša veľmi obľlúbila a pila potom už iba z tejto anticolics fľaše

malinajahoda
22. máj 2019

My napr. od narodenia používame sklenenú fľašu Avent s antikolikovým cumlom a nikdy nebol problém. Dcérka normálne pekne pila odtiaľ mlieko.

rainbow82
4. jún 2019

Moc horúca voda robí hrčky a slabé hrkanie aj nam sa to robievalo.my máme fľašku Avent veľmi sme spokojní.Aj moja malá pokiaľ vypila čo mala jej trvalo dlhšie,pospavala popritom.Pohoda

pipinger
18. aug 2019

Môžem sa prosím opýtať neviete či prepláca všeobecná zdravotná poisťovňa toto mlieko na recept??či aspoň nejakú časť..pozerala som ich zoznam a tento nutrilon tam nebol ale nutrilon omnio tam bol čo je tomuto podobný ..ale anti colic je podľa mňa silnejši ako spomínaný..tak chcem len info či teda v niečom poisťovna pomôže teda.. ďakujem

malinajahoda
18. aug 2019

@pipinger mne ho poisťovňa preplatila, ale ešte minulý rok.

pipinger
24. aug 2019

@malinajahoda ďakujem za odpoveď..keď sa mozem opytat a všeobecna ho preplatila?? A v akej lekárni?? Ja som sa pýtala v jednej a tam mala v počítači že nie..v benu lekárni mi písali mail a tam preplacali určitú časť tak preto sa pytam..

majkatarajka
25. aug 2019

@pipinger nám preplatila skoro polovicu všeobecná a vo všetkých lekárňach

malinajahoda
25. aug 2019

@pipinger teraz neviem ci už som mala Všeobecnú alebo už dôveru 🤔. Poisťovňa preplatila nie celú sumu, ale ako píše
@majkatarajka tak asi polovicu ceny. A lekáreň to je jedno aká.

pipinger
25. aug 2019

Ďakujem krásne ..viem že je to asi polovica ..aspoň niečo lebo naozaj ta mala tuba nám vydrží krátko a rodicak je onicom..ďakujem za odpovede