Akým mliekom začať u ročného bábätka?

ingrid78
14. mar 2008

Mile maminky, chcem vas poprosit o vase skusenosti s mlieckami. Je ich na trhu vela a neviem akym zacat. Kajku este kojim, ale chcem byt pripravena. Dakujem vopred za vase rady 🙂

susik77
14. mar 2008

nutrilon je celkom fajn 😉

ingrid78
autor
14. mar 2008

Som pocula ze je horky, ono totiz kojene deti dost vymyslaju. Ked su na Nutrilon zvyknute od narodenia tak je fajn. Ale dakujem 🙂

susik77
14. mar 2008

beba?ale neviem dio kolkych mes. sa robi...ze vraj je sladka 😉

erika153
14. mar 2008

nutrilon urcite nie je horky! ja som ho davala malemu do roka a teraz sme presli na sunar. 😉

ingrid78
autor
14. mar 2008

A koli comu si presla na sunar?

andrea78
14. mar 2008

horký je len hypoalergénny (lebo je inak štiepená bielkovina kravského mlieka - tvrdil mi doki), 1 a 2rčite, tie používam, 3neviem naisto, tú zatiaľ nepotrebujeme

danu
14. mar 2008

my sme na Bebe Nutrilon nas zapekal

erika153
14. mar 2008

aha hypoalergenny moze byt ze je horky, my sme totiz na obycajnom...
ingrid, pretoze maly ma uz rok a nakolko by sme prakticky mohli prejst aj na obycajne mlieko, ale chcela som este malemu dat nieco kvalitne ale za rozumnu cenu, pretoze ten toho tolko vypije, ze by sme pomaly skrachovali 😀 a kedze sunar ma prijatelnu cenu, tak sme presli nan.takze skratim to - kvoli cene. 😀 😝

andrea78
14. mar 2008

je horký, no 2menej ako1 😉

tigri
14. mar 2008

Ahoj Inga! Ako je v KE? 🙂

Ja chcem Tinku tiez odstavit v roku, takze som uz teraz zacala skusat mliecka a do toho este stale kojim (rano a vecer). Teraz davaju v lekarnach vzorky Beby 2 a Hipp 2. Mne sa Tinka chytila na Bebu, aj ked ja ked som to ochutnala, tak som sa skoro povracala 😀 Mam doma aj vzorky Nutrilonu od lekarky, ak by si chcela, ked sa vratis do BA, tak ti to posuniem. My budeme mat do 1 roka este Bebu AR na recept, kedze reflux jej este stale nepresiel.

Co som doteraz citala na nete, tak Nutrilon a Beba su najkvalitnejsie mlieka, aj ked vyjdu najdrahsie a nie su ani take sladke ako ostatne UM.

Inac ja som to najprv do Tinky nemohla ani za svet dostat a nakoniec sa chytila, ked som jej to dala rano na zapitie chlebika, krasne to vypila z poharika. Mozno aj na Kajku to takto zaberie 😉

mata79
14. mar 2008

Ja mam tu istu dilemu. Maly je moc zavysli na prsniku, tak by som ho chcela stopnut v roku, ak to neprejde. Budem skusat odstriekavat, ale neviem, ci si tak mliecko udrzim.
Tiez som hladala vselico, ale uz som kupila Nutrilon 3. Chcem zacat robit na vecere krupicnu kasu, ale kravske nechcem davat, tak som kupila Nutrilon. Instantne mi vobec nechce. Ked mu dam lyzicku, tak hned zacne pytat odo mna prsnik. Ako keby vedel, ze ho taham a davam ine mlieko v instantnej kasi.
Kamaratka tiez kojila do roka a potom presla rovno na Nutrilon, lebo ju maly moc kusal do prsnikov. Nemala s nim problemy.
Tak uvidime. Asi treba skusat, lebo kazdemu babu sadne asi nieco ine....

dominica
14. mar 2008

Ja som dala France lait a dnes som kúpila Babylove, tak som zvedavá, aké bude. Ale s france sa išiel zadrhnúť, tak mu chutilo...

ingrid78
autor
15. mar 2008

Jeej Jani ahoj. V KE je super, az na to ze som prechladla, tak sa teraz doma liecim, dufam, ze mala neochorie. 🙂
Ty uz davas Tinuske mlieko? Ja zatial len sondujem, aby som bola pripravena, v podstate ani nie som proti ak malu budem kojit aj po roku.
Rano s chlebom sa nam este nedari, pobabre ho a vypluva, tak jej davam ranajkovu kasu od Hami.
A vy co mate nove?

bystricanka
15. mar 2008

ja som dala krpcovi bebu. Všetko vyzvracal. Na druhý deň sunar. Ten mu chutil, lebo je sladký 😉 Začínala som najprv slabším(od 6 mes.) a teraz mu už dávam od 10 mes. 🙂

viktoria
15. mar 2008

tak baby nestresujte ja davam malemu od 2 tyzdnov zivota obycajne polotucne mlieko, a v pohode aj starsej dcere som davala take mlieko

tigri
15. mar 2008

Inga, poslem ti zajtra mail, aby som "nenarusala" diskusiu 😉

zebricka
15. mar 2008

Viktoria, nikto nestresuje, ale kazda literatura o vyzive, ako aj kazdy pediater, odporucaju, ze pokial si to financne moze rodina dovolit, tak do 3 rokov UM.... ak to inak nejde, tak minimalne do roka... kravske mlieko nie je odporucane do roka nikde...

ingrid78
autor
16. mar 2008

Viktorka od 2 tyzdnov 😕 , a este k tomu polotucne, tak aspon plnotucne mu kup 😉

viktoria
16. mar 2008

s polotucným mam velmi dobre skusenosti tak preto mu také dávam, a co si myslíte ze v tých nutrilonoch, a bebech nie su umeliny ved aj to je umele mlieko, to si len lekárne nahrávaju....
ved niekedy neboli ziadne také mliieka ked nasi rodicia boli deti a davali im kupske,

ingrid78
autor
16. mar 2008

"No to je pravda, ale volakedy sa tiez chodilo peso, auta neboli, tak ich nemusime pouzivat a mozme chodit na bycikloch 🙂 "
Ale O.K. ak je tvoj maly spokojny a dobre prospieva, tak preco nie. Ale myslim si, ze v minulosti sa viac kojilo a ak nie tak boli dojky.

ada78
16. mar 2008

viktorka - a co na to tvoja pediatricka?

froschka
16. mar 2008

🙄 polotucne mlieko fuuuuuuuuuuj ty kokso ja zasnem nad niektorymi...ved to nema ani zdaleka take zlozenie ako umele mlieko....
ehm no comment 🙄 🙄 🙄

froschka
16. mar 2008

apropo nejde v umelych mliekach o umeliny a o tom ze su umele sa hovori preto lebo sa zlozenim snazia napodobnit materske mlieko a take zlozenie v obycajnom krabicovom mlieku nenajdes a naopak je skodlive...no to sa prejavi az neskor alergiami a chorobami no tot kazda sme si strojcom vlastneho osudu no ......
uz nejdem mudrovat len zasnem niekedy nad rozmyslanim niektorych mamiciek

ale nejdem vyvolavat burlive temy...ja pouzivam BEBU od narodenia a teraz sme presli na Babylove a Hipp 2 takkze z tych dvoch si vyberiem

hedunecka
16. mar 2008

mne moja mama hovorila ze ked mala sestra tusim 8mesiacov niekto jej neporadil a ona jej supla obycajne mlieko a ze taky katar/ci jak sa to vola/dostala, ze mum plakavala pri nej,ze co jej vyviedla-to si mala len stastie ze to tak dobre znasa ..my sme boli obidve na sunare

certica
16. mar 2008

viktoria vau! no pokial je to z tvojej strany pokus o zapis do guinessovej knihy rekordov, poslem im tip 😲 😨 . hlavne sa nestresovat... 🤐

bubba
16. mar 2008

kravske alebo kozacie

nitka
16. mar 2008

viktoria aj ja davam kravske asi od 7-8 mesiacov kedze som dovtedy kojila.pdiatricka mi dala vzorku nutrilonu urobila som ho ale to by som v zivote ja nepila a malej tiez nechutilo...dala som kravske tak sa nevedela nabazit 😀
juuuj baby keby nevymysleli tie umeliny na ktorych perfektne ryzuju tak co´by ste davali?kravske urcite a potom by ste sa tu neodsudzovali 😉

yidaky
16. mar 2008

ja som do roka kojila. Keď sme prechádzali na UM, tak som kombinovala nutrilon 2 HA s MM a malá si na to v pohode zvykla. Postupne som znižovala množstvo MM a tak nakoniec sme ani nemali "drasticky" prechod na iné mliečko a v pohode si zvykla.

ada78
16. mar 2008

nitka - mna sa to sice netyka, lebo stale dojcim, ale vdaka bohu, ze vymysleli tie "umeliny" ako to ty nazyvas