Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Beba Lacto Free verzus Nutrilon Comfort

anjelik14111
15. okt 2015

Mamicky chcem radu od vas, maly pred dvoma tyzdnami zacal viac kakat, tak sme k lekarovi an povedal zemu predpislekazemue bezlaktozove mliecko aby si odpocinuli troska, vypil jednu plechovku bebyacto frplactoebyee a bolo vsetko fajn, potom sme plynule presli na a znova kakanice :kakanicetak sa chcem piju to vaspse detvdeticky? A ktore je lepsie beba alebo nutrilon comfort? Mame 7 mesiacov necelych, dakujem za cenne rady 🙂

majuska1308
15. okt 2015

Ono to zalezi aj od dieťaťa napr mne mali s beby vracal tak sme mali nutrilon takze asi je lepsie skusit 😊

8291
15. okt 2015

Pokiaľ mu bezlaktozove robilo dobre tak by som mu ho dávala.pokial z iného veľa kaka.ale je rozdiel ci kaka viac alebo hnačkuje.ak hnačkuje je na zvázenie návšteva gastroenterologa.na vylúčenie alergie na laktozu a kravsku bielkovinu.ak mu značky kyslo zapáchaju tak je tam vysoká pravdepodobnost ze bude mať alergiu na tieto zložky

maria_u
15. okt 2015

náš malý pil Nutrilon Low Lactose od 7 mesiacov, pretože mu na gastroenterologii zistili laktozovu intoleranciu, toleroval ho dobre, polepšilo sa mu. Nutrilon comfort nie je bezlaktozove mliečko, ak sa nemylim... Na tvojom mieste by som sa objednala na gastroenterologiu...

anjelik14111
autor
15. okt 2015

Ako sa robi gastro taktm malym?

anjelik14111
autor
15. okt 2015

@8291 ono ta stolica je prazenicka a medzi tym vodnate, niekedy, kasa,hnacky uplne to nie, to len dvakrat mal a kysli to smrdi no

anjelik14111
autor
15. okt 2015

@majuska1308 beba mu sedela len mam pocit ze z nej viac cikal a viac grgal, ale inak v poho, kakanica len rano vecer

anjelik14111
autor
15. okt 2015

@maria_u ten nutrilon low lactose sa kolko doplaca na predpis? A je aj dvojka?

maria_u
15. okt 2015

@anjelik14111 vyšetrenie na laktos. intoleranciu sa robí z krvi, ideš ráno s malým na lačno, tam mu dajú vypiť takú "sladkú vodu" a potom ho 3x po pol hodine pichli do prsta a krv išla do labáku, výsledky sme mali cca za mesiac... koľko sa dopláca si už nepamätám, je to vyše 4 roky dozadu...

8291
15. okt 2015

@anjelik14111 pokiaľ kyslo zapacha určite by som to riešila cestou gastroenterologa,tým nič nepokaziš a vodnata stolica je už hnačka.

anjelik14111
autor
15. okt 2015

Lenze nas doktor nas tam este nechce poslat ze to je kratko, ze ho najprv prelieci tym.bezlaktozovym mlieckom a potom sa uvidi

8291
15. okt 2015

Pokiaľ ti normálneho hnačkuje a z bezlaktozoveho nie,tak je veľká pravdepodobnost že bude mať alergiu na laktozu ale aj nemusí a práve preto by to malo byt dovyšetrovane,pretože ak sa alergia potvrdí tak budeš musiet aj ďalšiu steavu upravovat a vyhýbať sa potravinam s obsahom laktozy.pretoze dlhé vystavovanie alergenu môže viest až k chronickým zapalom črevá.

maria_u
15. okt 2015

@anjelik14111 ja by som na tom trvala... po našich skúsenostiach, už by som sa len tak ľahko nedala.. ty si mama, ty si ho poznáš najlepšie, nie lekár, čo ho vidí tak 1x za týždeň na 15 minút... a okrem iného, časté striedanie mlieka tiež nie je práve najlepšie....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli