Akú vodu používate na zarábanie umelého mliečka?

amatula
3. mar 2009

ahojte hladala som ale nenasla som nic o tejto téme 🙂
zaujmalo by ma aku pouzivate vodu na zarabanie UM.a detskej kase ,,ci len dojcensku:Lucka,Drobcek........alebo aj normalnu z vodovodu?????????
Ja sa snazim pouzivat len dojcensku,teda aspon pokial je drobec malí,ale stane sa ze nam dojde a pouzijem z vodovodu 😅
máme prirodny pramen,ale obcas ju chloruju tak to asi nieje zrovna vhodnee 😒 pre mimcá.....
aku pouzivate 🙂 ?

jeudi
2. sep 2009

poletucha ja to tak delam ze kdyz prevaruju tak celou flasku..ale ja nekojim a tu flasku sdelam za den a pul tak ty asi budes muset prevarovat po kouskach..ale v lekarne prodavaji koj.vodu bez tepelne upravy nemusi se prevarovat...mam za to ze se jmenuje framin a stoji 12kc a nebo v rosmanovi maji za 19kc litr od baby dreams a ta se taky neprevaruje

petronelie
2. sep 2009

poletucha,jeudi:

Fromin je teď Aqua Anna, tu používám já. Když jí otevřu,dám ji hned do lednice a pokud ji do 24 hod nespotřebuji, převařím ji. Tak mi to poradila kamarádka.Já kojím a pouze dokrmuju,takže mi zbyde a převařím třeba na čaj.Nebo ji pak dopiju 🙂

jeudi
2. sep 2009

petro ano presne tak tam to tak i pisi ze kdyz se nezdela do dne tak se pak ma prevarit

moloko
26. sep 2009

Holky, tak já jsem do včerejška převařovala Aqua Annu, ale právě kvůli tomu, co to pouštělo za bílé žmolky, jsme se rozhodli převařovat 5min. vodu z vodovodu..Pravděpodobně to bylo sírany, které obsahuje..Prvně jsem si myslela, že je to snad zbytek starého zdrclého mléka,ale skleničky vždy vymyju dětským mýdlem a sterilizuju, navíc u normální vody mi to nedělá..Já moc nevěřím tomu správnému skladování balených vod v petkách u nás 😒 Takže já myslím, že voda z řádu by měla být pro kojence vhodná, stačí 5min.převařit a zničit vše, co by mohlo být nebezpečné 😉

susisus
30. sep 2009

Ja Lucku.

manika77
30. sep 2009

ja ruzovu lucku

malka18
30. sep 2009

tak ja dobru vodu abo aquilu 😀

lienka1
2. okt 2009

ja od siedmeho mesiaca prevaram vodu z vodovou po porade s dr., flasky ale stale sterilizujem, citala som niekde, ze by sa mali do roka 😉

miskachrumka
2. okt 2009

ja od narodenia pouzivam a prevaram vodu z vodovodu je to chyba?inac mi tu mame dobru vodu sme na dedine 😉

nikollette
2. okt 2009

Práveže na dedine zyvkne byť horšia 😒 ako v meste,...
my sme tiež na dedine a odtiato by som nepila vodu ani ja z vodovodu...

Tiež ružovú lucku dávam, čo už netreba prevárať..

bibi78
2. okt 2009

mne dnes pediatricka potvrdila - uz druha v poradi - ze vody urcene pre kojencov sa uz prevarat nemusia... ja som malemu dala uz v necelych 3 tyzdnoch na lyzicku takuto vodu priamo z flase. nepocula som nikdy, ze ak sa nespotrebuje do 1 dna, treba prevarat, tato nebola ani v chladnicke, ani prevarena a otvorena mozno uz druhy-treti den... 😅 clovek sa stale uci 😉

miskachrumka
2. okt 2009

nikolette tak si tazko v meste ta voda preteka vsetkym moznym fuj a hlavne v Ba aj aosm tu mala kamosku z ba presne z petrzalky a oni si len kupuju vodu na pitie!tak neviem asi mate iny odber 😅 a mi ju mame z lesa ci zkade odteka to by som ta klamala lebo neviem presne 😉ze je to horska voda! 🙂 tak to mas poletene! 😒

nikollette
2. okt 2009

NO tak mi tu takú dobrú vodu nemáme...
aj keby že máme, nedávala by som z vodovodu určite!!
Vsak na to sú predsa kojenencké vody, ktoré ešte stále kupujeme malému...

miskachrumka
2. okt 2009

vodu som videla viem co pijeme a hlavne ze je prevarena vsetky bakterie su znicene a niekedy prevaram aj 2 krat po sebe!a ja by som kojenecku tiez prevarila nikdy nevies! 😉

nikollette
2. okt 2009

Predsa nikdy neieš čo vyteká z toho vodovdného kohútika 😒

Taká dojčenská voda je určite lepšia alternatíva..

nikollette
2. okt 2009

Vsak do pol roka som preváraka aj tú dojčenskú vodu...
teraz od pol roka už nepreváram 😉

miskachrumka
2. okt 2009

vsak ty vies co davas 😉 😅

kuspitka
18. máj 2010

Ahojte.chcem sa opytat ci ma niekto ohrievac na flasky?
chcela by som si kupit len neviem aky.
poprosim odpoved do IP.
dakujem

robka
18. máj 2010

mi tiez ruzovu lucku davame 😉

simonka11
19. máj 2010

Ja som si kupila filtracnu kanvicu Brita cez ktoru je voda zbavena vodneho kamena a vsetkych skodlivych latok..ale i napriek tomu malemu zatial vodu aj prevaram a nalejem ju do termosky a tam vydrzi horuca aj 1 cely den a do 1 flasky si nalejem úrevarenu nehc mi vychladne a tak mu to skombinujem........

bibione
26. máj 2010

ja len z vodovodu,nekupila som ani jednu balenu dojc.vodu a nemam stym najmensi problem,flasky aj cumle strrilizujem aspon raz do tyzdna,inak poriadne po papani vyumyvam v horucej vode...

bibione
26. máj 2010

kuspitka: ja som si kupila a este som ju ani raz nepouzila 😀 mam adapter aj na doma do klasickej zastrcky aj do auta...ale bohate mi vystacila aj termoska,ked sme isli na viac hodin z domu 😉

bibione
26. máj 2010

a hlavne,je to rychlejsie...ked som ju doma skusala,tak trvalo 15minut,kym sa mi tam ta voda zohriala...a vraj velice rychla a vykonna ...to vis ze jo 😎

lenka1smejka
27. máj 2010

Ohrievac flasiek je zbytocnost.Staci termoska a vodu na um davam od narodenia z vodovodu

pia22
27. máj 2010

U nas je ohrievac na flase najlepsia vec, kt. sme malemu kupili. Prve dni som mala termosku a ked som to mala v noci namiesavat, tak to bol horror. Mame Chicco, je rychla-do 130ml za 2 min., vsetko väcsie za 4 min, pouzivame ju 7x denne uz pol roka.

bibione
28. máj 2010

pia22 a co si tam akoze namiesala 😅 sak hodim vodu do termosky taku aka ma byt a hned podavam...tam nemam co spekulovat

lin18
28. máj 2010

Holky kojenecká voda se má používat kvůli vyššímu obsahu dusitanů a dusičnanů ve vodě z vodovodu... Takže na dětech po jejím použití opravdu nic nepoznáte...nedostanou průjem ani nebudou zvracet, ale může být toxická pro ledviny a játra. Takže já bych to neriskovala a kupovala kojeneckou...
Jinak mám ohřívačku Canpol Babies a maximální spokojenost....

lin18
28. máj 2010

a ještě doplním...převařením se dusitanů ani dusičnanů z vody nezbavíte.....
Já používám kojeneckou vodu Aqua Anna, od 4. měsíce nepřevařuji

bibione
29. máj 2010

lin18 a co nieje toxicke?? ja nasej vode verim a nikto ma nepresvedci,ze v plastovej flaske je zlato 😎 to uz by si mala rovno kupovat decku aj bio potraviny,ked si za netoxicke pripravky 😉

lin18
29. máj 2010

bibi...to je trošku demagogie, ne? 😀 Ty limity pro NO3 a NO2 jsou dlouhodobě stanovené na základě výzkumů...skutečně nejde o to čemu ty věříš....v každém případě se můžeš podívat na stránky vašich vodáren a zjistit si tyto kritické hodnoty.
Např. limit pro dusičnany je u kojenců 15 mg/l pro dospělého 50mg/l...to je celkem rozdíl nemyslíš? A opravdu je tato hranice nebezpečná...zvlášť kojenci jsou na ni citliví...nepůjdu do hloubky...jen, že souvisí s navázáním na hemoglobin a tím se ztěžuje transport kyslíku krví....