Akým mliekom začať u ročného bábätka?

ingrid78
14. mar 2008

Mile maminky, chcem vas poprosit o vase skusenosti s mlieckami. Je ich na trhu vela a neviem akym zacat. Kajku este kojim, ale chcem byt pripravena. Dakujem vopred za vase rady 🙂

uhlikova09
20. mar 2008

valhali,ada 😀 😀

sasiki
20. mar 2008

Ahojte 🙂 Ja som kojila do 11mesiacov, kôli ďaľšiemu tehotenstu som prešla na UM. Na odporúčanie mojej kamarátky, ktorá má skúsenosti z labáku a pracuje s tým, sme prešli na Nutrilon. Verím jej aj odporúčaniam vedcov, ktorý nie sú magori, že do 3 rokov radšej UM. Ale nie je to jednoduché pre všetkých. Moja známa dáva zriedené plnotučné kravské od roka kôli financiám. Druhé bábo sa budem snažiť kojiť čo naaajdlhšie. 🙂

mimakro
22. mar 2008

Sasiki. Ja som tiež robila v labáku (som mikrobiológ) a viem svoje o všelijakých potravinách. A možno, keby to aj ostatní videli a vedeli, tak by 10 mesačnému dieťaťu párky nedali, ani nikomu inému. To mi ver.

bubba
23. mar 2008

no nemusim ani v labaku robit...parky nejeme vobec sak to ani nema chut 😖 sak sa uz o tom aj popisalo,aj hovorilo ze co sa tam vselico dava ....
mimakro sak ked uz vies vselico o potravinach tak nam napis,ze preco preferovat Um pred Km prosim

miriamkac
23. mar 2008

Ahojte dievcata...."dobra diskusia"....tak pridam aj moj nazor:
1, kojenie - to najlepsie....aspon do roka
2. My sme kojit nemohli...tak sme na sunare, nemame s tym problem, na zaciatku sme boli na bebe...ta mi u chlapcov robila "bolesti bruska", presli sme na sunar a bolo po probleme.
3. Asi od roka kombinujem pri malej sunar a kravske plnotucne mlieko.....zacala som ako doplnok stravy...po kadodennej rannej flaske s troskou mlieka a zaroven som ju naucila pit zo salky, lebo kravske mlieko pila len zo salky. Teraz ma 2 roky rano dostava kravske mlieko a vecer sme stale na sunare/12/.
Co sa tyka podavania kravskeho mlieka do jedneho roka, som za umele. Ale to je kazdeho vec a nie ste /viktoria/ ani prva ani posledna a urcite vas neodsudzujem.

bubba
24. mar 2008

mne detska dr povedala ked som jej oznamila ze podavam KM ze v ziadnom pripade nie je vhodne kombinovoňat popripade sa uzvracat k Um ze to by sme spravili este horsie...preco som sa jej neopytala,ale je to byvala primarka na detskom oddeleni a asi vie o com hovori

miriamkac
24. mar 2008

zaujimave, chcela by som vediet, preco.....

bubba
24. mar 2008

teraz aj ja 😀 keby som sa vtedy opytala tak dnes viem,ale naozaj neviem preco.skus zavolat do nestle na marketing a opytat sa priamo tam,lebo oni maju daku sestru laborantku co ma nastarosti veci okolo Beby kasiciek a podobne.mozno tam by ti vedeli podat info preco nekombinovat.alebo sa informuj u svojej detskej dr.tozvie co ti povie,lebo aj ti nasi dr.si hovoria kazdy svoje....takze tazko povedat....
inac by som sa na to spytala ale najblizsiu kontrolu uz mame az o rok a pol a nebyvame chori tak asi tazko by som ti to mohla zistit priamo u nej preco mi to vtedy povedala... 😒

miriamkac
24. mar 2008

To nevadi, len sa mi to zda nanajvys divne, lebo ked som sa ppytala svojej destskej, kedy mozem zacat s mliekom, povedala, ze po roku, kludne. Ja som sa to pytala hlavne koli tomu, lebo som chcela varit malej mliekove polievky a krupicnu kasu z KM, ale normalne sme ostali na sunare....ked sa pozries napr. na zlozenie mlicnych kasiciek, tak je tam susena mliecna vyziva pre kojencov a tiez susene mlieko, preto nechapem, aky to ma vplyv na organizmus. A este jedna vec, neviem ako si predstavujes ty prechod z UM na KK, ale ja plynule, cize podavanim aj jedneho aj druheho...a postupne nahradzanie. Lebo skokom sa moze stat, ze ti dieta prestane mlieko pit. Znama to tak spravila a mala jej nepije KK, musi nahradzat dennu mliecnu davku mliecnymi vyrobkami... 😒 ......O tyzden idem na poradnu a opytam sa...... 😎

mimakro
24. mar 2008

Viem, že kravské mlieko sa po roku do varenej stravy pridávať môže. Pravdepodobne preto, že každá bielkovina pri teplote 60°C a vyššej podlieha denaturácii, teda sa mení jej priestorové usporiadanie(každá je zložená z množstva aminokyselín a vytvára reťazec a ten je v priestore "stočený" do "klbka") a tým sa mení aj jej účinok. Druhý dôvod je ten, že je to iba doplnok daného pokrmu, teda tvrorí iba časť z neho. Možno si teraz poviete, že však keď dieťaťu mlieko prevarím, bude to OK. Ako som spomínala vyššie, KM obsahuje okrem bielkovín aj iné zložky a ich vzájomný pomer nie je pre dieťa do 3 rokov vhodný. Ak už veľmi mamička KM chce dávať, je to len na nej. Ale potom skôr plnotučné a určite až po roku. Ja by som však pri deťoch ohrozených alergiou bola opatrná. Ak by bolo možné, uprednostnila by som mlieko od kravy chovanej v domácich podmienkach. Domáci jej určite nedávajú antibiotiká, ani rôzne hormóny. Má "iný životný štýl". Treba si uvedomiť, že to, čo zožerie, prejde do mlieka. Aj u človeka je to tak, tak prečo nie u kravy. Firmami vyrábaná strava pre deti je prísne kontrolovaná a na obale každého výrobku je do podrobna popísané, čo obsahuje. Je to aj na obale mlieka? Viete, čo deťom dávate? Detská strava (vyrábaná) je bez škodlivín, konzervantov, farbív a pod. V labáku sme detské mlieko vyšetrovali. Testy sa viackrát opakovali. Mikrobiálne (moja praketa) bolo čisté-žiadne baktérie, plesne. Kravské mlieko tiež musí spĺňať určité hygienické normy, ale sú "šité" pre potreby organizmu dospelého človeka. Pre deti sú všade určené prísnejšie kritériá. Čo na to lekári? Starší povedia-po roku dajte, to nevadí. Mladší sa držia trendov a povedia, že až po 3 roku. Je na zváženie každého rodiča, čo dieťaťu ponúkne. Či ako prvý mliečny príkrm pribináčika, alebo biely probio jogurt. Či mu dá do ruky piškótu, alebo grahamový rožok. Stačí si niečo o problematike prečítať (pozitíva-negatíva) a zvoliť zdravú strednú cestu. Každý extrém je pre dieťa škodlivý.

dominica
24. mar 2008

Baby, tak ja som včera skoro spadla na zadok, mojej známej povedala doktorka, že nie je dobré dávať dieťaťu stále to isté UM, že ho treba striedať... je to normálne? Nejak extra sa tomu nerozumiem, ale prečo stále meniť mlieko a mýliť žalúdok dieťaťa? Veď koľko detí musí prejť rôznymi UM, kým im vôbec nejaké sadne? To čo je doktorka z Marsu?

mimakro
24. mar 2008

Tak to mi je divné. Presne, ako vravíš. Načo to meniť, keď dieťaťu chutí a nemá z neho problémy. Určite sa nájdu mamičky, čo poskúšali všetky až našli to pravé. My sme na sunare(od 12. mesiacov) a dávam bez príchute a s banánovou príchuťou. Ako som však písala vyššie, po roku je mlieko ako doplnok pestrej stravy a najmä ako zdroj vápnika. To, či má navyše probiokomplex, immunofortis či čo, je dobré, ale nemyslím, že je to až také podstatné. Pestrá strava všetko dokáže nahradiť. Sú potraviny, kde je vápnika viac, ako v mlieku (mak, sezam). Ale z mlieko je v tomto veku predsa len vhodnejšie. 🙂

miriamkac
25. mar 2008

Mimakro, pozor na mak....ten sa tiez neodporuca detom do 3 rokov, aspon moja doktorka mi tak odporucila a co sa tyka sezamu, a jadierok a tychto malych "veci", tiez pozor, moze to byt vdychnute dietatom....nikdy nevies, co taky maly spunt vopcha do nasa, ucha.....a tak...takze aj na to pozor.....este neznamena, ze ked je to zdrave, je to aj vhodne.....nasa mala odlupila z rohlika sezamove semienko....a zacala si ho pchat do nosa...od vtedy nic take jej do ruky nedavam, aj ked to je zdrave......
A co sa tyka mlieka....ja mam napriklad na neupravene mlieko od kravy iny nazor, aj ked je chovana v zdravych podmienkach....podla mna, by malo mlieko prejst aspon pasterilizaciou. Lebo dnes mas vela skodlivin nielen v strave, ale aj vo vyduchu, a z toho sa ti dostava aj do stravy dobytka....A co sa tyka kupovaneho KK pokial nevznikne alergicka reakcia, alebo hnacka.....na podavanie KK /tiez suhlasim, az po roku/ tak podla mna nie je dovod ho nezaradit do stravy.......samozrejme plnotucne..../ked sme pri tych pridavkoch...aj vanilkova prichut je len prichut....umelina/

mimakro
26. mar 2008

No, nemyslela som, že treba ďeťom dávať mak a sezam. Je to iba ako príklad. I keď sú určite rodičia (makrobiotici, či vegetariáni), ktorí to deťom dávajú. A mlieko od domácej kravy určite prevarené, nie surové. Len si myslím, že je zdravšie v porovnaní s mliekom od kráv chovaných na farmách a prikrmovaných všelijakými "dobrotami". A napokon, nečistoty, čo dýcha krava, sú tie isté, čo dýcha človek. Ak ich má v mlieku krava, tak potom aj dojčiaca matka a tá si mlieko neprevára. Pri pasterizácii ide o zničenie choroboplodných zárodkov a vírusov.

zuz11
25. jún 2008

tanja61 • 1d • 22. jún 2008 o 10:10
ahojte baby mozete prosim poradit akym mliekom zacat u mojho 11mes.synceka?1,2alebo 3?stale kojim ale mam pocit ze uz nemam vela mliecka,drobec je hore cez noc niekedy aj 3az4krat a myslim ze 11mes.babo by uz malo spinkat celu noc nie?davam si kopu otazok ako napr.dokedy je vhodne kojit?niekedy ked pomyslim nato ze prestanem tak mam trapi to ze mam prestat 😅 je to normalne?diky 😉

lucxy • 1d • 22. jún 2008 o 10:25
ahoj tanja, no maly by ti uz mal prespat celu noc...ja davam malej France lait 2 ku i ked uz mala pit 3ku ale to vobec nevadi, chod do lekarne a tam ti poradia, a hlavne aj kolko chces investovat su rozne ceny ja platim za 900g 330 Sk ale malej chuti najviac toto mlieko a este z vlastnej skusenosti viem, ze sunar je dobry tam su od roka aj prichute vanilka kakao a banan takze staci si len vybrat je to na tebe a na obale mas vsade napisane od kolkych mesiacov ktore mlieko je 🙂

tanja61 • 1d • 22. jún 2008 o 10:34
no ano ale predsa s nejakym mliekom by sa malo zacat nie?nieje to predsa na mne ze ake sa rozhodnem,nemyslim znacku ale 1,2 alebo 3 mlieko?Ja zijem v UK a u nas doma mlieka take ake su tu nemaju a teraz o mesiac sa chystame domov takze nevadi ak potom zmenim znacku mlieka?

bzuco • 2d • 22. jún 2008 o 11:44
ja som malú kojila 23 mesiacov a dovtedy sa stále v noci budila na jedenie...ona mi však tuhú stravu veľmi nechcela...MM bola jej jediná poživeň 😒 ...jedla aj normálne jedlo, ale veľmi málo ☹ ...UM mi totálne odmietala, vyskúšali sme všetky, nechcela ani jedno
až ked som ju odstavila...až potom prespala celú noc...ale nie hned, asi po 2 týždňoch, ked sa prestala úplne budiť...lebo namiesto MM som jej dala napiť čaju

pietra • 1d • 22. jún 2008 o 12:40
tanja, ja by som zacala 2, 1 by uz nepokryla vyzivove naroky v tomto veku a 3 byvaju casto uz s nejakou prichutou. Hovori sa, ze mliecka by sa striedat nemali, ale v tomto veku, ked uz drobci papaju vela veci, v tom az taky problem nevidim. Ale nie kazde mliecko drobcovi sadne. Zbehni do lekarne, nech ti ukaze ake mliecka maju a nejake vyber a uvidis, ako sadne

sona28 • 2d • 22. jún 2008 o 17:57
tanja, suhlasim s pietrou ja som maleho kojila rok, ale od 11.mesiaca som ho pred spinkanim nakrmila aj UM a zacali sme 2kou, pretoze obsahuje to, co dietatko vo veku nad 10.masiacov potrebuje. A od jedneho roka su 3ky, vacsinou s prichutou. A kludne mozes kojit a dokrmovat UM, ale nemiesaj rozne druhy UM.

tanja61 • 1d • 22. jún 2008 o 21:41
bzuco:no 23mesiacov tak dole klobuk ale aj tak si myslim ze je to dlho....pietra:a co tak skusit 1 aby som vedela vobec ci bude maly pit UM?alebo respektive ci mu bude chutit... 🙂 lebo pre vsetky pripady mam doma aj UM a kupovala som 1 🙂 neviem ale mam taky cudny pocit s toho ze by som uz nemala kojit ale myslim ak myslim spravne ze babo staci uplne do roka kojit...hmm?

sirinka • 1d • 22. jún 2008 o 22:31
tanja61 to mas iba pocit, ze mas malo mlieka, ja mam teraz tiez uz pocit, ze su prazdne a ked mala zacne tahat, furt nieco kvapka. celu noc prespat nemusi...poznam dokonca dvojrocneho chalana, co este neprespal celu noc 😒 a kojit je dobre podla mojho nazoru co najdlhsie, min aspon do dvoch rokov 🙂 tak drzim palce nech najdes to najlepsie riesenie

vladimira • 1d • 22. jún 2008 o 22:37
tanja, uplne uz nekojis 🙂 ...maly ti uz iste papa nejaku inu stravu nez iba MM... 😀 ...ale neboj, viem ako si to myslela... 😎 ...
ja by som chcela kojit co najdlhsie, takze aj do dvoch - troch rokov, pokial to bude malemu chutit, eventualne pokial uz dovtedy nebudeme mat dalsie babo... milujem tu blizkost pocas kojenia, je to jedinecna chvila, ked som iba ja a moj syn...no, naplna ma to... 🙂 ...o inom mliecku som zatial nerozmyslala, cez den pije vodu alebo velmi riedene ovocne dzusiky a kojim ho rano, na obed, vecer a cca 2x v noci (maly bude mat o chvilu 1 rok)...a stale sa budi, urcite je to tym kojenim, proste si chce potahat a potom kludne spinka dalej...

pietra • 1d • 22. jún 2008 o 23:12
tanja, no skusit tu 1 mozes, ale aj tak sa 2 vacsinou trochu chutovo lisia

gucz • 1d • 23. jún 2008 o 07:00
my používame francúzske mliečko dvojku a malej moc chutí

majkabe • 1d • 23. jún 2008 o 10:19
Ja dávam malému Nutrilon 2 už od štvrtého mesiaca a veľmi som s týmto mliečkom spokojná. Malému veľmi chutí, a dobre mu po ňom trávi. A prespí celú noc už asi od 7 mesiaca 🙂

lyongirl • 1d • 23. jún 2008 o 12:00
tanja, presne toto trápilo aj mňa. Ale je tu niekde o tom už téma, ak ju nájdem, hodím ti link.
Ale, kojila som do 11 mes. a potom bol malý stále hladný, hlavne v noci mi plakával, tak som tiež študovala, čo dať a ako začať. Najsprávnejší postup je, že treba vždy začať 1, aj keď nespĺňa pokrytie živín vačšieho dieťaťa. Vypiť jedno balenie a prejsť na 2., staršie dieťa potom 3. Čiže ak má dieťa viac jak rok, začať 1, vypiť jednu krabicu, potom jednu krabicu 2 a potom prejsť na 3 a pri nej zostať 😉 .
Ale ja som to tak nespravila, začala som 2. Malému hrozne chutilo, bolo to France lait a neskutočne mu chutí doteraz a papáva v noci 1 - 2x vo veku 14 mesiacov.
Je na tebe, ako to spravíš, ja som napísala len najsprávnejší postup pri zavádzaní UM, ale neriadila som sa ním, tým chcem povedať, že síce mi to tak niektorí radili, ale spravila som si po svojom a nič sa nestalo. Až potom som našla tento postup od lekárov a zistila som, že baby čo mi tak radili mali pravdu 🙂 .
A vlastne začali sme s UM okolo 10 mes., to som striedala s kojením a od 11 mes., kedy už som nemala mlieko, tak pil len UM.

lyongirl • 1d • 23. jún 2008 o 12:03
tanja, veď ty si tú tému našla 😉 , len ti tam akosi nik neodpovedal ☹

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tanja61 • 1d • 23. jún 2008 o 12:20
lyongirl:dakujem aj ja som si myslela ze asi taka postupnost by mala byt len som si nebola ista,ano ja uz som pisala len nikto mi neodpovedal tak som zalozila novu temu 😉 sirinka:dakujem za tvoj nazor ale ja si myslim osobne ze zaklad je kojit do 6mesiacov a potom je na kazdej matke ako sa rozhodne dalej no ja som vybrala alternativu do jedneho roka myslim ze to uplne staci....len so tym nejak chcela povedat ze mam taky blby pocit s toho ze by som mala prestat kojit az vycitky ale myslim ze to prejde asi to postretne kazdu matku ktora koji a potom chce alebo musi prestat,prepac ale 2roky kojit si myslim je prilis dlho ale kazdy ma svoj nazor.... 😉 vladimira:ano ja kojim rano,vecer a v noci niekedy aj 3krat,a ked mam pravdu povedat tak mam aj citlive bradavky no niekedy mi je to neprijemne ked maly sa do toho zaprie,ale samozrejme je to krasny pocit mat tak blizko svoju ratolest 😉 🙂

bambusko • 3d • 23. jún 2008 o 12:39
tanja, pokial mam dobre info, mlieka 1,2,3 sa odlisuju obsahom bielkovin, tak aby pokryli vyzivove potreby a zaroven nezatazovali vyvijajuci sa traviaci trakt deti + su tam dodavane zlozky potrebne v tom-ktorom veku, pozri si
http://www.nutrilon.sk/sk/imunita-a-dojcenske-m...

tanja61 • 1d • 23. jún 2008 o 19:26
bambusko:vdaka pozrela som si to 😉

tanja61 • 1d • 23. jún 2008 o 19:44
a aky je postup hlavne v noci aby ste mali vzdy po ruke UM a aby bolo este teple ak sa drobec zobudi?dakujem 😉

julova • 1d • 23. jún 2008 o 19:51
tanja - no pri UM vies podla davky, kedy treba podat dalsiu - aby sa neprekrocila celkova davka na 24 hodin...tak aj v noci budes vediet, ze o tolkej a tolkej treba dat UM...tak kym sa maly preberie na papu, uz budes mat mliecko pripravene 😉...tak sme my fungovali asi do 3,5 mesiaca a odvtedy prespinkame celu noc 🙂

a co sa tyka dojcenia - tak nam detska Dr. v nemocnici povedala, ze velmi dobre je vydrzat pol roka a potom je optimalne dojcit rok...ze uz potom to nie je potrebne, lebo to dietatu uz tolko neda...to prezentujem len jej slova 😉...tak si vyber..

julova • 1d • 23. jún 2008 o 19:52
a parkrat sa stalo, ze som si UM pripravila a mala sa mi zobudila az o tri hodiny nez som si ja myslela ze sa zobudi 😀...tak som to pripravene vyliala a pripravila dalsie...neviem...ale nikdy mi v noci neplakala od hladu 😉...pripravis to za par minut a v polospanku jej na tych par minut postacila dudka, kym som dosla s mlieckom 🙂

tanja61 • 1d • 23. jún 2008 o 22:13
julova:no ano ale mlieko zalievas prevarenou vodou no a kym pripravis a vychladne tak to trva dlhsie nie? 😅

pietra • 1d • 23. jún 2008 o 23:39
tanja, ja si prevarim vodu dopredu. Na noc som ju davala do termosky, do davkovaca namerala presne mnozstvo UM a potom priprava mliecka bola parsekunodovu zalezitostou. Z termosky naliat vodu do flasky, vsypat z davkovaca um a skusit teplotu. Po par razoch som uz vedela odhadnut, ako teplu vodu mam dat do termosky, aby mala v noci akuratnu teplotu

julova • 1d • Včera o 06:48
tanja - no citam ze si v zahranici...ale ja tu u nas pouzivam Lucku uplne neperlivu a ta sa nemusi prevarat 😉...takze iba zohrejem do potrebnej teploty...takze mliecko je hned k dispozicii....ale keby si musela prevarat, vyries to ako pise pietra - termoskou 😉

tanja61 • 1d • Včera o 16:43
no ano tu vodu ako lucku nepoznaju asi preto lebo voda je tu bez chloru takze staci ju len prevarit no ale skusim ako pise pietra,vdaka 😉

julova • 1d • Včera o 16:53
ale hlavne Ti prajem, aby ste coskoro prespinkali celu noc a nic taketo si uz riesit nemusela 😉

lyongirl • 1d • Včera o 17:23
tanja, ja to robím tak, že mám prevarenú a vychladenú vodu dopredu nachystanú, naliatu do flašiek, mlieko v dávkovači a keď drobec pýta, tak šup flašku na 20 sek. do mikrovlnky, nasypem mlieko s dávkovača a je to. Ale ja už nepreváram, ale dávam vodu z filtračnej kanvice 😉

tanja61 • 1d • Včera o 22:57
dnes som skusala davat malemu UM ale nejak mu neslo vypil asi 20ml a ostatok som dokojila je to normalne?do mlieka som mu sice dala lyzicku medu pretoze kasle a znama mi hovorila ze to mam skusit do tepleho mlieka je mozne ze kvoli tomu medu nechcel?

bambusko • 3d • Včera o 23:13
tanja, dlhsie kojene deti niekedy odmietaju um, obe nase dievcata z um napinalo, prvykrat ho ochutnali ako 1-rocne. ked som to ochutnala ja 😒 tak som im ho uz nedavala . a to som skusala 3 rozne druhy ☹

annag • Včera o 23:47
mám 2 deti, 5 ročnú dcérku som dojčila 26 mesiacov, synčeka mám skoro 2 ročného, dojčený bol 20 mesiacov, teraz čakáme tretie. Pokiaľ som dojčila, žiadne iné mliečko nedostávali. Po ukončení dojčenia som opatrne prešla na kravské, lebo umelé absolútne odmietali. A v noci som im nikdy nedávala mlieko, len vodu. To, že sa ročné bábo dožaduje piť je podľa mňa len kvôli dojčeniu a doterajším návykom. Nie od hladu. Od smädu mu stačí voda, a kvôli nej sa bábo radšej ani budiť nebude 🙂 . skutočne, obaja sa mi odstavili prirodzene, v priebehu jedného dojčenia, a o pár dní bez problémov prespali celú noc (veď tá voda ozaj za budenie nestojí). Či skúšať umelé mlieka po prvom roku alebo dať kravské je na zváženie, ide hlavne o to, čo dieťatku a jeho brušku vyhovuje, ale zdravé dieťatko v druhom roku života už má mať takú pestrú stravu (jogurty, mäso, zelenina ...), že mlieko je už len súčasťou zdravej výživy, nie najdôležitejším prvkom a podľa mňa netreba dôležitosť umelého mlieka v tomto veku preceňovať, hoci lobing výrobcov nás o jeho potrebe z každej reklamy neustále presviedča.

tanja61 • 1d • Dnes o 13:42
a je mozne ze vcera nechutnalo a dnes bude? 😉 😀 alebo mam uz hned vymenit znacku?

zuz11
25. jún 2008

martina46 • 1d • Dnes o 17:19
Tanja61,
skús ešte pár dní počkať, ponúkať. Veď to môže trvať aj dlhšie, než si bábo zvykne.
Julova,
vážne sa nemusí neperlivá lucka prevárať? To by bolo super. Ja som malej zatiaľ ponúkala vodu z vodovodu, tá ale čudne chutí prevarená ☹

tanja61 • 1d • Dnes o 17:35
no skusim ponuknut este par krat ....

tanja61
25. jún 2008

a ako je to s maslom pre 11mesacne deti?ja by som povedala aj ze vsetkeho vo velkom mnozstve skodi 😒

jajjjjka
30. dec 2008

ja davam bebu,ale musim mala som emboliu pluc takze neviem co tu pisete nie kazda matka ma dobre mlieko

dididi30
30. dec 2008

tanja maslo sa moze, v norme, neprehnat 😉
tiez uvazujem, ake mliecko mu dam, lebo obycajne kravske nie, nastopro, nieje zdrave 😒

agalia
15. dec 2009

Toto je uz stara tema no ale skusim, ci niekto poradi - budem fakt rada!
Syncek ma 14mes., je kojeny - ale teraz uz len 2x - rano+vecer, nie je nejaky extra zavisly - tak dufam, ze odstavenie nebude problem (mozno som optimistka)
po zime by som ho chcela odstavit - ale mam obavy ako prejst na UM
- teraz je ranajky+desiata+obed+olovrant+vecera - a k tomu +2xkojenie - tak teraz neviem, dat mu to UM namiesto ranajok?
- a ako mu to podavat, on celkovo VELMI malo pije - tak co ked to nebude chciet z poharika (na flasu s cumlom ho urcite nechcem ucit)?
- poradite nejaku znacku UM? pripadne ake mnozstvo by mal vypit? a kolkokrat za den?
dakujem hladala som odpovede tu na MK ale nic som nenasla,
budem vdacna za akukolvek radu

nikollette
15. dec 2009

... 😕 😲 ....
že kravské krabicové mlieko polotučné od 2 týždnov života.
ja žasnem 😕 😝 😖

murinka
15. dec 2009

dcera bude mat 9 mesiacov a sme uz zufali z toho mnozstva mliek,ktore jej odporucaju lekari a vobec ani nepribera a navyse v poslednom case ma aj rozne ine traviace tazkosti ☹ viem,ze to nie je spravne ale mozno o mesiac prejdeme na kravske mlieko krabickove-dufam ze vsetko bude ok 🙂

agalia
15. dec 2009

a aku znacku UM ste skusali?

paola.o1
15. dec 2009

Agalia ja ti odporucam skusit mlieko Hipp, Aj tu na konovi je o nom tema a ani tam tusim nikto nepisal, ze by nejakemu dietatku nesadlo.... Je fakt dobre. A ja som to na zaciatku robila tak, ze som vo flasi zmiesala UM s MM a postupne sme presli na ciste UM....

tynushqa
15. dec 2009

ahoj murinka,
robila Vam dr. krvne testy? lebo nepriberanie moze byt aj nedostatkom zeleza, alebo to moze byt a z ineho dovodu. A po pol roku uz deti vela nepriberaju. Alebo ti chudne? Ake mlieckasi jej davala? poslali vas aj na gastro?

Agalia my papame mliecko rano a vecer, mala nevypije vela, niekedy len 100 ml, niekedy aj 200. Vzdy jej urobim 210 ml. Co nedopije vylejem. Mliecko pijeme s Avent flase, k tomu je take sosatko, takze to nie je cumel. Papame Nutrilon, malej nerobil prechod problem. Ja som prestala dojcit kvoli hryzeniu a celkovo mala mi zacala odmietat prsnik okolo 10 mesiaca. Nutrilon sa najviac podoba MM. Ja som ale aj tak chcela kojit aj do 3 rokov 😉.

zoeno.1
15. dec 2009

ahoj agalia,mala sa mi odstavila od MM ,ked mala rok aj 3 tyzdne,doma som mala jedno balenie Hami,v pohode ho pila,potom som jej vyskusala Bio Babylove a uplne v pohode tiez,takze sme pri nom zostali,papa ho rano 210ml a vecer 240ml...tiez rozmyslam ci jej jedno mlieko zrusit a dat normalne jedlo,no neviem 😕 ked som ju len kojila,tak rano po kojeni este spapala ranajky (napriklad chlebik s niecim+acidko),no ako pije UM tak nechce,asi ju dost zasyti.flasu s cumlom nepozname,davam jej ho do avent hrnceka s tym sosacikom a ja som jej to UM vobec nemiesala s MM,nebolo treba 😉

murinka
16. dec 2009

tynushqa-krvne testy nam robili naposledy ako 3-mes.dcera nechudne ale za mesiac pribera len po 1Odeka.na gastre sme boli-najprv nam dali bezlaktozove mlieko a teraz kalorickejsie mlieko Infantrini,ktore jej nerobi dobre ☹ 😒 😖

agalia
16. dec 2009

Dakujem velmi pekne kocky,
vy o tom pisete tak v pohode - no neviem, on totiz nechce vobec pit ani z poharika ani zo sosacika (aj ja mam avent poharik) ale nic moc, mudr. mi vravi, ze mu asi staci MM, tak sa obavam ho odstavit ako to zvladne
a mam aj trosku psychologicky problem - ze prejst na umelohmotne mlieko - neviem preco...

zoeno - prosim ta a cim sa odlisuje BIO UM od NE-BIO UM? Tiez by som radsej zacala asi bio - no radsej sa pytam?
A este to mam kupovat to mlieko nejako podla veku? A ako sa to vlasnte "zaraba" s vodou? teplou?

Diky este raz pappaaaaaaa

zoeno.1
16. dec 2009

agalia to bio znamena,ze neobsahuje konzervacne a farbiace latky ako aj umele aromy a je vyrobene v ekologickom polnohospodarstve....toto tam je aspon napisane 🙂 ano,UM sa kupuje podla veku,mas to na kazdej krabici napisane od ktoreho veku sa odporuca.zaraba sa s prevarenou horucou vodou 😉

pisem o tom preto tak v pohode,lebo u nas to tak bolo,no co ti budem klamat 😀 kazde dieta je ine,to vieme vsetky,niektore to znasa v pohode a niektore nie....ale neboj vsak do puberty ho hadam nebudes kojit 😀 ale nie,len to nesil,pisala si,ze ho chces odstavit az po zime,takze nejaky cas este mas,po zime bude starsi,zatial si to uzivaj...nezabudni,ze s odstavenim musis byt aj ty vyrovnana,lebo maly to vyciti 😉 ja som bola uplne v pohode,ked som jej dala Um,v podstate ho zacala pit zo dna na den a az potom mi to prislo tak luto,ze uz nekojim a ze jej to ani nechyba 😅 maly ti nic nepije cez den?ked pises,ze ti odmieta pit z poharika aj zo sosacika

agalia
16. dec 2009

ahoj zoeno,
no vdaka si zlata - ja viem tie otazky boli take laicke 🙂 ale fakt s tym nemam ziadne skusenosti
ale hej vypije ale tak 1-2dcl a aj to hned sermuje rukami ze nie nie a to sme uz vyskusali vsetky druhy poharikov ☹
snazim sa mu davat "tekutiny" do stravy ale aj tak viem ze je to slabota - tak mam z toho celeho trosku obavy
a ak sa smiem spytat, ty si preco odstavila?