Akú vodu používate na zarábanie umelého mliečka?

amatula
3. mar 2009

ahojte hladala som ale nenasla som nic o tejto téme 🙂
zaujmalo by ma aku pouzivate vodu na zarabanie UM.a detskej kase ,,ci len dojcensku:Lucka,Drobcek........alebo aj normalnu z vodovodu?????????
Ja sa snazim pouzivat len dojcensku,teda aspon pokial je drobec malí,ale stane sa ze nam dojde a pouzijem z vodovodu 😅
máme prirodny pramen,ale obcas ju chloruju tak to asi nieje zrovna vhodnee 😒 pre mimcá.....
aku pouzivate 🙂 ?

yasmina
3. mar 2009

miriamkac normalne si mi pripomenula svojimi vyjadreniami jednu pani co nam nukala filter na vodu taky co sa dava do linky...vtedy som si povedla ta to ma teda dobre namakane 😀
reverzna osmoza atd...a nakoniec z nej vyslo ze chce 1000eur...boze za tolko euracov mozme pit straaasne dlho drahu kojenecku vodu a nie z vodovodu filtrovanu....

norik1
3. mar 2009

uplne neperliva Lucka, neprevaram.... je to kazdeho vec a kazdeho financie... u nas sa bezne predava ako kojenecka len ta Lucka, u juznych susedov sa predava napriklad Hipp kojenecka voda na pripravu jedla a je nechutne draha... este dobre ze sa u nas nepredava, lebo by tu niekto zalozil temu Lucka alebo Hippka...

andy80
3. mar 2009

miriamkac: promiň, ale ve všech článcích je napsáno, že celkový obsah minerálních látek v kojenecké vodě musí být max. 500mg/L - to není z mé hlavy: http://abonent.lexdata.cz/lexdata/sb_free.nsf/c....

miriamkac
3. mar 2009

yasmina 😀 😀 😀 .........no keby si mala aj varit z drahej kojeneckej vody pre tych tvojich loptosov....urcite maju skvely apetit, lebo ti moji su "kyseliny".....mozno by to tak draho nevyslo.... 😀 😀 😀 .......ale ked sa nad tym zamyslis a pobrazdis internet, tak sa daju najst aj priatelnejsie moznosti...napr. jedna v tejto teme bola spominana....(brita).....vzdy je lepsie nieco s tym spravit, ako lamentovat nad tym, co sa deje a ze to nikoho nezaujima.... 😉 ........

andy80.........v tej hrrrbe cisiel bola tzv. odporucana hodnota pre stolovu a dojcensku vodu a tam bola 250mg/l pre rozpustne latky. To ze max. je 500mg/l sa nejdem hadat...ano....ale pre mna je zaujimavejsia odporucana hodnota, nie maximalna 😉 ......

miriamkac
3. mar 2009

A ten odkaz mi nejde otvorit, takze som sa nedozvedela, co tam je 😝

jaja0110
3. mar 2009

miriamkac- len som to tu zbezne prebehla, ale chcela som sa opytat aku vodu piju tvoje drobce? mozno si to uz spominalam len som to nezaregistrovala... 😅

bihan
4. mar 2009

Používam vodu z filtračnej kanvice.. keď bola Sára menšia, tak sme kupovali filtre, ktoré odfiltrujú aj dusičnany, lebo ako to tu bolo spomenuté, Brita také filtre nevyrába a dusičnany sú hlavným problémom vody z vodovodu.

garronne
4. mar 2009

my pouzivame Lucku a este stale ju prevaram 😀

katrin
4. mar 2009

do 6mes. som prevárala kojeneckú vodu, Lucka bola vtedy ešte moc bublinková, takže tú nie, potom sme tuším dlho používali Korytnicu a od 6mes. doteraz preváram vodu z vodovodu

miriamkac
4. mar 2009

jaja..... 😅 nespominala som....kedze my mame vodu z vodovodu vyslovene hnusnu, na zaciatku som davala kojenecku, ale kedze to islo strasne do penazi, tak akurat teraz mi budu z jednej firmy montovat filtre... 😀...preto som taka "premudlera".... 😝 ....a vyjde ma to o polovicu lacnejsie ako spominala yasminka, lebo ako som pisala su aj ine filtracne zariadenia, ktore dokazu doupravit vodu z verejneho vodovodu. 😉 V kazdom pripade je voda biznis.....len tu ma clovek na vyber, komu peniaze da (ci firme na filtre, alebo obchodnej sieti a firme na plnenie flias 😉 )

hankky
4. mar 2009

bobulle, tak v mamine sa pise ze do pol roka sa ma davat dojcenecka voda a v lokalitach kde je nekvalitna voda z vodovodu tak do jedneho roka... Vraj pediater by mal vediet aka je kvalita vody...pripradne sa mozeme informovat na miestnom urade.
Dojcenecka voda sa ma skladovat v chladnicke ( 😕 ) a ked ju chceme pouzit na druhy den - otvorenu tak ju mame radsej prevarit... Potom ze na pitie sa ma davat len cista voda a nie instantne caje lebo tie su vraj sladke a babo si zvykne na sladku chut a potom sa to odzrkadli na jeho chrupe ( 😕 )
No a konecne, ak ma voda z vodovodu vyhovujucu kvalitu, tak ju mozeme pouzivat pre polrocneho drobca, lebo citujem "je nakonon najlacnejsia a patri k najlepsie kontrolovanym potravinam" A po otvoreni kohutika ju mame nechat najmenej dve minuty odtekat aby odtiekla odstata voda z potrubia a z kohutika ide rovnomerne studena voda ktora je vhodna pre dietatko. No tak zaciatok tejto vety mi pripadal rozumny...len ten zaver je divny... ale tak nic no 😀
A potom je tam tabulka s idealnymi hodnotami dojceneckej vody...a 8 dojceneckych vod a ich porovnanie (najlacnejsia, najdrahsia, najmenej dusicnanov, najviac vapnika, ziadny sodik....)

Inak, asi som blba ale ako moze uskodit babu voda z vodovodu? Alebo ako sa to prejavuje a ktore tazkosti mozem pripisat tomu ze to ma z vody? 😅

alon111
4. mar 2009

ja mam doma filtracne zariadenie od celeste uz dva roky a som z nim nadmieru spokojna ale napriek tomu tu vodu aj tak prevarujem.mna to vsetko stalo dohromady nejakych 400eur ale teraz si to chcela kamoska tiez dat namontovat a uz to stoji 1000eur.kto ma na filter tak nech filtruje ,kto kupuje vodu tak nech ju kupuje dalej a kto dava prevarenu vodu z vodovodu tak nech ju dava dalej ved kazda z nas dava deculu to najlepsie na co ma. 😉

garronne
4. mar 2009

no ja neviem, mne maly dost hnackoval a doktorka povedala, ze to moze byt z vody, tak od vtedy len kupujeme, ale fakt sa mu to upravilo. ale kto ho vie, ci to bolo od toho 🙂

motylek
4. mar 2009

horský pramen, fromin a od 8. měsíců nepřevařuji. Z vodovodu bych nedala, ani my ji nepijeme 😉

miriamkac
4. mar 2009

hankky
napriklad:
http://www.greenpeace.sk/campaigns/story/story_...
http://www.sazp.sk/slovak/periodika/enviromagaz...

este napriklad:
http://www.zdravie.sk/sz/content/716-32236/Znec...

a je toho plny internet.....

najvacsi problem su dusicnany pre novorodencov, hlavne nekojenych, kde je priprava mlieka zavisla hlavne na vode.

dejna3
4. mar 2009

ja preváram kojenecké vody - lucka, drobček..
z vodovodu by som malej nedala, lebo je hnusná, stačí keď sa pozriem na ten usadený "bordel" čo ostane po prevarení na kanvici 😝

amatula
autor
4. mar 2009

miriamkac a akú vodu ty pouzivas?????hlavne teda pre svoje deti,??

neviem ci si to tu spomenula ak hej tak prepac asi som to prehliadla 😉

miriamkac
4. mar 2009

amatula spomenula.....vybehni bezcom vysie (dnes 10:43)

amatula
autor
4. mar 2009

aha prepac uz so si to precitala 😀
takze zo zaciatku kojenecku,,,,, a teraz kim namontuju filtre tak hnusnu z vodovodu??

miriamkac
4. mar 2009

presne tak..... ☹ ....ale lepsie to riesit teraz ako nikdy 😝 .........co uz...ked varim polievku tak robim na dva dni do 5 litroveho hrnca.....auuu....tolko lucky, keby som mala kupovat.... 😒

amatula
autor
4. mar 2009

zaujmalo ma aku pouzivaju ostatne mamicky vodu...(dakujem za prispevky)
tak zostanem aj ja este cca do roka a pol pri tej kojeneckej....teda na to mlieko a kase 😉
plievka sa varí dost dlho ,,teda aspom podla mna 😕 tak by sa mali vsetky bakterie vivarit......

zaujmalo ma hlavne to UM a kase......keby som to brala tak vázne musela by som ho aj kupat v kojeneckej alebo prevarenej vode 😀

jaja0110
4. mar 2009

miriamkac, dakujem za info...nestiham to tu cele citat, len ak mi vies poradit, zijeme v UK a kazdy kto tu chvilu bol vie aka je tatao voda humus- nepitna pre dopseleho, no ale kedze tu kojenecke vody nerobia tak nemame moc na vyber 😝 😝
Ale niekde som tu postrehla nieco o Eviane, tak tu mame aj my, pijeme ju my s manzelom, a pre deti filtrujeme vodu z vodovodu cez britu a potom tu prefiltrovanu vodu este prevarame...
Tak som sa chcela opytat, co by bolo lepsie pre tie deti...? prefiltrovana a prevarena voda z kohutika alebo Evian (predpokladam ze by musel byt tiez prevareny) 😕

erikasadek
4. mar 2009

jaja, evian je bakterialne nezavadna voda.. jedna s najlepsich na svete.. 😉
takze sa urcite neprevara, to by bolo drahe prevaranie;. nemyslis??
jaja normalne detom babatkam sa odporuca evian.. ale mas velke deti, tak ti staci aj brita.. 😉

jaja0110
4. mar 2009

a co keby som prefiltrovala cez britu ten Evian? 😀 😅

erikasadek
4. mar 2009

ked mas n avyhadzovani e, penazi tak preco nie.. len vel aby si urcite neprefiltrovala, nie je co.. 😀

kristi
4. mar 2009

prevarujiz kohoutku

erikasadek
4. mar 2009

ked mas na vyhadzovanie penazi, do vzduchu tak preco nie...??
ale vela by si neprefiltrovala... 😀

dididi30
4. mar 2009

jaja praveze ja viem,ze v anglicku je dobra voda, kvalitna a obsahuje nieco, co je potrebne pre klby, len uz neviem co 😒 ja pouzivam vodu z kohutiku, len ju prevarim 😉 stale sa kojime, tak vodicku len na zapitie, prevarenu 🙂

miriamkac
4. mar 2009

jaja podla mna na caje a polievky staci filtrovana z kohutika.....a na priame pitie aj ten Evian.....no podla mna je ho ako pisala erikasadek zbytocne filtrovat... 😝 ......zelam vela zdravicka... 😉

jaja0110
4. mar 2009

...s tym filtrovanim evianu som srandovala samozrejme... 😉

dididi- neviem v ktorej casti angl. zijes, ale my mame v kohutiku ten najvacsi humus ktory nepijem ani ja...raz nam dosiel filter na vodu, tak som detom vodu z kohutika len prevarila a tych hnaciek co potom dostali sme sa nemohli zbavit asi tyzden... 😝 😝 a to uz ani nehovorim ako z tej vody mam suchu pokozku, aj deti su atopicke a kym sme zili na slov. nemali jedinej vyrazky, teraz z tejto humusnej vody maju stale nieco...

len doteraz som nevedela ze evian mozu pit aj malicke deti resp. babetka 😒