Beba 1. Zohrievali ste ju opätovne? Koľko vydrží stáť materské mlieko?

miranda04
23. apr 2009

chcem sa opytať-malú sme začali prikrmovať s bebou.na obale je napísané-spotrebovať do 14 dní od otvorenia-a-opätovne neprihrievať ak dávku na raz nespapa-dodržiavali ste to?a ako dlho môže stať odstriekané materské mlieko? 😝

paola.o1
23. apr 2009

ahoj, ja som do 14 dni nespotrebovala, lebo tiez som len prikrmovala, ale nevyhodila som to, spapali sme to aj neskor. ale zarobenu davku som neprihrievala, ked nedopil, vyliala som a odstriekane mlieko som mala v ladnicke max 24 hodin, ked to nespapal dovtedy syncek, putovalo do misky psikovi 🙂 a ked som isla na dlhsie von, do malej termosky som si dala horucu vodu a do flasky UM a vonku som mu to namixovala, zarobenu davku som nikdy dlhsie neprenasala.

tamilla
23. apr 2009

Ta termoska je osvedcena aj u mna ale prikup si davkovac na UM, ma to avent bezne v lekarni. Su tam priehradky na tri davky a je to super, nie len ked niekam idete, ale aj na doma si pripravit a ked babo place a ratala som sekundy bolo to super. Niektore ine znacky mliek pisu ze sa ma skonzumovat napr. do hodiny. Mne manzel skor ako ide do prace vzdy zarobi pre malu davku mlieka a da do chladnicky. Ked sa do pol hodinky zobudime tak to len zohrejem a hotovo. Aj ked teraz mi asi napise strasne vela mamiciek ze to je zle, ale nastastie nic sa nedeje a mala nemala ziaden problem. Ale ked uz raz nieco nedopila tak som to potom vzdy vyliala.

zuza.m
23. apr 2009

na každom mliečku je pisane že sa nesmie prihrievat a pritom v nemocnici s tym enmaju problem .dali mi flašu ked maly nechcel povedala nechajte si to tu a ked bude chcet prihrejeme vam to.tak že až taka veda z toho asi nieje.ja som to robila malo.väčšinou vždy vypil a ked niečo nechal tak som to vždy vyliala lebo to na druhy raz bolo malo a nechcela som miešat zo starym.ale ked som niekde išla tak som mlieko zarobila ešte doma.urobila som ho horuce a dala do termosky.po troch hodinach bolo akurat na pitie.nikdy mu nič nebolo z toho.materske som tiež nechala maximalne 24hodin.to som sa bala aby sa to nahodou nepokazilo.

paola.o1
23. apr 2009

no ja som rodila v rakusku a tu uz v porodnici mi prizvukovali ze nech neohrievam druhy krat a neskladujem, neprenasam dlho uz zarobene UM aj MM a to iba preto, ze ked take mlieko dlhsie stoji v tej flasi, ze hned sa v nom zacnu mozit vselijake bakterie, aj ked dodrziavam cistotu a sterilizujem a tak. ze to je proces v mlieku a to neovplyvnim, tak som na to davala bacha aj davam🙂

ssllaavvkkaa
24. apr 2009

ahojte, tiez prikrmujem BEBou, a pytala som sa v lekarni, ze za 14 dni nespotrebujem, tak mi potvrdila, ze ak je to v suchu a dobre skladovane, tak to nevadi

a k prihrievaniu, ja davam iba vecer, a napr. maly zaspi hned po kupani, tak potom ponorim zarobene mlieko vo flasi do teplej vody ale to iba tak do 2 hodin, dlhsie by som uz neriskovala

mamina01
24. apr 2009

Tym, ze to obsahuje probiotika, tak to velm ineohrievaj, ale inak si myslim, ze neni problem spotrebovat aj po 14 dnoch. Vydrzi dlho, lebo decka su z toho napapane 🙂

lucia1004
24. apr 2009

Ahojte, len tak naokraj, nie je tu niekto z BA alebo okolia, kto by odo mna kupil jednu krabicu Beby 1 - neotvorenu - za 3,3 eur? je mi luto ju vyhodit a nevyuzijem ju uz. Osobny odber niekde v BA alebo Stupave. Dakujem.

mata642
2. máj 2009

Ahojte ja som davala nutrilon a tam bola doba spotreby mesiac a ked sa zarobi davka tak do 2 hodin spotreba a tiez neohrievat ,ale stalo sa mi ze mi mala zaspala a nezjedla tak som to do 2 hodin ohriala a dala jej dojest,nikdy jej nic nebolo ani zle ani nevracala...dokonca som si do mesta zarobila do studeneho mlieka a potom si to len dala ohriat niekde v obcerstveni a nikdy nebol problem...ale viac ako 2 hodiny nikdy..podla mna to vyrobca musi uviest aby ludia nerobili to ze dlho skladuju zarobene mlieko ale do 2 hodin sa podla mna nema co stat a zase ked mi dieta zaspi a stavalo sa to casto tak nebudem peniaze dole odpadom liat,a to doslova..to je moj nazor..ahojte

mimi211
23. mar 2017

Ahojte mamičky,
prosím Vás tie čo ste dokrmovali BEBOU HA 1 v akom pomere ste to dávali. Ak sa riadim návodom, tak mi to malý celé nevypije a vygrcká. Drobec má 8 dní. ďakujem