Akým mliekom začať u ročného bábätka?

ingrid78
14. mar 2008

Mile maminky, chcem vas poprosit o vase skusenosti s mlieckami. Je ich na trhu vela a neviem akym zacat. Kajku este kojim, ale chcem byt pripravena. Dakujem vopred za vase rady 🙂

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina822
11. aug 2010

ahojte baby aj my to riesim a myslim ze to riesi kazda mamicka po roku ci UM alebo kravske? 😉

albertina2
18. nov 2010

ahojte, vedeli by ste mi poradiť? mám 9 mes. dieťa, stále plne kojené, kedy mu môžem začať dávať originál kupované mlieko? tým myslím robiť z neho pudingy a kaše? dik za rady

ikke
18. nov 2010

@albertina2 ohromne sa mi paci vyraz "original kupovane mlieko" 😀
a myslim, ze az po roku... 😉

arrett
18. nov 2010

Ja dávam kravske od 8 mesiaca. Z automatu, nie tie gebuziny z obchodu. Najprv riešené, teraz normál. Nikdy nemal problém a mliecko veľmi chuti. Robím pudingy, krupicku...

stefi76
19. nov 2010

@albertina2
v literatúre sa odporúča do dvoch optimálne do troch rokov nedávať deťom kravské mlieko, ale podávať umelé dojčenské formuly ktoré sú prispôsobené potrebám detského organizmu a zbytočne ho nezaťažujú napr. vysokou koncetráciou bielkovín, sú obohatené o vitamíny a minerálne látky ktoré potrebuje dieťa pre správny vývoj.
A z automatu by som mlieko nedávala určite, nie je pasterizované a dieťa sa vystavuje riziku hnačiek.

albertina2
19. nov 2010

Ďakujem za rady. Ja malinkého stále kojím a na noc papámetie obilninové banánikové kašičky dobrú noc, ale už som chcela vyskúšať aj pudinček, alebo krupičku, no asi si teda ešte počkáme, alebo možno na začiatok vyskúšať len 2-3 lyžičky niečoho, čo to urobí.

katkaromi
10. jan 2011

Ahojte, mohli by ste mi prosím poradiť? Synčeka 14 mes. chcem pomaly odstavovať, no a rozmýšľam aké mliečko mu mám zaobstarať. Teda kúpila som mu Nutrilon 3, ale nie je ním nadšený. Trošku sa napije-niežeby bol úplne znechutený, ale radšej dá samozrejme prednosť MM. Tak rozmýšľam nad Sunarom, údajne je sladší, aj keď je mi jasné, že každé dieťatko má iné preferencie. No a ďalšia otázka je či potrebuje mlieko HA. Ja nie som alergička, ale manžel má exém + alergie na niektoré rastliny - sennú nádchu. No a treba sa riadiť odporúčanými mesiacmi na obale, alebo začať od jednotky? Ďakujem za odpovede.

bambulkabambulkova
26. jún 2011

ake davate mliecka?