Akým mliekom začať u ročného bábätka?

ingrid78
14. mar 2008

Mile maminky, chcem vas poprosit o vase skusenosti s mlieckami. Je ich na trhu vela a neviem akym zacat. Kajku este kojim, ale chcem byt pripravena. Dakujem vopred za vase rady 🙂

froschka
16. mar 2008

baby ja toto nemozem citat a neda mi nereagovat a nech aj moj prispevok zmazu admini ale fakt sorry

baby co davate kravske a nebodaj kozacie mlieko tak to je uboha sedlac! Zijete asi niekde na lazoch ci zastaralych dedinach a ked aj v meste to je fuk ale ako moze niekto davat dietatu nieco tak nezodpovedne??????????? ☹ ☹ ved radsej si ja odoprem od huby s prepacenim a budem na rozkoch a caji akoby som nekupila dietatu kvalitne-resp zivotnymi latkami tak upravene mlieko ☹ ☹ ☹

certica
16. mar 2008

ved co takto 2-tyzdnovemu priamo od kravy?! keby ze som niekde na pusti bez vody, tiez asi vypijem hocico...
mimochodom neodsudzujem, len sa nestacim divit, ale ved budis 😉

dominica
16. mar 2008

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

baby, ak nemáte odborné znalosti, tak si ich radšej preštudujte, veď ako vidieť, net doma máte...

a aj tu je niečo o UM a prečo nedať kravské, veď naše deti nie sú teliatka...

a že volakedy sa to dávalo? Veď výskum napreduje a porovnanie, že kravské je lacnejšie ako UM je blbosť, lebo UM sa dá kúpiť aj cenovo dostupné...

ingrid78
autor
16. mar 2008

Jezisi baby, ja som tu nechcela taketo hadky vyvolat, len som chcela poradit, ake mate skusenosti s jednotlivymi mlieckami. Dakujem vam vsetkym
Froschka, nerozculuj sa tak, v podstate s tebou suhlasim, neviem ci je neinformovanostou a lebo financnymi dovodmi. Nechapem ako to moze vobec niekoho napadnut dat 2-tyz. babu mlieko z krabice. Polotucne ani ja nevypijem, lebo je to cista voda. Tie deti to preziju, ale ake nasledky to bude mat, neviem...
Je to vlastne bohuzial kazdeho vec

froschka
16. mar 2008

ingrid no nerozculujem sa len sa cudujem ze v dnesnej dobe sa niekto riadi podla pravidiel mam pramam a prapramam 🙄
kazdeho osobna vec....ale aj tak povazujem matky co davaju kravske ci kozie mlieka za nezodpovedne voci zdraviu a vyvoju svojich deti

rinuska
16. mar 2008

froschka , klídek
môj manžel bol odchovaný na kravskom mlieku a mal v detstve chudák ťažkú astmu ☹ Svokra to ešte stále nepochopila a veľmi by chcela malému variť na noc krupicu s pol kilom cukru 😝

markiza
16. mar 2008

Waw, ja ziram, 😲 😲 😲 😲 😲 😲 ...krabicove mlieko dvojtyzdnovemu babu, to je sila 😖

Ingrid, mne pri prechadzani z mm na um pediatricka doporucila zacat s mliekom urcenym pre mladsie deticky ako skutocne bola moja mala... to koli tomu, ze zlozenie um je predsalen ine ako zlozenie mm, aby to nebola prilis velka zmena pre babo, tak jednu plechovku sme vypili 1 a potom presli na 2 😵

nitka
16. mar 2008

dominica dobry link si hodila 😉
takze viktoria sme nezodpovedne matky,lebo kravske mlieko je zle...este dobre ze zijeme v takom svete ze su umele mlieka lebo keby neboli tak piju deti iba kojenecku vodu...ja som odchovana na kravskom mlieku a v zivote okrem nadchy mi nic nebolo 😉
tak neviem ako teraz vlestne...
froschka neurazaj nas...my nie sme sedliacky,pretoze davame kravske mlieko...neriadime sa pravidlamí nasich mam a pramam
dufam ze si tu tak o 3 roky napiseme ako prospievaju nase deti z kravskeho mlieka a uvidime ktore bude zdravisie...ja vas neodsuczujem ze davate umele...kazdy chce pre svoje dietatko to najlepsie a je to kazdeho osobna vec ake mlieko dava babatku,takze nam nemusis klast do sedliacok...
mam kamosku jej syn pije od niekolkych tyzdnov kravske mlieko...teraz je z neho velky chlap a nema ziadne alergie ani choroby...nehovorim ze neskor to nemoze dostat ale netreba odsudzovat kravske mlieko...
ja osobne by som umele nedala...
toť moj nazor 😉

ingrid78
autor
16. mar 2008

A ake mlieko si davala?

rinuska
16. mar 2008

nitka , aj ty máš pravdu , sme otrávené reklamou a účelovou propagandou . Dieťa ak nemá predispozíciu na alergiu , kravské mlieko mu neublíži , ved aj cela india je odchovaná výlučne na kravskom mlieku , ale je fakt , že kravské mlieko je alergén.
Baby , prosím Vás neurážajte sa , každá matka chce svojim deťom čo najlepšie - aby sme sa my premúdrelé nakoniec nedivili 😉 Ked sa tak veľmi dbá na výživu detí , prečo je stále viac alergií a ekzémov????????

ingrid78
autor
16. mar 2008

Nitka a ked malej nieco uvaris, nesolene, uplne bez chuti tak ti to chuti? Proste deti nevedia ako ma jedlo chutit, my solime korenime. To ze tebe nutrilon nechutil, tak neznamena ze pre malu je zly. Ale mas pravdu, robis podla svojho najlepsieho vedomia a svedomia to najlepsie pre svoje babo

dominica
16. mar 2008

baby, ja vás odsudzovať nebudem, ale prečo si myslíte, že UM je reklama? Veď kravské neobsahuje zďaleka to čo UM, dá sa kúpiť aj za rozumnú cenu a to že voľakedy nám nič nebolo, tak volakedy bolo aj menej alergií, teraz má alergiu pomaly každý a kravským sa to riziko len zvyšuje. Ono, samozrejme nemusí byť dieťaťu nič, môže byť zdravé, ale sú tam vysoké riziká, tak prečo im dieťa vystavovať? Teraz je ľudstvo oveľa viac náchylnejšie, na všetky choroby, alergie, lebo je taká doba. Voľakedy sa žilo zdravšie, ale bolo zdravšie aj živ. prostredie a teraz je to iné a aj kravy boli na tom ináč, ako teraz.
Ale samozrejme, každého osobná vec.

rinuska
16. mar 2008

Ja súhlasím Dominica , aj ked neviem , či pri tej koncentrácii alergénov v ovzduší , nie je toto rozjímanie úplne zbytočné.Ja by som teraz tiež nedala svojmu dieťaťu kravské mlieko , ale osopovať sa na niekoho , lebo on to robí ináč , to nie je prístup.

dominica
16. mar 2008

Toto mi poslala jedna baba z MK, dúfam, že sa neurazí, že to sem hodím, ale chcela som vedieť, prečo sa odporúča UM a vlastne, prečo nie kravské:

Kravske mlieko obsahuje laktozu, ktora je tazko stravitelna pre babenko a pokial sa zacne davat prilis skoro, travenie dietatka sa moze natrvalo rozdrazdit natolko, ze nebude schopne pre krce, hnacky a ine velmi neprijemne priznaky v neskorsom veku jest ziadne mliecne vyrobky, to je ta laktozova intolerancia. Odbornici doporucuju kravske mlieko [samozrejme aj to len to klasicke plnotucne v makkom obale, nie tetrapakove] najskor od ukonceneho jedneho roka...a dokonca sa uz dnes doporucuje este dlhsie davat len UM.
UM ma tieto problemove zlozky bud odstranene alebo rozstiepene tak, aby to bolo pre dietatko co najlepsie stravitelne...vobec sa neboj, dnesne UM su v tak vysokej kvalite, ze o kravskom mlieku ani neuvazuj [mimochodom, som lekarnicka, manzel je lekar a pre ziadnu takuto firmu nepracujem ].
Jogurtiky, ale dobre pozri zlozenie, niekto doporucuje od ukonceneho 8. mesiaca a niekto az 10. mesiaca. Po velmi dlhych analyzach sme s babami dospeli k tomu, ze najlepsie je na tom jeden druh jogurtikov s BILLA[ je v skle a vola sa "tradicny jihocesky"]...staci ti cisty a trosku cerstveho ovocia pridas rozmackaneho...ved coskoro bude sezona...

nitka
16. mar 2008

ingrid citaj pozornejsie co pisem
mala mi to nechcela pit-prepac nerozpisala som to presnejsie-z beby zvracala,nutrilon a sunar mi do ust nezobrala tak co som do nej mala liat lievikom aby pila umele?kravske jej zachutilo ze ked sa jej opytam ci si prosi mliecko bezi s usmevom od ucha k uchu k chladnicke...nebudem do nej nieco pchat z coho jej dviha zaludok
pije sabi alebo rajo polotucne
poznam tolko mamiciek a ich deticky ktore su po tom umelom mlieku chorlave,maju ekzemy,alergie...ale ja to neodsudzujem ako som uz pisala...proste u nas umele mlieko nezabralo nijak 😉

ingrid78
autor
16. mar 2008

Ja neznasam tie prirovnania, ved aj ty si na tom vyrastala.... Hovorim, sa mozme vratit do doby kamennej, proste je teraz taka doba a treba riesit to co je a nie ako sa zilo kedysi.
Ka som si hlavne chcela urobit prehlad ake mlieka su dobre a ake mate s nimi skusenosti 😒

martinaema
16. mar 2008

teraz je ľudstvo náchylnejšie na všetko možné aj preto, že všetci chceme žiť v takmer sterilnom prostredí, jeme super zdravé sterilné potraviny- to všetko neprispieva k lepšiemu zdraviu - podľa mňa. Netvrdím, že kravské mlieko je to naj super, ale tiež som z neho už malej varila kašičku a aspoň si jej telo troška privyká aj na niečo iné ako jedlo z labákov.

ingrid78
autor
16. mar 2008

Inak tie jogurty z Billy davam aj ja a mam z nich dobry pocit, maju aj Bio.

froschka
16. mar 2008

babulky ja som nechcela nikoho urazit ale mne to proste pride na dnesnu dobu zastarale zaostale davat kravske mlieko...

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

nieco z odbornej literatury a ja uz sa taham do uzadia... 🤐

ingrid78
autor
16. mar 2008

Nitka, prepac nechcela som sa ta dotknut... 🙂

dominica
16. mar 2008

jako aj ja som dala raz kravské, keď mi reval od hladu, ja som mlieko nemala a nebola som pripravená, že sa to môže stať zrazu po 10 mesiacoch kojenia a stalo sa. O čo dáš decku večer o pol noci, keď je hladné? No mali sme doma polotučné a len sa tak zaprášilo, jak ho scucol, ale hneď na druhý deň sme utekali kúpiť UM.

dominica
16. mar 2008

ja sa chystám jogurty zaviesť až po roku, tak ich pôjdem omrknúť až potom, ešte som nemala čas, lebo bežne do Billy nechodíme, bývame pár metrov od Kauflandu a Tecsa.

nitka
16. mar 2008

ingrid to je v pohode nic sa nestalo ja som tak isto pisala svoj nazor ako ty...nemozme mat predsa vsetky rovnaky nazor 😀

nitka
16. mar 2008

froschka ked ti teraz napisem co povedala pediatricka mojej kamoske tak odpadnes 😉
kamoska ma 8 mes.dcerku a pytala sa lekarky z akeho mlieka ma robit krupicu ked z kravskeho nie...a lekarka na to:ved umele mlieko je susene kravske mlieko
tak aj uz nechapem,dnesne peditricky su na hlavu padnute 😉
kazda kaze nieco ine 😀

ingrid78
autor
16. mar 2008

Takze najlepsie mi vychadza Nutrilon a Beba. Mate niektora skusenosti s Humanou alebo France lait?

froschka
16. mar 2008

nitka ja neodpadavam pretoze velmi dobre viem ze Umele mlieka su zo suseneho kravskeho mlieka ALE tak biologicky upravene aby bolo podobne zlozenim materskemu mlieku
chapes? 😅

nitka
16. mar 2008

ingrid nie je beba mastna?aspon tak mi niektore maminy vraveli

nitka
16. mar 2008

jaaaj tak to by ma nenapadlo...no dobre uz budem vediet 😅 😀

dominica
16. mar 2008

V UM je bielkovina kravského mlieka ale naštiepená tak, aby nespôsobovala alergiu

lucaska
16. mar 2008

ahojte, ja davam svojmu drobcovi od siestych mesiacov nutrilon,kedze sa kojit nedalo a sme velmi spokojny................ 😉