Beba 3 versus Sunar 3. Ktorá varianta je lepšia?

majkuliatko
20. nov 2009

Ahojte,

viete mi niektora poradit, kt varianta je lepsia?
mala zatial pije bebu2, ale dr mi povedala, ze jej uz nestaci, mala by prejst na formulu 3 (ma 15mesiacov) a odporucila mi sunar. no tak som teraz na vazkach, ze k comu sa mam priklonit.
dakujem vopred za nazory.
pekny vecer.
m.

jankapiknova
21. nov 2009

ahoj majkuliatko
My sme tiez od narodenia na UM beba a beba 3 sa podava uz od desiatich mesiacov. Ked mal maly 11 mesiacov tak som na nu presla, niektore lekarky automaticky povedia sunar,lebo ked oni mali deti male tak bol len sunar ale ked papate bebu nieje dovod preco prejst na sunar aj ked si myslim ze ked mala nema haklivy zaludok tak by jej ani sunar nevadil. A po roku som zacala davat tiez od nestle jak beba ale je to pokracovanie pre deti od 1 roku a vola sa to Nestle Bifidus 1+. Predavaju to tam kde aj bebu maju to vzdy pri sebe ulozene. Tak viacmenej pouzivame aj bebu 3 a aj ten Bifidus 1+. 😉

libka1
22. nov 2009

ja som malej mliecka zacala striedat.. nema s tym problem, neviem ci je to OK ale nam sa to osvedcilo, v kazdom je nieco ine... dlho dlho sme pili nutrilon, zhruba do 15 mesiacov, potom sme skusili sunar, aj ten jej bral, teraz sme dopili hami, aj to jej chutilo, a akurat sme nacali krabicu beby 😅 podla mna je to v podstate jedno ked babo to mliecko dobre znasa a chuti mu 😉 som si povedala ze kazde to mliecko obsahuje cosi ine, tak jej to takto striedam, sem tam, ked vyzobre odpije aj z kravskeho, ale to len tak obcas jeden glg, ked mam ja alebo muz v pohari a ona chce ochutnat 😉 a do varenia jej uz davam klasicke kravske plnotucne od levmilku 😉

jankapiknova
22. nov 2009

libka- v podstate suhlasim, ked ma dieta dobry zaludok tak znesie kazde,netreba prehanat ale uz po roku si myslim ze nieje problem,uz dostava do zaludka vsetko mozne aj tuhu stravu... . Ja som tiez raz kupila hami hajaja, lebo maly v noci stale papa,tak som hladala nieco co ho zasiti na dlhsie,mliecko vypil ale papa stale v noci. Myslim ze take nieco nevyrobili este co zasiti našho Šimona. Ak mate niejake rady - budem rada ked mi napisete 😉

majkuliatko
autor
22. nov 2009

ahojte,
dakujem za nazory.
my sme boli plne kojene do 6tich mesiacov, potom som pomaly pridavala prikrmy. UM som jej skusila dat prvykrat asi v 13tich mesiacoch (do vtedy som ju kojila uz len vecer pred spanim). kamoska mi dala bebu 3, ale mala si z toho nechcela ani glgnut. potom sme kupili bebu 2 (na odporucanie kamosiek, kt hovorili, ze ta trojka je hustejsia a deti ju niekedy nechcu) a pomaly sme zvacsovali davky, az sme sa dostali na plnu. no a teraz mozno 1a1/2 mesiaca pijeme plnu davku.
takze asi zostanem pri bebe, len dame trojku 😉 .

dai
27. nov 2009

majkuliatko,
ak malej vyhovuje tak zostan pri bebe... my papame nutrilon a mala je mlieckovy fanatik - velmi jej chuti, preto nevidim dovod menit...co sa tyka sunara, mne moja pediatricka povedala ze on je taky univerzalny, moc ho ale neodporucala lebo ze sice vacsina deticiek s nim nema problem a strasne im chuti... ale ze ta chut vznika hlavne na zaklade sacharidov, ktorych je v tomto mlieku strasne vela oproti ostatnym UM.

nikdy som to neporovnavala, spolahla som sa v tomto na nu, takze toto garantovat neviem, ale beriem to ako radu pediatra ktoremu doverujem...

kamilka12
27. nov 2009

Ahojte,

my pijeme Bebu 3, máme máme 15 mesiacov. Kojila som do 8,5 meisaca, od vtedy sme iba na Bebe. Tiež som istý čas zvažovala, či neskúsim aj niečo iné ale nevidím dovôdo. Beba malému chutí a je aj cenovo fajn ;)