Beba 2 od ukončeného 4. mesiaca. Kto na ňu ešte prechádza?

mataaaaa
11. feb 2009

Mala je na UM uz od svojho 2tyzdna, a teraz mame prejst na 2-jku, no viem, ze Beba 2 od 4.mesiaca sa da velmi tazko zohnat.. u nas ju nemaju ani v Dm-ke, ani v Bille.. je tu nejaka mamina, co tiez presla, alebo len prejde na UM od 4.mesiaca???

jannicka
11. feb 2009

ahoj. my sme presli na dvojku az v siestom mesiaci, dokina vravela ze kym mu staci jednotka tak ma cas. pouzivame vsak HA, tak neviem ci v tom je rozdiel.......... bebu mavaju aj v lekarni, ak mas nejaku blizko domu vzdy si mozes objednat ked sa vam uz bude minat na druhy den ju mas tam 🙂

emita
11. feb 2009

my sme tiež mali jednotku do 6. mesiaca a na dvojke sme ešte stále hoci od 10 mes. je 3-ka ale ešte máme zásoby tak papáme dvojku. radšej prejsť na vyšší stupeň neskôr ako skôr 😉

regsil
11. feb 2009

Ahoj, nám doktorka už vopred povedala, že dvojka sa v súčasnosti odporúča až od šiestich mesiacov, pokiaľ dieťatku dovtedy stačí jednotka.

nelinka79
11. feb 2009

ahojte my sme na cisto UM - Humana AR od druheho mesiaca. chcem sa spýtat ci ste niekto davali instantnu kasu od 4 mesiaca alebo radsej pockat ?

cessy
11. feb 2009

ja sice kojim, ale viem ze svagrina tiez davala bebu 2 az od siesteho mesiaca, preco chces zacat tak skoro???? a ked nikde nezozenies skuz objednat cez net....aj to je moznost...

lucinda251
11. feb 2009

ahojte, my davame kasicku Nutrilon od stvrteho mesiaca, a malinky prespi skoro celu noc.. Nam tiez dr. povedala, ze dvojku staci az od siesteho mesiaca.. TAk cez den davame Nutrilon HA jednotku, a vecer pred spanim davame kasicku..

bianca
11. feb 2009

mataaaaa nasa mala je tiez na Bebe ale na HA1 a na 2 budeme prechadzat od ukonceneho 6 mesiaca

nelinka79
11. feb 2009

lucinda ... takze cez den dávas iba mliecko a vecer das iba kasu alebo po kasi aj mliecko? mne mala prespi celu noc bez problemov ale keby bolo po jej tak ona by jedla tak dva krat za den a je vybavená. proste je slabí jedak a tak som myslela ci by nam kasa trochu nepomohla aj v priberaní.

lucinda251
11. feb 2009

my davame cely den len mliecko. a vecer ked ide spinkat, tak len kasu a po nej uz nic.. Lebo kasa je dost syta, tak staci.. My sme len teraz zacali, asi tyzden, a zatial je to dobre, a dokonca sa Kubkovi aj stolica upravila.
KAsicka troska pomoze aj v priberani.. Nas Kubo by zase zjedol aj nas.. 😀

nelinka79
11. feb 2009

ked bude mat kaja 4 mesiace tak to vyskusam ze co povie 😉 u nas je to tak ze ja musim cez den kaju terorizovat s jedenim..

lucinda251
11. feb 2009

😅 😅 😅 a kolko vazi?
Lebo nas ma 9,8 kg!!! A 68 cm.. A to sa snazim ho zabavat, aby nemyslel na jedlo.. chodime na 3 hodinove prechadzky, aby papal tak najmenej po troch hodinach.. 🙂 Nie ze by som mu nedopriala, ale nevladzem ho nosit... 🙂

dzanka3
11. feb 2009

no my sme davali bebu 2 od 4 mesiaca....ako bolo na skatuli...ale zrazui v jeho 5 mesiaci som kupila bebu2 kde bolo napisane ze od 6 masiaca...??????no kto sa v tom ma vyznat????
tak asi sa nicnepokazi ked az od 6 mesiaca bebu 2 😵

lucinda pekne mieri. 😨
aj my sme tak mali - a davala som donemoty cajik aby vydrzal a nepytal zas papat 😅
a teraz ma 9780g a 74cm.....v 6 mesiacoch tak mal.....
ono to potom uz tak nepojde ako sa bude otacat a teraz uz lozit...

nelinka79
12. feb 2009

lucinda tak nase miery su 5730 g a 62 cm... co su celkom v pohode ale to jedenie u nas je ako za trest.. ked som sa riadila podla malej tak mi jedla tak 3-4 krat za den a v noci som ju musela budit aby jedla. teraz jej davam kazde 3 hodiny a to nam vychádza 5 krat cez den ale aspon ju nemusim budit.

tasha8
12. feb 2009

lucinda to verim, ze sa snazis aby Ti vela nepal, my sme mali cosi ze 10kg v 6-tich mes. 😉 ale zase nemozem sa cudovat pri startovacej vahe 5kg 🙂 ja som z tohto pocka na nervy...minuly tyz sme vobec!!! neboli von lebo prsalo a teraz zase vietor strasny a tak...tak ked sme doma tak sa mu musím stále dáko venovať a zabavat ho aby nemyslel na jedlo...horsie je to v noci, to by zjedol aj mna, neviem preco ale na vecer ho chytia take vlcie hlady...cez den sa to da, ale vecer a noc.....a to uz by sa vraj v noci nemalo vobec papat 😒

cuchre
12. feb 2009

my sme boli na 2 od pol roka...a zohnat ju v tescu, v hypernove, uplne bez problemov...dokonca aj v bille...

katarinagk
12. feb 2009

ahojte: lucinda a kasicku davas vo flaske alebo lyzickou?

lucinda251
12. feb 2009

katarinagk:
Kasicku zatial davam vo flaske, aj to nam trva polhodinu, lebo krpec sa zabava stale, a tvari sa ze vychutnava 😀
Ale o taky mesiac by sme uz mali zacat lyzickou, vraj aby sui zvykal.. Lenze teraz nie ze by som bola leniva,ale vecierka je u nas o desiatej, a zvykne papat o tej pol desiatej, a kym sa dostaneme do postele, tak mozno aj 22.15 je.. Tak neviem si predstavit lyzickou.. Tak som rozhodla ze ked uz bude sam sediet, bude papat lyzickou.

Babenky: Ja ked niekomu poviem ze moj maly ma v 4 mesiacoch 10 kg, tak kazdy na mna vyvaluje oci.. Nasa 3 rocna suseda ma 13 kg.. 😝 ale ako povedala dzanka3, ja sa spolieham ze to potom vybeha a ked zacne lozit, bude to lepsiie.. Strasne moc pribral ked sme prisili z porodnice, a v dvoch mesiacoch mal vyse 7 kg.. Ale teraz to uz ide pomalsie, comu som rada..
A to papanie v noci: Ja keby som mu v noci nedala jest, tak do rana asi spapa aj postielku.. 😀 😀 😀 Ale nastastie teraz posledne 2-3 tyzdne papa iba raz za noc. Tak to nie je take zle.. 🙂

ivana82
19. feb 2009

AHojte, zapojim sa aj ja... nas maly je vacsinou na Bebe HA 1 s davkou 15O ml vody + 5 odmerok prášku, ale v poslednom case je po papani este hladny a este si pyta, tak som to dnes povedala lekarke, povedala nam v ziadnom pripade nezvysovat davku na 180 ml vody, ale radsej ho potrapit este 2 tyzdne, pokial skoncime 4.mesiac a potom prejst na Bebu HA 2 alebo prikrmit kasickami. mame minut zasoby, ktore mame Bebu HA 1 a potom postupne miesat s Bebou 2, tiez HA. Vahu sme dnes mali 6 700 g, dlzka 62 cm.

garronne
19. feb 2009

tasha, lucinda: tak to mate peknych valibukov, a to som sa bala, ze to len ten moj je taky bugris 😀 ma 10 kg a zajtra 8m. a to sme na bebu2 presli az v 7 mesiacoch, nakolko doktorka povedala, ze je pretucnely, tak ze mu to staci.
tasha: preco myslis, ze by sa uz v noci nemalo vobec papat? ja by som bola velmi rada, keby to pochopil aj moj macko, ale jemu v noci chuti asi najviac. papa raz za noc, ale stane sa, ze aj dvakrat 😖

altea
19. feb 2009

my sme na Bebe HA od narodenia 🙂 ,od 5.mes. -beba 2HA,doteraz a chutí nam tak veľmi 😅 ,že ešte aj v noci papáme -Sofi 3x 😕 ,Samko 1-2 x 😕 .

luboslava1511
20. feb 2009

ahojte mamicky, mam 4 mesacnu dcerku. Stale sa dojcime. Ale asi uz mesiac dokrmujem na noc Sunarom, lebo bola velmi hladna, a malo priberala.tahala prsnik, vypluvala a hnevala sa tak sme nasadili UM. Teraz som vsak zacala dokrmovat iba na noc ryzovou kasickou riedenou s UM. Dost vsak z toho prdka. Tak neviem, ci jej nemam davat len to samotne mliecko a s kasickou pockat. Vsade citam ze do 6 mesiaca staci mliecko. No mne sa zda po tej kasi sytejsia, aj dlhsie prespi. Tu kasicku robim ovela slabsiu, teda redsiu nez je predpisane. Robim dobre?

danka2612
24. feb 2009

ahojte.Jakubko ma pomalicky 6.m a sme na Bebe 1 a plne mu to staci.narodil sa 4520g a merial 51cm.moja gulka.teraz vazi cca8kg a meria67cm.rano spapka kasicku to je neakych 200ml, na olovrant ked ho neprespinka tak neake ovocie,obedujeme polievocku alebo zemiakovu kasicku s meskom,ovocim,...to je tiez neakych 150 az 200 ml ale to ako kedy ked mu to chuti a priblizne po dvoch hodinach je tak hladny ze mu dam mliecko 170ml a malo by byt 5 odmerky ale ja mu dam o jednu menej a je spokojny.potom mu dam znovu neake ovicie okolo 18.00 vydrzi akurat do kupania potom smliecko 210ml s plnou davkov a pekne spinka do 5. az 6. hodiny rannej tu mu dam znovu mliecko ale len 150ml a pospinka si do osmej aj do deviatej .ja mam pocit ze malo papka,ale davala som mu viacej a casto zvracial.

dzanka3
24. feb 2009

danka a kase este nedavas?
nas Martinko sa narodil 4030g a 51cm..a pred mesiacom ked mal este 6 mesiacov mal 9870g a 74cm.....

on papa nad ranom 210ml mliecka, desiata pol vyzivky s dvoma susuenkami nestlle,
obed zeleninka obcas aj masko asi 200ml, poobede kasu mnozstvo ako je na krabici napisena...
a pred spanim 240ml mliecka zlopne....
a popritom veela cajiku hadam aj 7dcl za den....

kasu davame na vecer - lebo ked sme chceli dat na noc aby dlhsie prespal - onbol do pol noci hore....asi mu to zatazilo zaludok a nevedel spinkat.....

luboslava a najskor sme aj my davali nemliecnu kasu spolu s UM zarobenu - a davala som ju riedka cez dudel - teda tej kase len trosku......ale uz teraz normalne hustejsiu kasu a lyzickou....

dzanka3
24. feb 2009

a zabudla som ze aj polku bananu s jablkom nastruhane papa este medzi kasou a mlieckom - to mu chuti 😀

slaavka
24. feb 2009

baby mne povedali v lekarni,vraj po novom sa uz ta beba 2 od ukonc.4 mesiaca nevyraba..vraj uz len ta od ukonc.6 mesiaca..inak ani na stranke nestle uz neni o nej pisane..tak asi to naozaj uz nevyrabaju..ale este v niektorych obchodoch sa da kupit,asi mali na sklade..

mishkina
24. feb 2009

ahojte, aj my sme zacali s bebou 2 az v 6mesiaci, tak nam kazala aj pediatricka...

danka2612
5. mar 2009

si predstavte,pediatricka nam predpisala od 6m Bebu 2 a v 5 lekarnach v SNV mi povedali ze Bebu 2 AR nevyrabaju a ani obycajnu a ako si to mam vysvetlit.je to mozne .

tin007
5. mar 2009

ahojte, dostala som od vyrobcu (nestle) dve vzorky beba 2 (a 31 g) a kedze plne kojim a min. trvanlivost je iba do marca 2009, tak by som ich ponukla nejakej mamicke, ktora by mala zaujem (najlepsie z dubravky), ozvite sa mi do ip

danka2612
5. mar 2009

dzanka davame aj kasicku.zvykol si ju papkat na ranajky cize okolo pol deviatej,potom desiata jablcko alebo bananik to spapka niekedy aj 2 jablka,no obed polivocku po hodine je hladny tak mu dam mliecko cca 170,okolo stvrtej zemiacik bud s meskom alebo so zaleninkou alebo ryzu,...potom okolo siestej znovu ovocie alebo mrkvicku,o siedmej sa okupka a potom vypije 210ml mliecka a spinka od osmej do piatej a dam mu mliecko ale len 150 a znovu spinka do osmej.cajik pije strasne malo ale nutim ho.raz som mu dala 240ml mlieka tak sa pozvracal takze mu staci taka davka.ja mam pocit ze malo pije mliecka nemal by castejsie pit mlieko?ale ked mu dam medzi tym tak nevypije.s tou bebou som maximalne prekvapena ale na recept mi pise lekarka od 6m.Beba AR a toto nieje v predaji ale priberame aj z jednotky.

petrowna
16. feb 2015

baby ostalo mi trosku beby ha1 myslite ze ju mozem zmiesat s bebou ha2? ci to mam vyhodit? 🙂