Aký je rozdiel medzi umelými mliekami Hami 1 a 2?

evina2008
11. sep 2014

chcela som sa opytat aky je rozdiel medzi UM mliekami 1 a 2??viem ze je 2 od 6mesiacov ale aky je v tom rozdiel??alebo co je tam co neni v 1??tpretoze mm siel do obchodu a kazala som mu kupit Hami 1 proti racniu a on si nevsimol a kupil 2.samozrejem ze som malej ho nedala kedze je malicka 😉 ale co uz no posli chlapa do obchodu ze??? 😀 😀 😀

mimla
11. sep 2014

Jednoducho povedane, jednotka je susene kravske mlieko s vitaminmi, upravene tak, aby bolo co najlahsie stravitelne,dvojka je susene kravsķe mlieko s vitaminmi. Dvojku jednotkou nahradis, opačne sa to nedoporucuje. Na jednotke mozes kludne ostat po cele flaskovamie. To plati aj pre ostatne znazky. Nie len pre Hami.

gabika87
11. sep 2014

@mimla a rozdiel medzi 2 a 3 ? Dakujem

mimla
11. sep 2014

@gabika87 pokracovacie mlieka sa lisia len zlozenim vitaminov, okrem jednotky ziadne nie je upravene,aby bolo stravitelnejsie pre novorodenca. Tie cisla na krabici znamenaju asi tolko, ze pomery vitaminov a vsetych tych pro a prebio su prisposobene predpokladanym potrebam v konkretnom veku.

darina1952
11. sep 2014

@evina2008 ahoj, okrem iného sa mliečka líšia aj energetickou hodnotou - čím vyššie číslo mliečka tým viac energie vypitím jednej dávky dieťa získa - čo je aj logické, pretože rastom sú detičky aktívnejšie a spália viac kalórií takže potrebujú aj viac energie spapkať/vypiť.
Ešte jeden rozdiel je v cene - pretože číslo 2,3,4,5 kúpiš aj v akcii, prípadne s kupónom na zľavu ale na mlieka s označením č. 1 počiatočná výživa dojčiat sa akcie zo zákona nevzťahujú, takže sú vždy za plnú cenu. 😉

evina2008
autor
11. sep 2014

joj holky moje dakujem : 😲 😲 😲

evina2008
autor
11. sep 2014

@mimla takze nic sa nestane ked jej dam 2mlieko ?@darina1952 inak mas pravdu ako uz sme skusali vsetky mlieka z porodnice beba Ha1 po troch tyzdnoch z porodnice vracala,nutrilon nemohla kakat,sunar vracala,babylove bola stale hladna teraz mame hami obycajne zas vracala ale akonahle mame hami proti grckaniu to nevyvrati lebo je huste sice ja uz pomaly dokrmujem najme kase ja to nechapem kase mrkvu zeleninu pevnu stravu nevyvrati ale mlieko obycajne ano okrem toho proti grcaniu.iank ony to tam ako na hovno vymysleli ze zo zakona neni akcia na mlieko a co s tymi matkami co mlieko nemaju???sak co slovensko... 😲 😲 😲

mimla
11. sep 2014

Praveze ak ma mat dietatko este jednotku, neexperimentovala by som. Opacne, kludne, ale ak dieta vracia, moze mat aj problem s mliekom ako takym. Ked mal noj syn reflux, pridavala som mu do mlieka Nutriton (s 't' )Dava sa to materskeho aj do umeleho. To zabralo.

darina1952
11. sep 2014

@evina2008 skús do mliečka klasického č. 1 pridať pár odmeriek Nutrilonu AR (anti reflux) - teda keď pijete mlieko z 5-tich odmeriek prášku tak daj tri odmerky klasického mlieka a dve odmerky z Nutrilonu AR. Mne to tak poradila známa lekárka keď mal synček reflux a tak v pohode vypil a negrckal. A finančne sa to dalo ustáť 😉 Nutrilon AR obsahuje vločky svätojánskeho chleba, ktoré v brušku nabobtnajú a preto nedochádza k spätnému vyvráteniu mlieka zo žalúdka. Ak by si mu mlieko urobila len zo samotného AR tak bude dosť husté a ťažko sa mu bude papať. Odporúčam podávať s mliekom aj Sab simplex. 😉