Akú stolicu by malo mať dieťatko po Nutrilone?

adka12
1. aug 2009

Baby, akú stolicu by malo mať dieťatko po Nutrilone? Malá mala vždy takú kašovitú žltú a včera mala takú kašovitú ale žltozelenú a úplne inak smrdela - tak akoby nasladlo alebo ja neviem...

junovka
1. aug 2009

adka, my sme papali Nutrilon od 3 tydnoch do 2 rokoch a stale sme mali ponom zelenu stolicu. 😉

adka12
autor
1. aug 2009

Takže je to normálne? Lebo doktorka sa ma stále pýta, či má žltú stolicu...
Inak krásne mená ste dali dcérkam 😵

junovka
1. aug 2009

dakujem 😵

junovka
1. aug 2009

snad asi je to normalne, ked nam aj vyteri brali a boli negat. 😕

tilko
1. aug 2009

adka my sme mali aj žltú aj žltozelenú. Myslím, že je to ok.

katka2808
2. aug 2009

adka,
nas maly odked papa aj nutrilon /este sa aj kojime, takze na striedacku, denne vypije asi 400 ml nutrilonu/, co je asi mesiac, tak ma stolicu iba raz za den, alebo dva. dovtedy v kazdej plienke. no a farba je taka horcicovo-zlta a je toho straaaaaaaasne vela 😀 a take, co ja viem, nie huste, nie zase uplne riedke a ma to specificky zapach. tak asi tolko...

anjelikbambulka
3. aug 2009

adka, ja dávam malej takisto nutrilon a tiež má zelenú stolicu... a riadne zapácha... vraj je to ok... 😀

perla200
4. aug 2009

naša papa nutrilon a ma takú žltú kašovitú stolicu....od kedy dávate deťom nutrilon?

babullka1
4. aug 2009

ahoj perla aj nas je dokrmovany nutrilonom,aj ked ho kojim-nestaci mu to.my davame nutrilon konfort a ma po nom taku zltu -tiez. 😉

perla200
4. aug 2009

ahoj babulka.... no aj ja odsávam a dávam ale tiež nestačí ved sa narodila s mierami modelky - 4400g, 52cm, takže by potrebovala 4 prsníky🙂

babullka1
5. aug 2009

ako aj ten nas perla...ja neodsavam,pije odomna,ale je mu malo,takze musime po kazdom kojeni este prikrmovat,no co uz:(

katka2808
5. aug 2009

ahoj babullka1,
poradis mi? ako prikrmovat dietatko? ja to robim tak, ze nakojim z jedneho prsnika, ked si malicky zapyta znovu papat, tak z druheho a potom davam 100 ml nutrilon /nas maly vazi okolo 5 kil asi/. ale mozno to robim nespravne, nikto mi nepovedal, kolko a ako, iba mi v nemocke vraveli ze treba dokrmovat.
moje mlieko malemu ocividne nestaci, po kojeni pyta opat niekedy po 10, 20 minutach, v nemocnici z mojho mlieka schudol. takze nutrilon musi byt, len neviem, ako a kolko. mame strasne rozhadzany rezim, maly papa hore dole, vacsinou vydrzi nepapat len hodinu... obcas uz uvazujem, ci to kojenie ma vyznam.
vdaka.

syko1
5. aug 2009

ahojte,

pushkinka
5. aug 2009

adka,ja davam malemu nutrilon HA,stolicu ma ľ krat za den,puci sa,ma aj krce a stolica je zlta a kasovita a zapacha ja to budem riesit tak ze namiesto HA dam nutrilon 1 ked sa to nezmeni tak vymenim stravu ale budem musiet sa poradit kedze je predcasne narodeny.

babullka1
5. aug 2009

ahoj katka,ja davam malemu presne tak ako aj ty my mame 4,5kg a vypije mi z flase este tych 70ml a to nema ani tri tyzdne 😝 my mame tiez prblem vydrzat dlhsie bez papania,ked sa nam podari tak su to nanajvys dve hodinky..ale to sa musi fakt riadne predtym napapat 😉

katka2808
7. aug 2009

ahoj babullka,
tie nase deticky su asi este velmi malicke, aby sme od nich chceli, aby nam vydrzali nepapat dlhsie ako dve hodiny. musime to vydrzat. vlastne nie, my chceme !!! 😉 lebo tie pokladiky nam za to stoja, ze?
nas malicky pred dvoma dnami vydrzal asi az tri hodinky nepapat, to som sa normalne cudovala, ale predtym sa napapal z prsnikov a vypil 100 ml nutrilonu, takze asi preto...
casom vraj nebudu pytat az tak casto uz...

janocka77
23. feb 2010

OBNOVUJEM TEMU: pred tyzdnom sme zacali s Nutrilonom 3 od 10 mes. Doteraz mala len MM a prikrmy lenze MM mi dochadza a vecer uz zo mna nepotecie ani kvapka. Odkedy sme zacali s nutrilonom ma castejsie stolicu aj 5x (dovtedy 3x), kasovitu (dovtedy normalnu tuhu) a strasny zapach...mne sa zda,ze dokysla a ma z toho hrozne spareny zadocek. Je to normalne??? zacinam mat obavy...

petka035
24. feb 2010

janocka aj naša má po nutrilone stolicu,ktorá kyslo zapácha,ale dr.vravela,že je to ok, neviem či aj na ich stránke sa to nespomína a taktiež zelená farba,že je spôsobená vylúčeným železom, ktoré si dieťa nevstrebe.Ale veru tak často stolicu nemáme,len raz za den

didiana333
24. feb 2010

Aj náš drobec je na nutrilone a stolica je žltotmavá a brutal smradlavá...myslím,že je to normálne.A ked sa vykaká,tak ho vždy musím sprchovať,lebo sa obkadí uplne všade...

clostilka
24. feb 2010

janocka77 - my sme s Nutrilonom HA začínali už v pôrodici - mala po 2 týž. začala mať stolice aj pred papaním aj po t.j. 16x za deň no hrôza - výsledok alergia na bielkovinu kravského mlieka. Teraz sme na Nutrilone alergy care a kakáme 1x za deň, stolica je ako kedy niekedy pekná praženica, niekedy do zelena. Volala som na info linku . číslo je na krabici mlieka - povedali mi že nutrilon je veľmi podobný MM a stolica nemusí byť každý deň - samozrejme ak je dieťa kľudné a netlačí, že sa nemôže vykakať, môže byť zelená a smrdkať môže dokonca skoro ako keď už papá všetko (dospelý človek). Natalka ti ale kaká asi dosť často - nie sú v stolici hlieny? My sme mali pri Nutrilone Ha dokonca aj vlásky krvi. Je Natalka pokojná alebo sa po Nutrilone krúti? Čo používaš na zadoček? My sudokrem striedame s modrou indulónou a bio rakytníkovú mastičku a ritušku má krásnu.

janocka77
24. feb 2010

dakujem vsetkym za nazory!

Predtym nez sme zacali s prikrmami a bola len na MM, teda do 6 mes. mala stolicu raz za den max., niekedy aj raz za 2-3 dni co je ok a bola samozrejme ako prazenicka. Odkedy zacala papat prikrmy stolica sa zmeniila skoro na dospelacku a bola rano, po obede a vecer..doteraz sme mali takyto kakaci rezim 🙂 no minuly tyzen po nutrilone sa to zmenilo na 4-5x, kysly smrad, spareniny a farba je taka zlto hneda sa mi zda...neviem hlieny som si nevsimla ani krv. Neviem si ale predstavit tie hlieny, ako to vyzera? Natalka sa zda byt ok po nutrilone, iba ked sa nahodou pocas spanku poobede vykadi tak sa zobudi s placom co je u nas novinka lebo je dobry spac a vtedy nezvykla kakat. Davala som to za vinu kyslej stolici a sparenemu zadocku, ze ju asi boli. Nezda sa, ze by ju nejakobolelo brusko, aspon sa nestazuje. Na zadocek som skusala uz vselico - sudokrem, rybiu mast, puder. Sledujem ju aj ci nema nejaku vyrazku, exem no nastastie nic (klop klop klop).

clostilka
24. feb 2010

janocka77 - hlieny v stolici vyzerajú akoby tam boli sople to by si určite všimla. Na tú ritku skús zakaždým keď ju prebaluješ jej ju umyť vodou aby tam nemala zbytky stolice ani moču - možno to pomôže, nemenila si plienky, obrúsky? - alebo skús zmeniť. Alebo ak je to moc zle choď na kožné, čo sa budete trápiť. 😉 Inak je zvláštne že ti po Nutrilone toľko kaká po ňom skôr zapeká, čo sledujem od iných mamičiek a napr. z Beby boli časté stolice. A keby si zmenila mlieko? 😒

janocka77
25. feb 2010

dakujem clostilka, hlieny teda nema a plienky a ani obrusky som nemenila, vsetko to zacalo UM a zatial sme mali len Nutrilon. 3 dni som jej vecer davala jogurt namiesto mlieka a uz a to zlepsilo, zase ma 3x denne stolicu ako predtym aj ked stale trochu kasovitu. Idem vyskusat ine znacky...zacnem asi Bebou a ked sa to zopakujem pojdeme k pediatricke.

clostilka
25. feb 2010

janocka77 - ale nemeň často lebo potom nebudeš vedieť ktoré je dobré a ktoré zlé. Je teda potrebné meniť ten Nutrilon, keď sa to už lepší? Skús ešte počkať, dávaš probiotika? Ak nie tak skús dať, pomôže to a aj teraz keď sú chrípky aj na imunitu.

janocka77
25. feb 2010

myslim si,ze sa to zlepsilo lebo sme na 3 dni vysadili nutrilon a davala som jej pred spanim jogurt activiu, tam su probiotika, ze? alebo ako to myslis ci davam probiotika? inak papa skoro vsetko co ma v jej veku - masko, zeleninku, ovocie, obilniny, plus rano MM. Uz som kupila Bebu 2, bojim sa dat zase ten nutrilon a ak zase bude zle tak asi bude vseobecne citliva a pojdeme to riesit.

clostilka
25. feb 2010

probiotika mám na mysli Biogaia (10€) a tomu podobné v lekárni to kúpiš rôzne druhy -je to dosť drahé, obsahujú to aj jogurty ale v malej miere,ja som to začala dávať keď maličká veľa kakala 😝 , dáva sa to po antibiotikách na obnovenie črevnej flóry a na podporu imunity - 70% imunity je v zdravých črevách - znie to múdro 😀 Zrejme to mala tvoja žabka po tom Nutrilone keď je to lepšie, a prečo vlastne dávaš UM keď máš MM a maličká už všetko papá 🙂

janocka77
25. feb 2010

dik za super radu 🙂 idem si hned o tych probiotikach nastudovat. UM davam preto lebo MM mam uz malo, vecer uz skoro nic a mala sa potom pri kojeni jeduje a hryzie ma! 😠 asi chce vyzmikat co sa da a so zubkami to uz riadne boli. Rano je to v pohode zatial. Pokial viem mala by mat aspon 500ml mlieka denne v jej veku, preto som sa rozhodla jej davat aj UM.

ada18211821
15. aug 2010

Ahojte maminky chcem vas poprosit o radu..moja dcerka ma 5 mesiacov.Najprv sme boli na nutrilone ale ten ju strasne zapekal niekolko dni sa nevykakala.Tak som mliecko zmenila a davam sunar.Lenze ten ju zapeka tiez uz sme skusali aj nove prikrmy ale kakame s placom stolica je tvrda a dnes dokonca ju ani nevytlacila po hodine!Som nestastna neviem co dalej ako by som jej mohla pomoct zajtra urcite bude to iste zavolam asi aj doktorke.Ale zaspavat stym vedomim ze stolica je stale v nej...

mirka183
15. aug 2010

@ada18211821 moju tiez po nutrilone zapekalo, niekedy to bolo hrozne ako s placom kakala. Doktorka nam dala sirup Duphlac, je to nejaka glukoza, ale super zabera a crevami len jednoducho prejde. Mala sa mi bez toho sirupu nevykaka, len neviem ci to mozem davat stale. Popytam sa dr.
Tiez nam odporucila davat viac tekutin v podobe caju alebo vody, no nepomaha. Akurat obcas sa vykaka po kamilkovom caji. Alebo slivkova stava pomaha, tvoja by uz mohla. 🙂

bambulkabambulkova
1. feb 2011

baby mam 2mesacnehi synceka a uz ma vyse 6kg papa nutrilon ale čajik mu nedavam sme mu dali feniklovi a nekakal 2dni mam mu davaz cajik este skusat mam napiste mi