Alergia na kravské, sójové mlieko. Dá sa jej zbaviť?

mywiel
2. sep 2009

Kamaratka ma 2,5 rocné dievcatko a mysli si, ze je alergicka na kravské mlieko a sojové mlieko a ryzové odmieta nechuti jej. Je fakt dolezité aby kvoli kalciu mali deti pravidelny prijem mlieka ci je to len zastaraly nazor lekarov, lebo su krajiny ked deti iné ako mm nepoznaju a prospievaju. Mate s tym skusenosti da sa tej alergie zbavit ci to bude mat dozivotne? Dakujem.

erikasadek
2. sep 2009

mywiel, ahoj, ja ano... josh je alergik....

takz tema uz tu je;;;;

mozem ti povedat ze su specialne, mlieka pre deti.. vola sa neocat.. je to na rastlinnej baze, ale je to pre silnych alergikov je drahe, ako fras, ale je na lekarsky predpis.....
je to aj pre deti ktore tazko viazu vitaminy a mineraly s normalnych mliek....

ako si mysli ze je alergicka, vatsinou sa alergia prejavuje , este ked su male deti a mizne do 2 rokov sama...
ake ma priznaky.???

laura73
2. sep 2009

moja mala ma alergiu/netoleranciu na kravske mlieko. sojove jej tiez nerobilo dobre. stale mala ekzem. ryzove to same. skusala som aj kozie, stale sa osypavala - vraj ak je alergia na kravske, je tam skrizena reakcia aj na kozie a sojove... v prahe na alergologii mi povedali, ze sa nic stane, ak bude bez mlieka. je totiz aj bez mliecnych vyrobkov a to mala len rok, ked mi konecne potvrdili moje podozrenie. zijeme v taliansku, a nas osetrujuci primar mi povedal, ze mi teraz v lete neda ziadne vitaminy, pretoze telo si berie vapnik a vitami D zo slniecka. az ked pride jesen, co bude tak koncom septembra, mam sa ohlasit a predpise mi vitaminy. inak, videla som vela deti, ktore od narodenia nemohli mlieko a nemal to ziaden vplyv na ich vyvoj kosti...moja mala moze z mliecnych vyrobkov jedine parmezan, ktory je vytvrdnuty viac ako 36 mesiacov. skusali sme aj jogurt, ktory ma ine zlozenie, ako normalne mlieko, ale nerobil jej dobre. inak, citala som vela clankov ohladne krav.mlieka a nie je az tak nevyhnutne, skor viac skodi - clovek je jediny cicavec, ktory prijima mlieko inych cicavcov a konzumuje mlieko aj ked uz je schopny jest ine veci... mrkni sa semhttp://www.zdravie.sk/sz/510/t21927/p1/Je-zdrav...

mywiel
autor
2. sep 2009

Erika len také ze mlieko odmieta a na biorezonancii jej to jedna zistila, ale ci je to pravda? No a ma lisaj po tele ale to asi s tym nema nic spolocné.

duska1122
2. sep 2009

ahoj ja som ako mala bola lergicka na kravske mlieko tak mi davali kozie. to bolo v pohode nemala som na neho ziadne reakcie. to co pise laura je pravda o tom ze ked nepiju deti mlieko nema to vplyv na kosti ale ja by som sa bala neskorsich nasledkov ako osteoporoza....

saska.t
2. sep 2009

mlieko dieta pit nemusi, staci ked bude papat dostatok mliecnych zakysanych vyrobkov, ktore mozu aj alergici 😉 syry atd. to dostatocne nahradi mlieko 😉

erikasadek
2. sep 2009

TO ze ma lisaj moze byt.; ono , vatsinou to potvrdia testy..
ale asi jej telo ,prirodzene odmieta to , co mu skodi;;;
na jej vek, moze pit aj ine, mliea, napriklad mandlove.. stranse chutne, a plne , vitaminov, a calcia;..

saska, mozem ti povedat, ze ak je , ze dieta, nemoze pit nic , mliecne, ani v susenej forme; teda treba pozerat aj balenia, ci nie je, nic mliecne, aj v susenej podobe..to neznamena, ze ked nereaguje, vonkajsie, ze nereaguje v krvy.....; a to je dolezite pri alergiach!!!

to ze mlieko , je velky biznis, uz vieme davno..
ano v krajinach kde sa nepije mlieko , dokonca neexistuje, osteoporoza;; skor naopak, je v krajinach , kde je , vysoky podiel, konzumacie;; nie je to paradox... 🙂

vlasta23
2. sep 2009

taky vim, ze mliko se nemusi. Spousta syrove zeleniny ma dost kalcia, ale ze slunicka kalcium mimi nedostane 😕 😀 😀

mywiel
autor
2. sep 2009

To urcite nie iba ak vitamin D... 😀 😀 😉

ada085
2. sep 2009

moja mala ma alergiu na mlieko a dokonca aj laktozovu intoleranciu-obe hranicne hodnoty. tak mna to dlho trapilo, dr.vravela ze mam davat ryzove, pohankove alebo sojove mlieko. ani jedno jej nechutilo. vobec mi nepila. po mesiaci skusania sme narazili na ovsene mlieko-ale nie praskove, alnatura. to jej velmi chuti. ale aj tak jej na noc davam sojove obohatene o kalciu, nakolko v tychto nahradach mlieka chyba. vraj este v bielej kapuste, cvikle je vela vapnika. neviete v com este? a kolko toho treba denne skonzumovat, aby mala potrebnu dennu davku?

angelik
2. sep 2009

aj niektore sojove byva obohatene o vapnik, a alnatura ma aj ryzove (ale nie praskove)
inak tu je vela informacii http://www.potravinova-alergie.info/clanek/vapn...

nikolet02
2. sep 2009

aj môjmu synovi zistili v 8rokoch,že je alergik na mlieko 😖 mlieko mu vôbec nechutí,jogurty len actívie a syry má rád,tie som obmedzila 😒 ,ale je pravda,že sušenému mlieku sa človek nevyhne,napr.v napolitánkach,čokoládach a v iných produktoch je 😖 kúpila som mu sójové jogurty ochutené+sójové mlieko-sušené aj klasické zarobené,sójové tyčinky,tak uvidíme po polroku,aké budú krvné testy 😝

lilithka26
25. okt 2010

@ada085 ahoj, prosím ťa a kde kupuješ to alnatura ovsenné mliečko? ja som alnaturu videla iba v dm drogerii, malej od nich velmi chutia čaje. A tvojej malej nechutili umele mlieka? Mne mala nevypije žiadne umelé mlieko. Neviem či má alergiu, lebo jogurty, kaše a pudingy, syry miluje.

luthien.k
25. okt 2010

@lilithka26, prodávají ho v DM drogerii, stejně jako rýžové přírodní a s vápníkem. Kdyby měla alergii, projevilo by se to zřejmě i jinak, než nechutenstvím, třeba ekzémem, trávicími potížemi, dýchacími potížemi...
@nikolet02, pokud mu zjistili alergii v osmi letech, tak prognóza není bohužel dobrá, protože po šestém roce věku je velmi malá pravděpodobnost, že alergie vymizí, pomalu bych se začala smiřovat s bezmléčnou dietou... Veškeré mléčné výrobky mu tu alergii navíc budou udržovat, i kdybyste brali v potaz tu malou naději, že se jí zbaví, tak tím ji doslova pohřbíte. Takže žádné jogurty, sýry, ani to skryté mléko, bohužel, je to tvrdé, ale je to tak.

Jinak pozor na to, že cca 50% dětí, co reagují na BKM, reagují na sóju a cca 90% z nich reaguje na mléko kozí a ovčí (a samozřejmě výrobky z nich).

luthien.k
25. okt 2010

http://www.osteoporoza.cz/vapnik-v-potravinach

Tady je taky vápník v potravinách, v mléčných věcech to vypadá rádoby dobře, ale je z nich hůře vstřebatelný, než třeba z máku, zeleniny atd.

kamka_baranova
3. sep 2012

moj syn ma potvrdenu alergiu na BKM fungujeme na ryzovom, kozom a skusali sme uz aj ovcie jogurty, toto mi toleruje bez problemov

kamka_baranova
3. sep 2012

a este kupujem pohankove mlieko a ovsene, bud v DM alebo BILLA, v B. maju aj kozie

smejo111
29. jan 2014

@ada085
@kamka_baranova baby chcem sa opytat, aj ked diskusia je uz trosku starsia, sojove mliecko je vraj silny alergen, nemali vase deti z neho nejake prejavy? ja som ho skusala a ma z neho paradne stipe jazyk a pali v hrdle ako ked jem jablka a to mam potvrdenu potravinovu alergiu, ci radsej skusit pohankove a ovsene ?lebo ked budem varit tak spolocne aspon pre nas obe a malej sa ho prave preto bojim davat

kamka_baranova
6. feb 2014

@smejo111 soja je velmi silný alegén, ja odporúčam radšej ryžové, pohánkové, ovsené, na dezerty äpudingy) je výborné mandlové, makové (najlepšie je asi si skúsiť vyrobiť aj doma napríklad mandlové, makové, ryžové).... ja som preto sojové dala len pár krát, pozor pri varení s ryžovým, nezhustne 🙂 x-krát som skúšala puding z ryžového a nikdy mi nezhustol, tak som to aj vyhodila

smejo111
6. feb 2014

@kamka_baranova dakujem krasne sojove jej aj tak nechutilo tak sme na mandlovom ale mam kupene ovsene a ryzove idem teda skusat 🙂

kamka_baranova
7. feb 2014

@smejo111 za máličko, keby ťa ešte niečo zaujímali, kľudne píš 🙂 pekný víkend

tomino29
26. mar 2014

Kupovat taketo alternativne formy mlieka moze byt dost financne narocne. Ja pouzivam MioMat uz dva mesiace a je to fakt super rychla zalezitost a mlieko si spravim prakticky z hocicoho 🙂

kikuska1985
1. apr 2014

Ahojte...poprosím o radu. Moj malý má rok a pravdepodobne bude ma alergiu na BKM. Doktorka na gastre nam kazala vyradit mliečne výrobky a jeho umele mliečko nahradit sojovým. Ale sojove davat nechcem. Myslite si že mu možem dat mandlove? Bojim sa či ho ryžové nebude totiž zapekať :/

julkav22
31. júl 2014

ahojte chcem sa spytat , kedze sme presli z kravskeho na ovsene mliecko , kt, robim doma, lebo to od alnatury sa nam zda velmi umele , tak som doma spravila ovsene mliecko a maly ho ma velmi rad ...ale k teme , kolko moze vypit toho ovseneho mliecka? lebo on je mlieckar , mlieko mu velmi chuti , maly bude mat 22 mes. Dakujem

emily.s
31. júl 2014

Človek mlieko nepotrebuje vôbec. Mlieko cicavcov (krava, koza, atď.) slúži na výživu mláďat, rovnako ako u človeka materské mlieko.
V časoch dávno minulých bolo kravské a kozie mlieko považované za výborný zdroj vápnika a do dnešného dňa sú ľudia presvedčení, že je konzumácia mlieka potrebná. Nie je to pravda. Mlieko síce vápnik obsahuje, ale ľudské telo ho nevie zúžitkovať.
K tomu, aby sa vápnik dostal do kostí, je potrebný vitamín D a vitamín K. Bez vitamínu D sa vápnik z krvi nevstrebe a bez vitamínu K sa nedostane do kostí.
Zdroje vápnika:
zelená zelenina - brokolica, každý druh kapusty, špenát, šalát... hocičo, čo má tmavozelené listy
mandle
mak
ryby, hlavne sardínky a losos
broskyňa
pomaranč
datle
strukoviny

Zdroje vitamínu D:
ryby
vajcia
huby

Zdroje vitamínu K:
slivky - sušené
ružičkový kel
uhorka
zelená zelenina- rovnako ako pri vápniku