Akú vodu používate na zarábanie umelého mliečka?

amatula
3. mar 2009

ahojte hladala som ale nenasla som nic o tejto téme 🙂
zaujmalo by ma aku pouzivate vodu na zarabanie UM.a detskej kase ,,ci len dojcensku:Lucka,Drobcek........alebo aj normalnu z vodovodu?????????
Ja sa snazim pouzivat len dojcensku,teda aspon pokial je drobec malí,ale stane sa ze nam dojde a pouzijem z vodovodu 😅
máme prirodny pramen,ale obcas ju chloruju tak to asi nieje zrovna vhodnee 😒 pre mimcá.....
aku pouzivate 🙂 ?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slaavka
3. mar 2009

ja davam malemu Lucku uplne neperlivu tu ruzovu alebo v kauflande kupujem aquababy,nemusia sa vobec prevarat..

markiza
3. mar 2009

ja na svk pouzivam na zarabanie um modru tomu naturu 😉

dosa
3. mar 2009

ja som prvy rok prevarala Lucku, vtedy v obchodoch nebola este ta uplne neperliva, takze CO2 bolo treba odstranit varom. ale to som len nechala zovriet v konvici a ked to malo pitelnu teplotu, tak som si to dala do termosky a mala som vodu na cely den prichystanu. po roku uz som neprevarala. ked som zarabala mlieko, len som ohriala aby nebolo studene a na pitie som davala lucku z flase. flasky som vyvarala len prvy polrok, aj to len raz za tyzden. moje dieta ma dva roky aj osem mesiacov a okrem soplov v prvom roku sme este chori neboli 🙂

my pijeme lucku cela rodina, voda z kohutika mi moc nechuti, tak ju nedavam ani malej.

yasmina
3. mar 2009

Ja prevaram LUCKU aj Drobceka....ked rozrabam Nutrilon AR2

ingulka
3. mar 2009

ja pouzivam LUCKU uplne neperlivu... takze ju ani neprevaram.. dam do mikrovlnky ohriat na teplotu cca.30-35stupnov (to od oka 😉 ) a potom pridam bud cajik alebo mliecko alebo kasicku 🙂

megi93
3. mar 2009

My sme používali Lucku, ale kúpili sme Britu - filter na vodu a je to paráda. Pijeme ju aj my aj s nou varíme a ušetríme kopec peňazí 🙂 Sme velmi spokojní

amatula
autor
3. mar 2009

casto tu pisete o tej brite!!musim to ja pozret ,,mozno aj mi kupime 😉

andy80
3. mar 2009

jakoukoliv Kojeneckou vodu, nejčastěji Horský pramen

smardik
3. mar 2009

my používáme normální vodu z vodovodu, jen ji převařím a je to

miriamkac
3. mar 2009

Caute...
Tak super nazory.....nieco na zamyslenie a pouzitie "zdraveho sedliackeho rozumu":
1. voda z vodovodu: vodari deklaruju kazdodennymi kontrolami vodu, ktoru pustaju do vodovodneho potrubia...ta je v poriadku, vlastne ta musi byt v poriadku...otazka znie: V akej kvalite sa dostane voda k vam cez x-km dlhe potrubia, stare v niektorych mestach aj 40 rokov (co vedeli pred 40-timi rokmi o posobeni napr. tazkych kovov?) a z akeho materialu je vodovod. potrubie?....

2. Lucka, drobcek a ine kojenecke vody: papier a etiketa znesie vsetko...ale zdroje tychto vod su zase len prirodne zdroje sem tam pod lepsou kontrolou....zavisi od obdobia, ci viac prsi, alebo je dlhsie sucho....taka je aj kvalita plnenych vod.

3. Plastove flasky....no pre erikasadek....zober si hociktoru plastovu flasku od mineralky a precitas na kazdej etikete jednu vetu: "chran pred priamim slnecnim ziarenim a teplom" preco asi? lebo je to PLAST a pri zvyseni teploty a posobenim priameho slnecneho ziarenia dochadza k jeho rozkladu...a co je voda? Najlepsie rozpuscadlo v prirode...co sa stane? látky z plastu sa dostanu do vody....auuu....prast ako uhod
A to plati aj pri Luckach, Drobcekoch a inych balenych vodach...Viete ako su skladovane? Kolko stoja v plnickach? Ako sa s nimi naraba?......

4. Brita....vsimla som si, ze riesi vela problemov vody, ale neriesi jeden dost podstatny: dusicnany vo vode....

A teraz pite....prajem dobru chut 😖

miriamkac
3. mar 2009

A zabudla som:
Prevarenim sa odstrani z vody len prechodna tvrdost a niektore mikroorganizmy.
Chlor sa "nevyvari"...ten sa vypari ale len ciastocne (a to nemusi voda ani vriet) ale derivaty chloru (ktore vznikaju pri reakci chloru s latkami vo vode) nevyvaris a tie su podstatne nebezpecnejsie ako samotny chlor....uff

andy80
3. mar 2009

miriamkac: nikdo neříká, že voda z kohoutku je špatná, naopak, prý je teď velmi kvalitní, ale do 6ti měsíců života dítěte se doporučuje používat nepřevařená kojenecká voda, protože obsahuje zvýšené množství vápníku, které dítě v prvních měsících života potřebuje.

andy80
3. mar 2009

Zdrojem vody nejvyšší kvality jsou zásadně zdroje hlubinné, dokonale chráněné geologickou stavbou
okolí vrtu. Vodou nejvyšší kvality je voda, kterou česká legislativa nazývá VODA KOJENECKÁ.

Tato voda je v určitém slova smyslu nerostem, který se v přírodě nachází výjimečně, je-li ideálně
splněna celá řada hydrogeologických podmínek. KOJENECKÁ VODA je voda přírodní pramenitá, ve složení, které požaduje zákon. KOJENECKÁ VODA nesmí být žádným způsobem upravovaná.

Tento požadavek zaručuje, že KOJENECKÁ VODA je jedinou zaručeně přírodní balenou vodou, která se na trhu prodává.


„Balená kojenecká voda představuje tu nejvyšší kvalitu, protože limity jsou zde stanoveny mnohem přísněji než u běžné pitné vody (jde například o obsah dusičnanů). Celkový obsah minerálních látek může být nejvýš 500mg/l. Protože je u této vody zakázána jakákoli úprava měnící její složení, je kojenecká voda jedinou balenou vodou, u které je zaručeno původní složení. Minimalizuje se také příjem cizorodých a potenciálně alergizujících látek,“

http://zdravi.idnes.cz/pruvodce-pitnym-rezimem-...

miriamkac
3. mar 2009

andy....vyuzitelnost vapnika z vody a aj ostatnych mineralov je velmi nizka...lepsia je z potravy, takze zdrojom vapnika pre mimco urcite nie je voda...ale mlieko 😉
a ani ja netvrdim, ze voda z kohutika je spatna.....ja som len napisala na zamyslenie par veci.
Vies v dnesnej dobe (malo ludi si to uvedomuje) je voda ooooobrovsky biznis. A v biznise ide v prvom rade o peniaze a az potom o cloveka.

tomaslavka3
3. mar 2009

ja som pouzivala,len vodu z vodovodu,no vzdy som si ju prevarila az do bodu varu.Na UM,kase a granulovany caj zarabam tiez len z prevarenaj.Malokedy som kupila Lucku.Lucku som pouzivla na priame pitie.

andy80
3. mar 2009

Já vím, že voda je obrovský bussines, já bych pro sebe balenou vodu nekoupila, ale Kojenecká voda je o něčem jiném.

erikasadek
3. mar 2009

miriamkac, asi si ma zle precitala bolo to mimo temy... takze s ato netykalo nas mamiciek.. tu..ja som to m=pisala ako priklad..; ako zabezpecit ze taketo chudobne krajiny v afrike arodiny, aby mali aku taku , normalnu vodu pre deti bez prevarania.. ni eje to s mojej hlavy, ale vedcov, a za male naklady , vyriesili problem... bol to len priklad....

ktory sa neprenasa , do nasich podmienok... ja som to takto videl aa funguje to... ta voda nie je ani priesvitna nebudeme si nahovarat ale zabija , takto bakterie ktore sposobuju u u dete , hnacky....
takze bolo to mimo temu.. 😉

co s atyk abrity, mozno nevies , ale novsia verzia odstranuje aj dusicnany.. nie len, tato znacka existuje na trhu.. 😉
inak s tebou suhlasim, potrubi asu najvatsie lozisko bakterii...

danuskam
3. mar 2009

Ja od zaciatku davam prevarenu vodu z vodovodu. Nemam ziaden strach. Nas zdroj pitnej vody je jeden z najkvalitnejsich v SR. A okrem toho mi to potvrdila aj dr.Myslim,ze ide len o business s vodou. Ved raz aj tak bude musiet pit normal pitnu vodu. Ale to je zase len moj nazor. Je to vec kazdej rodiny,ako sa rozhodne. Urcite keby som mala vlastnu studnu, tak by som tu vodu pre malu nepouzivala.
No a miriamkac-urcite je to pravda, co pises. Ale to by som nemohla uz nic jest a pit keby som nad vsetkym takto dumala.Vsetko okolo nas je nejako upravovane. to by ma slaktrafilo keby som to takto rozpitvavala.

miriamkac
3. mar 2009

Andy80 Suuuuuper celkovy obsah rozpustnych latok 500mg/l.....tolko nema ani moja voda z vodovodu..... 😀
odporucany limit je 200 mg/l....pre vodu aby mala taky ucinok v tele ako ma mat..... 😎 : potravinovy kodex:
http://www.svssr.sk/sk/legislativa/kodex/3_25_0...

miriamkac
3. mar 2009

erika ja som to pochopila.....preto som pisala aj vetu: prast ako uhod......ze je to jedno...jeden problem vyriesis a druhy ti nastane...proste toto podla mna nie je riesenie....keby sa pisalo o sklenenych flaskach....hmm...to je o niecom inom 😉

erikasadek
3. mar 2009

ked tam sklenen nenajdes, tak naozaj mali za ulohu najst nieco co stoji haliere a vyuziva sa slnko uv.. ale zato zacali stavat , normalne, male , cisticky na tejto baze, sklene tuby velke, ktore sa toci ariadene pocitacom a len slnko , cisti na pusti..naozaj velmi zaujimave.. znici vlastne vsetky aj viac mikrobov nebezpecnych ako chemikalie... tam nedostupne, a nemozne, kvoli cene.. naozaj velmi zaujimavy projekt.... 😉

jasne je to o niecom uplne inom , to bolo len na ropzp^tylenie , temy.. 😉

miriamkac
3. mar 2009

danuskam...take info ako ma tvoja dr mam aj ja.... 😉 ...Ale co ostatny, ktory nemaju to stastie byvat v BA?
A na druhej strane.....niektora voda z vlastnej studne moze byt kvalitnejsia ako z mestskeho vodovodu... 😉
A co sa tyka jedla.....mozes si povedat: no, jarnu zeleninu ozeliem, je tam kopu dusicnanov....ale varit z vody musis kazdy den....preto je to nechutny biznis....vodu pouzivas kazdy, kazdy, kazdy den... 😖

bobulle
3. mar 2009

Holky tak s tím čištěním vody v petkách je to hloupost....sluneční UV záření je tak slabé, že v žádném případě nezabije ve vodě vůbec nic(jinak by přece nemohl být život v moři - plankton), naopak, teplo a světlo podporuje množení mikroorganismů!
UVčko se opravdu používá na desinfekci vody, ale u např.75 W UV zářivky je desinfekce vody zajištěna max. ve vzdálenosti do 5 cm od zdroje.
A skleněné lahve jsou na tom ještě hůř, protože sklo nepropouští UV záření vůbec (mimo křemičité sklo, které je velmi drahé na výrobu).
Tyto informace mám od partnera. Pracuje ve farmacii a mimo jiné má na starosti celé zařízení na přípravu čištěné vody do výroby léčiv.

erikasadek
3. mar 2009

bobule tas s avam ospravedlnujem, co som videla a pocula , urcite , je to novinka ktora je finacovana, svajciarmi , francuzmi; a skandinaviov.. bolo to na discovery chanel, pred mesiacom... 😉

erikasadek
3. mar 2009

inac tu v parizi to pouzivaju taktiez na vodu, dazdovu; na cistzenie, ktor aide do, fontana, do striekaciek cez leto , na schladenie.. 😉

ale to nevadi.. 😉 mozno st eo tom este nepoculi neznamena ze neexistuje..

miriamkac
3. mar 2009

bobulle....pozdravuj partnera.... 😉 .....A to ty si pisala aky je partner skepticky voci balenym vodam?...No, kto nezazije,....

bobulle
3. mar 2009

Erikasadek, tak když to bylo v televizi na Discovery chanel, tak to bude určitě pravda 😉
Média jsou velká síla.... ale zajímalo by mne jestli by jsi dala svým synům takovou vodu pít 😉
Miriamkac, jj, to jsem psala já o tom rozboru balené vody v mikrobiologické laboratoři..... 😉

zuzka1.
3. mar 2009

my pouzivame od ked ys anekojime Lucku, uplne neperlivu, neprevarame 😀 😝

dzanka3
3. mar 2009

no ale dr. kazala kojenecku vodu prevarat to ako toto ako dievcata??? 😀 😀 😀 😀 to veru neni s kojeneckym poradkom!!!!
ja som kojenecku prevarala prva 2 mesiace....odvtedy len z vodovodu prevaram....a v pohode 😵