Akým umelým mliečkom začať od 7. mesiaca?

zuzana1981
27. feb 2008

Akym um by som mala zacat , mala bude mat 7 mesiacov . Zacat 1 alebo prejst na pokracovacie , ja som pocula ze treba zacat zaciatocnym ? Ako je to ?
Dakujem

susik77
27. feb 2008

myslim, ze pokracovacim...1 nesplna poziadavky v 7.mesiaci...

alami
27. feb 2008

určite pokračovacím, podľa veku dieťaťa

bobulka34
27. feb 2008

no radsej sa porad, pokial chces nutrilon skus napisat na linku nutrilonu, tam odpoveda taka seriozna pani. www.nutrilon.cz, alebo sk

ja osobne by som asi jednotku nedavala, pokial si kojila a uz chces dokrmovat umelym tak daj rovno dvojku, mozno postupne striedat s kojenim. ale to je len moj nazor, pretoze pri jednotke a prechadza na dvojku postupne kazdy den o jednu davky jednotky menej a dvojky viac.

dominica
27. feb 2008

zuzana, ja som tiež počula tak jak ty, teda doktorka mi tak hovorila, že začat treba 1 aj keď je dieťa vačšie, ale keď prišlo čo k čomu, tak som sa zabudla opýtať a baby tu vo fóre mi poradili tiež tak, že začať tým, čo prináleží na vek a malý bol v pohode. Dostal francúzke mlieko 2, pije už tretiu krabicu a popritom sa snažím ešte kojiť.

andrea78
27. feb 2008

aj ja viem o tom, že treba začať vždy 1, niekolľko dní, aby si žalúdok zvykol a potom postupne k tomu pridávť 2 po odmerkách

no baby bežne dajú hned2, alebo aj pri prechádzaní z UM1 na 2tiež rovno spravia celú dávku a nekombinujú to, tak neviem, čo je lepšie, lebo každý ti povie iné 🙄

pietra
27. feb 2008

podla mna by si mala zacat 2, lebo 1 nepokryje vyzivove naroky v tomto veku. Ale skus zavolat na tu info linku, co radila bobulka, ja som tam uz tiez volala, su velmi ochotni

zuzana1981
autor
28. feb 2008

dakujem

jahodka11
28. feb 2008

zuzanka, ja by som mozno poradila, ze ak mala pekne rastie a ma dobru vahu, mohlo by stacit mliecko 1, netreba zbytocne davat hned 2, ale radsej sa porad s doktorkou 🙂

susik77
29. feb 2008

baby mne to nepripada ziadfna veda, vobec by som sa nezaoberala postupnym pridavanim, ved je to len um, nie liek 😎 ja som presla zo dna na den a mala bola uuplne v pohode. ani nepoznam ikoho, kto mal s tym problemy.mala si to ani nevsimla

maca793
5. apr 2008

od 7 mesiaca treba dávať už 2 pokračovacie mlieko. a od 12 mesiaca 3.

kutina
6. apr 2008

Ahojte babky.
Môžte mi prosím poradiť
Mna asi porazíííííí z našej malej . Úplne sa jej otočil spánok. Tento posledný týžden bol hrozný. Od utorka sa budí každé 2 hodiny a včera každú hodinu bola hore. Som ako vygracaný rezanec. Neviem čomu to mám pripísať:
a.) zuby
b.) Naty cez deň dosť odmieta príkrmy, zje tak cca50-80g ako kedy....no tak či nie je v noci hladná ...totiž vysí stále na cicke ..že či sa v noci nechce dotlačiť

ako to riešiť?

najhoršie je , že odmieta aj fľašku, kaša jej vôbec nechutí, to reve ako tur, ked jej ju dávam, zje 3-4 lyžičky a sme skončili